Resultat för Vestdanske Kortbanemesterskaber
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.73 2014-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 25.98 | ||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 26.95 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 26.98 | ||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.12 | ||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 27.42 | ||||||
6 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 27.45 | ||||||
7 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.47 | ||||||
7 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 27.47 | ||||||
9 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 27.51 | ||||||
10 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.68 | ||||||
12 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 27.71 | ||||||
13 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 27.73 | ||||||
14 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.95 | ||||||
15 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.07 | ||||||
16 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.12 | ||||||
17 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.18 | ||||||
18 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 28.23 | ||||||
19 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.24 | ||||||
20 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 28.26 | ||||||
21 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 28.29 | ||||||
22 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.35 | ||||||
23 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.36 | ||||||
24 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.48 | ||||||
25 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.50 | ||||||
26 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 28.58 | ||||||
27 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.81 | ||||||
28 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.84 | ||||||
29 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.01 | ||||||
30 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 29.06 | ||||||
31 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.09 | ||||||
32 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.23 | ||||||
33 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 29.28 | ||||||
34 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder Svømmeklub | 29.41 | ||||||
34 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 29.41 | ||||||
36 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.43 | ||||||
37 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.45 | ||||||
37 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.45 | ||||||
39 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.58 | ||||||
40 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 29.87 | ||||||
41 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 29.90 | ||||||
42 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | Aars Svømmeklub | 30.07 | ||||||
43 | Amalie Skak Thomsen | 1999 | Swim Team Neptun | 30.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.73 2014-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 714 | 26.00 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 663 | 26.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 626 | 27.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 618 | 27.27 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 614 | 27.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Matilde Schrøder | 1996 | 593 | 27.65 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 623 | 27.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Lund Petersen | 1998 | 610 | 27.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Rask | 1999 | 598 | 27.57 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 581 | 27.85 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jackie Gade | 1998 | 574 | 27.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helene Olesen | 2000 | 562 | 28.15 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 676 | 23.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 664 | 23.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 620 | 23.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 594 | 24.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | 594 | 24.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Magnus Yde | 1996 | 589 | 24.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 586 | 24.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | 573 | 24.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 573 | 24.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 571 | 24.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maris Lencevics | 1986 | 570 | 24.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 569 | 24.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolas Blanch | 1997 | 566 | 24.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Bui | 2000 | 563 | 24.58 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Rasmus Udbye | 2000 | 556 | 24.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 550 | 24.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Lars Breum Hansen | 1997 | 541 | 24.90 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 540 | 24.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 539 | 24.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 538 | 24.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Malthe Burgaard | 2000 | 537 | 24.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Søren Villumsen | 1998 | 525 | 25.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 523 | 25.18 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 523 | 25.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 523 | 25.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Strand | 1997 | 522 | 25.21 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
27 | Jonathan Kristensen | 1998 | 520 | 25.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 520 | 25.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Victor Kristensen | 1999 | 514 | 25.33 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | David Tørring | 1995 | 512 | 25.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Mads Steen Petersen | 1997 | 512 | 25.37 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathias Bech | 1996 | 511 | 25.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Rune Friis Petersen | 1996 | 511 | 25.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Magnus Lerche | 1999 | 502 | 25.53 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 499 | 25.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Lars Lyhne | 1999 | 499 | 25.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Dennis Madsen | 1997 | 496 | 25.63 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
38 | Albert Grann-Frankild | 1996 | 495 | 25.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Marcus Brandborg | 1997 | 495 | 25.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 494 | 25.67 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Malthe Lindquist | 1996 | 491 | 25.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Thomas Christiansen | 1999 | 488 | 25.78 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
43 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | 482 | 25.88 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
44 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 479 | 25.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
45 | Lasse Kammer | 1995 | 475 | 26.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 474 | 26.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 471 | 26.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 468 | 26.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 467 | 26.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Thomas Frederiksen | 2000 | 463 | 26.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
51 | Andreas Hougaard | 2000 | 461 | 26.27 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Frederik Oxenvad | 1999 | 461 | 26.27 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
53 | Anton Holten Lambert | 1997 | 458 | 26.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Christian Rasmussen | 2000 | 457 | 26.34 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
54 | Søren Bisgaard | 1998 | 457 | 26.34 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
56 | Morten Baxter | 1996 | 457 | 26.35 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
57 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 455 | 26.39 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
58 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 450 | 26.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Kristian Berthelsen | 1999 | 443 | 26.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
60 | Christian Mangaard | 1999 | 435 | 26.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
61 | Emil Johansen | 1999 | 433 | 26.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
62 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 431 | 26.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
63 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 422 | 27.06 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 08:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 23.02 | ||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 24.28 | ||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder Svømmeklub | 24.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:47 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 655 | 28.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 622 | 28.55 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | 618 | 28.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 611 | 28.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 605 | 28.81 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 603 | 28.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emma H. Christiansen | 1999 | 573 | 29.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lisa Schøn | 1999 | 569 | 29.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 567 | 29.45 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 564 | 29.50 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Julie Oxenvad | 1997 | 564 | 29.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amalie Bærentsen | 2000 | 546 | 29.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asta Blanch | 1996 | 537 | 29.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Rasmussen | 1999 | 526 | 30.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Nikoline Østerberg | 2000 | 506 | 30.58 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 498 | 30.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stine Madsen | 1999 | 492 | 30.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anna Hertzog | 1999 | 490 | 30.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 488 | 30.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Christie Prøhl | 1998 | 471 | 31.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 468 | 31.39 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mia Kynde | 1994 | 464 | 31.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 462 | 31.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Laura Blendstrup | 1999 | 456 | 31.67 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
25 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 453 | 31.74 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise Sørensen | 2000 | 443 | 31.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ane Wildenschild | 2000 | 406 | 32.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 392 | 33.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 353 | 34.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 627 | 28.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 609 | 28.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 594 | 29.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | 580 | 29.23 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 572 | 29.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 569 | 29.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 580 | 29.23 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julie Oxenvad | 1997 | 562 | 29.54 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lisa Schøn | 1999 | 554 | 29.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 541 | 29.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Asta Blanch | 1996 | 537 | 29.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Bærentsen | 2000 | 535 | 30.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.01 | ||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 25.36 | ||||||
3 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 25.52 | ||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 25.64 | ||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 25.93 | ||||||
6 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 25.99 | ||||||
7 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 26.00 | ||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.03 | ||||||
9 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Esbjerg Svømmeklub | 26.06 | ||||||
10 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.23 | ||||||
11 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 26.25 | ||||||
12 | Kris Wesselink | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 26.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.28 | ||||||
14 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.35 | ||||||
15 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 26.40 | ||||||
16 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.49 | ||||||
17 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 26.67 | ||||||
18 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 26.80 | ||||||
19 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 26.82 | ||||||
20 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 26.86 | ||||||
21 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 26.88 | ||||||
22 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 26.93 | ||||||
23 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 26.98 | ||||||
24 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 27.01 | ||||||
25 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 27.02 | ||||||
26 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 27.04 | ||||||
27 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 27.21 | ||||||
28 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 27.27 | ||||||
29 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 27.36 | ||||||
30 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 27.39 | ||||||
31 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.46 | ||||||
32 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.57 | ||||||
33 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 27.85 | ||||||
34 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 28.30 | ||||||
35 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 28.47 | ||||||
36 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.52 | ||||||
36 | Dennis Madsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 28.52 | ||||||
38 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.56 | ||||||
39 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.61 | ||||||
40 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 28.62 | ||||||
41 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.83 | ||||||
42 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 28.86 | ||||||
43 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 28.93 | ||||||
43 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 28.93 | ||||||
45 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.09 | ||||||
46 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 29.22 | ||||||
47 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.66 | ||||||
48 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.84 | ||||||
49 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 29.87 | ||||||
50 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.88 | ||||||
51 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 30.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:50 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 655 | 25.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 629 | 25.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maris Lencevics | 1986 | 617 | 25.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 607 | 25.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 592 | 25.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 590 | 25.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 608 | 25.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Gjerløff | 1995 | 603 | 25.79 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 594 | 25.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 583 | 26.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Christensen | 1994 | 582 | 26.10 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 543 | 26.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 788 | 1:02.46 | 2:06.75 | 3:10.44 | 4:13.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 717 | 1:03.54 | 2:09.83 | 3:16.17 | 4:21.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 709 | 1:03.34 | 2:09.62 | 3:16.53 | 4:22.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emily Gantriis | 1999 | 706 | 1:02.43 | 2:08.29 | 3:15.66 | 4:23.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 679 | 1:04.24 | 2:11.29 | 3:19.06 | 4:26.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Wermuth | 1996 | 673 | 1:04.68 | 2:12.14 | 3:20.28 | 4:27.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 666 | 1:03.74 | 2:10.97 | 3:19.78 | 4:28.51 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 655 | 1:04.94 | 2:13.21 | 3:21.82 | 4:30.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ellen Nielsen | 2001 | 637 | 1:04.13 | 2:15.27 | 3:23.79 | 4:32.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Isabella Drest | 1999 | 636 | 1:04.97 | 2:13.34 | 3:22.92 | 4:32.64 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 631 | 1:07.80 | 2:18.22 | 3:26.74 | 4:33.42 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 623 | 1:06.04 | 2:16.08 | 3:25.38 | 4:34.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Iben Bak | 2001 | 610 | 1:06.33 | 2:17.27 | 3:27.00 | 4:36.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Shanna Armstrong | 1998 | 609 | 1:04.17 | 2:13.42 | 3:24.97 | 4:36.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Due Christensen | 2001 | 597 | 1:06.48 | 2:16.83 | 3:27.83 | 4:38.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 593 | 1:04.98 | 2:15.50 | 3:27.32 | 4:39.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 591 | 1:06.25 | 2:17.38 | 3:28.53 | 4:39.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Gadgaard | 2001 | 589 | 1:06.96 | 2:18.47 | 3:29.83 | 4:39.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 582 | 1:07.91 | 2:20.15 | 3:30.43 | 4:40.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Celia Erikstad | 1999 | 577 | 1:06.95 | 2:18.77 | 3:30.51 | 4:41.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Baraviec | 2000 | 570 | 1:06.09 | 2:17.40 | 3:29.45 | 4:42.81 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikoline Østerberg | 2000 | 564 | 1:08.63 | 2:21.62 | 3:33.90 | 4:43.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Nicoline Bredahl | 2000 | 558 | 1:08.07 | 2:20.45 | 3:32.91 | 4:44.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maria M. Porsmose | 2000 | 553 | 1:08.47 | 2:21.02 | 3:33.61 | 4:45.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 549 | 1:09.42 | 2:22.47 | 3:35.02 | 4:46.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | SIF Floor | 2000 | 538 | 1:08.07 | 2:21.27 | 3:34.55 | 4:48.29 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Stine Mary Vissing | 1997 | 535 | 1:08.02 | 2:21.13 | 3:34.78 | 4:48.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 528 | 1:09.19 | 2:23.11 | 3:37.07 | 4:50.06 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Smilla Lyhne | 2000 | 514 | 1:08.58 | 2:22.73 | 3:38.41 | 4:52.73 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 513 | 1:07.81 | 2:22.14 | 3:37.83 | 4:52.80 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
31 | Nanna Rolle | 2000 | 494 | 1:08.17 | 2:23.00 | 3:39.79 | 4:56.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Camilla Ottesen | 2000 | 470 | 1:08.42 | 2:25.05 | 3:43.94 | 5:01.45 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Emma Lykke Holm | 2000 | 441 | 1:10.93 | 2:29.66 | 3:48.48 | 5:08.07 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Christina Blaaberg | 1998 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 715 | 57.51 | 1:57.61 | 2:58.05 | 3:57.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 684 | 55.74 | 1:56.24 | 2:57.89 | 4:00.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | 656 | 57.99 | 1:59.55 | 3:02.14 | 4:04.24 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 651 | 57.20 | 1:59.45 | 3:03.02 | 4:04.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 635 | 59.01 | 2:01.51 | 3:04.61 | 4:06.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Wildenschild | 1997 | 630 | 59.41 | 2:02.08 | 3:05.31 | 4:07.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 612 | 58.86 | 2:02.29 | 3:05.91 | 4:09.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anton Bromer | 1995 | 611 | 59.72 | 2:02.98 | 3:06.85 | 4:10.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 604 | 1:01.49 | 2:06.40 | 3:09.07 | 4:11.03 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Steen Petersen | 1997 | 601 | 1:01.03 | 2:05.55 | 3:09.92 | 4:11.51 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Rasmussen | 1998 | 600 | 59.52 | 2:02.46 | 3:07.65 | 4:11.64 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Rasmus Larsen | 1997 | 593 | 59.97 | 2:02.96 | 3:07.67 | 4:12.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Søren Villumsen | 1998 | 585 | 1:01.05 | 2:04.90 | 3:09.69 | 4:13.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 568 | 1:01.22 | 2:06.60 | 3:11.26 | 4:16.21 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Andreas Knage | 1998 | 558 | 1:01.25 | 2:06.89 | 3:12.59 | 4:17.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Sehested | 1996 | 545 | 1:00.58 | 2:05.93 | 3:11.40 | 4:19.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 543 | 59.95 | 2:04.67 | 3:11.73 | 4:20.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 540 | 1:02.19 | 2:07.68 | 3:14.31 | 4:20.63 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 536 | 1:01.76 | 2:08.13 | 3:15.15 | 4:21.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andrej Jessen | 2000 | 535 | 1:01.44 | 2:07.71 | 3:15.52 | 4:21.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Sørensen | 2000 | 534 | 1:02.83 | 2:09.89 | 3:16.98 | 4:21.54 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Frederik Jessen | 1998 | 523 | 1:01.15 | 2:08.51 | 3:16.18 | 4:23.39 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 522 | 1:02.24 | 2:09.32 | 3:17.04 | 4:23.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 518 | 1:02.09 | 2:09.13 | 3:17.31 | 4:24.17 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alexander Fenger | 1999 | 511 | 1:02.69 | 2:10.11 | 3:18.18 | 4:25.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 511 | 1:01.68 | 2:08.75 | 3:17.22 | 4:25.45 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Jonatan Balladone | 1997 | 509 | 1:03.18 | 2:10.46 | 3:18.18 | 4:25.67 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 508 | 1:02.70 | 2:10.07 | 3:18.31 | 4:25.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 504 | 1:02.97 | 2:10.07 | 3:18.30 | 4:26.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 495 | 1:00.97 | 2:08.15 | 3:17.70 | 4:28.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Victor Kristensen | 1999 | 488 | 1:04.74 | 3:23.30 | 4:29.48 | 4:29.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
32 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 485 | 1:03.94 | 2:13.46 | 3:23.04 | 4:30.02 | |||
Durup IF | ||||||||||
33 | Frederik H Thomsen | 1997 | 479 | 1:02.56 | 2:12.09 | 3:21.68 | 4:31.24 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 708 | 1:07.78 | 2:22.40 | 3:45.66 | 4:52.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 685 | 1:05.76 | 2:23.55 | 3:47.84 | 4:55.79 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 638 | 1:11.43 | 2:30.67 | 3:54.70 | 5:02.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 625 | 1:10.99 | 2:31.03 | 3:57.65 | 5:04.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | 608 | 1:11.26 | 2:29.18 | 3:56.99 | 5:07.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 569 | 1:17.06 | 2:35.17 | 4:01.20 | 5:14.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | 565 | 1:11.11 | 2:34.71 | 4:01.29 | 5:15.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stine Johansen | 1997 | 551 | 1:10.75 | 2:28.47 | 4:03.43 | 5:18.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Grøndal | 2002 | 544 | 1:12.38 | 2:32.79 | 4:03.62 | 5:19.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 536 | 1:12.07 | 2:35.70 | 4:07.74 | 5:21.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | 534 | 1:19.71 | 2:47.04 | 4:13.16 | 5:21.35 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma A Andersen | 2000 | 527 | 1:14.27 | 2:37.05 | 4:08.67 | 5:22.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena V. Ellling | 2000 | 512 | 1:11.94 | 2:36.51 | 4:12.39 | 5:25.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matilde Fuglsang | 2000 | 507 | 1:17.12 | 2:39.96 | 4:13.49 | 5:27.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 492 | 1:17.07 | 2:44.63 | 4:12.72 | 5:30.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martha Moeslund | 1998 | 472 | 1:15.60 | 2:38.72 | 4:16.91 | 5:34.84 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Marie Eske | 1999 | 468 | 1:16.66 | 2:44.09 | 4:15.70 | 5:35.77 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 468 | 1:16.07 | 2:39.24 | 4:14.42 | 5:35.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 463 | 1:17.31 | 2:43.29 | 4:20.39 | 5:37.01 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mette Høgild Svane | 2000 | 456 | 1:16.53 | 2:42.06 | 4:23.68 | 5:38.83 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | 422 | 1:20.72 | 2:49.23 | 4:30.63 | 5:47.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Rosenkilde | 1999 | DSQ | ej fort bev175m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.67 | 2:12.55 | 3:29.77 | 4:31.44 | |||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.59 | 2:15.75 | 3:30.51 | 4:33.09 | |||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.41 | 2:13.37 | 3:32.90 | 4:35.89 | |||
4 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:03.90 | 2:15.03 | 3:33.17 | 4:39.05 | |||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.63 | 2:12.92 | 3:36.98 | 4:39.60 | |||
6 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:03.69 | 2:17.06 | 3:40.51 | 4:45.11 | |||
7 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.11 | 2:15.47 | 3:39.84 | 4:46.82 | |||
8 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.27 | 2:23.72 | 3:44.46 | 4:46.99 | |||
9 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.83 | 2:20.23 | 3:40.00 | 4:47.37 | |||
10 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.50 | 2:18.08 | 3:40.99 | 4:48.14 | |||
11 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.38 | 2:19.24 | 3:42.97 | 4:48.28 | |||
12 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:06.01 | 2:19.55 | 3:42.82 | 4:48.29 | |||
13 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.25 | 2:18.65 | 3:42.87 | 4:48.40 | |||
14 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.30 | 2:22.90 | 3:41.40 | 4:49.68 | |||
15 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:04.43 | 2:19.56 | 3:42.19 | 4:50.63 | |||
16 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.70 | 2:24.72 | 3:49.50 | 4:55.72 | |||
17 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.24 | 2:27.83 | 3:48.43 | 4:55.98 | |||
18 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:04.71 | 2:21.79 | 3:50.45 | 4:57.33 | |||
19 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:11.84 | 2:29.49 | 3:53.37 | 4:57.78 | |||
20 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:07.88 | 2:23.48 | 3:47.71 | 4:58.73 | |||
- | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej2 hænd i bryt250m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.25 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.23 | ||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.57 | ||||||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.66 | ||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.72 | ||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.84 | ||||||
7 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 30.93 | ||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.98 | ||||||
9 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 31.30 | ||||||
10 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.50 | ||||||
11 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.60 | ||||||
12 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.64 | ||||||
13 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.76 | ||||||
14 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.02 | ||||||
15 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 32.15 | ||||||
16 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 32.32 | ||||||
17 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.39 | ||||||
18 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.57 | ||||||
19 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.63 | ||||||
20 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.73 | ||||||
21 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.85 | ||||||
22 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.93 | ||||||
23 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.97 | ||||||
24 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.11 | ||||||
25 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.14 | ||||||
26 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.17 | ||||||
27 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.20 | ||||||
28 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.26 | ||||||
29 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 33.36 | ||||||
30 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 33.59 | ||||||
31 | Amalie Skak Thomsen | 1999 | Swim Team Neptun | 33.65 | ||||||
32 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.94 | ||||||
33 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder Svømmeklub | 34.02 | ||||||
34 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.15 | ||||||
35 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 34.43 | ||||||
36 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.44 | ||||||
36 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 34.44 | ||||||
38 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.59 | ||||||
39 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.76 | ||||||
40 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:21 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 695 | 29.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 629 | 29.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 620 | 30.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Oxenvad | 1997 | 619 | 30.15 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | 601 | 30.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 569 | 31.01 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 591 | 30.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 570 | 30.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Stine Johansen | 1997 | 560 | 31.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 548 | 31.40 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Celia Erikstad | 1999 | 539 | 31.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | 408 | 34.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 24.06 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.86 | ||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.02 | ||||||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.34 | ||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.42 | ||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 27.65 | ||||||
6 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 27.73 | ||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.03 | ||||||
8 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.04 | ||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.31 | ||||||
10 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.38 | ||||||
11 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.68 | ||||||
12 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 28.69 | ||||||
13 | Emil Leander Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.77 | ||||||
14 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 28.84 | ||||||
15 | Peter Lund Hansen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | ||||||
16 | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.92 | ||||||
17 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.11 | ||||||
18 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.15 | ||||||
19 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.19 | ||||||
20 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 29.31 | ||||||
21 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.64 | ||||||
22 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.75 | ||||||
23 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.93 | ||||||
24 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 30.29 | ||||||
25 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.64 | ||||||
26 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 30.72 | ||||||
27 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 34.28 | ||||||
- | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | ej fort bevæg25m | |||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 24.06 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 603 | 26.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 595 | 26.88 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 583 | 27.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | 577 | 27.15 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Anders L. Mogensen | 1996 | 559 | 27.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Oliver Degn | 1996 | 541 | 27.74 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Broholm | 1999 | 554 | 27.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 539 | 27.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Rasmus Udbye | 2000 | 530 | 27.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 522 | 28.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 495 | 28.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Alexander Wildenschild | 1997 | 486 | 28.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 720 | 32.13 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 657 | 33.12 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 638 | 33.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 630 | 33.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 606 | 34.03 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 596 | 34.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Kathrine Fog | 2000 | 596 | 34.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 594 | 34.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 580 | 34.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helene Olesen | 2000 | 554 | 35.06 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Mathilde Hansen | 1998 | 552 | 35.09 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 545 | 35.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 537 | 35.43 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Christina Christensen | 2000 | 536 | 35.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Camilla Rask | 1999 | 528 | 35.62 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 522 | 35.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 521 | 35.79 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Dianna Au | 2000 | 520 | 35.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 518 | 35.84 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Freja Nicholas | 2000 | 515 | 35.91 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 512 | 35.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Esther Flø | 2001 | 508 | 36.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maria Søe Beith | 1996 | 500 | 36.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 499 | 36.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Silke Meyer | 1998 | 498 | 36.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 494 | 36.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 492 | 36.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 492 | 36.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 490 | 36.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Christine Nielsen | 2001 | 480 | 36.76 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
31 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 475 | 36.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 471 | 37.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Amalie Pedersen | 2000 | 470 | 37.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 467 | 37.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Veronika Storm | 1998 | 464 | 37.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 460 | 37.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 451 | 37.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 423 | 38.35 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
39 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 421 | 38.42 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 724 | 32.07 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 645 | 33.33 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 630 | 33.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 626 | 33.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 620 | 33.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 587 | 34.38 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 644 | 33.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine Fog | 2000 | 604 | 34.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helene Olesen | 2000 | 556 | 35.01 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Mathilde Hansen | 1998 | 539 | 35.38 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 536 | 35.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 514 | 35.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 27.54 2013-11-16 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 747 | 27.82 | Dansk Rekord - Junior | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 705 | 28.37 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 653 | 29.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 625 | 29.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Christensen | 1994 | 616 | 29.67 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 599 | 29.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 584 | 30.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maris Lencevics | 1986 | 573 | 30.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lars Breum Hansen | 1997 | 566 | 30.52 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 553 | 30.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | David Tørring | 1995 | 547 | 30.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 539 | 31.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 532 | 31.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 525 | 31.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Peter Birk | 1996 | 523 | 31.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Yde | 1996 | 517 | 31.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Emil Houlborg | 1998 | 512 | 31.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 507 | 31.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Mikkel Strand | 1997 | 506 | 31.67 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 496 | 31.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lasse Kammer | 1995 | 495 | 31.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Oliver Christiansen | 1999 | 491 | 31.99 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Laursen | 1998 | 478 | 32.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 465 | 32.59 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Morten Due Nielsen | 1999 | 465 | 32.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 463 | 32.63 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jonas Ejby | 2000 | 460 | 32.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kenneth Aaberg | 1995 | 439 | 33.22 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
29 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 435 | 33.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 430 | 33.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Andreas Bui | 2000 | 422 | 33.65 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | 411 | 33.95 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 392 | 34.50 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 27.54 2013-11-16 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.82 2015-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 775 | 27.48 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 691 | 28.55 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 641 | 29.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 641 | 29.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Christensen | 1994 | 624 | 29.54 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 621 | 29.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maris Lencevics | 1986 | 589 | 30.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 588 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 543 | 30.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 536 | 31.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 520 | 31.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | David Tørring | 1995 | 510 | 31.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:21.14 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 1:01.44 | 2:06.73 | 2:06.73 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:00.83 | 2:06.13 | 4:12.86 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 59.58 | 2:01.36 | 6:14.22 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:01.85 | 2:06.92 | 8:21.14 | ||||||
2 | Esbjerg Damer | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 8:30.61 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:01.96 | 2:07.28 | 2:07.28 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 1:00.86 | 2:04.30 | 4:11.58 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 1:02.52 | 2:09.84 | 6:21.42 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 1:01.65 | 2:09.19 | 8:30.61 | ||||||
3 | Hsc Monstars | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:36.55 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:02.68 | 2:09.99 | 2:09.99 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 1:02.52 | 2:08.84 | 4:18.83 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 1:04.02 | 2:11.04 | 6:29.87 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 1:00.55 | 2:06.68 | 8:36.55 | ||||||
4 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 8:37.96 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 1:03.90 | 2:11.67 | 2:11.67 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 1:02.69 | 2:10.29 | 4:21.96 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 1:01.81 | 2:08.66 | 6:30.62 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:01.46 | 2:07.34 | 8:37.96 | ||||||
5 | Nyborg Damer 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 8:41.45 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 1:03.91 | 2:12.00 | 2:12.00 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 1:04.00 | 2:12.76 | 4:24.76 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 1:02.43 | 2:09.04 | 6:33.80 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 1:02.92 | 2:07.65 | 8:41.45 | ||||||
6 | Agf Damer 1 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 8:49.19 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:05.08 | 2:15.75 | 2:15.75 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:01.56 | 2:09.86 | 4:25.61 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:05.27 | 2:15.59 | 6:41.20 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:02.51 | 2:07.99 | 8:49.19 | ||||||
7 | Horsens Piger 1 | 1995 | Horsens Svømmeklub | 8:59.17 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 1:04.88 | 2:13.86 | 2:13.86 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:05.07 | 2:17.24 | 4:31.10 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:05.97 | 2:17.25 | 6:48.35 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:03.83 | 2:10.82 | 8:59.17 | ||||||
8 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 8:59.58 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 1:05.60 | 2:14.67 | 2:14.67 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 1:04.77 | 2:13.64 | 4:28.31 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 1:06.75 | 2:20.01 | 6:48.32 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 1:03.58 | 2:11.26 | 8:59.58 | ||||||
9 | Be Awesome | 0 | Elite Swim Vejle | 9:04.96 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 1:08.45 | 2:18.42 | 2:18.42 | ||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 1:06.01 | 2:18.00 | 4:36.42 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:02.59 | 2:10.55 | 6:46.97 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:07.09 | 2:17.99 | 9:04.96 | ||||||
10 | Viborg Damer | 1998 | Viborg Svømme Klub | 9:05.67 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:03.93 | 2:11.44 | 2:11.44 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 1:02.01 | 2:08.04 | 4:19.48 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 1:07.38 | 2:21.41 | 6:40.89 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 1:09.79 | 2:24.78 | 9:05.67 | ||||||
11 | Nyborg Damer 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 9:11.09 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 1:08.09 | 2:20.56 | 2:20.56 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 1:04.46 | 2:15.34 | 4:35.90 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:05.59 | 2:15.08 | 6:50.98 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 1:07.15 | 2:20.11 | 9:11.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:25 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:34.36 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 53.77 | 1:50.47 | 1:50.47 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 56.11 | 1:54.33 | 3:44.80 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 56.34 | 1:56.90 | 5:41.70 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 52.71 | 1:52.66 | 7:34.36 | ||||||
2 | Esbjerg Herrer 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 7:38.17 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 54.85 | 1:54.26 | 1:54.26 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 55.47 | 1:55.17 | 3:49.43 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 54.17 | 1:52.22 | 5:41.65 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 55.93 | 1:56.52 | 7:38.17 | ||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 7:43.67 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 54.10 | 1:53.80 | 1:53.80 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 55.67 | 1:54.09 | 3:47.89 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 58.37 | 2:00.33 | 5:48.22 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 55.06 | 1:55.45 | 7:43.67 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:46.73 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 56.22 | 1:55.92 | 1:55.92 | ||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 57.51 | 1:59.24 | 3:55.16 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 55.47 | 1:53.83 | 5:48.99 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 55.98 | 1:57.74 | 7:46.73 | ||||||
5 | Nyborg Herrer | 0 | Nyborg Svømmeklub | 7:57.83 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 59.30 | 2:03.15 | 2:03.15 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 57.99 | 2:01.45 | 4:04.60 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 53.56 | 1:53.24 | 5:57.84 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 56.16 | 1:59.99 | 7:57.83 | ||||||
6 | Be Awesome | 0 | Elite Swim Vejle | 7:59.42 | ||||||
Andreas Sehested | 1996 | 58.32 | 2:01.07 | 2:01.07 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 57.51 | 2:01.83 | 4:02.90 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 56.05 | 1:57.84 | 6:00.74 | ||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 57.54 | 1:58.68 | 7:59.42 | ||||||
7 | Viborg Herrer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 8:01.04 | ||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 56.44 | 1:55.31 | 1:55.31 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 57.93 | 2:01.04 | 3:56.35 | ||||||
Andreas Knage | 1998 | 57.49 | 2:00.17 | 5:56.52 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 1:00.13 | 2:04.52 | 8:01.04 | ||||||
8 | Silkeborg Drenge | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 8:05.67 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 59.57 | 2:03.79 | 2:03.79 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 59.30 | 2:01.84 | 4:05.63 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 57.56 | 2:00.22 | 6:05.85 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 57.22 | 1:59.82 | 8:05.67 | ||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 1986 | Horsens Svømmeklub | 8:08.91 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 59.91 | 2:07.14 | 2:07.14 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 58.66 | 2:01.59 | 4:08.73 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 58.60 | 2:04.03 | 6:12.76 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 58.10 | 1:56.15 | 8:08.91 | ||||||
10 | Agf Herrer 2 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 8:11.39 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 58.26 | 2:02.54 | 2:02.54 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 57.01 | 2:02.54 | 4:05.08 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 58.91 | 2:03.15 | 6:08.23 | ||||||
Frederik Bendix | 1995 | 58.51 | 2:03.16 | 8:11.39 | ||||||
11 | Hsc Monstars | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:11.45 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 58.44 | 2:02.86 | 2:02.86 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 58.29 | 2:02.54 | 4:05.40 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 58.46 | 2:01.16 | 6:06.56 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 59.98 | 2:04.89 | 8:11.45 | ||||||
12 | Horsens Drenge 2 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 8:34.42 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 1:00.67 | 2:07.37 | 2:07.37 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:03.62 | 2:10.57 | 4:17.94 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 1:02.17 | 2:10.44 | 6:28.38 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:00.65 | 2:06.04 | 8:34.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:36 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.27 | 1:00.72 | 1:32.03 | 2:02.89 | |||
2 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 28.61 | 59.94 | 1:31.89 | 2:03.20 | |||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.66 | 1:03.17 | 1:35.18 | 2:05.74 | |||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.85 | 1:01.82 | 1:34.06 | 2:05.85 | |||
5 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.09 | 1:02.20 | 1:34.73 | 2:07.17 | |||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 30.42 | 1:02.69 | 1:35.28 | 2:07.38 | |||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.01 | 1:02.45 | 1:35.41 | 2:07.60 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.18 | 1:02.73 | 1:35.60 | 2:08.50 | |||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.24 | 1:03.22 | 1:36.16 | 2:08.71 | |||
10 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.51 | 1:03.47 | 1:36.05 | 2:08.97 | |||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.35 | 1:04.47 | 1:37.00 | 2:09.41 | |||
12 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:03.64 | 1:37.13 | 2:09.67 | |||
13 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.58 | 1:04.12 | 1:37.18 | 2:09.98 | |||
14 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.91 | 1:04.35 | 1:37.85 | 2:10.18 | |||
15 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.30 | 1:04.18 | 1:37.60 | 2:10.32 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.42 | 1:03.29 | 1:37.01 | 2:10.55 | |||
17 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | 1:04.62 | 1:38.32 | 2:11.05 | |||
18 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 30.39 | 1:02.90 | 1:37.14 | 2:11.51 | |||
19 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.62 | 1:04.12 | 1:38.05 | 2:11.56 | |||
20 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.03 | 1:04.44 | 1:38.30 | 2:12.06 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.10 | 1:04.74 | 1:38.65 | 2:12.56 | |||
22 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.21 | 1:04.45 | 1:38.24 | 2:12.64 | |||
23 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.01 | 1:04.25 | 1:38.81 | 2:13.57 | |||
24 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.48 | 1:04.57 | 1:39.36 | 2:13.77 | |||
25 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 31.46 | 1:05.55 | 1:39.90 | 2:13.97 | |||
26 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.49 | 1:05.67 | 1:40.50 | 2:14.11 | |||
27 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.55 | 1:06.61 | 1:40.68 | 2:15.15 | |||
28 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.77 | 1:06.17 | 1:41.05 | 2:15.43 | |||
29 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.73 | 1:07.43 | 1:41.77 | 2:15.52 | |||
30 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:04.26 | 1:39.94 | 2:16.04 | |||
31 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 31.49 | 1:05.75 | 1:41.25 | 2:16.43 | |||
32 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.71 | 1:05.75 | 1:41.31 | 2:16.70 | |||
33 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.01 | 1:05.21 | 1:41.11 | 2:16.78 | |||
34 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.50 | 1:08.23 | 1:43.61 | 2:18.11 | |||
34 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.85 | 1:06.53 | 1:42.44 | 2:18.11 | |||
36 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.42 | 1:07.75 | 1:43.39 | 2:18.83 | |||
37 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 32.70 | 1:08.60 | 1:44.99 | 2:21.06 | |||
38 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.16 | 1:08.01 | 1:45.10 | 2:21.24 | |||
39 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.83 | 1:08.45 | 1:44.98 | 2:21.31 | |||
40 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.95 | 1:07.64 | 1:44.90 | 2:21.63 | |||
41 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.03 | 1:08.87 | 1:46.48 | 2:23.41 | |||
42 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.83 | 1:09.15 | 1:46.62 | 2:23.76 | |||
43 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.21 | 1:09.89 | 1:47.12 | 2:23.88 | |||
44 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.53 | 1:09.91 | 1:47.42 | 2:24.90 | |||
45 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.32 | 1:11.52 | 1:49.00 | 2:26.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 784 | 29.16 | 59.67 | 1:30.02 | 2:00.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 736 | 28.67 | 59.32 | 1:31.25 | 2:03.09 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 703 | 28.77 | 1:00.35 | 1:32.53 | 2:05.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 687 | 29.56 | 1:01.24 | 1:33.85 | 2:05.97 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 659 | 29.81 | 1:01.97 | 1:34.80 | 2:07.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | 628 | 30.64 | 1:03.47 | 1:36.92 | 2:09.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | 687 | 29.22 | 1:01.29 | 1:34.08 | 2:05.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 661 | 30.31 | 1:02.02 | 1:34.42 | 2:07.62 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 645 | 30.61 | 1:03.95 | 1:36.05 | 2:08.66 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 642 | 30.82 | 1:04.15 | 1:36.91 | 2:08.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Julie Oxenvad | 1997 | 606 | 31.33 | 1:04.89 | 1:38.35 | 2:11.34 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Merete Toft Jensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 695 | 26.85 | 55.95 | 1:25.00 | 1:52.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 678 | 26.75 | 55.39 | 1:24.36 | 1:53.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Holst | 1991 | 675 | 26.43 | 53.80 | 1:22.70 | 1:53.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Bromer | 1995 | 674 | 26.80 | 55.75 | 1:25.31 | 1:53.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 665 | 26.46 | 55.32 | 1:24.53 | 1:53.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 643 | 27.47 | 56.70 | 1:25.89 | 1:55.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 630 | 28.20 | 57.66 | 1:26.39 | 1:55.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 625 | 26.87 | 56.61 | 1:26.25 | 1:56.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 624 | 27.50 | 56.86 | 1:26.96 | 1:56.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Oskar Jørgensen | 1998 | 620 | 27.25 | 56.61 | 1:26.38 | 1:56.53 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Bach | 1997 | 618 | 27.14 | 56.58 | 1:27.08 | 1:56.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 616 | 26.73 | 56.26 | 1:26.55 | 1:56.73 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Mads Steen Petersen | 1997 | 612 | 27.55 | 56.62 | 1:26.59 | 1:57.02 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michael Terp Olesen | 1999 | 609 | 27.31 | 57.32 | 1:27.53 | 1:57.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 589 | 26.98 | 56.73 | 1:27.41 | 1:58.49 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 588 | 28.32 | 58.77 | 1:28.62 | 1:58.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Søren Villumsen | 1998 | 588 | 27.14 | 57.31 | 1:27.92 | 1:58.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 582 | 27.78 | 58.68 | 1:28.22 | 1:58.96 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christian Rasmussen | 1998 | 581 | 28.60 | 58.78 | 1:29.28 | 1:59.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Alexander Wildenschild | 1997 | 579 | 27.69 | 58.25 | 1:29.09 | 1:59.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 578 | 27.92 | 58.14 | 1:29.04 | 1:59.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Markus Kjeldsen | 2000 | 578 | 28.01 | 58.66 | 1:29.33 | 1:59.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Magnus Yde | 1996 | 577 | 27.63 | 58.18 | 1:29.30 | 1:59.34 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Jonas Rohwedder | 1998 | 576 | 28.14 | 59.83 | 1:30.41 | 1:59.40 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 565 | 28.75 | 59.44 | 1:29.91 | 2:00.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Andreas Sehested | 1996 | 564 | 28.59 | 59.56 | 1:30.08 | 2:00.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Jonathan Kristensen | 1998 | 558 | 27.48 | 57.79 | 1:28.76 | 2:00.68 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus Larsen | 1997 | 555 | 28.16 | 58.88 | 1:30.09 | 2:00.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malthe Burgaard | 2000 | 550 | 27.80 | 58.89 | 1:30.72 | 2:01.22 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jesper Jensen | 1996 | 550 | 29.04 | 1:00.97 | 1:32.00 | 2:01.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 547 | 27.91 | 57.96 | 1:29.56 | 2:01.48 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Sørensen | 2000 | 546 | 27.80 | 58.58 | 1:30.54 | 2:01.51 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 542 | 28.06 | 58.83 | 1:30.05 | 2:01.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 541 | 28.76 | 1:00.15 | 1:31.71 | 2:01.95 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Andreas Knage | 1998 | 539 | 28.06 | 58.96 | 1:30.57 | 2:02.08 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Andrej Jessen | 2000 | 539 | 28.21 | 59.33 | 1:31.08 | 2:02.10 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 535 | 28.56 | 59.22 | 1:31.16 | 2:02.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 530 | 28.57 | 59.71 | 1:31.43 | 2:02.75 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
39 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 525 | 28.20 | 59.25 | 1:31.20 | 2:03.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 525 | 28.24 | 59.67 | 1:31.47 | 2:03.16 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
41 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 519 | 27.68 | 58.84 | 1:30.25 | 2:03.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Alexander Fenger | 1999 | 518 | 28.54 | 1:00.03 | 1:31.96 | 2:03.67 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 514 | 28.94 | 1:00.06 | 1:31.86 | 2:04.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Frederik Oxenvad | 1999 | 512 | 28.72 | 1:00.19 | 1:32.77 | 2:04.21 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
45 | Frederik Jessen | 1998 | 511 | 28.22 | 59.48 | 1:32.16 | 2:04.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
46 | Victor Kristensen | 1999 | 504 | 29.73 | 1:01.94 | 1:33.25 | 2:04.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
47 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 500 | 29.18 | 1:00.71 | 1:33.19 | 2:05.17 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
48 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 494 | 28.88 | 1:00.45 | 1:32.73 | 2:05.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Christian Mangaard | 1999 | 493 | 29.05 | 1:01.59 | 1:33.95 | 2:05.72 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
50 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 488 | 28.74 | 1:00.30 | 1:32.95 | 2:06.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Jonatan Balladone | 1997 | 486 | 29.67 | 1:01.85 | 1:33.91 | 2:06.37 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
52 | Lars Lyhne | 1999 | 485 | 28.44 | 1:00.24 | 1:33.16 | 2:06.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 484 | 29.21 | 1:01.45 | 1:34.38 | 2:06.51 | |||
Durup IF | ||||||||||
54 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 471 | 28.86 | 1:01.25 | 1:34.80 | 2:07.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
55 | Kristian Berthelsen | 1999 | 468 | 28.82 | 1:01.21 | 1:34.87 | 2:07.95 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
56 | Magnus Lerche | 1999 | 462 | 29.24 | 1:01.48 | 1:35.57 | 2:08.50 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
57 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 460 | 29.93 | 1:03.33 | 1:36.21 | 2:08.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
58 | Emil Johansen | 1999 | 460 | 29.34 | 1:02.23 | 1:35.81 | 2:08.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
59 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 458 | 28.56 | 1:00.35 | 1:34.41 | 2:08.85 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
60 | Thomas Christiansen | 1999 | 450 | 31.21 | 1:03.97 | 1:37.09 | 2:09.67 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
61 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 447 | 30.55 | 1:03.61 | 1:36.96 | 2:09.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 740 | 26.24 | 54.53 | 1:22.47 | 1:49.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 737 | 26.05 | 54.50 | 1:22.53 | 1:50.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | 692 | 26.74 | 55.27 | 1:23.78 | 1:52.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 676 | 26.20 | 54.80 | 1:23.81 | 1:53.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jacob Holst | 1991 | 675 | 26.20 | 54.49 | 1:23.24 | 1:53.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 657 | 27.17 | 55.93 | 1:25.05 | 1:54.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Oskar Jørgensen | 1998 | 648 | 27.09 | 55.88 | 1:25.05 | 1:54.83 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 627 | 27.53 | 57.54 | 1:27.45 | 1:56.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Rasmus Udbye | 2000 | 622 | 28.15 | 58.36 | 1:27.33 | 1:56.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Bach | 1997 | 609 | 27.33 | 57.12 | 1:27.87 | 1:57.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 603 | 27.83 | 57.51 | 1:27.61 | 1:57.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 592 | 27.19 | 57.20 | 1:28.11 | 1:58.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:09.15 2015-10-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 709 | 33.14 | 1:09.91 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 660 | 34.04 | 1:11.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 620 | 35.11 | 1:13.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 612 | 34.49 | 1:13.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 609 | 35.08 | 1:13.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 596 | 34.90 | 1:14.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 591 | 35.07 | 1:14.30 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 585 | 34.87 | 1:14.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | 575 | 35.56 | 1:14.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 553 | 36.08 | 1:15.97 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kathrine Fog | 2000 | 553 | 35.61 | 1:15.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathilde Hansen | 1998 | 552 | 35.17 | 1:16.00 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Helene Olesen | 2000 | 551 | 36.08 | 1:16.06 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 543 | 36.11 | 1:16.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Silke Meyer | 1998 | 530 | 36.80 | 1:17.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 523 | 36.34 | 1:17.36 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 523 | 36.87 | 1:17.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 521 | 36.53 | 1:17.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Esther Flø | 2001 | 518 | 36.69 | 1:17.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Søe Beith | 1996 | 501 | 37.14 | 1:18.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 497 | 36.70 | 1:18.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Dianna Au | 2000 | 497 | 37.11 | 1:18.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 492 | 37.17 | 1:18.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marie Eske | 1999 | 483 | 36.95 | 1:19.43 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
25 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 482 | 37.78 | 1:19.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 481 | 37.92 | 1:19.54 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 476 | 37.49 | 1:19.85 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 476 | 37.98 | 1:19.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 475 | 37.34 | 1:19.91 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 469 | 38.05 | 1:20.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Christine Nielsen | 2001 | 464 | 37.98 | 1:20.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Freja Nicholas | 2000 | 460 | 37.48 | 1:20.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 454 | 38.38 | 1:21.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 450 | 37.99 | 1:21.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 433 | 38.83 | 1:22.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Amalie Pedersen | 2000 | 430 | 38.98 | 1:22.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
37 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 413 | 39.38 | 1:23.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 390 | 39.78 | 1:25.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:09.15 2015-10-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 702 | 33.26 | 1:10.16 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 651 | 34.04 | 1:11.94 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 644 | 34.21 | 1:12.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 623 | 34.43 | 1:13.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 622 | 34.97 | 1:13.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 609 | 34.62 | 1:13.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 588 | 35.06 | 1:14.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Mathilde Hansen | 1998 | 588 | 34.85 | 1:14.43 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | 585 | 35.49 | 1:14.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 577 | 35.00 | 1:14.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kathrine Fog | 2000 | 575 | 35.27 | 1:14.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 572 | 35.41 | 1:15.08 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 768 | 28.38 | 1:00.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 708 | 29.46 | 1:02.37 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 664 | 30.16 | 1:03.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 617 | 30.58 | 1:05.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 615 | 30.29 | 1:05.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 606 | 30.61 | 1:05.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 596 | 31.01 | 1:06.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lars Breum Hansen | 1997 | 574 | 31.24 | 1:06.90 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 566 | 31.62 | 1:07.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Christensen | 1994 | 546 | 31.88 | 1:08.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Houlborg | 1998 | 542 | 32.23 | 1:08.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Oliver Christiansen | 1999 | 532 | 32.72 | 1:08.60 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Tørring | 1995 | 524 | 32.21 | 1:08.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 523 | 32.53 | 1:08.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 516 | 32.07 | 1:09.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Morten Due Nielsen | 1999 | 513 | 32.85 | 1:09.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 510 | 33.19 | 1:09.57 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peter Birk | 1996 | 498 | 32.62 | 1:10.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Strand | 1997 | 489 | 32.49 | 1:10.58 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 485 | 33.08 | 1:10.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lasse Kammer | 1995 | 473 | 32.68 | 1:11.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 473 | 33.67 | 1:11.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Kasper Laursen | 1998 | 469 | 33.16 | 1:11.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Andreas Bui | 2000 | 468 | 33.89 | 1:11.60 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Jonas Ejby | 2000 | 467 | 33.85 | 1:11.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Andrej Jessen | 2000 | 454 | 34.02 | 1:12.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Andreas Hougaard | 2000 | 446 | 33.49 | 1:12.75 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 445 | 33.86 | 1:12.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rune Friis Petersen | 1996 | 436 | 34.47 | 1:13.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kenneth Aaberg | 1995 | 423 | 33.94 | 1:14.08 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
31 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 410 | 35.19 | 1:14.85 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 393 | 34.70 | 1:15.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 790 | 28.65 | 1:00.15 | Dansk Rekord - Junior | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 730 | 29.24 | 1:01.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 684 | 29.53 | 1:03.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 641 | 30.09 | 1:04.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 616 | 30.44 | 1:05.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 612 | 30.67 | 1:05.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lars Breum Hansen | 1997 | 601 | 30.75 | 1:05.86 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 600 | 30.83 | 1:05.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 567 | 31.55 | 1:07.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Houlborg | 1998 | 540 | 32.12 | 1:08.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Oliver Christiansen | 1999 | 524 | 32.77 | 1:08.97 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | David Tørring | 1995 | 520 | 32.28 | 1:09.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 623 | 32.23 | 1:08.11 | 1:45.38 | 2:21.38 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 619 | 32.15 | 1:08.22 | 1:44.58 | 2:21.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 601 | 31.90 | 1:08.98 | 1:45.75 | 2:23.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 597 | 32.72 | 1:09.66 | 1:46.55 | 2:23.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | 593 | 32.70 | 1:09.88 | 1:47.22 | 2:23.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Lund Petersen | 1998 | 531 | 33.75 | 1:11.01 | 1:50.03 | 2:29.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 530 | 32.08 | 1:08.06 | 1:46.84 | 2:29.21 | Deltager ikke i finalen | ||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 512 | 31.42 | 1:08.03 | 1:48.01 | 2:30.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikoline Østerberg | 2000 | 506 | 33.64 | 1:11.87 | 1:51.61 | 2:31.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Johanne Carr | 1999 | 496 | 33.54 | 1:11.98 | 1:51.61 | 2:32.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia Kynde | 1994 | 458 | 32.86 | 1:11.44 | 1:52.01 | 2:36.68 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | 431 | 33.81 | 1:13.63 | 1:56.71 | 2:39.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christie Prøhl | 1998 | 427 | 34.09 | 1:13.66 | 1:55.98 | 2:40.31 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 336 | 35.71 | 1:16.89 | 2:02.06 | 2:53.73 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 663 | 31.44 | 1:05.91 | 1:42.12 | 2:18.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 624 | 30.27 | 1:04.65 | 1:42.23 | 2:21.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 620 | 33.28 | 1:08.88 | 1:44.82 | 2:21.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 616 | 31.93 | 1:07.97 | 1:44.94 | 2:21.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | 506 | 33.35 | 1:12.20 | 1:51.94 | 2:31.50 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mia Kynde | 1994 | 484 | 34.09 | 1:13.32 | 1:53.68 | 2:33.74 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Helena V. Ellling | 2000 | 484 | 32.11 | 1:10.13 | 1:51.05 | 2:33.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christie Prøhl | 1998 | 445 | 33.83 | 1:12.33 | 1:54.14 | 2:38.17 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 352 | 35.48 | 1:16.68 | 2:01.52 | 2:50.99 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.81 2014-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 612 | 28.98 | 1:01.32 | 1:34.07 | 2:07.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 605 | 28.84 | 1:01.64 | 1:36.13 | 2:08.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 591 | 29.82 | 1:02.94 | 1:35.91 | 2:09.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 590 | 28.96 | 1:01.96 | 1:35.86 | 2:09.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Bech | 1996 | 543 | 30.49 | 1:06.10 | 1:39.08 | 2:12.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 538 | 30.16 | 1:04.34 | 1:38.68 | 2:13.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 536 | 29.37 | 1:03.15 | 1:37.96 | 2:13.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 504 | 30.63 | 1:04.95 | 1:40.01 | 2:16.39 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | 501 | 31.15 | 1:06.13 | 1:41.57 | 2:16.62 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 501 | 30.52 | 1:05.60 | 1:40.56 | 2:16.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Lasse Dall | 1997 | 498 | 28.82 | 1:02.33 | 1:38.40 | 2:16.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Yde | 2000 | 494 | 30.46 | 1:05.35 | 1:40.32 | 2:17.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 478 | 30.30 | 1:05.98 | 1:42.54 | 2:18.78 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Morten Baxter | 1996 | 472 | 31.44 | 1:06.24 | 1:41.82 | 2:19.37 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Ralf Dalby | 1995 | 471 | 29.65 | 1:05.78 | 1:43.30 | 2:19.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 468 | 30.52 | 1:06.07 | 1:42.79 | 2:19.81 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 467 | 30.05 | 1:04.83 | 1:41.67 | 2:19.88 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Magnus Vinjebo | 1999 | 464 | 30.48 | 1:05.83 | 1:42.81 | 2:20.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 454 | 30.84 | 1:06.64 | 1:43.59 | 2:21.24 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 453 | 29.86 | 1:04.49 | 1:42.14 | 2:21.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rune Friis Petersen | 1996 | 449 | 30.01 | 1:05.72 | 1:43.43 | 2:21.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Casper Christiansen | 2000 | 446 | 31.16 | 1:07.21 | 1:44.23 | 2:22.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Niels K. Mortensen | 1995 | 433 | 31.72 | 1:07.74 | 1:44.81 | 2:23.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 431 | 31.10 | 1:07.51 | 1:45.92 | 2:23.66 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Christian Rasmussen | 1998 | 397 | 31.90 | 1:07.40 | 1:46.46 | 2:27.61 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 391 | 31.50 | 1:08.02 | 1:46.56 | 2:28.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 374 | 32.10 | 1:10.15 | 1:50.15 | 2:30.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Malthe Sielemann | 1999 | 348 | 31.81 | 1:09.43 | 1:51.37 | 2:34.32 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Michael Terp Olesen | 1999 | DSQ | ej samt. berør. 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.81 2014-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 670 | 28.26 | 1:00.63 | 1:33.56 | 2:04.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 643 | 28.10 | 59.77 | 1:32.48 | 2:05.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 638 | 28.69 | 1:00.49 | 1:32.88 | 2:06.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 625 | 28.75 | 1:01.21 | 1:34.31 | 2:06.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mathias Bech | 1996 | 585 | 28.25 | 1:01.04 | 1:34.33 | 2:09.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 533 | 29.61 | 1:03.36 | 1:39.11 | 2:13.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 555 | 29.01 | 1:02.69 | 1:37.08 | 2:12.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik H Thomsen | 1997 | 519 | 30.15 | 1:04.23 | 1:39.02 | 2:15.01 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gustav Yde | 2000 | 519 | 30.86 | 1:05.07 | 1:39.55 | 2:15.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 511 | 29.50 | 1:03.47 | 1:38.69 | 2:15.72 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 467 | 30.31 | 1:05.78 | 1:42.45 | 2:19.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Baxter | 1996 | 437 | 30.51 | 1:05.05 | 1:42.12 | 2:23.00 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 700 | 30.03 | 1:02.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 672 | 31.09 | 1:03.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | 606 | 31.53 | 1:05.24 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 603 | 31.77 | 1:05.36 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | 587 | 31.52 | 1:05.94 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 560 | 32.76 | 1:06.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 557 | 32.61 | 1:07.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Sofie Rasmussen | 1999 | 554 | 33.34 | 1:07.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 543 | 32.81 | 1:07.68 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Cecilie Grøndal | 2002 | 541 | 32.83 | 1:07.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Snæfridur Sol | 2000 | 537 | 32.98 | 1:07.93 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | 527 | 33.78 | 1:08.37 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 524 | 33.04 | 1:08.47 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria M. Porsmose | 2000 | 516 | 33.59 | 1:08.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Sørensen | 2000 | 515 | 33.57 | 1:08.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lenette Nielsen | 1997 | 514 | 33.49 | 1:08.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Celia Erikstad | 1999 | 513 | 33.09 | 1:08.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Gadgaard | 2001 | 512 | 33.60 | 1:09.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Hansen | 1999 | 501 | 34.06 | 1:09.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lea Moesgaard | 1998 | 487 | 34.34 | 1:10.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nicoline Bredahl | 2000 | 483 | 34.55 | 1:10.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 483 | 33.90 | 1:10.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anette Poulsen | 1999 | 472 | 34.66 | 1:10.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 467 | 34.55 | 1:11.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 461 | 35.31 | 1:11.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 459 | 34.44 | 1:11.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kirstine Feldinger | 1996 | 456 | 34.49 | 1:11.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 438 | 35.48 | 1:12.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna Mathiasen | 2000 | 432 | 35.79 | 1:13.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Skak Thomsen | 1999 | 429 | 34.20 | 1:13.21 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
31 | Sofie W. Krattet | 2000 | 425 | 35.82 | 1:13.41 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 423 | 36.29 | 1:13.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma A Andersen | 2000 | 421 | 35.87 | 1:13.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 413 | 35.93 | 1:14.14 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.73 | 1:00.71 | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.88 | 1:02.93 | |||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.22 | 1:04.59 | |||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.02 | 1:05.42 | |||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.70 | 1:06.17 | |||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.97 | 1:07.11 | |||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 31.84 | 1:05.80 | |||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 32.25 | 1:06.32 | |||||
9 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.70 | 1:07.09 | |||||
10 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.08 | 1:07.45 | |||||
11 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.90 | 1:07.95 | |||||
12 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 32.90 | 1:08.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 588 | 28.41 | 58.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 574 | 28.57 | 58.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 565 | 29.11 | 59.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 563 | 28.81 | 59.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders L. Mogensen | 1996 | 556 | 29.30 | 59.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Oliver Broholm | 1999 | 556 | 28.68 | 59.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lars Breum Hansen | 1997 | 551 | 29.36 | 59.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 549 | 28.81 | 59.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 540 | 29.08 | 1:00.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Martin Grønning | 1997 | 526 | 29.60 | 1:00.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laust Moesgaard | 1996 | 524 | 29.94 | 1:00.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Oliver Degn | 1996 | 523 | 29.13 | 1:00.71 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Wildenschild | 1997 | 522 | 29.71 | 1:00.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Udbye | 2000 | 515 | 29.60 | 1:01.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Oxenvad | 1999 | 498 | 30.46 | 1:01.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lars Lyhne | 1999 | 498 | 30.08 | 1:01.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 490 | 30.55 | 1:02.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Markus Kjeldsen | 2000 | 488 | 30.01 | 1:02.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Bendix | 1995 | 484 | 30.20 | 1:02.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 481 | 29.76 | 1:02.45 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 469 | 30.94 | 1:02.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 464 | 31.41 | 1:03.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Thomas Frederiksen | 2000 | 462 | 31.16 | 1:03.28 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 459 | 30.45 | 1:03.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 456 | 30.98 | 1:03.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 455 | 29.88 | 1:03.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 444 | 30.90 | 1:04.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Morten Baxter | 1996 | 439 | 32.42 | 1:04.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 430 | 31.33 | 1:04.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emil Houlborg | 1998 | 419 | 31.84 | 1:05.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Emil Johansen | 1999 | 412 | 32.30 | 1:05.73 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Anton Holten Lambert | 1997 | 412 | 31.46 | 1:05.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 398 | 31.84 | 1:06.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Christian Rasmussen | 2000 | 396 | 31.88 | 1:06.60 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
35 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 390 | 32.33 | 1:06.97 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 601 | 28.56 | 57.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 597 | 28.55 | 58.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 578 | 28.57 | 58.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Broholm | 1999 | 556 | 28.70 | 59.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lars Breum Hansen | 1997 | 551 | 28.99 | 59.68 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | 537 | 29.62 | 1:00.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 547 | 29.05 | 59.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Oliver Degn | 1996 | 540 | 28.98 | 1:00.09 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Grønning | 1997 | 532 | 29.14 | 1:00.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Wildenschild | 1997 | 525 | 29.71 | 1:00.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Oxenvad | 1999 | 507 | 30.06 | 1:01.36 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lars Lyhne | 1999 | 492 | 30.10 | 1:01.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 689 | 30.18 | 1:05.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | 673 | 30.08 | 1:05.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emily Gantriis | 1999 | 668 | 30.27 | 1:05.70 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | 660 | 31.45 | 1:05.96 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 652 | 30.99 | 1:06.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 642 | 30.38 | 1:06.58 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 634 | 30.74 | 1:06.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Wermuth | 1996 | 616 | 31.46 | 1:07.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 615 | 30.95 | 1:07.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Oxenvad | 1997 | 614 | 30.98 | 1:07.56 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Merete Toft Jensen | 1999 | 614 | 30.97 | 1:07.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 606 | 32.49 | 1:07.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 605 | 32.43 | 1:07.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 599 | 32.11 | 1:08.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Stine Johansen | 1997 | 598 | 30.52 | 1:08.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lisa Schøn | 1999 | 596 | 32.43 | 1:08.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ellen Nielsen | 2001 | 594 | 31.19 | 1:08.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Rask | 1999 | 589 | 32.20 | 1:08.50 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Asta Blanch | 1996 | 583 | 32.21 | 1:08.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Snæfridur Sol | 2000 | 570 | 31.66 | 1:09.28 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Helena V. Ellling | 2000 | 569 | 31.52 | 1:09.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 566 | 33.65 | 1:09.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 557 | 33.83 | 1:09.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Rasmussen | 1999 | 556 | 32.20 | 1:09.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 547 | 32.96 | 1:10.22 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 542 | 32.98 | 1:10.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 540 | 32.80 | 1:10.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 535 | 32.28 | 1:10.75 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 528 | 32.68 | 1:11.04 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
30 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 525 | 33.94 | 1:11.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Dianna Au | 2000 | 524 | 33.70 | 1:11.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 522 | 32.83 | 1:11.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 515 | 33.20 | 1:11.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 514 | 32.84 | 1:11.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Nikoline Østerberg | 2000 | 514 | 33.74 | 1:11.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Christina Christensen | 2000 | 510 | 35.64 | 1:11.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Veronika Storm | 1998 | 509 | 32.52 | 1:11.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Cecilie Dalgas | 2000 | 500 | 33.76 | 1:12.37 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kirstine Feldinger | 1996 | 500 | 32.94 | 1:12.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Helene Olesen | 2000 | 497 | 34.07 | 1:12.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
41 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 496 | 32.69 | 1:12.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Anna Hertzog | 1999 | 494 | 33.30 | 1:12.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
43 | Kathrine Fog | 2000 | 493 | 34.93 | 1:12.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
44 | Matilde Fuglsang | 2000 | 493 | 34.00 | 1:12.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 473 | 34.40 | 1:13.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
46 | Louise Sørensen | 2000 | 465 | 34.56 | 1:14.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Emma Kjær | 1999 | 460 | 34.43 | 1:14.38 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 734 | 29.33 | 1:03.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 663 | 30.26 | 1:05.86 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 657 | 30.15 | 1:06.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | 656 | 31.29 | 1:06.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 647 | 30.25 | 1:06.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 638 | 30.42 | 1:06.70 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 689 | 29.97 | 1:05.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 623 | 31.41 | 1:07.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 608 | 32.36 | 1:07.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 604 | 32.58 | 1:07.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Merete Toft Jensen | 1999 | 590 | 31.80 | 1:08.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Julie Oxenvad | 1997 | 553 | 32.45 | 1:09.99 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 664 | 26.57 | 58.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 653 | 28.00 | 58.44 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 642 | 28.16 | 58.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Maris Lencevics | 1986 | 610 | 26.37 | 59.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 608 | 27.13 | 59.84 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 591 | 28.60 | 1:00.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 584 | 27.56 | 1:00.65 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 568 | 28.34 | 1:01.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Jacob Holst | 1991 | 566 | 27.95 | 1:01.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Udbye | 2000 | 558 | 28.59 | 1:01.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Yde | 1996 | 554 | 27.85 | 1:01.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Lasse Dall | 1997 | 553 | 26.93 | 1:01.77 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 549 | 29.14 | 1:01.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Rohwedder | 1998 | 545 | 28.26 | 1:02.05 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marcus Brandborg | 1997 | 540 | 29.18 | 1:02.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Yde | 2000 | 538 | 28.40 | 1:02.32 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Oliver Christiansen | 1999 | 535 | 29.24 | 1:02.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 534 | 29.20 | 1:02.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Morten Due Nielsen | 1999 | 531 | 29.32 | 1:02.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 515 | 28.57 | 1:03.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Victor Kristensen | 1999 | 515 | 29.53 | 1:03.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | David Tørring | 1995 | 514 | 29.63 | 1:03.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mikkel Strand | 1997 | 514 | 29.17 | 1:03.28 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 510 | 29.17 | 1:03.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 510 | 27.52 | 1:03.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Janus Meinert | 1995 | 503 | 30.00 | 1:03.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 502 | 30.45 | 1:03.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lasse Kammer | 1995 | 502 | 29.44 | 1:03.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Andreas Bui | 2000 | 500 | 29.56 | 1:03.88 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 500 | 29.29 | 1:03.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 498 | 30.45 | 1:03.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Peter Birk | 1996 | 497 | 29.04 | 1:03.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 493 | 29.23 | 1:04.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Albert Grann-Frankild | 1996 | 488 | 29.67 | 1:04.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 485 | 29.50 | 1:04.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Kasper Laursen | 1998 | 483 | 31.06 | 1:04.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
37 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 480 | 29.89 | 1:04.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Malthe Lindquist | 1996 | 480 | 29.36 | 1:04.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
39 | Magnus Lerche | 1999 | 476 | 28.97 | 1:04.91 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 471 | 30.47 | 1:05.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 471 | 30.34 | 1:05.17 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 460 | 29.93 | 1:05.65 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
43 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 460 | 30.63 | 1:05.68 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
44 | Rune Friis Petersen | 1996 | 457 | 30.12 | 1:05.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 455 | 29.92 | 1:05.91 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 449 | 30.14 | 1:06.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 448 | 30.18 | 1:06.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emil Johansen | 1999 | 447 | 30.80 | 1:06.28 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
49 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 447 | 31.77 | 1:06.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 446 | 30.82 | 1:06.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 445 | 32.76 | 1:06.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Alexander Fenger | 1999 | 432 | 32.28 | 1:07.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
53 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | 426 | 30.82 | 1:07.37 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
54 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 404 | 31.03 | 1:08.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
55 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 402 | 31.04 | 1:08.69 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
56 | Mathias Bech | 1996 | 391 | 30.08 | 1:09.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
57 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 385 | 32.46 | 1:09.65 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 716 | 27.42 | 56.66 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 666 | 26.73 | 58.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 647 | 27.82 | 58.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maris Lencevics | 1986 | 641 | 27.35 | 58.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 599 | 27.50 | 1:00.15 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 579 | 28.62 | 1:00.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 575 | 28.08 | 1:00.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 565 | 28.04 | 1:01.33 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Magnus Yde | 1996 | 554 | 28.20 | 1:01.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Marcus Brandborg | 1997 | 554 | 28.78 | 1:01.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Rohwedder | 1998 | 549 | 27.60 | 1:01.93 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Holst | 1991 | DSQ | neddyk over 15 m ryg | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 1:10.20 | 2:22.92 | 3:36.03 | 4:49.86 | 18:14.29 | |||
Nyborg Svømmeklub | 6:01.53 | 7:14.45 | 8:27.76 | 9:40.81 | ||||||
10:53.79 | 12:07.94 | 13:21.15 | 14:33.71 | |||||||
15:48.19 | 17:02.16 | |||||||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 1:08.78 | 2:20.72 | 3:33.87 | 4:47.33 | 18:21.20 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:01.50 | 7:15.47 | 8:29.82 | 9:43.87 | ||||||
10:58.02 | 12:12.04 | 13:25.74 | 14:40.41 | |||||||
15:54.93 | 17:09.41 | |||||||||
3 | Cecilie Baraviec | 2000 | 1:08.85 | 2:21.74 | 3:35.37 | 4:49.21 | 18:33.69 | |||
Odense Svømme Klub | 6:03.42 | 7:17.73 | 8:31.99 | 9:46.71 | ||||||
11:01.46 | 12:16.46 | 13:31.73 | 14:46.95 | |||||||
16:03.05 | 17:18.98 | |||||||||
4 | Gry Floor | 2000 | 1:10.74 | 2:26.56 | 3:42.19 | 4:58.16 | 18:56.79 | |||
Odense Svømme Klub | 6:14.80 | 7:31.08 | 8:47.47 | 10:04.55 | ||||||
11:21.49 | 12:37.58 | 13:53.64 | 15:10.01 | |||||||
16:26.58 | 17:42.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 686 | 1:06.07 | 2:16.09 | 3:26.36 | 4:37.64 | 17:30.52 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:48.73 | 6:58.75 | 8:08.90 | 9:18.91 | ||||||
10:29.04 | 11:39.51 | 12:49.49 | 13:59.63 | |||||||
15:10.01 | 16:20.71 | |||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 667 | 1:07.00 | 2:17.47 | 3:28.21 | 4:39.48 | 17:40.75 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:50.76 | 7:01.79 | 8:13.07 | 9:24.51 | ||||||
10:35.39 | 11:46.13 | 12:56.43 | 14:07.37 | |||||||
15:18.62 | 16:29.82 | |||||||||
3 | Isabella Drest | 1999 | 657 | 1:06.92 | 2:17.00 | 3:27.51 | 4:38.63 | 17:46.02 | ||
Odense Svømme Klub | 5:49.73 | 7:00.53 | 8:11.52 | 9:22.68 | ||||||
10:34.20 | 11:45.72 | 12:57.56 | 14:09.67 | |||||||
15:22.28 | 16:34.77 | |||||||||
4 | Shanna Armstrong | 1998 | 647 | 1:05.25 | 2:15.27 | 3:26.20 | 4:37.35 | 17:51.27 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:48.89 | 7:00.32 | 8:12.59 | 9:25.22 | ||||||
10:38.21 | 11:51.38 | 13:04.35 | 14:17.38 | |||||||
15:29.70 | 16:42.38 | |||||||||
5 | Iben Bak | 2001 | 607 | 1:10.20 | 2:22.92 | 3:36.03 | 4:49.86 | 18:14.29 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:01.53 | 7:14.45 | 8:27.76 | 9:40.81 | ||||||
10:53.79 | 12:07.94 | 13:21.15 | 14:33.71 | |||||||
15:48.19 | 17:02.16 | |||||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 596 | 1:08.78 | 2:20.72 | 3:33.87 | 4:47.33 | 18:21.20 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:01.50 | 7:15.47 | 8:29.82 | 9:43.87 | ||||||
10:58.02 | 12:12.04 | 13:25.74 | 14:40.41 | |||||||
15:54.93 | 17:09.41 | |||||||||
7 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 582 | 1:09.91 | 2:23.70 | 3:37.50 | 4:51.49 | 18:29.93 | ||
Herning Svømmeklub | 6:05.31 | 7:19.10 | 8:33.30 | 9:47.23 | ||||||
11:01.55 | 12:16.78 | 13:30.85 | 14:45.90 | |||||||
16:00.74 | 17:16.34 | |||||||||
8 | Cecilie Baraviec | 2000 | 576 | 1:08.85 | 2:21.74 | 3:35.37 | 4:49.21 | 18:33.69 | ||
Odense Svømme Klub | 6:03.42 | 7:17.73 | 8:31.99 | 9:46.71 | ||||||
11:01.46 | 12:16.46 | 13:31.73 | 14:46.95 | |||||||
16:03.05 | 17:18.98 | |||||||||
9 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 575 | 1:09.48 | 2:22.46 | 3:36.87 | 4:50.97 | 18:34.13 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:05.27 | 7:19.60 | 8:33.72 | 9:47.79 | ||||||
11:02.33 | 12:17.52 | 13:33.09 | 14:48.81 | |||||||
16:04.69 | 17:21.05 | |||||||||
10 | Gry Floor | 2000 | 542 | 1:10.74 | 2:26.56 | 3:42.19 | 4:58.16 | 18:56.79 | ||
Odense Svømme Klub | 6:14.80 | 7:31.08 | 8:47.47 | 10:04.55 | ||||||
11:21.49 | 12:37.58 | 13:53.64 | 15:10.01 | |||||||
16:26.58 | 17:42.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 58.66 | 2:01.67 | 3:05.61 | 4:09.04 | 8:23.86 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:13.65 | 6:18.04 | 7:22.14 | |||||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | 1:01.24 | 2:05.37 | 3:09.19 | 4:12.89 | 8:26.34 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:16.63 | 6:20.03 | 7:23.68 | |||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:01.53 | 2:05.36 | 3:09.64 | 4:13.45 | 8:30.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:17.43 | 6:22.17 | 7:27.05 | |||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 1:02.17 | 2:07.72 | 3:13.12 | 4:18.82 | 8:40.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:24.08 | 6:30.20 | 7:36.27 | |||||||
5 | Martin Grønning | 1997 | 1:01.17 | 2:07.44 | 3:14.24 | 4:21.29 | 8:45.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:28.13 | 6:34.10 | 7:39.85 | |||||||
6 | Mads Sørensen | 2000 | 1:02.31 | 2:08.65 | 3:15.23 | 4:22.42 | 8:45.68 | |||
O.S.L.F. | 5:29.60 | 6:35.78 | 7:41.99 | |||||||
7 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 1:02.01 | 2:08.36 | 3:15.25 | 4:22.51 | 8:46.34 | |||
IHF Svømning | 5:28.44 | 6:35.30 | 7:41.74 | |||||||
8 | Rasmus Larsen | 1997 | 1:01.23 | 2:06.12 | 3:11.89 | 4:17.88 | 8:47.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:24.92 | 6:32.35 | 7:40.29 | |||||||
9 | Oskar Jørgensen | 1998 | 1:02.02 | 2:08.37 | 3:14.89 | 4:22.72 | 8:58.68 | |||
Odder Svømmeklub | 5:30.54 | 6:39.18 | 7:48.53 | |||||||
10 | Andreas Sehested | 1996 | 1:04.88 | 2:15.02 | 3:24.95 | 4:35.57 | 9:11.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:45.24 | 6:54.12 | 8:03.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 694 | 59.03 | 2:01.53 | 3:04.61 | 4:07.93 | 8:20.60 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:10.50 | 6:14.06 | 7:17.89 | |||||||
2 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 681 | 58.66 | 2:01.67 | 3:05.61 | 4:09.04 | 8:23.86 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:13.65 | 6:18.04 | 7:22.14 | |||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 679 | 1:00.40 | 2:04.38 | 3:08.08 | 4:11.94 | 8:24.37 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:15.45 | 6:19.16 | 7:22.15 | |||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 671 | 1:01.24 | 2:05.37 | 3:09.19 | 4:12.89 | 8:26.34 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:16.63 | 6:20.03 | 7:23.68 | |||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 655 | 1:01.53 | 2:05.36 | 3:09.64 | 4:13.45 | 8:30.55 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:17.43 | 6:22.17 | 7:27.05 | |||||||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | 654 | 1:00.00 | 2:03.85 | 3:08.40 | 4:12.95 | 8:30.80 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:17.41 | 6:22.65 | 7:27.82 | |||||||
7 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 652 | 58.66 | 2:01.87 | 3:05.08 | 4:09.34 | 8:31.31 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:14.40 | 6:20.52 | 7:26.44 | |||||||
8 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 619 | 1:02.17 | 2:07.72 | 3:13.12 | 4:18.82 | 8:40.28 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:24.08 | 6:30.20 | 7:36.27 | |||||||
9 | Martin Grønning | 1997 | 600 | 1:01.17 | 2:07.44 | 3:14.24 | 4:21.29 | 8:45.49 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:28.13 | 6:34.10 | 7:39.85 | |||||||
10 | Mads Sørensen | 2000 | 600 | 1:02.31 | 2:08.65 | 3:15.23 | 4:22.42 | 8:45.68 | ||
O.S.L.F. | 5:29.60 | 6:35.78 | 7:41.99 | |||||||
11 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 597 | 1:02.01 | 2:08.36 | 3:15.25 | 4:22.51 | 8:46.34 | ||
IHF Svømning | 5:28.44 | 6:35.30 | 7:41.74 | |||||||
12 | Rasmus Larsen | 1997 | 595 | 1:01.23 | 2:06.12 | 3:11.89 | 4:17.88 | 8:47.18 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:24.92 | 6:32.35 | 7:40.29 | |||||||
13 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 589 | 1:01.04 | 2:08.04 | 3:14.42 | 4:21.02 | 8:48.96 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:27.27 | 6:34.38 | 7:41.68 | |||||||
14 | Frederik Jessen | 1998 | 576 | 1:01.88 | 2:08.69 | 3:15.64 | 4:23.63 | 8:52.77 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:31.55 | 6:39.24 | 7:46.82 | |||||||
15 | Oskar Jørgensen | 1998 | 557 | 1:02.02 | 2:08.37 | 3:14.89 | 4:22.72 | 8:58.68 | ||
Odder Svømmeklub | 5:30.54 | 6:39.18 | 7:48.53 | |||||||
16 | Andreas Sehested | 1996 | 520 | 1:04.88 | 2:15.02 | 3:24.95 | 4:35.57 | 9:11.38 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:45.24 | 6:54.12 | 8:03.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 1:49.11 2014-11-21 |
Dansk Rekord Junior: AGFs Junior Piger (1900) 1:56.57 2014-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 715 | 1:58.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 33.33 | 1:02.05 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 29.16 | 1:31.21 | |||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.20 | 1:58.41 | |||||||
2 | Esbjerg Damer | 0 | 687 | 2:00.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 33.02 | 1:05.27 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.01 | 1:33.28 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 26.74 | 2:00.02 | |||||||
3 | Sto Damer | 0 | 675 | 2:00.70 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 32.72 | 1:05.32 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 28.58 | 1:33.90 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 26.80 | 2:00.70 | |||||||
4 | Hsc Monstars | 0 | 672 | 2:00.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 33.37 | 1:04.99 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 28.41 | 1:33.40 | |||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 27.48 | 2:00.88 | |||||||
5 | Silkeborg Piger 1 | 0 | 650 | 2:02.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 34.59 | 1:06.59 | |||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 29.35 | 1:35.94 | |||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 26.30 | 2:02.24 | |||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | 646 | 2:02.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 33.06 | 1:05.84 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 29.40 | 1:35.24 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 27.28 | 2:02.52 | |||||||
7 | Odder Piger | 0 | 639 | 2:02.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 35.00 | 1:06.01 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 28.73 | 1:34.74 | |||||||
Marie Christensen | 2002 | 28.22 | 2:02.96 | |||||||
8 | Viborg Damer | 1998 | 638 | 2:02.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Kathrine Fog | 2000 | 33.91 | 1:04.00 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | 31.44 | 1:35.44 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 27.54 | 2:02.98 | |||||||
9 | Nyborg Damer 1 | 0 | 620 | 2:04.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Stine Johansen | 1997 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 35.42 | 1:07.18 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.96 | 1:37.14 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 27.07 | 2:04.21 | |||||||
10 | Agf Damer 1 | 1996 | 619 | 2:04.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 35.16 | 1:08.33 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 29.09 | 1:37.42 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 26.80 | 2:04.22 | |||||||
11 | Be Awesome | 0 | 613 | 2:04.66 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 34.35 | 1:05.29 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 31.98 | 1:37.27 | |||||||
Helene Olesen | 2000 | 27.39 | 2:04.66 | |||||||
12 | Horsens Piger 1 | 1995 | 586 | 2:06.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 36.04 | 1:08.73 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.80 | 1:38.53 | |||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 28.03 | 2:06.56 | |||||||
13 | Silkeborg Piger 2 | 0 | 568 | 2:07.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Dianna Au | 2000 | 35.58 | 1:08.18 | |||||||
Esther Flø | 2001 | 30.78 | 1:38.96 | |||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 28.91 | 2:07.87 | |||||||
14 | Agf Damer 2 | 1996 | 552 | 2:09.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 36.90 | 1:10.52 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 30.60 | 1:41.12 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 28.00 | 2:09.12 | |||||||
15 | Rsk Piger | 0 | 548 | 2:09.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 36.80 | 1:10.80 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 30.25 | 1:41.05 | |||||||
Anna Hertzog | 1999 | 28.35 | 2:09.40 | |||||||
16 | Nyborg Damer 2 | 0 | 543 | 2:09.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 36.81 | 1:09.68 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 30.93 | 1:40.61 | |||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.22 | 2:09.83 | |||||||
- | Thisted Piger | 2000 | DSQ | neddyk.mere end 15m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: A6 drenge (1900) 1:41.83 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 752 | 1:42.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.54 | 26.54 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 28.34 | 54.88 | |||||||
Anton Bromer | 1995 | 25.06 | 1:19.94 | |||||||
Jens Bach | 1997 | 23.04 | 1:42.98 | |||||||
2 | Agf Herrer 1 | 1993 | 725 | 1:44.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 27.72 | 27.72 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 27.36 | 55.08 | |||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 25.46 | 1:20.54 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 23.67 | 1:44.21 | |||||||
3 | Esbjerg Herrer 1 | 0 | 703 | 1:45.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.01 | 56.12 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.81 | 1:21.93 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 23.37 | 1:45.30 | |||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 680 | 1:46.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 27.83 | 56.38 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 25.63 | 1:22.01 | |||||||
Søren Villumsen | 1998 | 24.47 | 1:46.48 | |||||||
5 | Agf Herrer 2 | 1993 | 661 | 1:47.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 27.53 | 27.53 | |||||||
David Tørring | 1995 | 30.91 | 58.44 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.32 | 1:23.76 | |||||||
Jesper Jensen | 1996 | 23.70 | 1:47.46 | |||||||
6 | Odder Drenge | 0 | 657 | 1:47.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Degn | 1996 | 27.77 | 27.77 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 31.32 | 59.09 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 24.50 | 1:23.59 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 24.09 | 1:47.68 | |||||||
7 | Sto Herrer | 0 | 624 | 1:49.55 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 28.82 | 57.91 | |||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 27.69 | 1:25.60 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 23.95 | 1:49.55 | |||||||
8 | Silkeborg Drenge | 0 | 609 | 1:50.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 31.48 | 1:00.25 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 25.54 | 1:25.79 | |||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 24.66 | 1:50.45 | |||||||
9 | Be Awesome | 0 | 600 | 1:51.01 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 31.31 | 1:00.14 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.39 | 1:26.53 | |||||||
Andreas Sehested | 1996 | 24.48 | 1:51.01 | |||||||
10 | Horsens Drenge 1 | 1986 | 594 | 1:51.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 30.79 | 59.10 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 26.70 | 1:25.80 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 25.58 | 1:51.38 | |||||||
11 | Agf Herrer 3 | 1993 | 583 | 1:52.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Frederik Bendix | 1995 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 31.15 | 1:00.24 | |||||||
Albert Grann-Frankild | 1996 | 26.80 | 1:27.04 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 25.02 | 1:52.06 | |||||||
12 | Hsc Monstars | 0 | 582 | 1:52.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Kasper Laursen | 1998 | 31.41 | 58.89 | |||||||
Casper Christiansen | 2000 | 27.75 | 1:26.64 | |||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 25.52 | 1:52.16 | |||||||
13 | Nyborg Herrer | 0 | 567 | 1:53.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Jonas Ejby | 2000 | 31.82 | 1:01.63 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 26.90 | 1:28.53 | |||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 24.57 | 1:53.10 | |||||||
14 | Erritsø Herre | 1900 | 554 | 1:54.00 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Morten Baxter | 1996 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 31.92 | 1:01.96 | |||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 27.28 | 1:29.24 | |||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 24.76 | 1:54.00 | |||||||
15 | Hsk Drenge | 0 | 548 | 1:54.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Victor Kristensen | 1999 | 32.96 | 1:02.13 | |||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 26.74 | 1:28.87 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 25.52 | 1:54.39 | |||||||
16 | Thisted Drenge | 1996 | 525 | 1:56.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Andrej Jessen | 2000 | 33.05 | 1:03.05 | |||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 28.25 | 1:31.30 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 24.78 | 1:56.08 | |||||||
17 | Agf Herrer 4 | 1993 | 503 | 1:57.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 32.81 | 1:03.02 | |||||||
Niels K. Mortensen | 1995 | 28.80 | 1:31.82 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 25.91 | 1:57.73 | |||||||
18 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 463 | 2:01.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 32.30 | 1:04.49 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 29.34 | 1:33.83 | |||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 27.20 | 2:01.03 | |||||||
- | Esbjerg Herrer 2 | 0 | DSQ | flykick v bryststart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 724 | 3:51.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.44 | 56.65 | 56.65 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.47 | 59.17 | 1:55.82 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.17 | 58.44 | 2:54.26 | ||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 27.99 | 57.58 | 3:51.84 | ||||||
2 | Esbjerg Damer | 0 | 712 | 3:53.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.78 | 59.85 | 59.85 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 27.56 | 57.95 | 1:57.80 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.52 | 57.20 | 2:55.00 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 27.75 | 58.15 | 3:53.15 | ||||||
3 | Silkeborg Piger 1 | 0 | 667 | 3:58.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 27.93 | 58.19 | 58.19 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 29.05 | 1:00.32 | 1:58.51 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 28.27 | 59.56 | 2:58.07 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 28.56 | 1:00.23 | 3:58.30 | ||||||
4 | Hsc Monstars | 0 | 644 | 4:01.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.09 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 29.64 | 1:01.42 | 2:01.71 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 29.56 | 1:01.02 | 3:02.73 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 27.86 | 58.33 | 4:01.06 | ||||||
5 | Agf Damer 1 | 1996 | 633 | 4:02.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 29.66 | 1:02.21 | 1:02.21 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.32 | 59.85 | 2:02.06 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 28.02 | 58.97 | 3:01.03 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 28.90 | 1:01.38 | 4:02.41 | ||||||
6 | Sto Damer | 0 | 632 | 4:02.63 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Camilla Rask | 1999 | 29.46 | 1:00.31 | 1:00.31 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 28.69 | 1:00.47 | 2:00.78 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 30.12 | 1:03.05 | 3:03.83 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 28.03 | 58.80 | 4:02.63 | ||||||
7 | Odder Piger | 0 | 605 | 4:06.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 29.41 | 1:01.77 | 1:01.77 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 29.69 | 1:02.34 | 2:04.11 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 29.67 | 1:03.32 | 3:07.43 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 28.16 | 58.76 | 4:06.19 | ||||||
8 | Horsens Piger 1 | 1995 | 599 | 4:06.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 30.09 | 1:03.13 | 1:03.13 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.90 | 1:01.83 | 2:04.96 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.13 | 1:01.29 | 3:06.25 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 29.05 | 1:00.66 | 4:06.91 | ||||||
9 | Be Awesome | 0 | 597 | 4:07.20 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Helene Olesen | 2000 | 29.51 | 1:01.47 | 1:01.47 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 28.49 | 1:00.23 | 2:01.70 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 29.66 | 1:02.30 | 3:04.00 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 30.21 | 1:03.20 | 4:07.20 | ||||||
10 | Viborg Damer | 1998 | 553 | 4:13.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 28.60 | 59.18 | 59.18 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 29.49 | 1:01.19 | 2:00.37 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 30.54 | 1:04.67 | 3:05.04 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 32.61 | 1:08.52 | 4:13.56 | ||||||
11 | Nyborg Damer 2 | 0 | 552 | 4:13.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 29.78 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 29.77 | 1:02.74 | 2:05.42 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.85 | 1:05.25 | 3:10.67 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 29.85 | 1:03.13 | 4:13.80 | ||||||
12 | Agf Damer 2 | 1996 | 544 | 4:14.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 30.86 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Nanna Rolle | 2000 | 30.98 | 1:04.23 | 2:08.06 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 29.74 | 1:03.23 | 3:11.29 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.24 | 1:03.69 | 4:14.98 | ||||||
- | Nyborg Damer 1 | 0 | DSQ | forkert rækkefølge | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 29.47 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
- | Silkeborg Piger 2 | 0 | DSQ | forkert rækkefølge | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 29.96 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 703 | 3:26.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 25.05 | 51.81 | 51.81 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 24.48 | 51.49 | 1:43.30 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 25.32 | 52.62 | 2:35.92 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 24.03 | 50.20 | 3:26.12 | ||||||
2 | Agf Herrer 1 | 1993 | 693 | 3:27.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jesper Jensen | 1996 | 25.45 | 52.64 | 52.64 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 25.25 | 52.21 | 1:44.85 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 24.14 | 50.91 | 2:35.76 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 24.44 | 51.37 | 3:27.13 | ||||||
3 | Esbjerg Herrer 1 | 0 | 687 | 3:27.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.16 | 52.17 | 52.17 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 24.79 | 51.74 | 1:43.91 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 25.10 | 51.95 | 2:35.86 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 24.39 | 51.85 | 3:27.71 | ||||||
4 | Odder Drenge | 0 | 621 | 3:34.74 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 26.09 | 54.92 | 54.92 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 25.66 | 53.25 | 1:48.17 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 25.63 | 54.13 | 2:42.30 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 24.80 | 52.44 | 3:34.74 | ||||||
5 | Be Awesome | 0 | 610 | 3:36.13 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 26.17 | 54.71 | 54.71 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 24.90 | 53.46 | 1:48.17 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 25.80 | 54.11 | 2:42.28 | ||||||
Andreas Sehested | 1996 | 26.51 | 53.85 | 3:36.13 | ||||||
6 | Sto Herrer | 0 | 608 | 3:36.26 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 26.32 | 54.40 | 54.40 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 25.81 | 54.90 | 1:49.30 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 26.32 | 55.20 | 2:44.50 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 24.66 | 51.76 | 3:36.26 | ||||||
7 | Esbjerg Herrer 2 | 0 | 601 | 3:37.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 25.94 | 53.49 | 53.49 | ||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 25.56 | 54.04 | 1:47.53 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 25.82 | 54.67 | 2:42.20 | ||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 26.11 | 54.92 | 3:37.12 | ||||||
8 | Nyborg Herrer | 0 | 597 | 3:37.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 26.88 | 56.80 | 56.80 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 26.13 | 54.82 | 1:51.62 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.90 | 54.76 | 2:46.38 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 24.39 | 51.30 | 3:37.68 | ||||||
9 | Viborg Herrer | 1995 | 588 | 3:38.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 26.72 | 55.49 | 55.49 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 25.08 | 52.28 | 1:47.77 | ||||||
Andreas Knage | 1998 | 26.92 | 56.63 | 2:44.40 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 25.50 | 54.33 | 3:38.73 | ||||||
10 | Agf Herrer 2 | 1993 | 584 | 3:39.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 25.76 | 54.75 | 54.75 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 26.33 | 54.76 | 1:49.51 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 25.85 | 54.17 | 2:43.68 | ||||||
David Tørring | 1995 | 25.86 | 55.54 | 3:39.22 | ||||||
11 | Hsc Monstars | 0 | 571 | 3:40.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 25.42 | 53.66 | 53.66 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 26.14 | 55.66 | 1:49.32 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 27.07 | 56.32 | 2:45.64 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 26.59 | 55.30 | 3:40.94 | ||||||
12 | Horsens Drenge 1 | 1986 | 563 | 3:41.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Christian Koch | 1998 | 27.93 | 57.46 | 57.46 | ||||||
Maris Lencevics | 1986 | 26.31 | 55.49 | 1:52.95 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 26.15 | 56.12 | 2:49.07 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 25.14 | 52.86 | 3:41.93 | ||||||
13 | Silkeborg Drenge | 0 | 561 | 3:42.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 27.32 | 55.95 | 55.95 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 26.06 | 55.54 | 1:51.49 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.44 | 55.74 | 2:47.23 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 26.32 | 54.99 | 3:42.22 | ||||||
14 | Agf Herrer 3 | 1993 | 561 | 3:42.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.28 | 55.20 | 55.20 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 25.78 | 54.86 | 1:50.06 | ||||||
Frederik Bendix | 1995 | 26.43 | 55.60 | 2:45.66 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 26.59 | 56.57 | 3:42.23 | ||||||
15 | Hsk Drenge | 0 | 561 | 3:42.24 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 26.40 | 54.17 | 54.17 | ||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 27.18 | 56.94 | 1:51.11 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 26.55 | 56.69 | 2:47.80 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 26.20 | 54.44 | 3:42.24 | ||||||
16 | Agf Herrer 4 | 1993 | 531 | 3:46.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 27.66 | 57.93 | 57.93 | ||||||
Albert Grann-Frankild | 1996 | 26.11 | 55.83 | 1:53.76 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 27.45 | 57.22 | 2:50.98 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.54 | 55.27 | 3:46.25 | ||||||
17 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 514 | 3:48.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 27.49 | 57.15 | 57.15 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 27.92 | 58.08 | 1:55.23 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 26.81 | 56.44 | 2:51.67 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 27.08 | 57.12 | 3:48.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:33 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 642 | 32.68 | 1:07.97 | 1:43.48 | 2:19.12 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 610 | 34.37 | 1:09.92 | 1:45.56 | 2:21.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 599 | 33.67 | 1:10.38 | 1:46.24 | 2:22.39 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 595 | 33.23 | 1:09.73 | 1:45.98 | 2:22.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | 588 | 34.33 | 1:10.42 | 1:47.08 | 2:23.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Julie Oxenvad | 1997 | 583 | 33.77 | 1:10.11 | 1:46.79 | 2:23.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 572 | 34.80 | 1:11.39 | 1:48.41 | 2:24.52 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | 569 | 33.61 | 1:10.25 | 1:47.81 | 2:24.80 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria M. Porsmose | 2000 | 564 | 34.66 | 1:11.49 | 1:48.54 | 2:25.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Gadgaard | 2001 | 553 | 34.32 | 1:11.67 | 1:49.39 | 2:26.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 553 | 33.87 | 1:10.94 | 1:48.37 | 2:26.23 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 546 | 35.21 | 1:12.82 | 1:49.14 | 2:26.80 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Marie Christensen | 2002 | 539 | 34.38 | 1:10.75 | 1:48.73 | 2:27.43 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Carr | 1999 | 526 | 34.91 | 1:12.53 | 1:50.30 | 2:28.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lenette Nielsen | 1997 | 523 | 35.52 | 1:13.15 | 1:51.07 | 2:28.94 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 523 | 35.05 | 1:12.63 | 1:50.96 | 2:28.97 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicoline Bredahl | 2000 | 509 | 35.68 | 1:13.15 | 1:52.24 | 2:30.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Hansen | 1999 | 509 | 34.92 | 1:12.12 | 1:50.90 | 2:30.30 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Stine Johansen | 1997 | 509 | 33.54 | 1:12.18 | 1:51.31 | 2:30.32 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Snæfridur Sol | 2000 | 506 | 35.74 | 1:13.97 | 1:52.87 | 2:30.62 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Sofie W. Krattet | 2000 | 502 | 35.82 | 1:14.09 | 1:53.11 | 2:30.97 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lea Moesgaard | 1998 | 500 | 35.92 | 1:13.93 | 1:52.80 | 2:31.17 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anette Poulsen | 1999 | 497 | 35.48 | 1:14.11 | 1:53.43 | 2:31.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 495 | 35.26 | 1:13.34 | 1:52.10 | 2:31.65 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 490 | 35.54 | 1:13.61 | 1:52.76 | 2:32.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Gry Floor | 2000 | 486 | 36.19 | 1:14.83 | 1:54.20 | 2:32.65 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Louise Sørensen | 2000 | 473 | 35.56 | 1:13.76 | 1:53.07 | 2:33.97 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 473 | 36.25 | 1:14.79 | 1:54.30 | 2:34.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 471 | 35.84 | 1:14.27 | 1:54.31 | 2:34.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 421 | 36.60 | 1:16.84 | 1:58.60 | 2:40.06 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Mathiasen | 2000 | DSQ | Afsl mave 200m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma A Andersen | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. 150m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 711 | 32.26 | 1:06.57 | 1:40.64 | 2:14.48 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 645 | 33.43 | 1:08.27 | 1:43.48 | 2:18.89 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 635 | 32.81 | 1:07.88 | 1:43.76 | 2:19.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Knudsen | 1999 | 619 | 33.36 | 1:09.04 | 1:44.94 | 2:20.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 606 | 34.11 | 1:10.49 | 1:45.80 | 2:21.77 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 544 | 35.54 | 1:12.35 | 1:50.12 | 2:26.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 570 | 34.11 | 1:10.82 | 1:47.51 | 2:24.75 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria M. Porsmose | 2000 | 559 | 34.49 | 1:10.96 | 1:48.51 | 2:25.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Gadgaard | 2001 | 559 | 34.65 | 1:12.03 | 1:49.45 | 2:25.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 556 | 34.79 | 1:12.58 | 1:49.33 | 2:25.94 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Cecilie Grøndal | 2002 | 553 | 33.71 | 1:10.84 | 1:48.61 | 2:26.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | 518 | 34.44 | 1:11.26 | 1:49.96 | 2:29.45 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Wildenschild | 1997 | 599 | 30.23 | 1:02.34 | 1:34.35 | 2:05.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 582 | 29.62 | 1:01.78 | 1:34.92 | 2:07.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 573 | 30.69 | 1:02.66 | 1:35.44 | 2:07.71 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laust Moesgaard | 1996 | 554 | 30.78 | 1:04.23 | 1:36.75 | 2:09.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | 550 | 31.36 | 1:05.59 | 1:40.30 | 2:09.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 533 | 31.37 | 1:04.47 | 1:37.94 | 2:10.81 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Frederik Oxenvad | 1999 | 532 | 31.18 | 1:04.65 | 1:37.70 | 2:10.90 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 530 | 31.76 | 1:05.44 | 1:38.30 | 2:11.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Martin Grønning | 1997 | 526 | 30.80 | 1:03.70 | 1:37.59 | 2:11.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Jessen | 1998 | 517 | 30.73 | 1:03.51 | 1:37.37 | 2:12.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 517 | 31.13 | 1:05.25 | 1:38.07 | 2:12.16 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lars Lyhne | 1999 | 511 | 31.11 | 1:04.61 | 1:38.58 | 2:12.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Markus Kjeldsen | 2000 | 495 | 31.23 | 1:05.43 | 1:40.06 | 2:14.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oskar Jørgensen | 1998 | 492 | 31.88 | 1:05.56 | 1:39.85 | 2:14.32 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 492 | 31.54 | 1:05.95 | 1:40.18 | 2:14.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik Bendix | 1995 | 492 | 32.03 | 1:05.85 | 1:40.67 | 2:14.41 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Rasmus Larsen | 1997 | 486 | 32.61 | 1:06.68 | 1:40.81 | 2:14.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oliver Degn | 1996 | 484 | 30.59 | 1:04.35 | 1:39.67 | 2:15.09 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Udbye | 2000 | 482 | 31.49 | 1:05.33 | 1:40.41 | 2:15.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 481 | 32.40 | 1:07.09 | 1:41.53 | 2:15.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 474 | 32.23 | 1:06.42 | 1:40.91 | 2:16.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 465 | 32.38 | 1:07.71 | 1:42.78 | 2:16.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 448 | 32.01 | 1:06.92 | 1:42.78 | 2:18.60 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Thomas Frederiksen | 2000 | 448 | 32.09 | 1:07.66 | 1:43.24 | 2:18.62 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 445 | 32.25 | 1:06.56 | 1:42.42 | 2:18.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 443 | 32.45 | 1:08.27 | 1:43.61 | 2:19.16 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Emil Johansen | 1999 | 439 | 33.33 | 1:08.69 | 1:44.01 | 2:19.59 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 423 | 33.36 | 1:08.66 | 1:44.72 | 2:21.27 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emil Houlborg | 1998 | 416 | 33.04 | 1:09.10 | 1:45.67 | 2:22.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Christian Rasmussen | 2000 | 393 | 33.36 | 1:09.84 | 1:47.66 | 2:24.77 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Anton Holten Lambert | 1997 | 392 | 32.62 | 1:10.38 | 1:47.16 | 2:24.98 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 354 | 34.18 | 1:11.91 | 1:50.91 | 2:29.95 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Wildenschild | 1997 | 623 | 29.93 | 1:01.57 | 1:33.39 | 2:04.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 609 | 30.15 | 1:01.76 | 1:33.67 | 2:05.14 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 606 | 30.29 | 1:02.13 | 1:34.53 | 2:05.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laust Moesgaard | 1996 | 597 | 30.34 | 1:02.34 | 1:34.36 | 2:05.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 534 | 31.61 | 1:04.93 | 1:38.00 | 2:10.76 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Frederik Oxenvad | 1999 | 533 | 30.98 | 1:03.74 | 1:37.39 | 2:10.86 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 557 | 30.63 | 1:02.86 | 1:35.75 | 2:08.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Martin Grønning | 1997 | 533 | 30.91 | 1:03.80 | 1:37.58 | 2:10.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 528 | 31.27 | 1:04.80 | 1:37.72 | 2:11.24 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | 525 | 30.80 | 1:04.30 | 1:37.89 | 2:11.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Kjeldsen | 2000 | 500 | 31.10 | 1:05.19 | 1:39.57 | 2:13.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Jessen | 1998 | 494 | 31.23 | 1:04.54 | 1:39.22 | 2:14.17 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 727 | 27.26 | 56.72 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 688 | 28.00 | 57.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 678 | 27.81 | 58.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | 649 | 28.36 | 58.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 642 | 28.49 | 59.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 641 | 28.76 | 59.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Snæfridur Sol | 2000 | 639 | 29.09 | 59.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 632 | 29.05 | 59.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thea Lund Petersen | 1998 | 632 | 28.57 | 59.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jackie Gade | 1998 | 630 | 28.95 | 59.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 629 | 28.82 | 59.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 620 | 28.67 | 59.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 615 | 28.99 | 59.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma H. Christiansen | 1999 | 612 | 28.76 | 1:00.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Camilla Rask | 1999 | 611 | 28.97 | 1:00.09 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Julie Oxenvad | 1997 | 607 | 29.52 | 1:00.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 605 | 28.89 | 1:00.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena V. Ellling | 2000 | 590 | 29.13 | 1:00.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ellen Nielsen | 2001 | 589 | 29.36 | 1:00.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Dianna Au | 2000 | 589 | 29.18 | 1:00.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Shanna Armstrong | 1998 | 588 | 29.17 | 1:00.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Stine Knudsen | 1999 | 577 | 29.32 | 1:01.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Helene Olesen | 2000 | 571 | 29.53 | 1:01.48 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 567 | 30.06 | 1:01.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
25 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 560 | 29.94 | 1:01.87 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Iben Bak | 2001 | 557 | 29.69 | 1:01.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camilla Ottesen | 2000 | 556 | 30.07 | 1:02.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Lea Moesgaard | 1998 | 555 | 29.98 | 1:02.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 553 | 30.15 | 1:02.12 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
30 | Celia Erikstad | 1999 | 551 | 29.69 | 1:02.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Matilde Fuglsang | 2000 | 550 | 30.00 | 1:02.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Merete Toft Jensen | 1999 | 550 | 30.13 | 1:02.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 535 | 29.89 | 1:02.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 534 | 30.23 | 1:02.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
35 | SIF Floor | 2000 | 532 | 30.59 | 1:02.94 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 523 | 30.27 | 1:03.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kirstine Feldinger | 1996 | 518 | 30.11 | 1:03.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Nikoline Østerberg | 2000 | 517 | 30.28 | 1:03.54 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 514 | 30.34 | 1:03.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 509 | 30.87 | 1:03.87 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
41 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 507 | 30.44 | 1:03.94 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
42 | Amalie Pedersen | 2000 | 506 | 30.84 | 1:04.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
43 | Smilla Lyhne | 2000 | 499 | 30.72 | 1:04.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
44 | Alice Gantriis | 2000 | 493 | 31.53 | 1:04.54 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 490 | 30.76 | 1:04.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
46 | Emma Kjær | 1999 | 486 | 30.79 | 1:04.87 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
47 | Emma Lykke Holm | 2000 | 474 | 30.88 | 1:05.39 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 745 | 26.79 | 56.26 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 743 | 27.30 | 56.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 690 | 27.88 | 57.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 648 | 28.77 | 58.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 647 | 28.28 | 58.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 635 | 28.38 | 59.32 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Jackie Gade | 1998 | 638 | 28.83 | 59.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Lund Petersen | 1998 | 633 | 28.86 | 59.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 631 | 28.67 | 59.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma H. Christiansen | 1999 | 627 | 28.53 | 59.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 617 | 28.82 | 59.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 573 | 30.43 | 1:01.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 675 | 24.51 | 51.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 652 | 25.45 | 51.81 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 641 | 25.28 | 52.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Holst | 1991 | 639 | 24.90 | 52.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bach | 1997 | 636 | 25.40 | 52.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 616 | 25.57 | 52.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 610 | 25.60 | 52.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | 609 | 25.57 | 53.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 607 | 25.53 | 53.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kasper Schultz | 1995 | 589 | 25.51 | 53.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Rasmus Udbye | 2000 | 585 | 25.65 | 53.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Broholm | 1999 | 582 | 25.72 | 53.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Yde | 1996 | 579 | 25.33 | 53.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Mads Steen Petersen | 1997 | 576 | 25.83 | 53.99 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Bui | 2000 | 576 | 25.76 | 54.01 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Jonas Rohwedder | 1998 | 575 | 26.59 | 54.03 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Søren Villumsen | 1998 | 573 | 25.83 | 54.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Sehested | 1996 | 569 | 27.05 | 54.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Victor Kristensen | 1999 | 565 | 26.37 | 54.36 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 560 | 25.96 | 54.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 552 | 26.01 | 54.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 551 | 25.85 | 54.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 551 | 26.27 | 54.80 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 550 | 26.40 | 54.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Anders L. Mogensen | 1996 | 542 | 26.38 | 55.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Malthe Burgaard | 2000 | 540 | 26.25 | 55.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | 532 | 26.31 | 55.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Mikkel Strand | 1997 | 530 | 26.78 | 55.50 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
29 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 527 | 26.55 | 55.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 526 | 26.47 | 55.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Gustav Yde | 2000 | 522 | 26.98 | 55.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 520 | 25.92 | 55.88 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 518 | 26.90 | 55.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 516 | 28.34 | 56.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 516 | 26.79 | 56.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 506 | 27.19 | 56.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 506 | 27.15 | 56.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mathias Bech | 1996 | 506 | 26.99 | 56.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Thomas Christiansen | 1999 | 497 | 26.15 | 56.72 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
40 | Oliver Christiansen | 1999 | 495 | 27.22 | 56.78 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Magnus Lerche | 1999 | 493 | 27.37 | 56.87 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
42 | Morten Due Nielsen | 1999 | 491 | 26.91 | 56.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 489 | 27.12 | 57.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 481 | 27.96 | 57.33 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 473 | 27.82 | 57.67 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
46 | Kristian Berthelsen | 1999 | 470 | 27.60 | 57.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
47 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 465 | 27.95 | 57.97 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
48 | Morten Baxter | 1996 | 462 | 28.11 | 58.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
49 | Lars Lyhne | 1999 | 458 | 27.75 | 58.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Malthe Lindquist | 1996 | 458 | 25.56 | 58.29 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
51 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 455 | 28.23 | 58.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 453 | 27.87 | 58.49 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
53 | Jonatan Balladone | 1997 | 449 | 28.22 | 58.68 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
54 | Søren Bisgaard | 1998 | 447 | 27.34 | 58.74 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 707 | 24.50 | 50.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 658 | 25.12 | 51.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 654 | 25.22 | 51.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 651 | 25.02 | 51.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Holst | 1991 | 647 | 25.09 | 51.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 599 | 26.11 | 53.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 630 | 25.44 | 52.42 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | 603 | 26.17 | 53.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jesper Jensen | 1996 | 597 | 25.89 | 53.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kasper Schultz | 1995 | 587 | 25.42 | 53.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Oliver Broholm | 1999 | 582 | 26.00 | 53.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Magnus Yde | 1996 | 573 | 26.24 | 54.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 661 | 35.45 | 1:14.96 | 1:54.08 | 2:34.46 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 636 | 35.74 | 1:15.58 | 1:55.57 | 2:36.47 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 631 | 35.77 | 1:15.73 | 1:55.84 | 2:36.89 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 629 | 35.78 | 1:15.53 | 1:56.62 | 2:37.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | 620 | 35.38 | 1:16.09 | 1:57.25 | 2:37.74 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Christina Christensen | 2000 | 592 | 37.23 | 1:18.83 | 1:58.91 | 2:40.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 586 | 36.01 | 1:16.62 | 1:58.53 | 2:40.75 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 583 | 35.52 | 1:15.82 | 1:58.11 | 2:41.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hansen | 1998 | 574 | 36.59 | 1:17.66 | 1:59.60 | 2:41.86 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 570 | 36.64 | 1:18.05 | 2:00.33 | 2:42.28 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Silke Meyer | 1998 | 555 | 37.67 | 1:19.61 | 2:01.57 | 2:43.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kathrine Fog | 2000 | 546 | 36.10 | 1:18.06 | 2:01.07 | 2:44.57 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Cecilie Grøndal | 2002 | 537 | 37.48 | 1:19.24 | 2:02.14 | 2:45.50 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Søe Beith | 1996 | 530 | 38.17 | 1:20.16 | 2:03.24 | 2:46.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 528 | 37.59 | 1:19.23 | 2:02.04 | 2:46.49 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 511 | 37.89 | 1:20.22 | 2:03.80 | 2:48.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 508 | 38.24 | 1:20.60 | 2:04.00 | 2:48.60 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Esther Flø | 2001 | 505 | 38.99 | 1:22.69 | 2:06.17 | 2:48.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Eske | 1999 | 492 | 38.32 | 1:21.32 | 2:05.56 | 2:50.43 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Josefine Due Christensen | 2001 | 489 | 39.25 | 1:22.70 | 2:06.72 | 2:50.74 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 485 | 38.71 | 1:21.39 | 2:05.84 | 2:51.20 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freja Nicholas | 2000 | 472 | 38.34 | 1:22.32 | 2:06.92 | 2:52.74 | |||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Nanna Rolle | 2000 | 471 | 39.31 | 1:23.50 | 2:08.09 | 2:52.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 468 | 39.93 | 1:23.99 | 2:08.47 | 2:53.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 454 | 39.61 | 1:23.92 | 2:09.94 | 2:55.07 | |||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Christine Nielsen | 2001 | 454 | 39.00 | 1:23.41 | 2:09.22 | 2:55.08 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 449 | 40.41 | 1:25.22 | 2:10.52 | 2:55.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 447 | 40.48 | 1:24.87 | 2:10.12 | 2:55.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 436 | 39.33 | 1:23.59 | 2:10.32 | 2:57.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mette Baack | 2000 | 430 | 40.59 | 1:25.91 | 2:12.18 | 2:58.21 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
31 | Maria M. Porsmose | 2000 | 425 | 40.97 | 1:26.49 | 2:12.69 | 2:58.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 421 | 40.50 | 1:26.29 | 2:12.88 | 2:59.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 408 | 41.13 | 1:27.13 | 2:14.34 | 3:01.42 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
34 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 396 | 35.99 | 1:22.58 | 2:11.87 | 3:03.10 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Kjær | 1999 | 395 | 41.32 | 1:27.99 | 2:15.25 | 3:03.32 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 686 | 35.16 | 1:13.82 | 1:52.64 | 2:32.57 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 655 | 36.15 | 1:15.21 | 1:54.77 | 2:34.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 630 | 35.57 | 1:15.99 | 1:56.16 | 2:36.91 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | 617 | 36.08 | 1:16.77 | 1:57.57 | 2:38.02 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 615 | 35.88 | 1:15.84 | 1:56.83 | 2:38.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Christensen | 2000 | 600 | 36.96 | 1:17.75 | 1:58.62 | 2:39.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 611 | 36.16 | 1:16.41 | 1:57.55 | 2:38.58 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 610 | 35.22 | 1:15.23 | 1:56.74 | 2:38.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 578 | 36.15 | 1:16.65 | 1:58.79 | 2:41.53 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Silke Meyer | 1998 | 559 | 37.49 | 1:19.06 | 2:01.01 | 2:43.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kathrine Fog | 2000 | 550 | 35.95 | 1:17.65 | 2:00.83 | 2:44.21 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathilde Hansen | 1998 | 542 | 37.05 | 1:17.96 | 2:00.92 | 2:45.04 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 647 | 31.90 | 1:07.78 | 1:43.22 | 2:19.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 622 | 31.07 | 1:07.29 | 1:43.53 | 2:21.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Peter Birk | 1996 | 601 | 32.21 | 1:08.04 | 1:45.19 | 2:22.98 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 583 | 32.58 | 1:08.94 | 1:46.25 | 2:24.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 583 | 32.49 | 1:08.99 | 1:46.48 | 2:24.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | 562 | 32.88 | 1:10.18 | 1:47.94 | 2:26.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | 551 | 32.55 | 1:10.73 | 1:49.08 | 2:27.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 533 | 33.42 | 1:11.56 | 1:49.82 | 2:28.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lars Breum Hansen | 1997 | 530 | 33.23 | 1:11.02 | 1:50.06 | 2:29.02 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 527 | 33.66 | 1:12.73 | 1:51.49 | 2:29.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 508 | 33.36 | 1:11.66 | 1:51.60 | 2:31.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 507 | 33.88 | 1:12.07 | 1:51.77 | 2:31.28 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 496 | 34.62 | 1:13.87 | 1:52.97 | 2:32.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Ejby | 2000 | 484 | 34.08 | 1:12.94 | 1:52.83 | 2:33.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andrej Jessen | 2000 | 482 | 34.24 | 1:12.89 | 1:52.58 | 2:33.80 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 478 | 34.25 | 1:13.53 | 1:53.88 | 2:34.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kasper Laursen | 1998 | 462 | 34.61 | 1:13.87 | 1:54.59 | 2:36.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Emil Houlborg | 1998 | 453 | 33.45 | 1:11.45 | 1:53.72 | 2:37.02 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Andreas Hougaard | 2000 | 422 | 34.44 | 1:15.04 | 1:57.73 | 2:40.82 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kenneth Aaberg | 1995 | 421 | 35.92 | 1:17.42 | 1:59.20 | 2:40.91 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
21 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 393 | 35.28 | 1:17.58 | 2:00.83 | 2:44.61 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Andreas Bui | 2000 | 354 | 37.56 | 1:20.70 | 2:05.81 | 2:50.55 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | David Tørring | 1995 | DSQ | Plaster høj.hånd | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 698 | 30.36 | 1:04.41 | 1:39.99 | 2:16.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 693 | 31.57 | 1:06.20 | 1:40.67 | 2:16.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Birk | 1996 | 615 | 32.14 | 1:08.62 | 1:45.53 | 2:21.85 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 572 | 32.56 | 1:09.23 | 1:46.87 | 2:25.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 568 | 33.12 | 1:09.93 | 1:47.48 | 2:25.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 557 | 32.31 | 1:09.26 | 1:47.65 | 2:26.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | 590 | 32.11 | 1:09.16 | 1:46.98 | 2:23.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 585 | 32.63 | 1:09.43 | 1:46.45 | 2:24.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lars Breum Hansen | 1997 | 559 | 33.38 | 1:10.46 | 1:48.79 | 2:26.41 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 523 | 34.30 | 1:12.18 | 1:51.05 | 2:29.74 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 517 | 34.49 | 1:13.06 | 1:51.99 | 2:30.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 516 | 33.17 | 1:11.25 | 1:50.86 | 2:30.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.32 2014-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 683 | 29.52 | 1:02.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 680 | 29.71 | 1:02.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | 655 | 30.39 | 1:03.38 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 646 | 30.16 | 1:03.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 641 | 29.90 | 1:03.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 639 | 29.57 | 1:03.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | 631 | 30.03 | 1:04.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 598 | 30.67 | 1:05.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 591 | 30.93 | 1:05.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 588 | 31.19 | 1:05.69 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Asta Blanch | 1996 | 588 | 30.95 | 1:05.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 572 | 31.49 | 1:06.28 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
13 | Stine Mary Vissing | 1997 | 567 | 31.02 | 1:06.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Helena V. Ellling | 2000 | 541 | 31.08 | 1:07.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ellen Nielsen | 2001 | 536 | 31.80 | 1:07.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma H. Christiansen | 1999 | 531 | 31.75 | 1:07.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Christie Prøhl | 1998 | 522 | 31.78 | 1:08.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lenette Nielsen | 1997 | 518 | 32.12 | 1:08.54 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 517 | 31.51 | 1:08.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stine Madsen | 1999 | 514 | 32.17 | 1:08.68 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Silke Meyer | 1998 | 509 | 32.55 | 1:08.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 508 | 31.52 | 1:08.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Mia Kynde | 1994 | 507 | 32.45 | 1:09.02 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Mathilde Hansen | 1998 | 493 | 32.42 | 1:09.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Nikoline Østerberg | 2000 | 486 | 32.15 | 1:09.98 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 480 | 32.51 | 1:10.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 477 | 32.96 | 1:10.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 469 | 32.86 | 1:10.85 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christina Blaaberg | 1998 | 463 | 34.66 | 1:11.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Laura Blendstrup | 1999 | 460 | 32.47 | 1:11.28 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
31 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 449 | 33.12 | 1:11.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 445 | 33.47 | 1:12.09 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
33 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 437 | 33.45 | 1:12.53 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
34 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 393 | 33.00 | 1:15.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 372 | 34.83 | 1:16.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.32 2014-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 763 | 28.42 | 1:00.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 718 | 28.82 | 1:01.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 712 | 29.11 | 1:01.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | 680 | 29.85 | 1:02.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | 637 | 29.61 | 1:03.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 626 | 29.84 | 1:04.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 633 | 30.50 | 1:04.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 610 | 30.70 | 1:04.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 601 | 30.97 | 1:05.20 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Asta Blanch | 1996 | 583 | 31.46 | 1:05.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena V. Ellling | 2000 | 571 | 30.71 | 1:06.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stine Mary Vissing | 1997 | 561 | 30.49 | 1:06.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 633 | 26.53 | 56.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 632 | 26.34 | 56.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 619 | 26.75 | 56.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 592 | 27.06 | 57.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | 591 | 27.47 | 57.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 580 | 27.12 | 58.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 576 | 26.34 | 58.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Kris Wesselink | 1990 | 573 | 27.19 | 58.34 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Mathias Bech | 1996 | 570 | 27.24 | 58.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Lasse Dall | 1997 | 567 | 26.80 | 58.55 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonathan Kristensen | 1998 | 557 | 27.14 | 58.89 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Gjerløff | 1995 | 557 | 27.49 | 58.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
JGI Svømning | ||||||||||
13 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 547 | 27.62 | 59.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 544 | 27.63 | 59.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 536 | 27.50 | 59.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Ralf Dalby | 1995 | 534 | 27.61 | 59.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gustav Yde | 2000 | 531 | 28.82 | 59.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 527 | 27.74 | 59.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Magnus Yde | 1996 | 527 | 28.15 | 1:00.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 522 | 28.38 | 1:00.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 520 | 27.81 | 1:00.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 518 | 28.35 | 1:00.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Søren Villumsen | 1998 | 509 | 27.98 | 1:00.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jens Bach | 1997 | 507 | 28.41 | 1:00.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 506 | 27.98 | 1:00.80 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Mads Steen Petersen | 1997 | 495 | 28.24 | 1:01.28 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rune Friis Petersen | 1996 | 492 | 28.01 | 1:01.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Janus Meinert | 1995 | 491 | 28.31 | 1:01.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 474 | 28.60 | 1:02.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 469 | 28.80 | 1:02.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
31 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 466 | 28.75 | 1:02.51 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 465 | 28.92 | 1:02.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Alexander Wildenschild | 1997 | 461 | 29.23 | 1:02.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Frederik H Thomsen | 1997 | 454 | 29.96 | 1:03.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Magnus Vinjebo | 1999 | 446 | 29.93 | 1:03.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
36 | Christian Mangaard | 1999 | 433 | 29.51 | 1:04.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Magnus Lerche | 1999 | 422 | 29.00 | 1:04.60 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
38 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 418 | 30.27 | 1:04.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Niels K. Mortensen | 1995 | 403 | 30.13 | 1:05.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Malthe Sielemann | 1999 | 392 | 31.05 | 1:06.23 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
41 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 375 | 30.67 | 1:07.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
42 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 374 | 31.25 | 1:07.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anders Bruun-Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 708 | 25.36 | 54.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 652 | 26.13 | 55.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 644 | 26.10 | 56.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 633 | 26.48 | 56.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 609 | 27.02 | 57.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 563 | 27.50 | 58.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 583 | 26.62 | 58.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lasse Dall | 1997 | 575 | 26.99 | 58.27 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kris Wesselink | 1990 | 570 | 27.59 | 58.45 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 561 | 27.80 | 58.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Jonathan Kristensen | 1998 | 557 | 27.33 | 58.92 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 532 | 27.03 | 59.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 676 | 31.18 | 1:06.91 | 1:47.97 | 2:20.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 667 | 30.59 | 1:07.00 | 1:48.15 | 2:20.99 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 622 | 32.43 | 1:11.40 | 1:52.59 | 2:24.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 617 | 31.61 | 1:08.75 | 1:51.61 | 2:24.69 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 616 | 32.11 | 1:10.98 | 1:52.03 | 2:24.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 614 | 31.74 | 1:09.28 | 1:51.65 | 2:24.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 612 | 31.63 | 1:09.44 | 1:52.63 | 2:25.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Oxenvad | 1997 | 598 | 31.71 | 1:09.86 | 1:52.81 | 2:26.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 597 | 32.29 | 1:08.52 | 1:52.58 | 2:26.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Sofie Rasmussen | 1999 | 595 | 32.08 | 1:09.51 | 1:53.18 | 2:26.41 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 583 | 31.48 | 1:11.07 | 1:54.44 | 2:27.40 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matilde Schrøder | 1996 | 580 | 32.31 | 1:12.34 | 1:53.27 | 2:27.66 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Camilla Rask | 1999 | 566 | 32.41 | 1:12.13 | 1:54.54 | 2:28.88 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 558 | 31.46 | 1:11.21 | 1:53.97 | 2:29.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silke Meyer | 1998 | 549 | 32.59 | 1:12.49 | 1:55.36 | 2:30.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Cecilie Grøndal | 2002 | 543 | 31.95 | 1:10.05 | 1:54.98 | 2:30.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | 542 | 33.49 | 1:16.72 | 1:58.04 | 2:31.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 530 | 33.25 | 1:13.42 | 1:55.06 | 2:32.21 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Stine Johansen | 1997 | 528 | 32.01 | 1:09.56 | 1:55.52 | 2:32.40 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christina Christensen | 2000 | 518 | 33.65 | 1:14.54 | 1:56.53 | 2:33.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 516 | 32.53 | 1:12.69 | 1:57.78 | 2:33.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 513 | 36.37 | 1:15.81 | 1:58.56 | 2:33.85 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Matilde Fuglsang | 2000 | 507 | 34.14 | 1:13.90 | 1:59.32 | 2:34.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helene Olesen | 2000 | 507 | 33.68 | 1:14.16 | 1:58.03 | 2:34.47 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Snæfridur Sol | 2000 | 503 | 32.67 | 1:11.98 | 1:58.54 | 2:34.87 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
26 | Kirstine Feldinger | 1996 | 502 | 33.31 | 1:12.68 | 1:58.32 | 2:35.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Emma A Andersen | 2000 | 498 | 33.51 | 1:12.50 | 1:58.89 | 2:35.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Dianna Au | 2000 | 494 | 33.22 | 1:14.85 | 1:59.70 | 2:35.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 487 | 32.00 | 1:11.28 | 1:58.82 | 2:36.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 484 | 34.77 | 1:14.97 | 2:01.40 | 2:36.82 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 477 | 34.00 | 1:15.90 | 1:59.76 | 2:37.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 475 | 33.52 | 1:14.00 | 2:01.10 | 2:37.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 458 | 34.19 | 1:18.17 | 2:01.42 | 2:39.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Mette Høgild Svane | 2000 | 434 | 34.89 | 1:16.91 | 2:05.57 | 2:42.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ane Wildenschild | 2000 | 431 | 34.48 | 1:16.19 | 2:06.52 | 2:43.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mette Baack | 2000 | 403 | 37.05 | 1:21.55 | 2:08.35 | 2:46.72 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 728 | 2:16.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 706 | 2:18.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 670 | 2:20.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 646 | 2:22.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 613 | 2:25.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 588 | 2:27.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 649 | 2:22.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Oxenvad | 1997 | 649 | 2:22.29 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 618 | 2:24.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 598 | 2:26.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Matilde Schrøder | 1996 | 573 | 2:28.25 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | 568 | 2:28.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 612 | 27.64 | 1:00.99 | 1:37.77 | 2:09.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 603 | 28.10 | 1:02.96 | 1:39.15 | 2:09.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 603 | 28.52 | 1:00.50 | 1:39.09 | 2:09.76 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 596 | 28.43 | 1:02.75 | 1:39.86 | 2:10.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 593 | 28.70 | 1:02.99 | 1:38.67 | 2:10.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 589 | 28.79 | 1:03.23 | 1:40.40 | 2:10.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 554 | 28.93 | 1:02.35 | 1:42.73 | 2:13.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Jonas Rohwedder | 1998 | 553 | 28.48 | 1:02.18 | 1:42.37 | 2:13.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 543 | 28.87 | 1:03.63 | 1:42.34 | 2:14.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Oliver Christiansen | 1999 | 541 | 28.84 | 1:04.92 | 1:43.07 | 2:14.52 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 538 | 28.76 | 1:04.10 | 1:43.62 | 2:14.73 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus Udbye | 2000 | 537 | 28.97 | 1:03.34 | 1:43.25 | 2:14.83 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Janus Meinert | 1995 | 527 | 29.13 | 1:06.18 | 1:42.79 | 2:15.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Morten Due Nielsen | 1999 | 524 | 29.33 | 1:04.43 | 1:43.74 | 2:15.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Birk | 1996 | 517 | 29.23 | 1:04.46 | 1:44.16 | 2:16.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 510 | 29.97 | 1:05.83 | 1:44.25 | 2:17.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victor Kristensen | 1999 | 503 | 29.59 | 1:04.88 | 1:46.48 | 2:17.78 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Oxenvad | 1999 | 492 | 29.88 | 1:05.07 | 1:46.85 | 2:18.78 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 486 | 30.16 | 1:06.62 | 1:45.43 | 2:19.35 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 486 | 30.26 | 1:06.09 | 1:46.98 | 2:19.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 485 | 29.63 | 1:06.47 | 1:47.29 | 2:19.51 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Oliver Broholm | 1999 | 485 | 28.41 | 1:03.95 | 1:46.70 | 2:19.52 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 484 | 29.96 | 1:06.95 | 1:47.11 | 2:19.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kasper Laursen | 1998 | 484 | 30.27 | 1:06.56 | 1:47.12 | 2:19.60 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Marcus Brandborg | 1997 | 483 | 29.35 | 1:06.68 | 1:44.67 | 2:19.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 478 | 28.65 | 1:05.51 | 1:47.72 | 2:20.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Casper Christiansen | 2000 | 463 | 29.79 | 1:06.53 | 1:49.41 | 2:21.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 462 | 30.31 | 1:08.63 | 1:48.72 | 2:21.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Andreas Bui | 2000 | 448 | 29.97 | 1:06.93 | 1:49.86 | 2:23.25 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Alexander Fenger | 1999 | 446 | 31.94 | 1:09.75 | 1:51.22 | 2:23.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christian Mangaard | 1999 | 446 | 29.64 | 1:08.26 | 1:49.78 | 2:23.48 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 433 | 31.77 | 1:09.21 | 1:49.22 | 2:24.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 428 | 30.86 | 1:12.09 | 1:52.08 | 2:25.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Malthe Burgaard | 2000 | 426 | 29.33 | 1:07.27 | 1:52.19 | 2:25.65 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 420 | 31.48 | 1:09.22 | 1:52.41 | 2:26.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 687 | 26.95 | 59.09 | 1:35.21 | 2:04.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 611 | 27.58 | 1:02.16 | 1:38.91 | 2:09.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 608 | 28.91 | 1:02.87 | 1:39.72 | 2:09.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 601 | 28.34 | 1:01.91 | 1:39.66 | 2:09.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 558 | 28.71 | 1:02.05 | 1:41.92 | 2:13.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Jonas Rohwedder | 1998 | 554 | 27.89 | 1:01.44 | 1:41.84 | 2:13.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 566 | 27.99 | 1:01.77 | 1:41.55 | 2:12.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | 550 | 28.65 | 1:04.37 | 1:43.26 | 2:13.74 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Janus Meinert | 1995 | 550 | 28.86 | 1:05.76 | 1:41.68 | 2:13.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 547 | 28.87 | 1:04.73 | 1:41.96 | 2:13.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Morten Due Nielsen | 1999 | 520 | 28.17 | 1:03.28 | 1:42.64 | 2:16.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 512 | 29.88 | 1:05.94 | 1:44.56 | 2:16.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Isabella Drest | 1999 | 1:06.93 | 2:17.30 | 3:27.36 | 4:37.64 | 9:17.29 | |||
Odense Svømme Klub | 5:48.03 | 6:58.40 | 8:08.60 | |||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | 1:08.17 | 2:20.01 | 3:30.66 | 4:42.46 | 9:26.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:54.52 | 7:06.70 | 8:18.81 | |||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 1:08.90 | 2:21.31 | 3:33.05 | 4:46.02 | 9:26.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:58.76 | 7:09.45 | 8:19.38 | |||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 1:07.20 | 2:18.62 | 3:30.80 | 4:42.62 | 9:26.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:54.58 | 7:06.23 | 8:17.93 | |||||||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | 1:07.58 | 2:19.45 | 3:31.75 | 4:44.52 | 9:33.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:56.91 | 7:09.98 | 8:23.26 | |||||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:09.75 | 2:23.42 | 3:36.95 | 4:50.40 | 9:39.26 | |||
Herning Svømmeklub | 6:02.96 | 7:15.19 | 8:27.71 | |||||||
7 | Thea Lund Petersen | 1998 | 1:08.75 | 2:21.54 | 3:35.39 | 4:49.83 | 9:42.48 | |||
Nyborg Svømmeklub | 6:03.78 | 7:17.85 | 8:30.75 | |||||||
8 | Cecilie Baraviec | 2000 | 1:09.40 | 2:22.27 | 3:35.27 | 4:48.13 | 9:42.68 | |||
Odense Svømme Klub | 6:01.09 | 7:15.40 | 8:29.75 | |||||||
9 | Nicoline Bredahl | 2000 | 1:10.29 | 2:23.60 | 3:37.05 | 4:50.83 | 9:42.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:04.21 | 7:17.57 | 8:30.85 | |||||||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 1:07.82 | 2:20.33 | 3:33.80 | 4:47.67 | 9:46.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:01.77 | 7:16.30 | 8:31.62 | |||||||
11 | Camilla Ottesen | 2000 | 1:08.35 | 2:21.16 | 3:35.52 | 4:50.61 | 9:52.68 | |||
Svømmeklubben Nord | 6:06.23 | 7:21.91 | 8:38.60 | |||||||
12 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 1:10.22 | 2:23.89 | 3:38.60 | 4:53.71 | 9:53.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:08.99 | 7:24.35 | 8:39.40 | |||||||
13 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 1:08.94 | 2:23.36 | 3:38.66 | 4:54.26 | 9:58.28 | |||
DeltaSwim | 6:09.64 | 7:26.02 | 8:43.42 | |||||||
14 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 1:09.49 | 2:25.81 | 3:42.19 | 5:00.37 | 10:11.40 | |||
DeltaSwim | 6:18.36 | 7:36.75 | 8:55.10 | |||||||
15 | Astrid Yde | 2000 | 1:12.09 | 2:29.99 | 3:48.34 | 5:05.61 | 10:12.53 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:22.99 | 7:40.74 | 8:58.18 | |||||||
16 | Anna Mathiasen | 2000 | 1:12.51 | 2:28.28 | 3:45.36 | 5:02.46 | 10:14.12 | |||
Thisted Svømmeklub | 6:20.11 | 7:38.20 | 8:56.18 | |||||||
17 | Nanna Rolle | 2000 | 1:12.00 | 2:29.39 | 3:47.44 | 5:05.44 | 10:18.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:23.35 | 7:42.24 | 9:00.96 | |||||||
18 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 1:11.29 | 2:27.90 | 3:45.72 | 5:04.24 | 10:22.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 6:23.73 | 7:44.31 | 9:04.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 709 | 1:04.60 | 2:13.20 | 3:21.41 | 4:29.29 | 8:57.34 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:36.84 | 6:44.05 | 7:51.08 | |||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 693 | 1:05.64 | 2:13.55 | 3:21.47 | 4:29.55 | 9:01.59 | ||
Odense Svømme Klub | 5:37.60 | 6:45.94 | 7:53.83 | |||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 668 | 1:05.79 | 2:14.87 | 3:23.47 | 4:32.40 | 9:08.31 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:40.99 | 6:50.16 | 8:00.02 | |||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 652 | 1:06.61 | 2:15.01 | 3:24.19 | 4:33.72 | 9:12.63 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:43.59 | 6:53.62 | 8:03.43 | |||||||
5 | Isabella Drest | 1999 | 636 | 1:06.93 | 2:17.30 | 3:27.36 | 4:37.64 | 9:17.29 | ||
Odense Svømme Klub | 5:48.03 | 6:58.40 | 8:08.60 | |||||||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 615 | 1:06.83 | 2:17.94 | 3:28.95 | 4:40.27 | 9:23.59 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:51.96 | 7:03.67 | 8:13.85 | |||||||
7 | Josefine Due Christensen | 2001 | 607 | 1:08.17 | 2:20.01 | 3:30.66 | 4:42.46 | 9:26.00 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:54.52 | 7:06.70 | 8:18.81 | |||||||
8 | Iben Bak | 2001 | 605 | 1:08.90 | 2:21.31 | 3:33.05 | 4:46.02 | 9:26.67 | ||
Nyborg Svømmeklub | 5:58.76 | 7:09.45 | 8:19.38 | |||||||
9 | Shanna Armstrong | 1998 | 605 | 1:05.95 | 2:17.31 | 3:28.36 | 4:40.06 | 9:26.68 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:51.94 | 7:03.49 | 8:15.90 | |||||||
10 | Ellen Nielsen | 2001 | 605 | 1:07.20 | 2:18.62 | 3:30.80 | 4:42.62 | 9:26.74 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:54.58 | 7:06.23 | 8:17.93 | |||||||
11 | Julie Gadgaard | 2001 | 582 | 1:07.58 | 2:19.45 | 3:31.75 | 4:44.52 | 9:33.84 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:56.91 | 7:09.98 | 8:23.26 | |||||||
12 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 566 | 1:09.75 | 2:23.42 | 3:36.95 | 4:50.40 | 9:39.26 | ||
Herning Svømmeklub | 6:02.96 | 7:15.19 | 8:27.71 | |||||||
13 | Thea Lund Petersen | 1998 | 557 | 1:08.75 | 2:21.54 | 3:35.39 | 4:49.83 | 9:42.48 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:03.78 | 7:17.85 | 8:30.75 | |||||||
14 | Cecilie Baraviec | 2000 | 556 | 1:09.40 | 2:22.27 | 3:35.27 | 4:48.13 | 9:42.68 | ||
Odense Svømme Klub | 6:01.09 | 7:15.40 | 8:29.75 | |||||||
15 | Nicoline Bredahl | 2000 | 556 | 1:10.29 | 2:23.60 | 3:37.05 | 4:50.83 | 9:42.76 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:04.21 | 7:17.57 | 8:30.85 | |||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 547 | 1:07.82 | 2:20.33 | 3:33.80 | 4:47.67 | 9:46.06 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:01.77 | 7:16.30 | 8:31.62 | |||||||
17 | Camilla Ottesen | 2000 | 529 | 1:08.35 | 2:21.16 | 3:35.52 | 4:50.61 | 9:52.68 | ||
Svømmeklubben Nord | 6:06.23 | 7:21.91 | 8:38.60 | |||||||
18 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 528 | 1:10.22 | 2:23.89 | 3:38.60 | 4:53.71 | 9:53.02 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:08.99 | 7:24.35 | 8:39.40 | |||||||
19 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 514 | 1:08.94 | 2:23.36 | 3:38.66 | 4:54.26 | 9:58.28 | ||
DeltaSwim | 6:09.64 | 7:26.02 | 8:43.42 | |||||||
20 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 481 | 1:09.49 | 2:25.81 | 3:42.19 | 5:00.37 | 10:11.40 | ||
DeltaSwim | 6:18.36 | 7:36.75 | 8:55.10 | |||||||
21 | Astrid Yde | 2000 | 479 | 1:12.09 | 2:29.99 | 3:48.34 | 5:05.61 | 10:12.53 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:22.99 | 7:40.74 | 8:58.18 | |||||||
22 | Anna Mathiasen | 2000 | 475 | 1:12.51 | 2:28.28 | 3:45.36 | 5:02.46 | 10:14.12 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:20.11 | 7:38.20 | 8:56.18 | |||||||
23 | Nanna Rolle | 2000 | 465 | 1:12.00 | 2:29.39 | 3:47.44 | 5:05.44 | 10:18.54 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:23.35 | 7:42.24 | 9:00.96 | |||||||
24 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 455 | 1:11.29 | 2:27.90 | 3:45.72 | 5:04.24 | 10:22.85 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 6:23.73 | 7:44.31 | 9:04.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:02.23 | 2:07.93 | 3:13.52 | 4:19.21 | 16:19.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:24.62 | 6:30.53 | 7:36.82 | 8:42.69 | ||||||
9:48.57 | 10:53.65 | 11:59.25 | 13:04.87 | |||||||
14:10.28 | 15:15.75 | |||||||||
2 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 1:01.10 | 2:06.74 | 3:12.34 | 4:18.43 | 16:31.44 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:24.68 | 6:31.01 | 7:37.43 | 8:43.66 | ||||||
9:50.07 | 10:56.29 | 12:03.99 | 13:11.29 | |||||||
14:18.51 | 15:25.69 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 1:03.56 | 2:11.59 | 3:19.76 | 4:27.67 | 16:41.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:35.57 | 6:43.01 | 7:50.79 | 8:58.12 | ||||||
10:05.06 | 11:11.66 | 12:18.32 | 13:24.14 | |||||||
14:30.44 | 15:36.65 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | 1:02.31 | 2:09.07 | 3:15.97 | 4:24.11 | 16:42.07 | |||
O.S.L.F. | 5:31.71 | 6:38.98 | 7:46.53 | 8:53.85 | ||||||
10:01.23 | 11:08.84 | 12:16.08 | 13:23.43 | |||||||
14:30.40 | 15:37.20 | |||||||||
5 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 1:01.32 | 2:08.27 | 3:14.42 | 4:20.99 | 16:44.63 | |||
IHF Svømning | 5:29.07 | 6:36.61 | 7:44.35 | 8:51.44 | ||||||
9:59.46 | 11:07.32 | 12:15.24 | 13:23.19 | |||||||
14:31.00 | 15:38.26 | |||||||||
6 | Martin Grønning | 1997 | 1:03.37 | 2:11.63 | 3:19.60 | 4:27.75 | 16:45.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:35.89 | 6:43.40 | 7:50.92 | 8:58.30 | ||||||
10:05.26 | 11:12.01 | 12:18.54 | 13:25.42 | |||||||
14:32.65 | 15:39.39 | |||||||||
7 | Alexander Fenger | 1999 | 1:04.30 | 2:12.20 | 3:21.03 | 4:29.71 | 16:58.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:38.54 | 6:47.92 | 7:56.53 | 9:04.95 | ||||||
10:13.94 | 11:22.04 | 12:29.86 | 13:37.61 | |||||||
14:45.17 | 15:52.93 | |||||||||
8 | Andreas Knage | 1998 | 1:02.58 | 2:09.92 | 3:17.07 | 4:24.89 | 16:59.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:33.36 | 6:42.22 | 7:51.11 | 9:00.02 | ||||||
10:09.12 | 11:18.06 | 12:26.29 | 13:35.10 | |||||||
14:43.88 | 15:52.41 | |||||||||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 1:04.17 | 2:11.58 | 3:19.36 | 4:28.13 | 17:16.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:37.52 | 6:47.17 | 7:57.23 | 9:06.60 | ||||||
10:16.22 | 11:26.80 | 12:37.23 | 13:47.76 | |||||||
14:58.65 | 16:08.89 | |||||||||
10 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 1:03.58 | 2:12.29 | 3:21.51 | 4:31.73 | 17:45.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:42.31 | 6:53.49 | 8:05.00 | 9:16.96 | ||||||
10:29.94 | 11:43.04 | 12:56.22 | 14:08.71 | |||||||
15:21.88 | 16:35.14 | |||||||||
11 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 1:06.66 | 2:17.47 | 3:28.73 | 4:40.47 | 18:02.31 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:52.53 | 7:05.68 | 8:18.25 | 9:31.31 | ||||||
10:44.69 | 11:57.88 | 13:11.76 | 14:25.03 | |||||||
15:38.90 | 16:51.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 689 | 59.70 | 2:03.63 | 3:07.63 | 4:12.10 | 16:02.35 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:17.16 | 6:21.00 | 7:25.63 | 8:30.59 | ||||||
9:34.23 | 10:38.00 | 11:42.40 | 12:46.84 | |||||||
13:51.67 | 14:56.65 | |||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 667 | 59.88 | 2:04.14 | 3:07.94 | 4:12.44 | 16:12.92 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:16.53 | 6:21.36 | 7:26.31 | 8:32.23 | ||||||
9:38.19 | 10:44.29 | 11:50.08 | 12:55.74 | |||||||
14:01.62 | 15:07.97 | |||||||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | 658 | 1:00.77 | 2:04.88 | 3:09.82 | 4:14.74 | 16:17.26 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:20.31 | 6:25.59 | 7:31.25 | 8:37.11 | ||||||
9:42.91 | 10:49.06 | 11:54.63 | 13:00.19 | |||||||
14:05.98 | 15:11.97 | |||||||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 652 | 1:02.23 | 2:07.93 | 3:13.52 | 4:19.21 | 16:19.98 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:24.62 | 6:30.53 | 7:36.82 | 8:42.69 | ||||||
9:48.57 | 10:53.65 | 11:59.25 | 13:04.87 | |||||||
14:10.28 | 15:15.75 | |||||||||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | 645 | 1:02.09 | 2:08.29 | 3:14.30 | 4:20.63 | 16:23.79 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:27.66 | 6:34.38 | 7:40.91 | 8:46.36 | ||||||
9:52.31 | 10:58.24 | 12:03.70 | 13:09.18 | |||||||
14:14.42 | 15:19.61 | |||||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 630 | 1:01.10 | 2:06.74 | 3:12.34 | 4:18.43 | 16:31.44 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:24.68 | 6:31.01 | 7:37.43 | 8:43.66 | ||||||
9:50.07 | 10:56.29 | 12:03.99 | 13:11.29 | |||||||
14:18.51 | 15:25.69 | |||||||||
7 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 625 | 1:00.71 | 2:05.84 | 3:11.60 | 4:17.97 | 16:33.84 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:23.82 | 6:30.02 | 7:36.33 | 8:43.22 | ||||||
9:49.44 | 10:57.00 | 12:03.00 | 13:10.47 | |||||||
14:18.59 | 15:26.50 | |||||||||
8 | Markus Kjeldsen | 2000 | 611 | 1:03.56 | 2:11.59 | 3:19.76 | 4:27.67 | 16:41.78 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:35.57 | 6:43.01 | 7:50.79 | 8:58.12 | ||||||
10:05.06 | 11:11.66 | 12:18.32 | 13:24.14 | |||||||
14:30.44 | 15:36.65 | |||||||||
9 | Mads Sørensen | 2000 | 610 | 1:02.31 | 2:09.07 | 3:15.97 | 4:24.11 | 16:42.07 | ||
O.S.L.F. | 5:31.71 | 6:38.98 | 7:46.53 | 8:53.85 | ||||||
10:01.23 | 11:08.84 | 12:16.08 | 13:23.43 | |||||||
14:30.40 | 15:37.20 | |||||||||
10 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 605 | 1:01.32 | 2:08.27 | 3:14.42 | 4:20.99 | 16:44.63 | ||
IHF Svømning | 5:29.07 | 6:36.61 | 7:44.35 | 8:51.44 | ||||||
9:59.46 | 11:07.32 | 12:15.24 | 13:23.19 | |||||||
14:31.00 | 15:38.26 | |||||||||
11 | Martin Grønning | 1997 | 603 | 1:03.37 | 2:11.63 | 3:19.60 | 4:27.75 | 16:45.68 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:35.89 | 6:43.40 | 7:50.92 | 8:58.30 | ||||||
10:05.26 | 11:12.01 | 12:18.54 | 13:25.42 | |||||||
14:32.65 | 15:39.39 | |||||||||
12 | Rasmus Larsen | 1997 | 602 | 1:01.60 | 2:06.91 | 3:13.06 | 4:19.13 | 16:46.71 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:25.74 | 6:33.76 | 7:40.75 | 8:48.75 | ||||||
9:56.72 | 11:04.80 | 12:12.58 | 13:21.27 | |||||||
14:29.69 | 15:37.90 | |||||||||
13 | Alexander Fenger | 1999 | 582 | 1:04.30 | 2:12.20 | 3:21.03 | 4:29.71 | 16:58.00 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:38.54 | 6:47.92 | 7:56.53 | 9:04.95 | ||||||
10:13.94 | 11:22.04 | 12:29.86 | 13:37.61 | |||||||
14:45.17 | 15:52.93 | |||||||||
14 | Andreas Knage | 1998 | 580 | 1:02.58 | 2:09.92 | 3:17.07 | 4:24.89 | 16:59.07 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:33.36 | 6:42.22 | 7:51.11 | 9:00.02 | ||||||
10:09.12 | 11:18.06 | 12:26.29 | 13:35.10 | |||||||
14:43.88 | 15:52.41 | |||||||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 551 | 1:04.17 | 2:11.58 | 3:19.36 | 4:28.13 | 17:16.52 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:37.52 | 6:47.17 | 7:57.23 | 9:06.60 | ||||||
10:16.22 | 11:26.80 | 12:37.23 | 13:47.76 | |||||||
14:58.65 | 16:08.89 | |||||||||
16 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 507 | 1:03.58 | 2:12.29 | 3:21.51 | 4:31.73 | 17:45.84 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:42.31 | 6:53.49 | 8:05.00 | 9:16.96 | ||||||
10:29.94 | 11:43.04 | 12:56.22 | 14:08.71 | |||||||
15:21.88 | 16:35.14 | |||||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 484 | 1:06.66 | 2:17.47 | 3:28.73 | 4:40.47 | 18:02.31 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:52.53 | 7:05.68 | 8:18.25 | 9:31.31 | ||||||
10:44.69 | 11:57.88 | 13:11.76 | 14:25.03 | |||||||
15:38.90 | 16:51.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby damer (1900) 1:39.26 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 730 | 1:47.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 27.58 | 54.61 | |||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 26.80 | 1:21.41 | |||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 26.33 | 1:47.74 | |||||||
2 | Esbjerg Damer | 0 | 715 | 1:48.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 27.53 | 54.82 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 26.16 | 1:20.98 | |||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 27.50 | 1:48.48 | |||||||
3 | Nyborg Damer 1 | 0 | 696 | 1:49.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 27.08 | 55.04 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 27.28 | 1:22.32 | |||||||
Stine Johansen | 1997 | 27.13 | 1:49.45 | |||||||
4 | Agf Damer 1 | 1996 | 678 | 1:50.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 26.90 | 55.53 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 27.28 | 1:22.81 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 27.60 | 1:50.41 | |||||||
5 | Hsc Monstars | 0 | 669 | 1:50.95 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 28.09 | 56.11 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 27.58 | 1:23.69 | |||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 27.26 | 1:50.95 | |||||||
6 | Silkeborg Piger 1 | 0 | 657 | 1:51.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 28.39 | 56.76 | |||||||
Dianna Au | 2000 | 27.92 | 1:24.68 | |||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 26.92 | 1:51.60 | |||||||
7 | Sto Damer | 0 | 648 | 1:52.09 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 28.71 | 28.71 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 27.98 | 56.69 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 28.48 | 1:25.17 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 26.92 | 1:52.09 | |||||||
8 | Silkeborg Piger 2 | 0 | 613 | 1:54.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Esther Flø | 2001 | 28.80 | 57.45 | |||||||
Celia Erikstad | 1999 | 27.99 | 1:25.44 | |||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 28.78 | 1:54.22 | |||||||
9 | Horsens Piger 1 | 1995 | 612 | 1:54.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.43 | 57.90 | |||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 28.25 | 1:26.15 | |||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 28.12 | 1:54.27 | |||||||
10 | Rsk Piger | 0 | 607 | 1:54.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Stine Madsen | 1999 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 28.63 | 58.01 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 28.37 | 1:26.38 | |||||||
Anna Hertzog | 1999 | 28.22 | 1:54.60 | |||||||
11 | Nyborg Damer 2 | 0 | 600 | 1:55.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 28.38 | 58.27 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 28.31 | 1:26.58 | |||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 28.43 | 1:55.01 | |||||||
12 | Be Awesome | 0 | 573 | 1:56.81 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 29.10 | 58.71 | |||||||
Christina Christensen | 2000 | 29.34 | 1:28.05 | |||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 28.76 | 1:56.81 | |||||||
13 | Agf Damer 2 | 1996 | 566 | 1:57.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 29.17 | 59.19 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 29.60 | 1:28.79 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 28.50 | 1:57.29 | |||||||
14 | Odder Piger | 0 | 553 | 1:58.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Marie Christensen | 2002 | 28.84 | 58.29 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 30.23 | 1:28.52 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 29.65 | 1:58.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 1:28.43 2012-12-02 |
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 2008-12-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 690 | 1:34.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 23.65 | 23.65 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 23.74 | 47.39 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 23.92 | 1:11.31 | |||||||
Anton Bromer | 1995 | 22.98 | 1:34.29 | |||||||
2 | Esbjerg Herrer 1 | 0 | 690 | 1:34.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 23.71 | 23.71 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 23.23 | 46.94 | |||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 24.21 | 1:11.15 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 23.18 | 1:34.33 | |||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1993 | 652 | 1:36.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jesper Jensen | 1996 | 24.19 | 24.19 | |||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 24.02 | 48.21 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 23.77 | 1:11.98 | |||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 24.15 | 1:36.13 | |||||||
4 | Be Awesome | 0 | 643 | 1:36.54 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 24.59 | 24.59 | |||||||
Kris Wesselink | 1990 | 23.87 | 48.46 | |||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 23.67 | 1:12.13 | |||||||
Andreas Sehested | 1996 | 24.41 | 1:36.54 | |||||||
5 | Odder Drenge | 0 | 637 | 1:36.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Dall | 1997 | 23.89 | 23.89 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 24.77 | 48.66 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 24.27 | 1:12.93 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 23.91 | 1:36.84 | |||||||
6 | Esbjerg Herrer 2 | 0 | 625 | 1:37.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 24.58 | 24.58 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 23.69 | 48.27 | |||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 24.93 | 1:13.20 | |||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 24.27 | 1:37.47 | |||||||
7 | Sto Herrer | 0 | 603 | 1:38.63 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 24.61 | 24.61 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 24.55 | 49.16 | |||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 25.39 | 1:14.55 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 24.08 | 1:38.63 | |||||||
8 | Nyborg Herrer | 0 | 588 | 1:39.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 25.99 | 25.99 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.22 | 51.21 | |||||||
Jacob Holst | 1991 | 23.79 | 1:15.00 | |||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 24.45 | 1:39.45 | |||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 1986 | 587 | 1:39.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Maris Lencevics | 1986 | 24.49 | 24.49 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 24.67 | 49.16 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 26.17 | 1:15.33 | |||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.19 | 1:39.52 | |||||||
10 | Silkeborg Drenge | 0 | 583 | 1:39.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 25.17 | 25.17 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 25.08 | 50.25 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 24.94 | 1:15.19 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 24.55 | 1:39.74 | |||||||
11 | Agf Herrer 2 | 1993 | 566 | 1:40.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Frederik Bendix | 1995 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 24.98 | 50.79 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 24.93 | 1:15.72 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 25.02 | 1:40.74 | |||||||
12 | Hsc Monstars | 0 | 562 | 1:40.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 24.21 | 24.21 | |||||||
Kasper Laursen | 1998 | 25.36 | 49.57 | |||||||
Casper Christiansen | 2000 | 26.23 | 1:15.80 | |||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 25.16 | 1:40.96 | |||||||
13 | Erritsø Herre | 1900 | 555 | 1:41.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 25.48 | 25.48 | |||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 24.90 | 50.38 | |||||||
Morten Baxter | 1996 | 26.27 | 1:16.65 | |||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 24.78 | 1:41.43 | |||||||
14 | Hsk Drenge | 0 | 546 | 1:41.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 25.67 | 25.67 | |||||||
Victor Kristensen | 1999 | 25.61 | 51.28 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 25.98 | 1:17.26 | |||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 24.73 | 1:41.99 | |||||||
15 | Rsk Drenge | 0 | 522 | 1:43.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 26.63 | 26.63 | |||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 26.21 | 52.84 | |||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 26.55 | 1:19.39 | |||||||
Oliver Broholm | 1999 | 24.13 | 1:43.52 | |||||||
16 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 510 | 1:44.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Christian Koch | 1998 | 26.22 | 26.22 | |||||||
Alexander Fenger | 1999 | 26.63 | 52.85 | |||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 25.78 | 1:18.63 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 25.64 | 1:44.27 | |||||||
17 | Agf Herrer 3 | 1993 | 485 | 1:46.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 26.60 | 26.60 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 25.70 | 52.30 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.29 | 1:18.59 | |||||||
Niels K. Mortensen | 1995 | 27.50 | 1:46.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 45, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 699 | 4:14.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 30.18 | 1:02.83 | 1:02.83 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 33.76 | 1:12.80 | 2:15.63 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.78 | 1:02.59 | 3:18.22 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 26.97 | 55.92 | 4:14.14 | ||||||
2 | Esbjerg Damer | 0 | 650 | 4:20.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 33.08 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 33.58 | 1:12.12 | 2:20.34 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.17 | 1:00.84 | 3:21.18 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 28.01 | 59.08 | 4:20.26 | ||||||
3 | Hsc Monstars | 0 | 650 | 4:20.32 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 32.85 | 1:07.28 | 1:07.28 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 33.49 | 1:11.59 | 2:18.87 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 29.10 | 1:02.66 | 3:21.53 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 28.31 | 58.79 | 4:20.32 | ||||||
4 | Sto Damer | 0 | 614 | 4:25.31 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 33.27 | 1:08.34 | 1:08.34 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 33.56 | 1:11.27 | 2:19.61 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 30.14 | 1:05.33 | 3:24.94 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 28.46 | 1:00.37 | 4:25.31 | ||||||
5 | Viborg Damer | 1998 | 601 | 4:27.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.95 | 1:03.79 | 1:03.79 | ||||||
Kathrine Fog | 2000 | 33.91 | 1:14.62 | 2:18.41 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 31.66 | 1:09.04 | 3:27.45 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 28.39 | 59.83 | 4:27.28 | ||||||
6 | Silkeborg Piger 1 | 0 | 587 | 4:29.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 33.31 | 1:09.41 | 1:09.41 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 35.37 | 1:14.97 | 2:24.38 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 30.33 | 1:06.44 | 3:30.82 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 27.94 | 58.46 | 4:29.28 | ||||||
7 | Nyborg Damer 1 | 0 | 582 | 4:30.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Stine Johansen | 1997 | 33.52 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 34.83 | 1:16.31 | 2:25.37 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 30.20 | 1:05.49 | 3:30.86 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 28.17 | 59.30 | 4:30.16 | ||||||
8 | Odder Piger | 0 | 581 | 4:30.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 31.80 | 1:06.20 | 1:06.20 | ||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 35.65 | 1:17.66 | 2:23.86 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 30.51 | 1:04.62 | 3:28.48 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 29.80 | 1:01.83 | 4:30.31 | ||||||
9 | Thisted Piger | 2000 | 570 | 4:32.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 34.09 | 1:10.12 | 1:10.12 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 35.55 | 1:16.31 | 2:26.43 | ||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 29.17 | 1:02.99 | 3:29.42 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.95 | 1:02.62 | 4:32.04 | ||||||
10 | Be Awesome | 0 | 553 | 4:34.70 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 31.84 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 34.30 | 1:14.61 | 2:21.34 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 33.39 | 1:10.48 | 3:31.82 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 29.69 | 1:02.88 | 4:34.70 | ||||||
11 | Nyborg Damer 2 | 0 | 512 | 4:41.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 33.80 | 1:09.36 | 1:09.36 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 38.07 | 1:22.37 | 2:31.73 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 32.36 | 1:09.07 | 3:40.80 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 29.47 | 1:00.97 | 4:41.77 | ||||||
12 | Horsens Piger 1 | 1995 | 512 | 4:41.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 34.82 | 1:10.31 | 1:10.31 | ||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 38.08 | 1:22.20 | 2:32.51 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 31.35 | 1:08.52 | 3:41.03 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 29.00 | 1:00.83 | 4:41.86 | ||||||
13 | Silkeborg Piger 2 | 0 | 502 | 4:43.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 34.75 | 1:11.46 | 1:11.46 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 36.41 | 1:18.07 | 2:29.53 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 33.04 | 1:13.10 | 3:42.63 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 28.88 | 1:01.04 | 4:43.67 | ||||||
14 | Agf Damer 2 | 1996 | 499 | 4:44.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 34.63 | 1:10.66 | 1:10.66 | ||||||
Nanna Rolle | 2000 | 38.29 | 1:21.50 | 2:32.16 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 31.91 | 1:09.14 | 3:41.30 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.96 | 1:03.04 | 4:44.34 | ||||||
- | Agf Damer 1 | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 31.81 | 1:05.89 | 1:05.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:32 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 46, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 692 | 3:45.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 28.03 | 57.46 | 57.46 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 28.74 | 1:01.84 | 1:59.30 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 25.29 | 54.55 | 2:53.85 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 24.79 | 51.29 | 3:45.14 | ||||||
2 | Agf Herrer 1 | 1993 | 686 | 3:45.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 27.90 | 57.59 | 57.59 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 27.72 | 1:00.31 | 1:57.90 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 25.70 | 55.81 | 2:53.71 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 24.96 | 52.09 | 3:45.80 | ||||||
3 | Esbjerg Herrer 1 | 0 | 662 | 3:48.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 27.83 | 57.27 | 57.27 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.58 | 1:05.08 | 2:02.35 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.59 | 56.42 | 2:58.77 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 23.85 | 49.64 | 3:48.41 | ||||||
4 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 623 | 3:53.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 33.07 | 1:08.19 | 1:08.19 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 32.66 | 1:11.31 | 2:19.50 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 29.60 | 1:05.15 | 3:24.65 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 28.53 | 28.53 | 3:53.18 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 591 | 3:57.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 29.77 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 30.36 | 1:05.51 | 2:07.18 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 26.01 | 55.96 | 3:03.14 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 25.82 | 54.09 | 3:57.23 | ||||||
6 | Sto Herrer | 0 | 584 | 3:58.15 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 29.57 | 1:01.78 | 1:01.78 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 28.99 | 1:01.85 | 2:03.63 | ||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 27.71 | 1:01.19 | 3:04.82 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.01 | 53.33 | 3:58.15 | ||||||
7 | Viborg Herrer | 1995 | 571 | 4:00.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 28.72 | 58.85 | 58.85 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 31.80 | 1:08.03 | 2:06.88 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 26.87 | 58.72 | 3:05.60 | ||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 25.96 | 54.42 | 4:00.02 | ||||||
8 | Horsens Drenge 1 | 1986 | 570 | 4:00.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 28.65 | 59.75 | 59.75 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 31.21 | 1:06.97 | 2:06.72 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 27.03 | 58.88 | 3:05.60 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 25.75 | 54.55 | 4:00.15 | ||||||
9 | Esbjerg Herrer 2 | 0 | 569 | 4:00.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 28.98 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 31.59 | 1:07.79 | 2:07.28 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 26.79 | 59.38 | 3:06.66 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 25.61 | 53.59 | 4:00.25 | ||||||
10 | Odder Drenge | 0 | 568 | 4:00.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Degn | 1996 | 28.90 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 32.16 | 1:09.81 | 2:09.87 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 26.28 | 57.26 | 3:07.13 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 25.49 | 53.22 | 4:00.35 | ||||||
11 | Silkeborg Drenge | 0 | 562 | 4:01.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 29.40 | 1:00.54 | 1:00.54 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 31.85 | 1:09.29 | 2:09.83 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 25.63 | 56.91 | 3:06.74 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 25.25 | 54.57 | 4:01.31 | ||||||
12 | Agf Herrer 2 | 1993 | 552 | 4:02.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Frederik Bendix | 1995 | 30.60 | 1:02.60 | 1:02.60 | ||||||
David Tørring | 1995 | 31.32 | 1:08.51 | 2:11.11 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.83 | 57.21 | 3:08.32 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 25.52 | 54.37 | 4:02.69 | ||||||
13 | Nyborg Herrer | 0 | 515 | 4:08.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 30.29 | 1:03.79 | 1:03.79 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 32.07 | 1:09.88 | 2:13.67 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 27.56 | 1:00.11 | 3:13.78 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 25.69 | 54.58 | 4:08.36 | ||||||
14 | Thisted Drenge | 1996 | 509 | 4:09.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 30.61 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 31.24 | 1:07.18 | 2:10.35 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 28.74 | 1:02.91 | 3:13.26 | ||||||
Andrej Jessen | 2000 | 26.87 | 56.08 | 4:09.34 | ||||||
15 | Hsk Drenge | 0 | 485 | 4:13.36 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 30.51 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 33.65 | 1:13.20 | 2:15.22 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 28.91 | 1:01.77 | 3:16.99 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 26.47 | 56.37 | 4:13.36 | ||||||
16 | Agf Herrer 3 | 1993 | 464 | 4:17.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 31.04 | 1:04.01 | 1:04.01 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 33.57 | 1:13.11 | 2:17.12 | ||||||
Niels K. Mortensen | 1995 | 29.47 | 1:05.10 | 3:22.22 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 25.96 | 54.89 | 4:17.11 | ||||||
- | Be Awesome | 0 | DSQ | fl. flybenspark150m | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 30.18 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
- | Hsc Monstars | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 28.23 | 58.25 | 58.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:32 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 104, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 609 | 25.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kris Wesselink | 1990 | 590 | 25.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |