Tulokset Vestdanske Kortbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.27 | 1:00.72 | 1:32.03 | 2:02.89 | |||
2 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 28.61 | 59.94 | 1:31.89 | 2:03.20 | |||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.66 | 1:03.17 | 1:35.18 | 2:05.74 | |||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.85 | 1:01.82 | 1:34.06 | 2:05.85 | |||
5 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.09 | 1:02.20 | 1:34.73 | 2:07.17 | |||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 30.42 | 1:02.69 | 1:35.28 | 2:07.38 | |||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.01 | 1:02.45 | 1:35.41 | 2:07.60 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.18 | 1:02.73 | 1:35.60 | 2:08.50 | |||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.24 | 1:03.22 | 1:36.16 | 2:08.71 | |||
10 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.51 | 1:03.47 | 1:36.05 | 2:08.97 | |||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.35 | 1:04.47 | 1:37.00 | 2:09.41 | |||
12 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:03.64 | 1:37.13 | 2:09.67 | |||
13 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.58 | 1:04.12 | 1:37.18 | 2:09.98 | |||
14 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.91 | 1:04.35 | 1:37.85 | 2:10.18 | |||
15 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.30 | 1:04.18 | 1:37.60 | 2:10.32 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.42 | 1:03.29 | 1:37.01 | 2:10.55 | |||
17 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | 1:04.62 | 1:38.32 | 2:11.05 | |||
18 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 30.39 | 1:02.90 | 1:37.14 | 2:11.51 | |||
19 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.62 | 1:04.12 | 1:38.05 | 2:11.56 | |||
20 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.03 | 1:04.44 | 1:38.30 | 2:12.06 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.10 | 1:04.74 | 1:38.65 | 2:12.56 | |||
22 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.21 | 1:04.45 | 1:38.24 | 2:12.64 | |||
23 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.01 | 1:04.25 | 1:38.81 | 2:13.57 | |||
24 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.48 | 1:04.57 | 1:39.36 | 2:13.77 | |||
25 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 31.46 | 1:05.55 | 1:39.90 | 2:13.97 | |||
26 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.49 | 1:05.67 | 1:40.50 | 2:14.11 | |||
27 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.55 | 1:06.61 | 1:40.68 | 2:15.15 | |||
28 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.77 | 1:06.17 | 1:41.05 | 2:15.43 | |||
29 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.73 | 1:07.43 | 1:41.77 | 2:15.52 | |||
30 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:04.26 | 1:39.94 | 2:16.04 | |||
31 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 31.49 | 1:05.75 | 1:41.25 | 2:16.43 | |||
32 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.71 | 1:05.75 | 1:41.31 | 2:16.70 | |||
33 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.01 | 1:05.21 | 1:41.11 | 2:16.78 | |||
34 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.50 | 1:08.23 | 1:43.61 | 2:18.11 | |||
34 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.85 | 1:06.53 | 1:42.44 | 2:18.11 | |||
36 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.42 | 1:07.75 | 1:43.39 | 2:18.83 | |||
37 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 32.70 | 1:08.60 | 1:44.99 | 2:21.06 | |||
38 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.16 | 1:08.01 | 1:45.10 | 2:21.24 | |||
39 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.83 | 1:08.45 | 1:44.98 | 2:21.31 | |||
40 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.95 | 1:07.64 | 1:44.90 | 2:21.63 | |||
41 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.03 | 1:08.87 | 1:46.48 | 2:23.41 | |||
42 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.83 | 1:09.15 | 1:46.62 | 2:23.76 | |||
43 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.21 | 1:09.89 | 1:47.12 | 2:23.88 | |||
44 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.53 | 1:09.91 | 1:47.42 | 2:24.90 | |||
45 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.32 | 1:11.52 | 1:49.00 | 2:26.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |