Resultater for Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 september 2015 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 20:59 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 september 2015 |
Løb 5, 25m Undervandsben Ryg Dam, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | 21.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 22.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 22.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ronja Hove | 2005 | 23.10 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 24.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 24.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 27.68 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Undervandsben Ryg Dam, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 18.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 18.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | 19.81 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | 19.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | 19.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 19.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 20.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | 20.91 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 20.97 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jasmin Philip | 2004 | 21.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 21.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Callesen | 2004 | 21.92 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 22.81 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rebecca Hoeck | 2004 | 23.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Vangkilde | 2004 | 25.24 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josefine Zebitz | 2004 | 27.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Undervandsben Ryg Dam, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Bast | 2002 | 17.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 19.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Undervandsben Ryg Dam, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | 14.66 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 september 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:59 |