2018-08-16   23:37:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Open Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    53.70        1:48.00   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    51.67        1:41.97   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub    53.98        1:50.21   
Majken Johansen  1958  Hovedstadens Svømmeklub    59.33        2:04.89   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jette Harder Bruun  1962  Silkeborg Svømmeklub    54.75        1:52.89   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    36.73        1:15.22  DR 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    38.92        1:18.86   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Lee Poulsen  1979  Aalborg Svømmeklub    37.68        1:18.25   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    34.09        1:11.02   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub    39.79        1:21.52   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tina Flaskager Adelskov  1986  Silkeborg Svømmeklub    36.60        1:15.86   
Mia Duedahl  1988  Aalborg Svømmeklub    39.92        1:22.72   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.86        1:05.91   
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    34.71        1:11.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark