2018-10-20   14:59:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Open Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            36.82   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            53.11   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub            35.61   
Mogens Halby  1944  Roskilde Svømning            40.01   
Per A. Sørensen  1944  Lillehammer Svømmeklubb            41.20   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            45.85   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            32.59   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            31.69   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            27.18   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            29.24   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap            29.61   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød            26.76   
Lars Sandberg  1965  Kungsbacka Simsällskap            28.16   
Kent Klausen  1964  Agfs Svømmeafdeling            30.23   
Jens Chr. Iversen  1961  Gentofte Svømme Klub            30.25   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            31.50   
Michael Porsmose  1964  Aalborg Svømmeklub            34.64   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød            28.02   
Otto Jakobsen  1970  Tus Huchting Bremen            29.18   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            29.36   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.74   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            31.70   
Jan Harde  1966  Aalborg Svømmeklub            31.94   
Kim T. Kristiansen  1967  Aalborg Svømmeklub            32.90   
Henrik Hegelund  1967  Aalborg Svømmeklub            33.70   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            25.90   
Martin Venø  1972  Silkeborg Svømmeklub            27.32   
Karsten Schrøder  1974  Gentofte Svømme Klub            29.57   
Steen Hjort  1972  Køge Svømmeklub            29.60   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            29.68   
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim Birkerød            24.73   
Morten Marstrand  1978  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.76   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub            28.44   
Ola Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Oskar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub            29.30   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            25.08   
Kasper Linddal  1986  Gentofte Svømme Klub            25.26   
Frederik Højholt  1990  Aalborg Svømmeklub            25.93   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G            29.27   
Thomas Rasmussen Tørslev  1989  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.62   
Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.12   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            26.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark