2016-06-30   03:21:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Open Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Old Girls Hermes  240  Hovedstadens Svømmeklub            6:59.16   
  Else Møller  1958      46.99  1:41.82      1:41.82   
  Kirsten Johansen  1944      51.63  5:17.34      6:59.16   
  Majken Johansen  1958                 
  Hanne Møller  1958        6:59.16      6:59.16   
                     
                     
 
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Næstved Damer Masters  204  Næstved IF            4:49.26   
  Tine Carstensen  1962      33.52  1:09.37      1:09.37   
  Vibeke Larsen  1961      36.42  3:39.89      4:49.26   
  Sanne Juel  1965                 
  Jannie Aarkrogh Steen  1968        4:49.26      4:49.26   
                     
                     
 
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sto Damer C 1  161  Swim Team Odense            4:32.74   
  Kirsten Jensen  1971      31.73  1:07.52      1:07.52   
  Cecilie Christiansen  1990      32.04  3:25.22      4:32.74   
  Anne-Sofie Pii  1970                 
  Susanne Metzsch  1968        4:32.74      4:32.74   
                     
Fri Gr C Sigma  194  Sigma Swim            5:15.80   
  Ulla Olin  1963      38.90  1:20.71      1:20.71   
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      36.65  3:55.09      5:15.80   
  Elene Skytte  1966                 
  Caroline Suhr  1971        5:15.80      5:15.80   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 280-319 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Ksl Herer - F  281  Korsør Sv & Livr. Klub            8:01.17  DR 
  Jørn Birch  1959      41.54  1:29.34      1:29.34   
  Hans Larsen  1943      49.16  1:49.09      3:18.43   
  Mogens Jensen  1939      1:01.64  2:13.73      5:32.16   
  Holger Keinicke  1936      1:06.81  2:29.01      8:01.17   
                     
                     
 
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Fri Gr D Sigma  205  Sigma Swim            4:25.73  DR 
  Anders Dalsgaard  1970      30.27  1:03.47      1:03.47   
  Ulrik Schäfer  1962      32.31  1:08.79      2:12.26   
  Bjørn von Ryberg  1960      33.71  1:13.28      3:25.54   
  Peter Holmsteen  1963      28.23  1:00.19      4:25.73   
                     
                     
 
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Fri Gr C Sigma  162  Sigma Swim            3:43.67  ER 
  Henrik Pedersen  1965      27.78  59.90      59.90   
  Claus Lerche Iversen  1977      25.61  53.25      1:53.15   
  Mads Gjerløv  1972      27.25  56.75      2:49.90   
  Jacob Lercke Skytte  1984      25.55  53.77      3:43.67   
                     
Them Dreamy Team  199  Køge Svømmeklub            4:21.07   
  Jacob Olsen  1972      31.39  1:07.79      1:07.79   
  Mads Bo Larsen  1964      30.80  1:05.82      2:13.61   
  Steen Hjort  1972      30.94  1:07.07      3:20.68   
  Peter Christensen  1965      29.39  1:00.39      4:21.07   
                     
                     
 
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Silkeborg Herrer B  128  Silkeborg Svømmeklub            4:00.19   
  Steffen Skjødt  1987      28.06  58.96      58.96   
  Martin Venø  1972      29.55  1:03.21      2:02.17   
  Dennis Kinnerup  1988      28.17  58.17      3:00.34   
  Martin Duedahl  1985      28.63  59.85      4:00.19   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Else Marie Hjortkjær  1934  Swim Team Tåstrup            1:17.80   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            45.91   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            49.96   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub            45.51   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub            51.43   
Majken Johansen  1958  Hovedstadens Svømmeklub            54.62   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            33.93   
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            34.85   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            44.08   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            36.28   
Anne Buhrkal  1975  Silkeborg Svømmeklub            38.35   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Lee Poulsen  1979  Aalborg Svømmeklub            35.40   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            36.48   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Marie Christiansen  1990  Hovedstadens Svømmeklub            32.87   
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            34.15   
Mia Duedahl  1988  Aalborg Svømmeklub            37.34   
Lærke Thomé  1988  Ringsted Svømme Klub            37.60   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.55   
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub            33.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.72   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            43.85   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mogens Halby  1944  Roskilde Svømning            56.97   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            1:00.41   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            37.40   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            40.23   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lennart Mentor  1960  Göteborg Sim            32.45   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            34.70   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            37.88   
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            50.06   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Sandberg  1965  Kungsbacka Simsällskap            32.45   
Jens Chr. Iversen  1961  Gentofte Svømme Klub            39.04   
Michael Porsmose  1964  Aalborg Svømmeklub            46.09   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Otto Jakobsen  1970  Tus Huchting Bremen            35.36   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            36.96   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            40.17   
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub            41.87   
Jan Harde  1966  Aalborg Svømmeklub            44.50   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Kristensen  1972  Gentofte Svømme Klub            32.12   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub            34.07   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            35.29   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ola Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim Birkerød            28.56   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Linddal  1986  Gentofte Svømme Klub            30.46   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.36   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup    54.84  2:00.39  3:05.78    4:04.14   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anette Bøgsted  1962  Sigma Swim Birkerød    44.50  1:39.83  2:35.15    3:21.98   
Jette Harder Bruun  1962  Silkeborg Svømmeklub    52.62  1:58.89  3:04.33    4:00.67   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tina D. Poulsen  1973  Hovedstadens Svømmeklub    42.14  1:32.81  2:27.13    3:11.56   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ann Syrach Lindgaard  1976  Gentofte Svømme Klub    38.65  1:32.51  2:26.92    3:10.51   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    31.12  1:10.09  1:53.86    2:29.16  DR 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    32.68  1:12.66  1:57.12    2:34.13   
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    34.12  1:16.00  2:04.43    2:43.41   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tina Flaskager Adelskov  1986  Silkeborg Svømmeklub    31.78  1:11.94  1:56.70    2:33.59  DR 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    32.77  1:12.46  2:00.06    2:36.94   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF    33.80  1:16.70  2:03.40    2:39.71   
Katrine Leth-Espensen  1990  U.S.G    35.18  1:18.04  2:06.24    2:43.02   
Simone Ehlers  1987  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    33.87  1:19.36  2:10.64    2:53.17   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub    36.76  1:27.37  2:22.31    3:02.99   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    31.81  1:10.65  1:57.88    2:36.38   
Camilla Fischer  1992  Aalborg Svømmeklub    34.92  1:20.62  2:12.24    2:51.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:07 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    1:06.18  2:29.60  3:54.39    4:56.82   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    58.63  2:04.01  3:09.22    3:56.07   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    40.12  1:37.23  2:33.96    3:19.33   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lennart Fritzon  1968  Simklubben Sydsim    33.39  1:14.09  1:59.23    2:35.82   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    33.60  1:17.29  2:03.06    2:40.05   
Kim T. Kristiansen  1967  Aalborg Svømmeklub    37.53  1:30.39  2:33.41    3:32.43   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.66  1:07.05  1:49.60    2:24.43   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Martin Egenhardt  1977  Glostrup Svømme Klub    32.27  1:15.31  2:04.18    2:41.14   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub    30.47  1:07.82  1:47.43    2:21.96   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub    28.85  1:05.24  1:44.26    2:18.30   
Frederik Højholt  1990  Aalborg Svømmeklub    31.30  1:09.61  1:51.18    2:26.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    59.86        1:59.61   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup    40.21        1:27.25   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub    46.48        1:38.60   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub    56.24        1:56.71   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elene Skytte  1966  Sigma Swim Birkerød    47.09        1:36.69   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    39.31        1:22.06   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.61        1:29.15   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G    39.85        1:23.78   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    36.69        1:18.09   
Marte Tømta Sletten  1989  U.S.G    41.08        1:26.44   
Lærke Thomé  1988  Ringsted Svømme Klub    45.00        1:37.05   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    45.43        1:38.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rolf Conradi  1935  Swim Team Tåstrup    1:04.11        2:18.15  DR 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Per A. Sørensen  1944  Lillehammer Svømmeklubb    53.08        1:50.62   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    40.35        1:25.57  DR 
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  fl flyben v 50m 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød    37.76        1:19.56  DR 
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød    41.09        1:32.18   
Michael Porsmose  1964  Aalborg Svømmeklub    42.89        1:32.78   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Mikkelsen  1968  Silkeborg Svømmeklub    40.78        1:25.95   
Jan Harde  1966  Aalborg Svømmeklub    41.40        1:30.81   
Henrik Hegelund  1967  Aalborg Svømmeklub    44.43        1:36.49   
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub    45.03        1:39.93   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971  Agfs Svømmeafdeling    36.78        1:17.76   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub    40.84        1:29.35   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling    33.97        1:12.00  DR 
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim Birkerød    34.65        1:13.62   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub    34.46        1:13.52   
Jon Kærsgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling    35.29        1:14.44   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    35.58        1:14.52   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G    37.43        1:19.46   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub    33.59        1:13.10   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.23        1:11.57   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub    36.03        1:19.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G    54.40  1:56.77  3:01.96    4:04.37   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G    47.47  1:38.26  2:33.45    3:19.52   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    40.37  1:24.90  2:09.32    2:53.98  DR 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Susanne Helmer  1965  Swim Team Tåstrup    44.40  1:32.75  2:23.89    3:13.20   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.    33.83  1:11.28  1:47.89    2:24.65   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød    38.38  1:20.48  2:04.31    2:47.03   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    40.82  1:27.92  2:19.98    3:12.93   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    35.38  1:14.59  1:54.46    2:32.96   
Charlotte Nissen  1971  Silkeborg Svømmeklub    45.33  1:35.12  2:28.99    3:22.17   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    30.94  1:05.76  1:42.21    2:18.48   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    35.56  1:13.94  1:53.51    2:32.62   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF    33.18  1:09.27  1:45.42    2:20.55   
Simone Ehlers  1987  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    35.15  1:14.22  1:55.31    2:35.61   
Marte Tømta Sletten  1989  U.S.G    35.29  1:14.16  1:55.04    2:35.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:13 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub    42.34  1:31.62  2:23.02    3:12.16  DR 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    36.28  1:17.23  1:57.23    2:37.11  DR 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    32.00  1:07.33  1:44.79    2:21.15  DR 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    32.36  1:09.08  1:49.24    2:30.35   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød    30.66  1:05.83  1:42.58    2:17.42  DR 
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub    31.54  1:06.80  1:45.90    2:29.00   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesus Vasquez  1970  Hovedstadens Svømmeklub    37.41  1:20.33  2:09.51    2:59.12   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Michael Kähler  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.45  1:06.07  1:43.46    2:22.68   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    30.69  1:06.54  1:44.73    2:24.14   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.27  1:03.87  1:38.63    2:14.05   
Christian Damgaard  1991  U.S.G    30.63  1:04.67  1:39.74    2:15.75   
Casper Gras  1992  U.S.G    33.93  1:14.00  1:56.66    2:41.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:13 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup    49.66        1:53.25   
                     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF    36.91        1:18.45   
                     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    34.43        1:13.30  DR 
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub    41.75        1:31.82   
                     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    33.42        1:11.75   
                     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Camilla Fischer  1992  Aalborg Svømmeklub    35.26        1:19.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:12 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lennart Mentor  1960  Göteborg Sim    32.36        1:11.55   
Jens Kjærum  1957  Roskilde Svømning    38.99        1:28.67   
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    48.44        1:42.72   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    37.81        1:21.64   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Jakobsen  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.25        1:07.79   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.43        1:03.19   
Peter Kristensen  1972  Gentofte Svømme Klub    31.66        1:08.69   
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            DSQ  asynkrone arme 
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub    31.91        1:12.04  DR 
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G    32.57        1:11.12   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.34        59.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            41.16   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            42.27   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            37.53   
Kirsten Møller  1952  Aalborg Svømmeklub            38.01   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub            34.87   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            37.67   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup            38.33   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub            45.70   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            31.81   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            35.71   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub            46.16   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.            30.04   
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap            36.54   
Elene Skytte  1966  Sigma Swim Birkerød            36.61   
Jannike Linné  1967  Malmö Kappsimningsklubb            36.97   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Britt-Marie Nilsson  1971  Simklubben Sydsim            29.98   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.55   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            30.87   
Lotte Bay Smidt  1974  Hovedstadens Svømmeklub            35.75   
Tinna Bjørnbak  1971  Aalborg Svømmeklub            37.01   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Dalgaard Farving  1979  Silkeborg Svømmeklub            28.85   
Julie Lee Poulsen  1979  Aalborg Svømmeklub            32.06   
Ann Syrach Lindgaard  1976  Gentofte Svømme Klub            32.98   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            27.60   
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            28.79   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            31.83   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            33.45   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Leth-Espensen  1990  U.S.G            29.00   
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            29.01   
Anna-Marie Christiansen  1990  Hovedstadens Svømmeklub            29.81   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            31.27   
Cecilie Christiansen  1990  Odense Svømme Klub            31.58   
Mia Duedahl  1988  Aalborg Svømmeklub            32.46   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            32.60   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub            35.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            36.82   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            53.11   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub            35.61   
Mogens Halby  1944  Roskilde Svømning            40.01   
Per A. Sørensen  1944  Lillehammer Svømmeklubb            41.20   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            45.85   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            32.59   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            31.69   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            27.18   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            29.24   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap            29.61   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød            26.76   
Lars Sandberg  1965  Kungsbacka Simsällskap            28.16   
Kent Klausen  1964  Agfs Svømmeafdeling            30.23   
Jens Chr. Iversen  1961  Gentofte Svømme Klub            30.25   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            31.50   
Michael Porsmose  1964  Aalborg Svømmeklub            34.64   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød            28.02   
Otto Jakobsen  1970  Tus Huchting Bremen            29.18   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            29.36   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.74   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            31.70   
Jan Harde  1966  Aalborg Svømmeklub            31.94   
Kim T. Kristiansen  1967  Aalborg Svømmeklub            32.90   
Henrik Hegelund  1967  Aalborg Svømmeklub            33.70   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            25.90   
Martin Venø  1972  Silkeborg Svømmeklub            27.32   
Karsten Schrøder  1974  Gentofte Svømme Klub            29.57   
Steen Hjort  1972  Køge Svømmeklub            29.60   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            29.68   
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim Birkerød            24.73   
Morten Marstrand  1978  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.76   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub            28.44   
Ola Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Oskar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub            29.30   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            25.08   
Kasper Linddal  1986  Gentofte Svømme Klub            25.26   
Frederik Højholt  1990  Aalborg Svømmeklub            25.93   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G            29.27   
Thomas Rasmussen Tørslev  1989  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.62   
Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.12   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            26.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub    55.44  2:58.72      3:57.15   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    37.86  1:18.52  2:00.81    2:43.41  DR 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    36.65  1:18.72  2:03.76    2:47.78   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    39.61  1:22.51  2:06.34    2:48.35   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    36.09  1:15.55  1:55.89    2:35.87   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub    40.38  1:23.72  2:09.03    2:53.50   
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    37.15  1:16.57  1:56.93    2:37.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.92  2:16.21  3:30.25    4:43.37  DR 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    43.27  1:30.18  2:17.92    3:03.84   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød    53.65  1:52.30  2:51.06    3:46.02   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    33.80  1:10.32  1:46.87    2:21.49  DR 
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap    44.07  1:31.07  2:20.04    3:07.50   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.56  1:11.62  1:50.28    2:26.93   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    39.78  1:22.68  2:06.28    2:48.79   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    41.73  1:26.33  2:12.94    3:00.02   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    36.14  1:14.93  1:54.57    2:34.18   
Martin Egenhardt  1977  Glostrup Svømme Klub    38.21  1:19.07  2:01.82    2:43.50   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Steffen Skjødt  1987  Silkeborg Svømmeklub    36.94  1:15.74  1:55.41    2:36.16   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Damgaard  1991  U.S.G    34.69  1:12.68  1:51.08    2:29.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ksl Mix - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            3:45.94   
  Bente Sørensen  1947      49.97        49.97   
  Kirsten Haugaard  1965      55.18        1:45.15   
  Holger Keinicke  1936      1:03.67        2:48.82   
  Mogens Jensen  1939      57.12        3:45.94   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Næstved Mix Masters  201  Næstved IF            2:15.49   
  Sanne Juel  1965      37.80        37.80   
  Christian A. Frederiksen  1981      32.09        1:09.89   
  Tine Carstensen  1962      34.65        1:44.54   
  Ebbe Grønlund  1951      30.95        2:15.49   
                     
Mix Gr D Sigma  207  Sigma Swim            2:23.86   
  Peter Holmsteen  1963      33.48        33.48   
  Henrik Pedersen  1965      36.03        1:09.51   
  Ulla Olin  1963      39.14        1:48.65   
  Anette Bøgsted  1962      35.21        2:23.86   
                     
As Masters Mix 1  209  Aalborg Svømmeklub            2:26.24   
  Julie Lee Poulsen  1979      35.85        35.85   
  Mia Duedahl  1988      41.66        1:17.51   
  Kim T. Kristiansen  1967      37.45        1:54.96   
  Jan Harde  1966      31.28        2:26.24   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix Gr C Sigma  162  Sigma Swim            2:04.87   
  Jacob Lercke Skytte  1984      28.51        28.51   
  Caroline Suhr  1971      36.19        1:04.70   
  Claus Lerche Iversen  1977      26.20        1:30.90   
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      33.97        2:04.87   
                     
Them Dreamy Team  199  Køge Svømmeklub            2:20.14   
  Martin Backs  1972      36.89        36.89   
  Frank Jeppesen  1966      39.43        1:16.32   
  Linda Lund Tietze  1984      30.36        1:46.68   
  Helle Hartmann  1985      33.46        2:20.14   
                     
Silkeborg Mix C  166  Silkeborg Svømmeklub            2:29.65   
  Anne Buhrkal  1975      39.65        39.65   
  Steffen Skjødt  1987      32.96        1:12.61   
  Jens Mikkelsen  1968      38.32        1:50.93   
  Jette Harder Bruun  1962      38.72        2:29.65   
                     
As Masters Mix 2  160  Aalborg Svømmeklub            2:51.93   
  Michael Porsmose  1964      45.81        45.81   
  Tinna Bjørnbak  1971      47.56        1:33.37   
  Kirsten Møller  1952      45.43        2:18.80   
  Henrik Hoffmann Jørgensen  1964      33.13        2:51.93   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silkeborg Mix B  122  Silkeborg Svømmeklub            2:02.63   
  Martin Duedahl  1985      30.61        30.61   
  Tina Flaskager Adelskov  1986      36.41        1:07.02   
  Anne Dalgaard Farving  1979      30.96        1:37.98   
  Dennis Kinnerup  1988      24.65        2:02.63   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix A  119  U.S.G            2:15.40   
  Sylvia Yang  1986      38.46        38.46   
  Thea Sejr Hansen  1984      38.34        1:16.80   
  Andrea Tino  1987      30.86        1:47.66   
  Troels Nandrup-Bus  1987      27.74        2:15.40   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:34 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
Sponsor: Heat 1 afvikles i løb 19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    1:36.57  3:21.33  5:06.78  6:52.33  26:01.28   
          8:37.35  10:22.47  12:07.46  13:52.33     
          15:36.92  17:22.55  19:07.80  20:52.93     
          22:38.08  24:22.67         
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
Sponsor: Heat 1 afvikles i løb 19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Barbro Grufman  1948  Simklubben Neptun    1:51.70  3:54.25  5:55.59  7:55.91  28:31.67   
          9:56.96  11:59.45  14:01.66  16:05.40     
          18:08.26  20:11.19  22:15.43  24:20.62     
          26:25.80           
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
Sponsor: Heat 1 afvikles i løb 19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G    1:45.97  2:36.88  5:26.13  7:14.81  27:04.93   
          9:02.57  10:50.80  12:39.09  14:27.22     
          16:15.98  18:05.35  19:55.11  21:44.93     
          23:34.30  25:23.54         
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
Sponsor: Heat 1 afvikles i løb 19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    1:18.83  2:42.18  4:06.25  5:29.13  21:37.27   
          6:56.75  8:23.58  9:49.89  11:14.33     
          12:47.29  14:17.08  15:45.31  17:12.94     
          18:41.36  20:09.57         
Susanne Helmer  1965  Swim Team Tåstrup    1:41.55  3:31.37  5:21.77  7:14.18  30:37.10   
          9:07.75  10:59.75  12:52.37  14:47.42     
          16:41.57  18:34.33  20:31.08  22:24.32     
          24:19.68  24:14.25         
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
Sponsor: Heat 1 afvikles i løb 19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap    1:28.56  3:06.21  4:45.73  6:25.35  24:45.09   
          8:05.23  9:44.86  11:23.86  13:02.90     
          14:41.55  16:21.14  18:01.42  19:43.05     
          21:24.52  23:05.94         
Malin Gustafsson  1968  Kungsbacka Simsällskap    1:29.17  3:06.86  4:46.74  6:26.30  24:53.34   
          8:06.47  9:45.60  11:24.37  13:04.85     
          14:45.60  16:27.33  18:09.15  19:50.79     
          21:32.24  23:13.62         
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
Sponsor: Heat 1 afvikles i løb 19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    1:17.54  2:39.31  4:00.66  5:22.34  20:09.04   
          6:43.12  8:04.12  9:25.44  10:46.36     
          12:06.97  13:27.80  14:48.67  16:09.71     
          17:30.29  18:50.74         
                     
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
Sponsor: Heat 1 afvikles i løb 19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.67  2:36.78  3:59.01  5:21.66  20:31.98   
          6:43.35  8:05.39  9:26.91  10:47.28     
          12:09.47  13:31.03  14:52.63  16:15.19     
          17:39.04  19:04.63         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rolf Conradi  1935  Swim Team Tåstrup    2:18.94  4:53.54  7:28.59  10:03.51  39:20.61   
          12:45.35  15:20.87  17:55.81  20:34.73     
          23:11.76  25:52.02  28:34.47  31:17.17     
          34:02.14  36:44.07         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub    1:33.31  3:22.78  5:15.79  7:09.28  27:57.94   
          9:02.89  10:55.95  12:48.81  14:41.49     
          16:34.81  18:29.32  20:23.26  22:16.09     
          24:10.30  26:06.63         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap    1:33.41  3:20.37  5:09.02  6:59.94  27:11.64   
          8:49.87  10:41.62  12:33.66  14:25.72     
          16:17.70  18:08.56  19:58.32  21:47.66     
          23:38.65  25:28.16         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap    1:25.58  2:53.75  4:22.81  5:53.65  22:37.03   
          7:24.60  8:57.77  10:30.31  12:01.77     
          13:32.94  15:04.63  16:36.75  18:08.60     
          19:40.00  2:11.18         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap    1:22.57  2:50.57  4:18.47  5:46.06  22:08.65   
          7:14.01  8:43.00  10:11.63  11:40.99     
          13:10.59  14:40.30  16:09.79  17:39.48     
          19:09.22  20:39.50         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    1:07.11  2:22.64  3:40.66  4:59.21  19:31.74  DR 
          6:18.73  7:38.10  8:58.01  10:18.41     
          11:38.70  12:58.82  14:17.63  15:36.71     
          16:56.58  18:15.97         
Anders Meinert Pedersen  1961  DeltaSwim    1:17.50  2:44.19  4:11.06  5:38.10  21:35.87   
          7:05.04  8:31.69  9:58.17  11:25.49     
          12:52.45  14:19.89  15:47.26  17:15.49     
          18:42.69  20:09.65         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Christian Petersen  1971  Næstved IF    1:10.28  2:25.14  3:40.15  4:55.20  18:44.37  DR 
          6:10.90  7:26.05  8:41.39  9:56.49     
          11:12.07  12:27.96  13:43.65  14:59.37     
          16:15.08  17:30.52         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Michael de Bruijn  1977  Aalborg Triathlon Klub    1:06.47  2:18.55  3:30.76  4:43.29  18:11.54  DR 
          5:55.83  7:08.34  8:21.21  9:34.50     
          10:48.10  12:02.02  13:15.92  14:30.21     
          15:44.89  16:59.23         
Tommas Ehrhorn Salomonsen  1979  Haderslev Tri2000    1:20.78  2:48.76  4:16.64  5:44.75  21:48.38   
          7:13.02  8:40.98  10:09.17  11:37.08     
          13:04.64  14:32.27  15:59.31  17:26.08     
          18:53.13  20:20.87         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Martin Duedahl  1985  Silkeborg Svømmeklub    1:06.48  2:18.61  3:32.86  4:47.97  18:38.63   
          6:04.41  7:20.26  8:36.24  9:52.37     
          11:08.35  12:24.67  13:40.27  14:55.16     
          16:10.68  17:26.13         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Andrea Tino  1987  U.S.G    1:12.01  2:32.14  3:53.13  5:15.20  20:22.13   
          6:37.72  8:00.15  9:22.28  10:44.92     
          12:07.71  13:30.76  14:53.88  16:16.31     
          17:39.83  19:01.68         
                     
 
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Christian Damgaard  1991  U.S.G    1:09.87  2:26.52  3:43.08  5:00.65  19:23.48   
          6:18.60  7:36.59  8:55.00  10:12.31     
          11:30.06  12:48.76  14:07.83  15:27.38     
          16:46.43  18:06.54         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:20 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup    54.64  2:00.86  3:16.02    4:33.22   
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.88  2:24.70  3:52.47    5:18.41   
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ulla Olin  1963  Sigma Swim Birkerød    47.39  1:42.03  2:37.18    3:27.07  DR 
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub    43.16  1:33.84  2:28.76    3:25.44   
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    35.70  1:18.55  2:02.84    2:46.40  DR 
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    34.06  1:13.79  1:56.43    2:42.20   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub    39.22  1:25.24  2:12.61    2:57.59   
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tenna Olin  1991  U.S.G    42.94  1:35.58  2:31.51    3:26.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 21, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    42.19  1:31.38  2:24.50    3:16.63  DR 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    1:01.42  2:14.58  3:28.38    4:30.73   
                     
 
Løb 21, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Meinert Pedersen  1961  DeltaSwim    40.65  1:30.30  2:28.73    3:25.73   
                     
 
Løb 21, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.97  1:07.24  1:46.21    2:24.75   
                     
 
Løb 21, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    34.66  1:14.57  1:54.79    2:36.04   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub    34.80  1:17.05  2:03.81    2:49.45   
                     
 
Løb 21, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Tino  1987  U.S.G    34.82  1:18.11  2:04.15    2:50.86   
                     
 
Løb 21, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.07  1:05.21  1:41.32    2:18.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  Hovedstadens Svømmeklub            50.29   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            48.08   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub            54.73   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            38.99   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            44.48   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub            54.92   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Britt-Marie Nilsson  1971  Simklubben Sydsim            38.77   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.63   
Tinna Bjørnbak  1971  Aalborg Svømmeklub            49.20   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Dalgaard Farving  1979  Silkeborg Svømmeklub            38.07  DR 
Julie Lee Poulsen  1979  Aalborg Svømmeklub            42.04   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            34.86  DR 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            35.02   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G            37.78   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            45.82   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            35.56   
Anna-Marie Christiansen  1990  Hovedstadens Svømmeklub            40.25   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            40.33   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            40.43   
Mia Duedahl  1988  Aalborg Svømmeklub            41.30   
Lærke Thomé  1988  Ringsted Svømme Klub            43.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:12 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rolf Conradi  1935  Swim Team Tåstrup            1:05.15   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Per A. Sørensen  1944  Lillehammer Svømmeklubb            47.80   
Mogens Halby  1944  Roskilde Svømning            54.57   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            38.97   
Jens Kjærum  1957  Roskilde Svømning            42.49   
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            48.15   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød            35.93   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            38.12   
Peter Maack Groes  1965  Gentofte Svømme Klub            39.32   
Kent Klausen  1964  Agfs Svømmeafdeling            40.16   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            40.50   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            40.97   
Michael Porsmose  1964  Aalborg Svømmeklub            41.85   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            36.54   
Jens Mikkelsen  1968  Silkeborg Svømmeklub            37.84   
Jan Harde  1966  Aalborg Svømmeklub            39.82   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            40.13   
Kim T. Kristiansen  1967  Aalborg Svømmeklub            43.08   
Henrik Hegelund  1967  Aalborg Svømmeklub            43.15   
Morten Harning  1966  U.S.G            43.99   
Jesus Vasquez  1970  Hovedstadens Svømmeklub            45.47   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub            36.20   
Thomas Sønderskov  1974  Hobro Svømmeklub            38.51   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            38.78   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling            32.71  DR 
Ola Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jon Kærsgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling            31.03   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF            32.07   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G            34.94   
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            38.96   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub            30.97   
Frederik Højholt  1990  Aalborg Svømmeklub            33.43   
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G            35.84   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G            30.87   
Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.77   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.75   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            33.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:13 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    46.76        1:37.22   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G    43.89        1:29.98   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    37.25        1:16.57  DR 
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup    39.23        1:24.44   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub    40.87        1:26.53   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.    31.45        1:05.06   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.69        1:07.64   
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    32.66        1:08.73   
Anne Buhrkal  1975  Silkeborg Svømmeklub    33.96        1:11.81   
Tinna Bjørnbak  1971  Aalborg Svømmeklub    46.32        1:35.40   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    28.96        1:00.58  DR 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub    33.35        1:10.25   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Leth-Espensen  1990  U.S.G    30.94        1:04.46   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    37.77        1:19.73   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Camilla Fischer  1992  Aalborg Svømmeklub    33.39        1:10.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:13 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub    59.65        2:07.87  DR 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub    1:01.29        2:09.98   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub    39.92        1:25.30   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    51.14        1:52.51   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup    35.96        1:16.21   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    30.27        1:01.60  DR 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    36.26        1:16.20   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frank Jeppesen  1966  Køge Svømmeklub    29.50        1:02.83   
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød    30.80        1:04.56   
Otto Jakobsen  1970  Tus Huchting Bremen    30.96        1:04.77   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub    27.42        57.84  DR 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    27.69        57.94   
Martin Venø  1972  Silkeborg Svømmeklub    30.46        1:04.01   
Steen Hjort  1972  Køge Svømmeklub    31.47        1:06.72   
Karsten Schrøder  1974  Gentofte Svømme Klub    32.98        1:08.51   
Martin Pock  1971  U.S.G    34.01        1:11.24   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael de Bruijn  1977  Aalborg Triathlon Klub    28.64        1:00.46   
Martin Egenhardt  1977  Glostrup Svømme Klub    31.12        1:03.07   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim Birkerød    26.41        54.67   
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    30.55        1:05.06   
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub    32.87        1:08.42   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub    27.27        55.12   
Kasper Linddal  1986  Gentofte Svømme Klub    24.90        1:07.16   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Hvid  1994  U.S.G    27.05        56.31   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.22        1:02.66   
Casper Gras  1992  U.S.G    34.13        1:15.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    53.70        1:48.00   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    51.67        1:41.97   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub    53.98        1:50.21   
Majken Johansen  1958  Hovedstadens Svømmeklub    59.33        2:04.89   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jette Harder Bruun  1962  Silkeborg Svømmeklub    54.75        1:52.89   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    36.73        1:15.22  DR 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    38.92        1:18.86   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Lee Poulsen  1979  Aalborg Svømmeklub    37.68        1:18.25   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    34.09        1:11.02   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub    39.79        1:21.52   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tina Flaskager Adelskov  1986  Silkeborg Svømmeklub    36.60        1:15.86   
Mia Duedahl  1988  Aalborg Svømmeklub    39.92        1:22.72   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.86        1:05.91   
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    34.71        1:11.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  17:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.76        2:14.25  DR 
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub    48.45        1:41.26  DR 
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    1:09.59        2:21.61   
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    40.09        1:23.24   
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lennart Mentor  1960  Göteborg Sim    36.81        1:16.95   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    38.95        1:21.37   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød    51.26        1:44.82   
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Sandberg  1965  Kungsbacka Simsällskap    36.14        1:14.02   
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kim T. Kristiansen  1967  Aalborg Svømmeklub    47.53        1:38.63   
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.56        1:06.39   
Peter Kristensen  1972  Gentofte Svømme Klub    35.43        1:12.47   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    36.77        1:15.14   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    37.31        1:17.17   
                     
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Steffen Skjødt  1987  Silkeborg Svømmeklub    33.74        1:11.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:15 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    1:34.22  3:16.90  4:59.81    6:37.52  DR 
                     
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G    1:40.63  3:28.33  5:16.21    6:58.44   
                     
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    1:30.19  3:08.41  4:45.44    6:18.59  DR 
                     
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ulla Olin  1963  Sigma Swim Birkerød    1:27.96  2:59.60  4:31.49    5:59.42   
Susanne Helmer  1965  Swim Team Tåstrup    1:36.69  3:23.34  5:09.54    6:51.64   
                     
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.    1:15.68  2:37.74  4:01.27    5:22.24   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød    1:21.76  2:52.61  4:24.05    5:51.27   
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap    1:26.59  3:04.52  4:43.89    6:20.06   
                     
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    1:15.28  2:35.77  3:56.40    5:15.16   
Charlotte Nissen  1971  Silkeborg Svømmeklub    1:35.59  3:21.50  5:09.31    6:53.09   
                     
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.59  2:37.02  3:59.98    5:20.99   
                     
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF    1:10.21  2:24.01  3:36.54    4:49.20   
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    1:08.58  2:23.33  3:39.72    4:57.15   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    1:14.85  2:36.33  3:58.30    5:18.22   
Simone Ehlers  1987  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    1:16.09  2:40.32  4:07.99    5:34.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:54 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Hovedstadens Svømmeklub    1:38.57  3:27.57  5:17.91    6:59.97   
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    1:26.35  2:56.15  4:25.24    5:50.91  DR 
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    1:16.44  2:41.75  4:05.29    5:23.60   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap    1:17.29  2:41.69  4:06.56    5:29.04   
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    1:32.44  3:11.38  4:48.60    6:18.68   
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anders Meinert Pedersen  1961  DeltaSwim    1:17.33  2:46.60  4:16.20    5:44.78   
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jens Mikkelsen  1968  Silkeborg Svømmeklub    1:15.16  2:40.42  4:05.83    5:25.59   
Jan Harde  1966  Aalborg Svømmeklub    1:18.84  2:51.96  4:27.96    6:02.42   
Jesus Vasquez  1970  Hovedstadens Svømmeklub    1:27.30  3:08.72  4:54.81    6:35.89   
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christian Petersen  1971  Næstved IF    1:08.28  2:20.77  3:33.20    4:43.43   
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Tommas Ehrhorn Salomonsen  1979  Haderslev Tri2000    1:16.43  2:39.86  4:04.05    5:27.42   
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub    1:07.10  2:20.58  3:33.74    4:42.21   
                     
 
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathias Hvid  1994  U.S.G    1:06.25  2:20.60  3:41.81    5:01.61   
Casper Gras  1992  U.S.G    1:21.33  2:52.65  4:25.71    5:58.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:54 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Britta Sørensen  1959  Swim Team Tåstrup    52.12  1:52.41  2:55.14    3:57.03   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    52.35  1:58.85  3:05.10    4:05.52   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    1:02.28  2:10.41  3:16.60    4:19.36   
                     
 
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub    59.21  2:02.98  3:06.88    4:10.53   
                     
 
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    40.83  1:26.64  2:13.13    3:00.14  DR 
                     
 
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    38.15  1:20.00  2:03.01    2:46.03   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G    40.60  1:25.56  2:11.84    2:58.10  DR 
                     
 
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    38.71  1:20.82  2:03.37    2:46.27   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    48.89  1:43.91  2:41.11    3:37.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:54 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rolf Conradi  1935  Swim Team Tåstrup    1:11.49  2:33.82  3:55.81    5:17.71  DR 
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Per A. Sørensen  1944  Lillehammer Svømmeklubb    56.46  2:04.84  3:17.19    4:18.64   
Mogens Halby  1944  Roskilde Svømning    1:02.88  2:14.27  3:28.71    4:38.86   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    46.08  1:37.00  2:27.43    3:15.03   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Michael Porsmose  1964  Aalborg Svømmeklub    45.32  1:37.32  2:31.03    3:24.71   
Anders Meinert Pedersen  1961  DeltaSwim    48.20  1:43.05  2:38.57    3:33.44   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    39.50  1:23.34  2:09.38    2:54.32   
Lennart Fritzon  1968  Simklubben Sydsim    39.55  1:25.26  2:12.07    2:58.53   
Frank Jeppesen  1966  Køge Svømmeklub    42.53  1:30.57  2:22.27    3:12.98   
Morten Harning  1966  U.S.G    44.68  1:35.27  2:28.02    3:20.80   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971  Agfs Svømmeafdeling    39.08  1:23.17  2:08.78    2:54.11   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling    35.40  1:15.93  1:58.17    2:40.50  DR 
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub    34.14  1:12.64  1:53.05    2:34.42   
Jon Kærsgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling    37.22  1:20.20  2:04.31    2:48.96   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    39.91  1:25.85  2:13.03    2:58.87   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub    33.28  1:12.06  1:52.71    2:34.71   
Frederik Højholt  1990  Aalborg Svømmeklub    38.27  1:19.96  2:04.62    2:48.39   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    33.87  1:11.65  1:50.01    2:29.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:55 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Møller  1952  Aalborg Svømmeklub            44.16  DR 
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            44.50   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup            47.32   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            35.33   
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            35.90   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            33.45   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            41.38   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            42.18   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Britt-Marie Nilsson  1971  Simklubben Sydsim            33.27   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            29.18   
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            31.30   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            37.79   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Marie Christiansen  1990  Hovedstadens Svømmeklub            30.07   
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            30.91   
Cecilie Christiansen  1990  Odense Svømme Klub            33.21   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            33.73   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            34.04   
                     
 
Løb 32, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub            30.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status