Resultater for Farum Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2009 | Udskriftsdato | 18 januar 2009 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 596 | 33.69 | 1:15.83 | 2:00.99 | 2:36.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Bastiansen | 1995 | 493 | 37.91 | 1:21.20 | 2:09.33 | 2:46.43 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 466 | 38.59 | 1:20.94 | 2:11.36 | 2:49.49 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Kjær | 1995 | 440 | 35.26 | 1:22.85 | 2:14.18 | 2:52.81 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Ida Mentz-Jørgensen | 1995 | 431 | 38.48 | 1:24.53 | 2:12.59 | 2:53.96 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Jensen | 1996 | 425 | 37.54 | 1:23.39 | 2:15.42 | 2:54.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Pernille Gøtzsche | 1996 | 420 | 37.46 | 1:25.01 | 2:15.74 | 2:55.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 418 | 39.84 | 1:26.60 | 2:14.73 | 2:55.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 405 | 38.75 | 1:27.83 | 2:20.72 | 2:57.69 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Lamberth | 1996 | 382 | 41.43 | 1:30.70 | 2:20.61 | 3:01.10 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elina Wagner | 1996 | 375 | 39.01 | 1:27.12 | 2:20.89 | 3:02.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maja Hjuler | 1997 | 375 | 38.73 | 1:27.39 | 2:20.52 | 3:02.27 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 365 | 42.55 | 1:31.75 | 2:22.14 | 3:03.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nadia Christian | 1995 | 334 | 43.42 | 1:33.48 | 2:25.23 | 3:09.37 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Jensen | 1997 | 321 | 44.47 | 1:32.73 | 2:31.59 | 3:12.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lisa Steen Duus | 1997 | 313 | 42.87 | 1:34.38 | 2:30.92 | 3:13.61 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicoline Jacobsen | 1996 | 310 | 47.31 | 1:37.56 | 2:28.96 | 3:14.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Englund | 1997 | 298 | 49.06 | 1:41.85 | 2:34.52 | 3:16.75 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie-Louise Wibom | 1996 | 284 | 49.98 | 1:41.04 | 2:36.34 | 3:19.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 268 | 51.14 | 1:43.39 | 2:38.76 | 3:23.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Scharf | 1995 | 262 | 53.11 | 1:43.05 | 2:41.64 | 3:25.33 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cathrine Oksholm | 1996 | 259 | 50.12 | 1:45.66 | 2:42.50 | 3:26.11 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
23 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 253 | 52.01 | 1:46.27 | 2:38.95 | 3:27.89 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 234 | 48.06 | 1:41.12 | 2:40.30 | 3:33.33 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke R. Mortensen | 1997 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
- | Cecilie Ishøy | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Eva Rasmussen | 1996 | DSQ | 2 armtag vend bryst | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Ormstrup | 1993 | 629 | 33.78 | 1:13.76 | 1:57.43 | 2:33.44 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Yasmin Saud | 1994 | 621 | 33.60 | 1:11.94 | 1:58.59 | 2:34.04 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 618 | 32.52 | 1:13.44 | 1:58.74 | 2:34.30 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Tenna Larsson | 1989 | 603 | 33.86 | 1:16.07 | 2:01.88 | 2:35.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Trine Søby | 1991 | 594 | 34.04 | 1:14.63 | 2:02.49 | 2:36.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 584 | 34.24 | 1:15.40 | 2:01.75 | 2:37.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | 570 | 36.65 | 1:17.35 | 2:02.71 | 2:38.52 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malene Westergaard | 1993 | 569 | 34.29 | 1:14.47 | 2:01.05 | 2:38.60 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Sif Szetu | 1994 | 521 | 37.52 | 1:21.19 | 2:05.43 | 2:43.34 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 514 | 35.76 | 1:19.07 | 2:07.05 | 2:44.09 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
11 | Katrine Axelsen | 1992 | 499 | 33.71 | 1:19.24 | 2:08.63 | 2:45.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Lea Sørensen | 1994 | 498 | 36.07 | 1:19.72 | 2:08.11 | 2:45.88 | |||
Swim Team Taastrup Vat | ||||||||||
13 | Katrine Petersen | 1994 | 491 | 34.70 | 1:20.77 | 2:08.34 | 2:46.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Marie Lensbjerg | 1991 | 487 | 34.18 | 1:18.87 | 2:06.17 | 2:47.01 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
15 | Johanne Appelsø | 1994 | 445 | 36.29 | 1:22.80 | 2:14.82 | 2:52.22 | |||
GTI | ||||||||||
- | Cecilie Modin | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Farum Svømmeklub |