Results for Harboe Water Games 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.45 | 1:17.60 | 1:58.06 | 2:38.23 | |||
- | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.02 | 1:20.88 | 2:02.83 | 2:44.89 | |||
2 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.58 | 1:21.46 | 2:04.68 | 2:46.77 | |||
3 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.23 | 1:23.07 | 2:06.87 | 2:50.42 | |||
4 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 41.53 | 1:26.25 | 2:11.00 | 2:55.58 | |||
5 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 41.68 | 1:26.99 | 2:13.33 | 2:59.27 | |||
6 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 41.36 | 1:26.35 | 2:12.71 | 2:59.53 | |||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.28 | 1:20.14 | 2:02.61 | 2:43.19 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.16 | 1:22.74 | 2:05.52 | 2:48.29 | |||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 42.53 | 1:29.12 | 2:12.95 | 2:55.45 | |||
4 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 43.02 | 1:26.97 | 2:13.09 | 2:58.22 | |||
5 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 43.81 | 1:30.42 | 2:17.35 | 3:02.24 | |||
6 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.14 | 1:28.81 | 2:16.76 | 3:02.50 | |||
7 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.61 | 1:30.47 | 2:17.49 | 3:02.60 | |||
8 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 44.62 | 1:30.56 | 2:18.03 | 3:02.85 | |||
9 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 42.74 | 1:30.21 | 2:18.53 | 3:04.24 | |||
10 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 45.06 | 1:33.89 | 2:22.41 | 3:09.71 | |||
11 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 51.02 | 1:48.81 | 2:46.88 | 3:42.25 | |||
12 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.89 | 1:56.73 | 2:56.60 | 3:55.56 | |||
- | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | DSQ | Afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 43.54 | 1:31.14 | 2:18.08 | 3:03.67 | |||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.62 | 1:09.02 | 1:45.89 | 2:22.81 | |||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.78 | 1:10.72 | 1:48.31 | 2:25.65 | |||
3 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.33 | 1:14.70 | 1:54.69 | 2:35.62 | |||
4 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.56 | 1:17.63 | 1:59.10 | 2:38.07 | |||
5 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.33 | 1:21.76 | 2:03.63 | 2:44.47 | |||
6 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 44.08 | 1:32.00 | 2:22.22 | 3:10.03 | |||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.86 | 1:13.13 | 1:51.92 | 2:30.24 | |||
2 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.57 | 1:22.47 | 2:05.81 | 2:49.27 | |||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.53 | 1:24.39 | 2:08.76 | 2:52.37 | |||
4 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 40.20 | 1:25.14 | 2:11.02 | 2:56.77 | |||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 42.90 | 1:29.53 | 2:16.66 | 3:01.95 | |||
6 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.80 | 1:32.14 | 2:19.10 | 3:06.05 | |||
7 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.39 | 1:31.67 | 2:20.09 | 3:06.28 | |||
8 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 1:40.54 | 2:32.48 | 3:19.28 | ||||
9 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.96 | 1:45.26 | 2:40.64 | 3:37.38 | |||
10 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 54.24 | 1:52.23 | 2:49.74 | 3:46.41 | |||
- | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej. rygliggende 150m | |||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej. berøring 125m | |||||
- | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej rygliggende 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.65 | 1:15.84 | 2:01.30 | 2:45.31 | |||
2 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.97 | 1:19.05 | 2:05.91 | 2:51.99 | |||
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 1:00.08 | 2:10.66 | 3:19.80 | 4:27.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 4, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.70 | 1:06.84 | 1:44.98 | 2:23.35 | |||
2 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 32.59 | 1:11.98 | 1:53.04 | 2:38.26 | |||
3 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.33 | 1:22.24 | 2:07.77 | 2:52.94 | |||
4 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 35.90 | 1:20.13 | 2:06.31 | 2:52.99 | |||
Løb 4, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.64 | 1:23.12 | 2:09.76 | 2:58.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.53 | 1:23.96 | 2:09.11 | 2:54.52 | |||
2 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.15 | 1:24.27 | 2:09.69 | 2:55.77 | |||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 39.47 | 1:23.67 | 2:08.87 | 2:54.12 | |||
2 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 43.16 | 1:31.85 | 2:21.56 | 3:10.72 | |||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.11 | 1:23.69 | 2:09.05 | 2:53.59 | |||
2 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 49.29 | 1:45.62 | 2:42.86 | 3:38.25 | |||
- | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.70 | 1:21.58 | 2:05.90 | 2:51.19 | |||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 42.75 | 1:30.19 | 2:17.54 | 3:03.92 | |||
3 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 44.30 | 1:35.21 | 2:24.14 | 3:10.74 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 42.76 | 1:31.51 | 2:22.63 | 3:13.94 | |||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 45.40 | 1:36.44 | 2:27.10 | 3:17.18 | |||
6 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 46.14 | 1:37.08 | 2:28.73 | 3:20.26 | |||
7 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 45.91 | 1:37.99 | 2:31.26 | 3:22.80 | |||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 46.47 | 1:39.62 | 2:34.31 | 3:24.71 | |||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.25 | 1:38.29 | 2:32.46 | 3:27.59 | |||
10 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 51.05 | 1:47.54 | 2:43.51 | 3:40.48 | |||
11 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 50.58 | 1:46.48 | 2:44.52 | 3:40.79 | |||
12 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 51.52 | 1:49.89 | 2:48.90 | 3:47.20 | |||
13 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 51.90 | 1:50.56 | 2:49.95 | 3:50.00 | |||
14 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 57.59 | 2:04.91 | 3:14.20 | 4:22.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.56 | 1:18.23 | 2:01.23 | 2:45.10 | |||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.30 | 1:19.98 | 2:03.26 | 2:47.59 | |||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthæus Vàmosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.23 | 1:20.13 | 2:05.54 | 2:50.87 | |||
2 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.87 | 1:23.15 | 2:08.89 | 2:54.82 | |||
3 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 53.69 | 1:53.71 | 2:55.11 | 3:56.43 | |||
- | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.30 | 1:31.11 | 2:20.20 | 3:08.76 | |||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 43.20 | 1:33.48 | 2:28.31 | 3:20.81 | |||
3 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 47.00 | 1:39.50 | 2:32.99 | 3:25.82 | |||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 50.35 | 1:47.26 | 2:44.26 | 3:41.53 | |||
5 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 53.36 | 1:52.40 | 2:51.00 | 3:49.37 | |||
6 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 51.99 | 1:50.90 | 2:53.50 | 3:56.21 | |||
7 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 58.17 | 2:00.72 | 3:01.88 | 3:59.60 | |||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 58.31 | 2:02.94 | 3:04.76 | 4:04.66 | |||
9 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 57.17 | 2:00.36 | 3:04.86 | 4:06.06 | |||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 57.00 | 2:00.98 | 3:03.51 | 4:06.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:13.94 | 2:33.10 | 3:53.97 | 5:14.53 | 20:43.68 | ||
6:36.44 | 7:58.62 | 9:22.34 | 10:46.19 | |||||||
12:10.01 | 13:34.53 | 15:00.87 | 16:25.78 | |||||||
17:52.95 | 19:19.70 | |||||||||
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.45 | 2:19.29 | 3:32.16 | 4:45.58 | 18:17.20 | ||
5:59.26 | 7:13.19 | 8:26.90 | 9:40.92 | |||||||
10:55.07 | 12:09.28 | 13:23.42 | 14:37.45 | |||||||
15:51.61 | 17:05.99 | |||||||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.16 | 2:24.24 | 3:39.06 | 4:54.12 | 18:52.07 | ||
6:09.74 | 7:25.53 | 8:41.54 | 9:57.51 | |||||||
11:13.70 | 12:30.04 | 13:47.20 | 15:04.20 | |||||||
16:20.99 | 17:37.49 | |||||||||
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.28 | 2:33.89 | 3:55.02 | 5:17.31 | 20:45.22 | ||
6:40.77 | 8:04.09 | 9:27.81 | 10:52.53 | |||||||
12:18.17 | 13:42.61 | 15:07.74 | 16:34.04 | |||||||
18:00.37 | 19:22.74 | |||||||||
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.19 | 2:28.03 | 3:45.30 | 5:02.86 | 19:07.09 | ||
6:19.87 | 7:36.50 | 8:52.99 | 10:09.60 | |||||||
11:26.82 | 12:44.14 | 14:01.01 | 15:17.48 | |||||||
16:34.83 | 17:52.11 | |||||||||
2 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:20.65 | 2:47.64 | 4:14.89 | 5:42.44 | 21:53.23 | ||
7:10.25 | 8:37.97 | 10:06.58 | 11:34.19 | |||||||
13:02.76 | 14:30.96 | 15:59.83 | 17:29.27 | |||||||
18:58.63 | 20:27.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.37 | 2:16.91 | 3:28.17 | 4:39.04 | 17:45.21 | ||
5:49.59 | 7:00.67 | 8:12.61 | 9:23.96 | |||||||
10:35.59 | 11:46.69 | 12:58.56 | 14:09.73 | |||||||
15:21.54 | 16:33.35 | |||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:06.41 | 2:17.32 | 3:28.26 | 4:39.96 | 17:54.77 | ||
5:52.61 | 7:05.44 | 8:18.52 | 9:30.55 | |||||||
10:43.03 | 11:55.87 | 13:08.23 | 14:20.78 | |||||||
15:32.69 | 16:44.59 | |||||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:07.85 | 2:20.62 | 3:35.28 | 4:49.31 | 18:36.17 | ||
6:05.09 | 7:19.96 | 8:33.56 | 9:48.73 | |||||||
11:03.28 | 12:20.07 | 13:35.28 | 14:49.79 | |||||||
16:07.22 | 17:24.22 | |||||||||
4 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:20.22 | 2:48.34 | 4:19.05 | 5:51.34 | 22:40.06 | ||
7:24.15 | 8:55.83 | 10:27.80 | 12:00.13 | |||||||
13:32.17 | 15:05.11 | 16:37.08 | 18:09.28 | |||||||
19:40.81 | 21:12.53 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.60 | 2:19.20 | 3:32.70 | 4:46.26 | 18:14.10 | ||
5:59.84 | 7:14.13 | 8:28.04 | 9:43.09 | |||||||
10:56.96 | 12:11.45 | 13:26.36 | 14:39.04 | |||||||
15:51.56 | 17:04.93 | |||||||||
2 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:18.17 | 2:43.18 | 4:08.42 | 5:34.09 | 21:18.82 | ||
7:00.22 | 8:27.14 | 9:52.27 | 11:19.71 | |||||||
12:47.79 | 14:13.91 | 15:41.32 | 17:08.50 | |||||||
18:34.43 | 19:57.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.35 | 1:14.91 | 2:01.34 | 2:37.03 | |||
2 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 35.16 | 1:19.07 | 2:09.22 | 2:52.69 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.16 | 1:12.54 | 1:55.25 | 2:31.43 | |||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.99 | 1:13.60 | 2:00.13 | 2:36.59 | |||
3 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 38.23 | 1:19.39 | 2:04.87 | 2:42.80 | |||
4 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 36.52 | 1:22.05 | 2:12.68 | 2:54.83 | |||
5 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 40.08 | 1:33.32 | 2:33.31 | 3:22.30 | |||
6 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 47.97 | 1:42.46 | 2:40.04 | 3:27.61 | |||
7 | Astrid V. Ladegaard | 1999 | Svømmeklubben Koral | 48.37 | 1:45.11 | 2:45.11 | 3:40.02 | |||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej samt berør v 150m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.73 | 1:13.41 | 2:00.14 | 2:35.68 | |||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.50 | 1:14.73 | 2:02.19 | 2:41.27 | |||
3 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.53 | 1:17.73 | 2:10.37 | 2:47.62 | |||
4 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.72 | 1:19.65 | 2:08.55 | 2:49.37 | |||
5 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.43 | 1:26.98 | 2:15.17 | 2:54.93 | |||
6 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.70 | 1:25.30 | 2:19.68 | 2:58.38 | |||
7 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.95 | 1:31.28 | 2:23.22 | 3:06.03 | |||
8 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.50 | 1:29.91 | 2:25.92 | 3:12.89 | |||
9 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 44.82 | 1:36.54 | 2:30.23 | 3:12.91 | |||
10 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 44.57 | 1:30.50 | 2:28.92 | 3:13.18 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.00 | 1:11.75 | 1:58.97 | 2:35.68 | |||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.02 | 1:14.67 | 2:03.23 | 2:38.18 | |||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | 1:20.43 | 2:08.70 | 2:47.38 | |||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.10 | 1:18.44 | 2:08.89 | 2:48.11 | |||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.79 | 1:23.11 | 2:11.82 | 2:51.54 | |||
6 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.41 | 1:23.41 | 2:14.58 | 2:52.70 | |||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.60 | 1:23.02 | 2:15.08 | 2:54.78 | |||
8 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 39.86 | 1:29.74 | 2:18.96 | 2:58.46 | |||
9 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.21 | 1:24.64 | 2:17.69 | 2:58.59 | |||
10 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 40.92 | 1:25.77 | 2:18.82 | 3:02.05 | |||
11 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 43.39 | 1:27.63 | 2:21.94 | 3:02.40 | |||
12 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.83 | 1:26.47 | 2:23.24 | 3:02.55 | |||
13 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.17 | 1:24.32 | 2:20.48 | 3:03.48 | |||
14 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 40.91 | 1:30.14 | 2:21.42 | 3:04.06 | |||
15 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 44.18 | 1:32.63 | 2:25.22 | 3:05.02 | |||
16 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.04 | 1:28.02 | 2:23.86 | 3:05.27 | |||
17 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.01 | 1:27.20 | 2:26.03 | 3:05.78 | |||
18 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 42.44 | 1:30.54 | 2:24.29 | 3:06.57 | |||
19 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.68 | 1:31.19 | 2:25.19 | 3:08.20 | |||
20 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.18 | 1:31.30 | 2:25.27 | 3:08.44 | |||
21 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 44.37 | 1:31.26 | 2:28.05 | 3:08.69 | |||
22 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.37 | 1:27.85 | 2:26.04 | 3:09.35 | |||
23 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 45.15 | 1:35.46 | 2:28.62 | 3:10.13 | |||
24 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.34 | 1:30.79 | 2:28.10 | 3:10.94 | |||
25 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.78 | 1:30.09 | 2:27.82 | 3:11.05 | |||
26 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.82 | 1:29.62 | 2:28.90 | 3:11.13 | |||
27 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 45.92 | 1:37.07 | 2:32.31 | 3:14.31 | |||
28 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.30 | 1:36.50 | 2:31.19 | 3:15.53 | |||
29 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 47.61 | 1:35.43 | 2:34.22 | 3:16.26 | |||
30 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.46 | 2:30.82 | 3:17.17 | 3:17.17 | |||
31 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.97 | 1:37.83 | 2:37.86 | 3:22.37 | |||
32 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.86 | 1:38.93 | 2:38.97 | 3:22.71 | |||
33 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 48.18 | 1:38.10 | 2:37.74 | 3:24.42 | |||
34 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 46.76 | 1:39.00 | 2:36.83 | 3:24.69 | |||
35 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.06 | 1:43.25 | 2:42.26 | 3:27.81 | |||
36 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 47.38 | 1:39.99 | 2:39.35 | 3:27.89 | |||
37 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 54.68 | 1:43.73 | 2:45.81 | 3:33.79 | |||
38 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 52.41 | 1:46.83 | 2:47.11 | 3:34.03 | |||
39 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 48.77 | 1:48.83 | 2:52.12 | 3:37.35 | |||
40 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.91 | 1:43.13 | 2:50.24 | 3:40.27 | |||
41 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 54.96 | 1:57.37 | 3:00.33 | 3:54.15 | |||
42 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 52.55 | 1:50.55 | 3:00.16 | 3:56.00 | |||
43 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 52.79 | 1:51.55 | 3:05.64 | 4:08.07 | |||
44 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 1:01.24 | 2:02.93 | 3:14.95 | 4:08.72 | |||
- | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Brystben v 25m | |||||
- | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | En hånd i vend v150m | |||||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Bryst arm v fly 50m | |||||
- | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | EFB v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 33.92 | 1:17.50 | 2:07.01 | 2:47.97 | |||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | DSQ | Ej samt berør 125m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.25 | 1:11.16 | 1:53.89 | 2:27.64 | |||
2 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 31.71 | 1:10.08 | 1:55.90 | 2:32.13 | |||
3 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.94 | 1:15.37 | 1:57.42 | 2:32.75 | |||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.90 | 1:17.01 | 2:09.60 | 2:46.13 | |||
5 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.21 | 1:16.94 | 2:10.83 | 2:47.10 | |||
6 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 37.19 | 1:21.87 | 2:13.88 | 2:52.86 | |||
7 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.65 | 1:20.98 | 2:11.73 | 2:53.64 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 31.21 | 1:07.86 | 1:48.67 | 2:22.05 | |||
2 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.19 | 1:15.33 | 2:00.10 | 2:35.43 | |||
3 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.29 | 1:12.25 | 2:03.56 | 2:39.27 | |||
4 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.00 | 1:16.59 | 2:05.27 | 2:41.58 | |||
5 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.49 | 1:17.71 | 2:07.13 | 2:43.78 | |||
6 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 34.22 | 1:16.19 | 2:06.88 | 2:45.81 | |||
7 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.02 | 1:22.00 | 2:11.42 | 2:49.31 | |||
8 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 38.99 | 1:22.60 | 2:13.54 | 2:50.75 | |||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.81 | 1:18.56 | 2:13.97 | 2:51.16 | |||
10 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 38.39 | 1:21.00 | 2:16.92 | 2:52.19 | |||
11 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 43.34 | 1:33.32 | 2:34.43 | 3:16.32 | |||
12 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 46.99 | 1:34.32 | 2:34.03 | 3:19.67 | |||
13 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 45.93 | 1:34.75 | 2:37.49 | 3:20.05 | |||
- | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej samt berør 125m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.99 | 1:23.35 | 2:11.78 | 2:50.32 | |||
2 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.68 | 1:23.71 | 2:14.45 | 2:53.01 | |||
3 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.91 | 1:22.37 | 2:17.80 | 2:54.96 | |||
4 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.97 | 1:21.23 | 2:16.60 | 2:56.31 | |||
5 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.36 | 1:23.60 | 2:17.40 | 2:56.65 | |||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 39.48 | 1:25.29 | 2:18.75 | 2:56.71 | |||
7 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.71 | 1:29.60 | 2:18.91 | 2:56.74 | |||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 39.81 | 1:24.52 | 2:16.50 | 2:56.96 | |||
9 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.01 | 1:22.42 | 2:19.43 | 2:58.44 | |||
10 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.08 | 1:25.77 | 2:22.63 | 3:01.70 | |||
11 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 41.55 | 1:26.59 | 2:21.99 | 3:01.81 | |||
12 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 42.32 | 1:29.09 | 2:21.41 | 3:02.38 | |||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 41.06 | 1:25.30 | 2:23.83 | 3:05.89 | |||
14 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.55 | 1:30.45 | 2:24.32 | 3:06.08 | |||
15 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.70 | 1:28.00 | 2:25.20 | 3:06.43 | |||
16 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.70 | 1:30.53 | 2:23.67 | 3:07.35 | |||
17 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 43.05 | 1:30.70 | 2:26.28 | 3:07.73 | |||
18 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.89 | 1:30.43 | 2:27.75 | 3:09.62 | |||
19 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 40.88 | 1:29.19 | 2:27.33 | 3:09.87 | |||
20 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.58 | 1:30.96 | 2:27.56 | 3:10.20 | |||
21 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 41.82 | 1:30.99 | 2:27.35 | 3:10.68 | |||
22 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 44.16 | 1:32.82 | 2:31.43 | 3:11.08 | |||
23 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 45.69 | 1:36.12 | 2:33.67 | 3:12.36 | |||
24 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 43.54 | 1:36.87 | 2:33.97 | 3:20.49 | |||
25 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.74 | 1:36.18 | 2:36.11 | 3:20.67 | |||
26 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 47.57 | 1:41.16 | 2:39.55 | 3:25.30 | |||
27 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 49.68 | 1:41.39 | 2:40.55 | 3:25.81 | |||
28 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.04 | 1:41.29 | 2:43.08 | 3:29.78 | |||
29 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 48.85 | 1:43.47 | 2:47.65 | 3:35.38 | |||
30 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 52.68 | 1:46.55 | 2:51.87 | 3:38.11 | |||
31 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 55.82 | 1:56.10 | 2:57.92 | 3:46.58 | |||
32 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 52.68 | 1:47.81 | 2:55.49 | 3:46.83 | |||
33 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.36 | 1:51.79 | 3:02.44 | 3:50.55 | |||
34 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 53.56 | 1:48.74 | 3:01.42 | 3:52.61 | |||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej samt berør 150m | |||||
- | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gustav Jacobsen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 75m | |||||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | Crawl/bryst arm 25m | |||||
- | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Asynkron arm v 50m | |||||
- | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.32 | ||||||
2 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.56 | ||||||
3 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.36 | ||||||
4 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 37.04 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.67 | ||||||
2 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.66 | ||||||
3 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.90 | ||||||
4 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 36.17 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.69 | ||||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.70 | ||||||
3 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.59 | ||||||
4 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 36.04 | ||||||
5 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 36.35 | ||||||
6 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.90 | ||||||
7 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 37.97 | ||||||
8 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.65 | ||||||
9 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.81 | ||||||
10 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 39.37 | ||||||
11 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.58 | ||||||
12 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.85 | ||||||
13 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 44.23 | ||||||
- | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | ||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.83 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.53 | ||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.72 | ||||||
5 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.94 | ||||||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.96 | ||||||
7 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.24 | ||||||
8 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.01 | ||||||
9 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.38 | ||||||
10 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.55 | ||||||
11 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.99 | ||||||
12 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 40.46 | ||||||
13 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.48 | ||||||
14 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 40.59 | ||||||
15 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.81 | ||||||
16 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.11 | ||||||
17 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.13 | ||||||
18 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.34 | ||||||
19 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 42.56 | ||||||
20 | Malou Heegaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.87 | ||||||
21 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 43.26 | ||||||
22 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.85 | ||||||
23 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.30 | ||||||
24 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 44.77 | ||||||
25 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.52 | ||||||
26 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 46.22 | ||||||
27 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.57 | ||||||
28 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 46.72 | ||||||
29 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 46.89 | ||||||
30 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.05 | ||||||
31 | Anna Larsen | 2002 | Næstved IF | 47.43 | ||||||
32 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 48.02 | ||||||
33 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.06 | ||||||
34 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 48.14 | ||||||
35 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 48.19 | ||||||
36 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.28 | ||||||
37 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.38 | ||||||
38 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 49.22 | ||||||
39 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 50.07 | ||||||
40 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 50.51 | ||||||
40 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.51 | ||||||
42 | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.80 | ||||||
43 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.16 | ||||||
44 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 51.17 | ||||||
45 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 51.22 | ||||||
46 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 51.29 | ||||||
47 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 51.51 | ||||||
48 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.75 | ||||||
49 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.80 | ||||||
50 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.84 | ||||||
51 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 51.88 | ||||||
52 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.08 | ||||||
53 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.83 | ||||||
54 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 54.78 | ||||||
55 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 55.17 | ||||||
56 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 55.20 | ||||||
57 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 55.33 | ||||||
58 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 55.43 | ||||||
59 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 56.93 | ||||||
60 | Caroline Rasmussen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 58.23 | ||||||
61 | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 59.13 | ||||||
62 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 1:00.48 | ||||||
63 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 1:00.49 | ||||||
64 | Andrea Houlind | 2005 | Roskilde Svømning | 1:02.09 | ||||||
65 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:03.19 | ||||||
66 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:11.87 | ||||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | Afslut på mave | |||||
- | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | DSQ | Svøm på mave v 25m | |||||
- | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
- | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Afslut på mave | |||||
- | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
- | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | Ingen berør v 25m | |||||
- | Sofie Nørgaard | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | Svøm på mave v 20m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 28.15 | ||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.43 | ||||||
3 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 29.26 | ||||||
4 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.19 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.67 | ||||||
- | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.77 | ||||||
2 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | ||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.28 | ||||||
4 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.71 | ||||||
5 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.16 | ||||||
6 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.86 | ||||||
7 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 34.49 | ||||||
8 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.85 | ||||||
9 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.92 | ||||||
10 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.23 | ||||||
11 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.26 | ||||||
12 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.96 | ||||||
13 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.15 | ||||||
14 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 41.17 | ||||||
- | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.21 | ||||||
2 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 33.83 | ||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.36 | ||||||
4 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.84 | ||||||
5 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 37.02 | ||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.42 | ||||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.67 | ||||||
7 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.67 | ||||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.79 | ||||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.95 | ||||||
11 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.99 | ||||||
12 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.07 | ||||||
13 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.40 | ||||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.74 | ||||||
15 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.79 | ||||||
16 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.95 | ||||||
17 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.01 | ||||||
18 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 39.99 | ||||||
19 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.09 | ||||||
20 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 40.12 | ||||||
21 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.40 | ||||||
22 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.87 | ||||||
23 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 40.88 | ||||||
24 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.95 | ||||||
25 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 41.07 | ||||||
26 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.47 | ||||||
27 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 41.73 | ||||||
28 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.84 | ||||||
29 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 42.85 | ||||||
30 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 43.38 | ||||||
31 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.65 | ||||||
32 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 44.84 | ||||||
33 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 45.58 | ||||||
34 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 46.03 | ||||||
35 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 46.26 | ||||||
36 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.45 | ||||||
37 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 46.97 | ||||||
38 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 47.35 | ||||||
39 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 49.83 | ||||||
40 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.96 | ||||||
41 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 50.86 | ||||||
42 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 51.18 | ||||||
43 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.35 | ||||||
44 | Mads Vedsmand Carstensen | 2004 | Næstved IF | 51.42 | ||||||
45 | Joanathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 52.32 | ||||||
46 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.19 | ||||||
47 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.22 | ||||||
48 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.81 | ||||||
49 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 55.11 | ||||||
50 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.13 | ||||||
51 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 55.42 | ||||||
52 | Valdemar Granic | 2006 | Roskilde Svømning | 56.09 | ||||||
53 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 57.50 | ||||||
54 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:04.60 | ||||||
- | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | EFB v 25 m | |||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | DSQ | EFB v 25 m | |||||
- | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | DSQ | EFB | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.00 | 1:03.56 | 1:38.36 | 2:13.34 | |||
2 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 33.05 | 1:09.36 | 1:46.72 | 2:23.58 | |||
3 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.16 | 1:13.54 | 1:55.06 | 2:35.57 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.42 | 1:05.93 | 1:41.62 | 2:16.32 | |||
2 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.19 | 1:07.50 | 1:43.29 | 2:18.73 | |||
3 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 33.73 | 1:11.74 | 1:50.02 | 2:25.89 | |||
4 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 33.67 | 1:11.84 | 1:50.96 | 2:29.14 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 31.77 | 1:06.14 | 1:41.85 | 2:16.55 | |||
2 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.03 | 1:06.42 | 1:41.99 | 2:16.68 | |||
3 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.88 | 1:10.06 | 1:46.27 | 2:22.18 | |||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | 1:11.18 | 1:50.59 | 2:29.33 | |||
5 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.53 | 1:12.62 | 1:51.98 | 2:30.02 | |||
6 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.71 | 1:13.57 | 1:52.58 | 2:31.02 | |||
7 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.65 | 1:13.29 | 1:53.21 | 2:31.17 | |||
8 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 34.26 | 1:12.91 | 1:52.99 | 2:31.50 | |||
9 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.87 | 1:15.99 | 1:56.20 | 2:34.33 | |||
10 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.36 | 1:15.96 | 1:57.55 | 2:38.11 | |||
11 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.29 | 1:19.52 | 2:02.78 | 2:45.15 | |||
12 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.93 | 1:19.58 | 2:04.05 | 2:48.03 | |||
13 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.34 | 1:21.60 | 2:08.22 | 2:52.47 | |||
14 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.41 | 1:22.48 | 2:13.96 | 3:05.87 | |||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.30 | 1:06.61 | 1:42.53 | 2:17.50 | |||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.63 | 1:12.52 | 1:52.49 | 2:26.08 | |||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.55 | 1:12.93 | 1:52.07 | 2:29.71 | |||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.15 | 1:14.94 | 1:54.78 | 2:32.74 | |||
5 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.83 | 1:16.17 | 1:56.07 | 2:34.53 | |||
6 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.02 | 1:15.48 | 1:56.71 | 2:35.83 | |||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.98 | 1:14.53 | 1:56.94 | 2:36.45 | |||
8 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 36.76 | 1:17.24 | 1:57.69 | 2:37.37 | |||
9 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.90 | 1:14.69 | 1:57.06 | 2:37.87 | |||
10 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.87 | 1:16.72 | 1:59.33 | 2:40.54 | |||
11 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 37.65 | 1:19.41 | 2:00.94 | 2:40.83 | |||
12 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.82 | 1:16.62 | 1:59.82 | 2:41.18 | |||
13 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.55 | 1:20.39 | 2:03.96 | 2:44.23 | |||
14 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 37.08 | 1:19.80 | 2:03.57 | 2:44.83 | |||
15 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 37.49 | 1:19.99 | 2:04.05 | 2:45.21 | |||
16 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | 1:22.28 | 2:05.64 | 2:46.50 | |||
17 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.99 | 1:23.15 | 2:07.03 | 2:46.76 | |||
18 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 39.24 | 1:22.71 | 2:07.57 | 2:47.73 | |||
19 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.63 | 1:23.15 | 2:07.32 | 2:48.36 | |||
20 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.10 | 1:20.32 | 2:05.45 | 2:48.44 | |||
21 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.47 | 1:24.86 | 2:08.94 | 2:51.91 | |||
22 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.95 | 1:22.51 | 2:07.87 | 2:52.07 | |||
23 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 41.48 | 1:25.17 | 2:09.78 | 2:53.78 | |||
24 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 1:24.65 | 2:11.65 | 2:57.94 | |||
25 | Amalie Østerlund | 2005 | Næstved IF | 38.80 | 1:24.75 | 2:12.72 | 2:58.31 | |||
26 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.15 | 1:28.96 | 2:15.01 | 2:59.02 | |||
27 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.37 | 1:27.80 | 2:16.63 | 3:03.25 | |||
28 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.65 | 1:30.26 | 2:19.43 | 3:04.27 | |||
29 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.94 | 1:30.95 | 2:19.14 | 3:04.44 | |||
30 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.59 | 1:32.03 | 2:20.20 | 3:04.93 | |||
31 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.42 | 1:31.31 | 2:20.90 | 3:07.88 | |||
32 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 42.96 | 1:33.10 | 2:22.40 | 3:08.50 | |||
33 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 44.29 | 1:33.57 | 2:24.31 | 3:12.91 | |||
34 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 45.04 | 1:38.22 | 2:29.73 | 3:17.94 | |||
35 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 46.74 | 1:39.47 | 2:32.91 | 3:21.55 | |||
36 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 45.36 | 1:38.36 | 2:31.80 | 3:22.62 | |||
37 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 44.67 | 1:39.03 | 2:33.15 | 3:26.67 | |||
38 | Julie Nordbo | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 47.82 | 1:45.05 | 2:42.55 | 3:36.62 | |||
39 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 48.08 | 1:43.78 | 2:42.20 | 3:37.97 | |||
40 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 51.25 | 1:49.94 | 2:47.11 | 3:43.72 | |||
41 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.40 | 1:55.22 | 3:01.21 | 4:01.09 | |||
42 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.32 | 1:52.72 | 2:52.50 | 4:04.40 | |||
43 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 52.32 | 1:58.36 | 3:06.11 | 4:16.18 | |||
- | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.84 | 1:13.10 | 1:51.50 | 2:28.64 | |||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 30.11 | 1:02.56 | 1:35.73 | 2:08.46 | |||
2 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 34.07 | 1:15.26 | 1:55.62 | 2:33.18 | |||
- | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNF | ||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.00 | 1:01.28 | 1:34.96 | 2:07.88 | |||
2 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.01 | 1:02.90 | 1:36.42 | 2:08.69 | |||
3 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.26 | 1:03.50 | 1:37.38 | 2:10.92 | |||
4 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.77 | 1:03.54 | 1:38.17 | 2:11.16 | |||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.95 | 1:04.79 | 1:38.87 | 2:11.93 | |||
6 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.71 | 1:05.28 | 1:39.59 | 2:12.85 | |||
7 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.34 | 1:06.23 | 1:41.54 | 2:17.81 | |||
8 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.51 | 1:06.88 | 1:42.26 | 2:17.89 | |||
9 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.67 | 1:07.39 | 1:44.38 | 2:21.06 | |||
10 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 33.58 | 1:10.23 | 1:46.73 | 2:22.42 | |||
11 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 33.37 | 1:09.94 | 1:46.85 | 2:22.62 | |||
12 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.51 | 1:08.85 | 1:45.98 | 2:22.71 | |||
13 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.76 | 1:10.08 | 1:46.90 | 2:23.01 | |||
14 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 37.31 | 1:19.41 | 2:03.46 | 2:43.41 | |||
15 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 35.95 | 1:19.07 | 1:59.82 | 2:47.98 | |||
16 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 39.56 | 1:24.34 | 2:08.10 | 2:51.06 | |||
17 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.56 | 1:24.74 | 2:10.32 | 2:54.94 | |||
- | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.41 | 1:02.15 | 1:36.05 | 2:09.65 | |||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 33.81 | 1:11.32 | 1:48.27 | 2:24.02 | |||
3 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 32.89 | 1:10.68 | 1:49.11 | 2:26.42 | |||
4 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | 1:12.04 | 1:50.10 | 2:27.82 | |||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 34.62 | 1:12.24 | 1:50.99 | 2:28.46 | |||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.51 | 1:14.15 | 1:53.35 | 2:29.53 | |||
7 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.10 | 1:14.95 | 1:54.28 | 2:32.70 | |||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.90 | 1:15.59 | 1:55.32 | 2:33.18 | |||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.02 | 1:14.39 | 1:55.32 | 2:33.82 | |||
10 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | 1:14.92 | 1:55.18 | 2:33.97 | |||
11 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.42 | 1:14.33 | 1:55.16 | 2:34.63 | |||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | 1:14.12 | 1:56.11 | 2:36.66 | |||
13 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 37.51 | 1:19.15 | 1:59.68 | 2:37.79 | |||
14 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.81 | 1:17.22 | 1:58.62 | 2:38.01 | |||
15 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.25 | 1:16.27 | 1:59.04 | 2:39.25 | |||
16 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.45 | 1:16.64 | 1:58.81 | 2:39.66 | |||
17 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.84 | 1:16.94 | 1:58.46 | 2:39.71 | |||
18 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.33 | 1:19.12 | 2:00.62 | 2:39.72 | |||
19 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 36.43 | 1:18.49 | 2:00.07 | 2:40.78 | |||
20 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.51 | 1:19.00 | 2:01.09 | 2:41.32 | |||
21 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.86 | 1:17.17 | 2:00.51 | 2:41.59 | |||
22 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.48 | 1:19.15 | 2:01.88 | 2:42.53 | |||
23 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.64 | 1:17.83 | 2:00.97 | 2:43.42 | |||
24 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.08 | 1:22.24 | 2:04.33 | 2:45.59 | |||
25 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.22 | 1:18.84 | 2:03.02 | 2:45.65 | |||
26 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.49 | 1:21.97 | 2:05.80 | 2:47.60 | |||
27 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.46 | 1:23.44 | 2:07.82 | 2:49.27 | |||
28 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 38.74 | 1:22.27 | 2:07.76 | 2:51.13 | |||
29 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 38.64 | 1:23.97 | 2:09.49 | 2:55.15 | |||
30 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.86 | 1:28.41 | 2:16.84 | 2:57.49 | |||
31 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 40.11 | 1:26.80 | 2:14.27 | 2:57.85 | |||
32 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.90 | 1:25.37 | 2:13.40 | 2:59.54 | |||
33 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 39.13 | 1:27.72 | 2:15.24 | 3:01.44 | |||
34 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 41.02 | 1:26.70 | 2:14.76 | 3:02.62 | |||
35 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.71 | 1:27.67 | 2:19.75 | 3:09.80 | |||
36 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.64 | 1:33.25 | 2:22.25 | 3:10.20 | |||
37 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.43 | 1:32.36 | 2:22.69 | 3:12.45 | |||
38 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 45.92 | 1:36.87 | 2:26.88 | 3:13.86 | |||
39 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 44.87 | 1:35.66 | 2:26.10 | 3:15.11 | |||
40 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.54 | 1:31.90 | 2:25.20 | 3:18.21 | |||
41 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 44.93 | 1:39.13 | 2:30.89 | 3:22.96 | |||
42 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 46.35 | 1:39.86 | 2:32.17 | 3:23.59 | |||
43 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 41.76 | 1:36.10 | 2:32.43 | 3:26.01 | |||
44 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.40 | 1:47.12 | 2:46.74 | 3:42.78 | |||
45 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.60 | 1:49.02 | 2:50.59 | 3:43.57 | |||
46 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.56 | 1:49.64 | 2:49.80 | 3:49.66 | |||
47 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 51.58 | 1:55.05 | 3:00.62 | 4:03.45 | |||
- | Mads Vedsmand Carstensen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.72 | 1:21.21 | |||||
2 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.78 | 1:24.87 | |||||
3 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.19 | 1:26.40 | |||||
4 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 44.22 | 1:32.89 | |||||
5 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:24.56 | 2:53.25 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 36.64 | 1:17.46 | |||||
2 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 39.32 | 1:22.14 | |||||
3 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 38.52 | 1:22.51 | |||||
4 | Astrid V. Ladegaard | 1999 | Svømmeklubben Koral | 50.11 | 1:47.25 | |||||
- | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | DSQ | 2 armtag v start | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.90 | 1:15.94 | |||||
2 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.38 | 1:20.64 | |||||
3 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 39.09 | 1:23.64 | |||||
4 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.40 | 1:27.81 | |||||
5 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.59 | 1:29.92 | |||||
6 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 44.96 | 1:34.37 | |||||
7 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.73 | 1:34.91 | |||||
8 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 46.02 | 1:36.00 | |||||
9 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.41 | 1:40.33 | |||||
10 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 46.90 | 1:40.37 | |||||
11 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 48.92 | 1:42.66 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.24 | 1:23.82 | |||||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.16 | 1:27.43 | |||||
3 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 42.43 | 1:28.19 | |||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.40 | 1:30.38 | |||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 42.72 | 1:31.24 | |||||
6 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.15 | 1:32.48 | |||||
7 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 44.79 | 1:33.98 | |||||
8 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 45.41 | 1:34.17 | |||||
9 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.68 | 1:34.43 | |||||
10 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.35 | 1:35.72 | |||||
11 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 47.17 | 1:36.39 | |||||
12 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | 1:36.55 | |||||
13 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.95 | 1:37.03 | |||||
14 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.90 | 1:38.10 | |||||
15 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 48.19 | 1:40.00 | |||||
16 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 48.40 | 1:42.43 | |||||
17 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 48.61 | 1:43.00 | |||||
18 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 49.33 | 1:43.05 | |||||
19 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 49.20 | 1:46.07 | |||||
20 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 51.72 | 1:46.09 | |||||
21 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 51.02 | 1:46.80 | |||||
22 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 51.70 | 1:47.00 | |||||
23 | Maja Nykjær | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.97 | 1:47.28 | |||||
24 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 51.77 | 1:47.35 | |||||
25 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 51.96 | 1:48.05 | |||||
26 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.08 | 1:48.12 | |||||
27 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 51.75 | 1:49.48 | |||||
28 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 52.80 | 1:50.87 | |||||
29 | Freja K. Martinussen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 52.30 | 1:51.13 | |||||
30 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.71 | 1:51.28 | |||||
31 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 53.00 | 1:51.73 | |||||
32 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.35 | 1:52.22 | |||||
33 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 53.60 | 1:52.60 | |||||
34 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 53.97 | 1:53.55 | |||||
35 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.64 | 1:56.70 | |||||
36 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 54.39 | 1:58.90 | |||||
37 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 58.15 | 2:02.00 | |||||
38 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 58.99 | 2:02.77 | |||||
39 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 56.76 | 2:03.28 | |||||
40 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 57.92 | 2:03.49 | |||||
41 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 59.62 | 2:04.38 | |||||
42 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.52 | 2:04.73 | |||||
43 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 58.28 | 2:05.15 | |||||
44 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 1:00.70 | 2:07.69 | |||||
45 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.93 | 2:10.84 | |||||
46 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.72 | 2:11.25 | |||||
47 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.58 | 2:11.43 | |||||
48 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.10 | 2:12.21 | |||||
49 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.74 | 2:14.07 | |||||
50 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.23 | 2:18.18 | |||||
51 | Caroline Rasmussen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.08 | 2:20.97 | |||||
52 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 1:04.45 | 2:22.96 | |||||
53 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.51 | 2:46.50 | |||||
54 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:24.49 | 2:50.47 | |||||
55 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:24.70 | 2:58.57 | |||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej samtid berør 75m | |||||
- | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Flyarm ved start | |||||
- | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 brystben v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 31.87 | 1:07.15 | |||||
2 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.24 | 1:16.84 | |||||
3 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 39.83 | 1:26.27 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.96 | 1:17.92 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.36 | 1:15.05 | |||||
2 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.73 | 1:20.70 | |||||
3 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.72 | 1:22.86 | |||||
4 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.26 | 1:25.43 | |||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.67 | 1:27.76 | |||||
6 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.45 | 1:28.28 | |||||
7 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 42.01 | 1:29.09 | |||||
8 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.93 | 1:33.85 | |||||
9 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 46.57 | 1:36.84 | |||||
10 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 53.27 | 1:51.94 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.15 | 1:21.15 | |||||
2 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.52 | 1:26.61 | |||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.97 | 1:29.13 | |||||
4 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.85 | 1:29.41 | |||||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.51 | 1:29.65 | |||||
6 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 43.54 | 1:31.22 | |||||
7 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.69 | 1:33.03 | |||||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 44.14 | 1:33.06 | |||||
9 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 44.47 | 1:33.54 | |||||
10 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 46.20 | 1:36.43 | |||||
11 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.92 | 1:37.29 | |||||
12 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.19 | 1:38.40 | |||||
13 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 47.04 | 1:38.47 | |||||
14 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.12 | 1:38.68 | |||||
15 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 48.11 | 1:40.64 | |||||
16 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 48.62 | 1:41.20 | |||||
17 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 47.89 | 1:41.88 | |||||
18 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 47.90 | 1:42.70 | |||||
19 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 49.57 | 1:46.06 | |||||
20 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.83 | 1:47.08 | |||||
21 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 51.40 | 1:49.33 | |||||
22 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 52.56 | 1:49.77 | |||||
23 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.68 | 1:50.01 | |||||
24 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 53.15 | 1:54.00 | |||||
25 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 52.57 | 1:54.60 | |||||
26 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 55.93 | 1:55.13 | |||||
27 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 55.29 | 1:55.50 | |||||
28 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 55.63 | 1:55.80 | |||||
29 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 55.41 | 1:57.81 | |||||
30 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.26 | 1:59.25 | |||||
31 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 57.76 | 2:00.00 | |||||
32 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.04 | 2:00.86 | |||||
33 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 56.75 | 2:05.95 | |||||
34 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.81 | 2:12.97 | |||||
35 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 1:01.34 | 2:13.97 | |||||
36 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.65 | 2:28.64 | |||||
37 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:17.46 | 2:53.23 | |||||
- | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | 2 benspark v/25m | |||||
- | Gustav Jacobsen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | Ej samt. ber v/25m | |||||
- | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | DSQ | ej samt. berør v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.61 | ||||||
2 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 29.35 | ||||||
3 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.54 | ||||||
4 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.55 | ||||||
5 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.88 | ||||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.10 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.22 | ||||||
2 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.23 | ||||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.31 | ||||||
4 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 30.57 | ||||||
5 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 30.70 | ||||||
6 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 31.25 | ||||||
7 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 32.07 | ||||||
8 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.77 | ||||||
9 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 35.66 | ||||||
10 | Astrid V. Ladegaard | 1999 | Svømmeklubben Koral | 41.11 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.11 | ||||||
2 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.93 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.55 | ||||||
4 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.08 | ||||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.80 | ||||||
6 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.93 | ||||||
7 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 30.94 | ||||||
8 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.14 | ||||||
9 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 31.17 | ||||||
10 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.22 | ||||||
11 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.37 | ||||||
11 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.37 | ||||||
13 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 31.82 | ||||||
14 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.91 | ||||||
15 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.97 | ||||||
16 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.03 | ||||||
16 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 32.03 | ||||||
18 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.07 | ||||||
19 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.54 | ||||||
20 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.70 | ||||||
21 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 32.74 | ||||||
22 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.75 | ||||||
23 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 33.29 | ||||||
24 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 33.75 | ||||||
25 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.85 | ||||||
26 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 35.35 | ||||||
27 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 35.39 | ||||||
28 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.43 | ||||||
29 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.61 | ||||||
- | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.67 | ||||||
2 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 30.75 | ||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.33 | ||||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 31.54 | ||||||
5 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.74 | ||||||
6 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.77 | ||||||
7 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.67 | ||||||
8 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 32.89 | ||||||
9 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.98 | ||||||
10 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.08 | ||||||
11 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.11 | ||||||
12 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.13 | ||||||
13 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 33.19 | ||||||
14 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.25 | ||||||
15 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.35 | ||||||
16 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.62 | ||||||
17 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.64 | ||||||
18 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.96 | ||||||
19 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 34.05 | ||||||
20 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.24 | ||||||
21 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.40 | ||||||
22 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 34.53 | ||||||
23 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 34.64 | ||||||
24 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.67 | ||||||
25 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.85 | ||||||
26 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.03 | ||||||
27 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.17 | ||||||
28 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 35.53 | ||||||
29 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.64 | ||||||
30 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.79 | ||||||
31 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.05 | ||||||
32 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.28 | ||||||
33 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.39 | ||||||
34 | Malou Heegaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.53 | ||||||
35 | Amalie Østerlund | 2005 | Næstved IF | 36.59 | ||||||
36 | Maja Nykjær | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.72 | ||||||
37 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 37.14 | ||||||
38 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.24 | ||||||
39 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.28 | ||||||
40 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.47 | ||||||
41 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.51 | ||||||
42 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.88 | ||||||
43 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 38.01 | ||||||
44 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.18 | ||||||
45 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 38.20 | ||||||
46 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.33 | ||||||
47 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 38.41 | ||||||
48 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.62 | ||||||
49 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.74 | ||||||
50 | Anna Larsen | 2002 | Næstved IF | 38.89 | ||||||
51 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.06 | ||||||
52 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.19 | ||||||
53 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 39.26 | ||||||
54 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 39.59 | ||||||
55 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 39.66 | ||||||
56 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.78 | ||||||
57 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.79 | ||||||
58 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 39.82 | ||||||
59 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.86 | ||||||
60 | Freja K. Martinussen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.43 | ||||||
61 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.46 | ||||||
62 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.63 | ||||||
63 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.76 | ||||||
64 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 40.79 | ||||||
65 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.81 | ||||||
66 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 41.60 | ||||||
67 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.68 | ||||||
68 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.07 | ||||||
69 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.16 | ||||||
70 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 42.24 | ||||||
71 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 43.03 | ||||||
72 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 43.39 | ||||||
73 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 43.59 | ||||||
74 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 43.98 | ||||||
75 | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.30 | ||||||
75 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.30 | ||||||
77 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.41 | ||||||
78 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.44 | ||||||
79 | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 44.56 | ||||||
80 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 44.64 | ||||||
81 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 44.92 | ||||||
82 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.04 | ||||||
83 | Julie Nordbo | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 45.16 | ||||||
84 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.61 | ||||||
85 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.00 | ||||||
86 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 47.05 | ||||||
87 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 47.50 | ||||||
88 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 47.76 | ||||||
88 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.76 | ||||||
90 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.47 | ||||||
91 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.08 | ||||||
92 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 51.00 | ||||||
93 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 51.25 | ||||||
94 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.62 | ||||||
95 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.65 | ||||||
96 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 52.56 | ||||||
97 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 52.62 | ||||||
98 | Sofie Nørgaard | 2006 | Kalundborg SK | 52.98 | ||||||
99 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 54.06 | ||||||
100 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 54.81 | ||||||
101 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 54.94 | ||||||
102 | Andrea Houlind | 2005 | Roskilde Svømning | 57.09 | ||||||
103 | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.37 | ||||||
104 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:05.58 | ||||||
105 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:06.31 | ||||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 24.99 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 26.35 | ||||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 27.80 | ||||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 27.91 | ||||||
5 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 29.21 | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 26.65 | ||||||
2 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 27.24 | ||||||
3 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 27.78 | ||||||
4 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.49 | ||||||
5 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 28.61 | ||||||
6 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 29.90 | ||||||
7 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.48 | ||||||
8 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | ||||||
- | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.72 | ||||||
2 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 26.88 | ||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 27.20 | ||||||
4 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.44 | ||||||
5 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 27.58 | ||||||
6 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.64 | ||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.17 | ||||||
8 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.68 | ||||||
9 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 28.89 | ||||||
10 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 29.89 | ||||||
11 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.91 | ||||||
12 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.03 | ||||||
13 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.10 | ||||||
14 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.13 | ||||||
15 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.17 | ||||||
16 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 30.25 | ||||||
17 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.30 | ||||||
18 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.86 | ||||||
19 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.96 | ||||||
20 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 32.27 | ||||||
21 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 35.65 | ||||||
22 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 36.91 | ||||||
- | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.88 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.91 | ||||||
3 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 30.25 | ||||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.75 | ||||||
5 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.00 | ||||||
6 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.02 | ||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.02 | ||||||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.11 | ||||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.13 | ||||||
10 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.34 | ||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | ||||||
12 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.40 | ||||||
12 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | ||||||
14 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.43 | ||||||
15 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.54 | ||||||
16 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.68 | ||||||
16 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.68 | ||||||
18 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.73 | ||||||
19 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.01 | ||||||
20 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 33.08 | ||||||
21 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.21 | ||||||
22 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.28 | ||||||
23 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.47 | ||||||
24 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.61 | ||||||
25 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.65 | ||||||
26 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.08 | ||||||
27 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.15 | ||||||
28 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.27 | ||||||
29 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 34.31 | ||||||
30 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.72 | ||||||
31 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.82 | ||||||
32 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.83 | ||||||
33 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.84 | ||||||
34 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.97 | ||||||
35 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.24 | ||||||
36 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | ||||||
37 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.97 | ||||||
38 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.67 | ||||||
39 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 36.70 | ||||||
40 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 36.71 | ||||||
41 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.01 | ||||||
42 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 37.07 | ||||||
43 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 37.39 | ||||||
44 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.56 | ||||||
45 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 37.78 | ||||||
46 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.02 | ||||||
47 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.02 | ||||||
48 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 39.42 | ||||||
49 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 39.75 | ||||||
50 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.78 | ||||||
51 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.84 | ||||||
52 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.87 | ||||||
53 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | ||||||
54 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.13 | ||||||
55 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 40.16 | ||||||
56 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.32 | ||||||
57 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 40.42 | ||||||
58 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 40.54 | ||||||
59 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 40.62 | ||||||
60 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.29 | ||||||
61 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 41.48 | ||||||
62 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 42.37 | ||||||
63 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 42.42 | ||||||
64 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.43 | ||||||
65 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 42.48 | ||||||
66 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.78 | ||||||
66 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 42.78 | ||||||
68 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.84 | ||||||
69 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 45.23 | ||||||
70 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.87 | ||||||
71 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.52 | ||||||
72 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.09 | ||||||
73 | Joanathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 47.25 | ||||||
74 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 47.33 | ||||||
75 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 47.48 | ||||||
76 | Valdemar Granic | 2006 | Roskilde Svømning | 48.41 | ||||||
77 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.09 | ||||||
78 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 53.15 | ||||||
79 | Casper Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.66 | ||||||
80 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.09 | ||||||
81 | Sebastian Ulrich | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.04 | ||||||
- | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Mads Vedsmand Carstensen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 37.54 | 1:21.70 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.53 | 1:09.75 | |||||
2 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 42.06 | 1:35.74 | |||||
- | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej arme o. vand 75m | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.00 | 1:06.36 | |||||
2 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 33.91 | 1:12.90 | |||||
3 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.51 | ||||||
4 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:18.24 | 1:18.24 | |||||
5 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.09 | 1:20.58 | |||||
6 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.23 | 1:24.06 | |||||
7 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.34 | 1:25.47 | |||||
8 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.23 | 1:36.48 | |||||
- | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | 1:16.24 | |||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.38 | 1:16.77 | |||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.23 | 1:19.23 | |||||
4 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | 1:22.48 | |||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.12 | 1:23.07 | |||||
6 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.48 | 1:24.50 | |||||
7 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 1:25.82 | 1:25.82 | |||||
8 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.85 | 1:26.14 | |||||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.88 | 1:27.09 | |||||
10 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.78 | 1:27.33 | |||||
11 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:28.62 | 1:28.62 | |||||
12 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.96 | 1:29.73 | |||||
13 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 41.36 | 1:29.80 | |||||
14 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 41.85 | 1:30.22 | |||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 42.33 | 1:30.67 | |||||
16 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 41.82 | 1:31.20 | |||||
17 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 42.12 | 1:32.51 | |||||
18 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.80 | 1:33.90 | |||||
19 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 44.64 | 1:35.07 | |||||
20 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 44.07 | 1:38.72 | |||||
21 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:46.68 | 1:46.68 | |||||
22 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:48.15 | 1:48.15 | |||||
23 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:48.74 | 1:48.74 | |||||
24 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.14 | 2:00.23 | |||||
25 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 56.54 | 2:00.74 | |||||
26 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.34 | 2:02.34 | |||||
- | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej samt. berør v/75m | |||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.43 | 1:01.01 | |||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.71 | 1:07.98 | |||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 33.29 | 1:15.19 | |||||
- | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 50m | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.35 | 1:05.08 | |||||
2 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.83 | 1:10.79 | |||||
3 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 40.59 | 1:33.65 | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.79 | 1:05.25 | |||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.28 | 1:10.02 | |||||
3 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 33.01 | 1:10.80 | |||||
4 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 34.46 | 1:13.36 | |||||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.33 | 1:13.82 | |||||
6 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.50 | 1:14.33 | |||||
7 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.08 | 1:14.72 | |||||
8 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 34.19 | 1:15.05 | |||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.16 | 1:17.36 | |||||
10 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.56 | 1:17.48 | |||||
11 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 37.18 | 1:21.16 | |||||
12 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.41 | 1:27.97 | |||||
13 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.31 | 1:29.61 | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.54 | 1:07.76 | |||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.88 | 1:13.13 | |||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 36.42 | 1:17.93 | |||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 37.09 | 1:20.78 | |||||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.09 | 1:20.79 | |||||
6 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.75 | 1:22.47 | |||||
7 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.52 | 1:22.77 | |||||
8 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 41.12 | 1:24.50 | |||||
9 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.12 | 1:26.33 | |||||
10 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.85 | 1:26.73 | |||||
11 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.67 | 1:27.53 | |||||
12 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.19 | 1:29.01 | |||||
13 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.68 | 1:30.58 | |||||
14 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 42.79 | 1:32.74 | |||||
15 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.13 | 1:34.22 | |||||
16 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 42.64 | 1:34.47 | |||||
17 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 43.26 | 1:37.60 | |||||
18 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.37 | 1:40.57 | |||||
19 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.12 | 1:45.03 | |||||
20 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.64 | 1:47.57 | |||||
21 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 50.50 | 1:51.64 | |||||
22 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 55.01 | 1:59.02 | |||||
23 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 53.00 | 2:04.87 | |||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej samt berør 50m | |||||
- | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme v/75m | |||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.13 | 2:23.79 | 3:38.35 | 4:53.97 | 9:58.72 | ||
6:09.39 | 7:26.71 | 8:44.12 | ||||||||
2 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:14.14 | 2:33.87 | 3:54.30 | 5:14.23 | 10:37.10 | ||
6:34.86 | 7:56.76 | 9:18.08 | ||||||||
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.08 | 2:24.40 | 3:38.90 | 4:54.03 | 9:53.94 | ||
6:09.42 | 7:24.92 | 8:40.65 | ||||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:14.97 | 2:36.92 | 3:59.95 | 5:22.82 | 10:48.38 | ||
6:44.46 | 8:06.47 | 9:28.59 | ||||||||
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:10.92 | 2:25.59 | 3:39.30 | 4:53.66 | 9:50.49 | ||
6:07.78 | 7:22.59 | 8:36.53 | ||||||||
2 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.49 | 2:32.07 | 3:52.28 | 5:13.27 | 10:29.66 | ||
6:33.81 | 7:53.84 | 9:12.83 | ||||||||
3 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:14.14 | 2:35.51 | 3:57.25 | 5:18.56 | 10:36.04 | ||
6:39.44 | 7:59.08 | 9:19.26 | ||||||||
4 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:16.51 | 2:40.71 | 4:06.33 | 5:32.12 | 11:08.08 | ||
6:56.87 | 8:21.92 | 9:45.94 | ||||||||
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.17 | 2:43.56 | 4:08.06 | 5:33.58 | 11:07.28 | ||
6:59.55 | 8:23.27 | 9:47.19 | ||||||||
2 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:21.19 | 2:48.76 | 4:17.36 | 5:45.80 | 11:34.55 | ||
7:14.49 | 8:43.48 | 10:11.36 | ||||||||
3 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.70 | 2:59.17 | 4:32.59 | 6:07.26 | 12:13.83 | ||
7:41.21 | 9:14.34 | 10:46.69 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.31 | 2:36.62 | 3:59.12 | 5:20.85 | 10:42.06 | ||
6:42.79 | 8:04.48 | 9:25.44 | ||||||||
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.46 | 2:15.06 | 3:24.87 | 4:35.55 | 9:14.77 | ||
5:46.51 | 6:57.59 | 8:07.74 | ||||||||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.14 | 2:15.89 | 3:26.35 | 4:36.60 | 9:15.12 | ||
5:46.56 | 6:57.46 | 8:07.93 | ||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.96 | 2:38.02 | 4:00.83 | 5:23.63 | 10:43.62 | ||
6:46.04 | 8:07.26 | 9:28.57 | ||||||||
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.84 | 2:37.99 | 4:00.82 | 5:23.81 | 10:44.51 | ||
6:45.64 | 8:06.76 | 9:27.17 | ||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:23.02 | 2:54.46 | 4:27.31 | 6:00.75 | 12:02.95 | ||
7:32.11 | 9:02.34 | 10:33.45 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 1 | 1995 | Horsens Svømmeklub | 2:12.14 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 37.41 | 1:12.25 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 31.83 | 1:44.08 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.06 | 2:12.14 | |||||||
2 | Kvik Piger C1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.05 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 38.62 | 1:13.82 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 32.45 | 1:46.27 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 30.78 | 2:17.05 | |||||||
3 | Næstved Girlpower 1 | 0 | Næstved IF | 2:21.71 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 38.71 | 1:14.28 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 34.63 | 1:48.91 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 32.80 | 2:21.71 | |||||||
4 | Kalundborg Piger 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:27.27 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 48.33 | 1:23.77 | |||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 33.80 | 1:57.57 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 29.70 | 2:27.27 | |||||||
5 | Kvik Piger C2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.24 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 42.55 | 1:21.85 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 34.96 | 1:56.81 | |||||||
Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 32.43 | 2:29.24 | |||||||
6 | Ringsted 1 Piger | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:29.94 | ||||||
Thea Krøll | 2000 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 34.36 | 1:10.62 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 42.41 | 1:53.03 | |||||||
Malou Heegaard | 2002 | 36.91 | 2:29.94 | |||||||
7 | Britts Tøser 1 | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:31.40 | ||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 41.70 | 1:21.95 | |||||||
Julie Martinussen | 2000 | 35.14 | 1:57.09 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 34.31 | 2:31.40 | |||||||
8 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.57 | ||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 45.65 | 1:20.77 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 42.64 | 2:03.41 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 35.16 | 2:38.57 | |||||||
9 | Næstved Girlpower2 | 0 | Næstved IF | 2:38.71 | ||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Josefine M. Kristiansen | 2002 | 45.88 | 1:24.62 | |||||||
Mette Foldager Donstrup | 1999 | 39.23 | 2:03.85 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 34.86 | 2:38.71 | |||||||
10 | Britts Tøser 2 | 2002 | Svømmeklubben Koral | 2:39.67 | ||||||
Stinne Holst Gregersen | 2003 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 43.22 | 1:29.56 | |||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 36.41 | 2:05.97 | |||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 33.70 | 2:39.67 | |||||||
11 | Kvik Piger C3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.29 | ||||||
Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 45.48 | 1:27.42 | |||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 37.74 | 2:05.16 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 36.13 | 2:41.29 | |||||||
12 | Hørsholm Piger 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:44.01 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 48.17 | 1:29.54 | |||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 37.74 | 2:07.28 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.73 | 2:44.01 | |||||||
13 | Ringsted 2 Piger | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:45.16 | ||||||
Emilie Steffensen | 1997 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 48.07 | 1:26.03 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 43.97 | 2:10.00 | |||||||
Signe T. Pedersen | 2002 | 35.16 | 2:45.16 | |||||||
14 | Hørsholm Piger 2 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:03.11 | ||||||
Filippa Olivia Rützou | 2003 | 46.92 | 46.92 | |||||||
Josephine Lysdahl | 2004 | 51.85 | 1:38.77 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 44.82 | 2:23.59 | |||||||
Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 39.52 | 3:03.11 | |||||||
15 | D Stv 4 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 3:09.48 | ||||||
Signe Liebgen | 2005 | 50.07 | 50.07 | |||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 15.19 | 1:05.26 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 34.62 | 1:39.88 | |||||||
Tilde-Sofie Quist | 2005 | 1:29.60 | 3:09.48 | |||||||
16 | Næstved Girlpower 4 | 0 | Næstved IF | 3:16.91 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 50.20 | 50.20 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 52.45 | 1:42.65 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 55.99 | 2:38.64 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 38.27 | 3:16.91 | |||||||
17 | D Stv 5 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 3:28.62 | ||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 56.08 | 56.08 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 46.60 | 1:42.68 | |||||||
Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 51.90 | 2:34.58 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 54.04 | 3:28.62 | |||||||
18 | Hils 4 Piger | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 3:32.86 | ||||||
Elinor Markussen | 2004 | 48.96 | 48.96 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 1:01.72 | 1:50.68 | |||||||
Emma Sander | 2004 | 56.18 | 2:46.86 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 46.00 | 3:32.86 | |||||||
19 | Ringsted 3 Piger | 0 | Ringsted Svømme Klub | 3:37.99 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 55.59 | 55.59 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 53.21 | 1:48.80 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 1:00.74 | 2:49.54 | |||||||
Linnea Worm Thomsen | 2005 | 48.45 | 3:37.99 | |||||||
- | Herlev Piger 1 | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Herlev Piger 2 | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | D Stv 1 | 0 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | Tyvstart | |||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 39.90 | 1:14.99 | |||||||
- | D Stv 2 | 0 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | Tyvstart | |||||
Maria Dollas | 1998 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 43.18 | 1:18.95 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 36.52 | 1:55.47 | |||||||
- | D Stv 3 | 0 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | ESB v 125m | |||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 46.47 | 46.47 | |||||||
Amalie Voss Sørensen | 2001 | 46.41 | 1:32.88 | |||||||
- | Kalundborg Piger 1 | 1995 | Kalundborg SK | DSQ | Fuld armtag i bryst | |||||
Alba Seneca | 2005 | 57.74 | 57.74 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Næstved Power 1 | 0 | Næstved IF | 1:54.84 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 30.18 | 58.65 | |||||||
Oliver Vang | 1994 | 27.11 | 1:25.76 | |||||||
Christian Andersen | 1993 | 29.08 | 1:54.84 | |||||||
2 | H Stv 1 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:01.59 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 34.40 | 1:05.92 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.91 | 1:34.83 | |||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 26.76 | 2:01.59 | |||||||
3 | Ringsted 1 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:07.21 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 35.31 | 1:08.14 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 30.52 | 1:38.66 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 28.55 | 2:07.21 | |||||||
4 | Britts Gutter | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:11.13 | ||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 35.37 | 1:11.24 | |||||||
Alexander Roe | 1997 | 33.03 | 1:44.27 | |||||||
Emil B. Nielsen | 1999 | 26.86 | 2:11.13 | |||||||
5 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:13.82 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 34.68 | 1:12.98 | |||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 31.26 | 1:44.24 | |||||||
Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 29.58 | 2:13.82 | |||||||
6 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.21 | ||||||
Daniel Johansen | 2000 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Emil Kvistbo | 1999 | 38.41 | 1:12.10 | |||||||
Jens Gustav Nielson | 1999 | 32.03 | 1:44.13 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 33.08 | 2:17.21 | |||||||
7 | H Stv 2 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:21.78 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 39.36 | 1:16.59 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 34.45 | 1:51.04 | |||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 30.74 | 2:21.78 | |||||||
8 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:28.55 | ||||||
Nicolai Graff | 2001 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 37.60 | 1:18.20 | |||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 36.64 | 1:54.84 | |||||||
Jonas Nibe Klit | 1994 | 33.71 | 2:28.55 | |||||||
9 | Hils 3 Drenge | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:30.59 | ||||||
Frederik Clausen | 2001 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 43.46 | 1:19.50 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 37.26 | 1:56.76 | |||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 33.83 | 2:30.59 | |||||||
10 | H Stv 3 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:34.72 | ||||||
Nicolai Quist | 2003 | 42.39 | 42.39 | |||||||
Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 40.86 | 1:23.25 | |||||||
Frederik Madsen | 2002 | 36.10 | 1:59.35 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 35.37 | 2:34.72 | |||||||
11 | Næstved Boys 2 | 0 | Næstved IF | 2:37.35 | ||||||
Gustav Notkin | 1999 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 42.61 | 1:22.65 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 42.20 | 2:04.85 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 32.50 | 2:37.35 | |||||||
12 | Hørsholm Drenge 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:41.15 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Filip Bruhn | 2003 | 42.58 | 1:20.56 | |||||||
Joachim Lanzky Otto | 2001 | 42.41 | 2:02.97 | |||||||
Janus Schnabl | 2003 | 38.18 | 2:41.15 | |||||||
13 | Kalundborg Drenge 1 | 2005 | Kalundborg SK | 2:45.69 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 46.41 | 1:23.44 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 48.22 | 2:11.66 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 34.03 | 2:45.69 | |||||||
14 | Ringsted 2 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 3:06.79 | ||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 48.35 | 48.35 | |||||||
Magnus Gravlund | 2002 | 55.35 | 1:43.70 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 43.19 | 2:26.89 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 39.90 | 3:06.79 | |||||||
15 | Næstved Boys 3 | 0 | Næstved IF | 3:11.76 | ||||||
Matti Andersen | 2001 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 52.05 | 1:34.74 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 54.61 | 2:29.35 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 42.41 | 3:11.76 | |||||||
16 | Hils 4 Drenge | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:15.86 | ||||||
Louie Uldall | 2005 | 52.35 | 52.35 | |||||||
Johan Galsøe | 2005 | 59.64 | 1:51.99 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 44.68 | 2:36.67 | |||||||
Gustav Jacobsen | 2005 | 39.19 | 3:15.86 | |||||||
- | Herlev Drenge 1 | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Herlev Drenge 2 | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | H Stv 4 | 0 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | Ej samt berør | |||||
Joachim L Andersen | 2003 | 42.55 | 42.55 | |||||||
- | Hørsholm Drenge 2 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Ej samt berør | |||||
Lucas Kaavé | 2004 | 43.58 | 43.58 | |||||||
- | Ringsted 3 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 54.62 | 54.62 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 57.12 | 1:51.74 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 54.50 | 2:46.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.66 | 1:01.51 | |||||
2 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | 1:05.30 | |||||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 32.43 | 1:07.51 | |||||
4 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.90 | 1:11.03 | |||||
5 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.48 | 1:11.63 | |||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.83 | 2:15.44 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.26 | 1:02.91 | |||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.59 | 1:03.13 | |||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.84 | 1:03.80 | |||||
4 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.41 | 1:06.01 | |||||
5 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 31.63 | 1:06.07 | |||||
6 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 32.80 | 1:08.10 | |||||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.64 | 1:08.65 | |||||
8 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 34.11 | 1:10.68 | |||||
9 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.01 | 1:11.00 | |||||
10 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.58 | 1:15.51 | |||||
11 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 38.10 | 1:18.94 | |||||
12 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 39.73 | 1:22.38 | |||||
13 | Astrid V. Ladegaard | 1999 | Svømmeklubben Koral | 42.98 | 1:33.24 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.59 | 1:00.84 | |||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.33 | 1:02.71 | |||||
3 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.46 | 1:03.76 | |||||
4 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.21 | 1:04.53 | |||||
5 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.69 | 1:05.35 | |||||
6 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 31.66 | 1:05.87 | |||||
7 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.80 | 1:06.62 | |||||
8 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.11 | 1:06.76 | |||||
9 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.22 | 1:06.94 | |||||
10 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.58 | 1:07.59 | |||||
11 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.11 | 1:07.69 | |||||
12 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 32.67 | 1:08.68 | |||||
13 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.89 | 1:08.79 | |||||
14 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 33.02 | 1:08.81 | |||||
15 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.92 | 1:09.18 | |||||
16 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.94 | 1:09.21 | |||||
17 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.64 | 1:09.29 | |||||
18 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 34.06 | 1:09.84 | |||||
19 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.41 | 1:10.03 | |||||
20 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.99 | 1:10.57 | |||||
21 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.61 | 1:10.58 | |||||
22 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.10 | 1:10.71 | |||||
23 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.12 | 1:10.97 | |||||
24 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 35.52 | 1:14.44 | |||||
25 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.60 | 1:15.30 | |||||
26 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.49 | 1:17.87 | |||||
27 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.66 | 1:18.82 | |||||
28 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.51 | 1:20.63 | |||||
29 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.94 | 1:20.76 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.44 | 1:06.71 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.28 | 1:08.56 | |||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.36 | 1:09.33 | |||||
4 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.69 | 1:10.10 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 33.93 | 1:10.82 | |||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 34.84 | 1:11.09 | |||||
7 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 34.12 | 1:11.73 | |||||
8 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.51 | 1:13.10 | |||||
9 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.35 | 1:13.19 | |||||
10 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.76 | 1:13.22 | |||||
11 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.91 | 1:13.23 | |||||
12 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.84 | 1:13.38 | |||||
13 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 34.98 | 1:13.42 | |||||
14 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 35.62 | 1:13.43 | |||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.81 | 1:13.80 | |||||
16 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.55 | 1:13.84 | |||||
17 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.52 | 1:14.15 | |||||
18 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.41 | 1:14.38 | |||||
19 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 35.46 | 1:14.51 | |||||
20 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:15.34 | |||||
21 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 36.54 | 1:15.63 | |||||
22 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.96 | 1:15.79 | |||||
23 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 36.40 | 1:15.87 | |||||
24 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.43 | 1:16.33 | |||||
25 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 36.29 | 1:16.42 | |||||
26 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 37.19 | 1:17.48 | |||||
27 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 38.48 | 1:18.35 | |||||
28 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.51 | 1:18.42 | |||||
29 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.27 | 1:19.21 | |||||
30 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.84 | 1:20.33 | |||||
31 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.00 | 1:20.34 | |||||
32 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.01 | 1:20.48 | |||||
33 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.68 | 1:20.66 | |||||
34 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.50 | 1:20.84 | |||||
35 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.18 | 1:21.20 | |||||
35 | Maja Nykjær | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.20 | 1:21.20 | |||||
37 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.27 | 1:21.31 | |||||
38 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.45 | 1:22.53 | |||||
39 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 39.19 | 1:22.69 | |||||
40 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 40.00 | 1:22.91 | |||||
41 | Clara Prehn | 2003 | Herlev Svømning | 39.57 | 1:23.27 | |||||
42 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 36.68 | 1:23.99 | |||||
43 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.36 | 1:24.08 | |||||
44 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.20 | 1:24.27 | |||||
45 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 38.48 | 1:24.67 | |||||
46 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.20 | 1:25.21 | |||||
47 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.91 | 1:25.46 | |||||
48 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.69 | 1:25.88 | |||||
49 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 40.76 | 1:26.14 | |||||
50 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.76 | 1:26.56 | |||||
51 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 40.78 | 1:26.78 | |||||
52 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 40.60 | 1:26.82 | |||||
53 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 40.88 | 1:27.80 | |||||
54 | Freja K. Martinussen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.84 | 1:28.12 | |||||
55 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.97 | 1:28.20 | |||||
56 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.76 | 1:28.67 | |||||
57 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.78 | 1:28.88 | |||||
58 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 41.81 | 1:30.16 | |||||
59 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.40 | 1:31.83 | |||||
60 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.35 | 1:33.07 | |||||
61 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 42.34 | 1:33.08 | |||||
62 | Alberte Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.11 | 1:33.63 | |||||
63 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.54 | 1:34.58 | |||||
64 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.55 | 1:36.23 | |||||
65 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 43.47 | 1:36.34 | |||||
66 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.56 | 1:36.97 | |||||
67 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 43.28 | 1:36.98 | |||||
68 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.16 | 1:37.26 | |||||
69 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 48.78 | 1:37.57 | |||||
70 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.91 | 1:37.67 | |||||
71 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 48.07 | 1:38.94 | |||||
72 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 44.79 | 1:39.00 | |||||
73 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.13 | 1:39.08 | |||||
74 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.05 | 1:41.07 | |||||
75 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.16 | 1:41.70 | |||||
76 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.12 | 1:41.90 | |||||
77 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 47.38 | 1:41.98 | |||||
78 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 47.01 | 1:42.27 | |||||
79 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 48.53 | 1:44.37 | |||||
80 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.77 | 1:44.92 | |||||
81 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 50.32 | 1:45.31 | |||||
82 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.55 | 1:51.89 | |||||
83 | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.37 | 1:55.70 | |||||
84 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 50.86 | 1:56.02 | |||||
85 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 50.95 | 1:56.65 | |||||
86 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 52.36 | 1:57.83 | |||||
87 | Siena Bækgaard | 2007 | Roskilde Svømning | 55.92 | 2:03.57 | |||||
88 | Andrea Houlind | 2005 | Roskilde Svømning | 58.09 | 2:05.25 | |||||
89 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 59.31 | 2:10.10 | |||||
90 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.94 | 2:10.73 | |||||
91 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:06.34 | 2:20.82 | |||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emily Stanbury | 2005 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej berør v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 25.45 | 54.66 | |||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.34 | 57.78 | |||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 28.32 | 59.43 | |||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 30.24 | 1:02.88 | |||||
5 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.26 | 1:03.21 | |||||
6 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.84 | 1:11.22 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 27.55 | 57.61 | |||||
2 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 28.60 | 58.63 | |||||
3 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 28.47 | 1:00.54 | |||||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.89 | 1:02.33 | |||||
5 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.54 | 1:03.00 | |||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.21 | 1:03.74 | |||||
7 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 29.91 | 1:04.00 | |||||
8 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 31.72 | 1:08.32 | |||||
9 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.05 | 1:08.68 | |||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.06 | 1:08.92 | |||||
- | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.09 | 56.39 | |||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.00 | 58.11 | |||||
3 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 29.08 | 58.71 | |||||
4 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.74 | 59.40 | |||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.99 | 59.62 | |||||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.53 | 59.71 | |||||
7 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 29.20 | 59.87 | |||||
8 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.14 | 1:00.08 | |||||
9 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 29.23 | 1:00.71 | |||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.43 | 1:00.88 | |||||
11 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.19 | 1:00.92 | |||||
12 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.79 | 1:02.28 | |||||
13 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.17 | 1:03.07 | |||||
14 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.04 | 1:03.44 | |||||
15 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.75 | 1:03.96 | |||||
16 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.02 | 1:04.50 | |||||
17 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.73 | 1:04.71 | |||||
18 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.41 | 1:05.05 | |||||
19 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 31.24 | 1:05.06 | |||||
20 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.32 | 1:05.11 | |||||
21 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.36 | 1:05.19 | |||||
22 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 31.83 | 1:07.11 | |||||
23 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.53 | 1:07.13 | |||||
24 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.41 | 1:07.15 | |||||
25 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.74 | 1:07.21 | |||||
26 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.33 | 1:07.50 | |||||
27 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.11 | 1:09.00 | |||||
28 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 32.90 | 1:09.97 | |||||
29 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.71 | 1:10.48 | |||||
30 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.37 | 1:13.88 | |||||
31 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 36.93 | 1:17.39 | |||||
32 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.94 | 1:18.34 | |||||
33 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 37.59 | 1:18.63 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.79 | 59.73 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | 1:00.02 | |||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.79 | 1:04.55 | |||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 31.61 | 1:05.63 | |||||
5 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 32.16 | 1:06.27 | |||||
6 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.85 | 1:06.71 | |||||
7 | Rasmus Modin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.29 | 1:07.27 | |||||
8 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.47 | 1:07.50 | |||||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.94 | 1:08.42 | |||||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.99 | 1:08.75 | |||||
11 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.19 | 1:09.21 | |||||
12 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.88 | 1:09.54 | |||||
13 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.30 | 1:10.03 | |||||
14 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 33.16 | 1:10.35 | |||||
15 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.55 | 1:10.50 | |||||
16 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.32 | 1:10.67 | |||||
17 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.21 | 1:10.81 | |||||
18 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 33.96 | 1:10.85 | |||||
19 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 34.14 | 1:10.89 | |||||
20 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.19 | 1:10.93 | |||||
21 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.27 | 1:11.09 | |||||
22 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.79 | 1:11.30 | |||||
23 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | 1:11.58 | |||||
24 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.03 | 1:11.67 | |||||
25 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.66 | 1:11.79 | |||||
26 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.58 | 1:13.63 | |||||
27 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.64 | 1:13.90 | |||||
28 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.00 | 1:14.01 | |||||
29 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.67 | 1:14.50 | |||||
30 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.62 | 1:14.72 | |||||
31 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | 1:15.56 | |||||
32 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | 1:15.70 | |||||
33 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | 1:16.14 | |||||
34 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.14 | 1:16.24 | |||||
35 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.84 | 1:17.08 | |||||
36 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 37.82 | 1:17.25 | |||||
37 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.16 | 1:17.26 | |||||
38 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.37 | 1:17.33 | |||||
39 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.36 | 1:17.38 | |||||
40 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.69 | 1:18.24 | |||||
41 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.32 | 1:19.49 | |||||
42 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.36 | 1:20.55 | |||||
43 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.51 | 1:21.46 | |||||
44 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.25 | 1:22.14 | |||||
45 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.77 | 1:22.21 | |||||
46 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 38.79 | 1:22.33 | |||||
47 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 38.41 | 1:22.61 | |||||
48 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.88 | 1:23.02 | |||||
49 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.29 | 1:23.13 | |||||
50 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 39.69 | 1:23.68 | |||||
51 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.81 | 1:23.74 | |||||
52 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 39.96 | 1:24.16 | |||||
53 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.87 | 1:24.32 | |||||
54 | Gustav Jacobsen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.58 | 1:25.12 | |||||
55 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.40 | 1:25.21 | |||||
56 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.64 | 1:26.22 | |||||
57 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 41.30 | 1:26.77 | |||||
58 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 40.41 | 1:27.87 | |||||
59 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 42.55 | 1:29.32 | |||||
60 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.22 | 1:29.47 | |||||
61 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 41.01 | 1:30.48 | |||||
62 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 44.92 | 1:30.79 | |||||
63 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 45.63 | 1:31.00 | |||||
64 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.73 | 1:31.52 | |||||
65 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 42.49 | 1:32.48 | |||||
66 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.10 | 1:32.67 | |||||
67 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.36 | 1:32.72 | |||||
68 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 43.69 | 1:34.47 | |||||
69 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.55 | 1:35.40 | |||||
70 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.65 | 1:35.48 | |||||
71 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 46.32 | 1:36.81 | |||||
72 | Joanathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 46.73 | 1:40.67 | |||||
73 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.40 | 1:41.21 | |||||
74 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.42 | 1:41.64 | |||||
75 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.97 | 1:42.06 | |||||
76 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.15 | 1:45.17 | |||||
77 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.02 | 1:52.30 | |||||
78 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 53.67 | 1:53.61 | |||||
79 | Valdemar Granic | 2006 | Roskilde Svømning | 52.55 | 1:53.83 | |||||
80 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 52.82 | 1:54.21 | |||||
81 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 52.95 | 1:57.78 | |||||
82 | Aske Kobberø | 2007 | Roskilde Svømning | 53.38 | 1:57.82 | |||||
- | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | DNF | ||||||
- | Victor Trasbo | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.45 | ||||||
2 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.38 | ||||||
3 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 40.81 | ||||||
4 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.40 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.49 | ||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.62 | ||||||
3 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 37.14 | ||||||
4 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 38.31 | ||||||
5 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 45.45 | ||||||
6 | Astrid V. Ladegaard | 1999 | Svømmeklubben Koral | 48.16 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.90 | ||||||
2 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.58 | ||||||
3 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 38.70 | ||||||
4 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.71 | ||||||
5 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 42.37 | ||||||
6 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.16 | ||||||
7 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.63 | ||||||
8 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 46.45 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.17 | ||||||
2 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.21 | ||||||
3 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.75 | ||||||
4 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.01 | ||||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.07 | ||||||
6 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 43.72 | ||||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.93 | ||||||
8 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 44.07 | ||||||
9 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 44.19 | ||||||
10 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.08 | ||||||
11 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.92 | ||||||
12 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 45.94 | ||||||
13 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 46.40 | ||||||
14 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 46.63 | ||||||
15 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.56 | ||||||
16 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.74 | ||||||
17 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 49.24 | ||||||
18 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 50.78 | ||||||
19 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 50.91 | ||||||
20 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 51.08 | ||||||
21 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 51.59 | ||||||
22 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 51.61 | ||||||
23 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.03 | ||||||
24 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.40 | ||||||
25 | Viola Nordstrøm | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.50 | ||||||
26 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 53.83 | ||||||
27 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.94 | ||||||
28 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 53.98 | ||||||
29 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.27 | ||||||
30 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.57 | ||||||
31 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 55.50 | ||||||
32 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 56.21 | ||||||
33 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 56.93 | ||||||
34 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 57.13 | ||||||
34 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 57.13 | ||||||
36 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 57.66 | ||||||
37 | Alberte Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 57.83 | ||||||
38 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 57.95 | ||||||
39 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 57.97 | ||||||
40 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.07 | ||||||
41 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 1:00.26 | ||||||
42 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.36 | ||||||
43 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.44 | ||||||
44 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.67 | ||||||
45 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.08 | ||||||
46 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 1:05.86 | ||||||
47 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.09 | ||||||
48 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:17.16 | ||||||
49 | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.43 | ||||||
50 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.20 | ||||||
51 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:24.51 | ||||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emily Stanbury | 2005 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 25m | |||||
- | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | DSQ | Crawlben v start | |||||
- | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 flyben v start | |||||
- | Sofie Nørgaard | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | En hånd i vend 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 29.85 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.28 | ||||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.84 | ||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.32 | ||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.61 | ||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.80 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.09 | ||||||
4 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.93 | ||||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | ||||||
6 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.53 | ||||||
7 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.71 | ||||||
8 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.87 | ||||||
9 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 41.86 | ||||||
10 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 43.08 | ||||||
11 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 47.78 | ||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.68 | ||||||
2 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.91 | ||||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.99 | ||||||
4 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 41.37 | ||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 41.96 | ||||||
6 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.33 | ||||||
7 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 43.04 | ||||||
8 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.10 | ||||||
9 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.92 | ||||||
10 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.06 | ||||||
11 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.86 | ||||||
12 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.95 | ||||||
13 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.97 | ||||||
14 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 45.49 | ||||||
15 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.73 | ||||||
16 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 45.94 | ||||||
17 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.55 | ||||||
18 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 47.70 | ||||||
19 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 48.90 | ||||||
20 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.66 | ||||||
21 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.79 | ||||||
22 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 50.91 | ||||||
23 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 51.90 | ||||||
24 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 52.07 | ||||||
25 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 52.41 | ||||||
26 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 52.94 | ||||||
27 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 53.59 | ||||||
28 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 53.65 | ||||||
29 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 53.74 | ||||||
30 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.99 | ||||||
31 | Victor Trasbo | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 54.20 | ||||||
32 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 54.29 | ||||||
33 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 54.72 | ||||||
34 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.71 | ||||||
35 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.10 | ||||||
36 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 57.25 | ||||||
37 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 57.51 | ||||||
38 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 58.71 | ||||||
39 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.26 | ||||||
40 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:18.13 | ||||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 2 p out v start | |||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Crawlben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.55 | 2:37.41 | 4:09.20 | 5:23.89 | |||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:22.44 | 2:48.20 | 4:21.08 | 5:34.46 | |||
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:23.43 | 2:50.35 | 4:26.76 | 5:45.41 | |||
2 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.59 | 3:09.82 | 4:58.43 | 6:21.94 | |||
3 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:48.59 | 3:28.01 | 5:25.69 | 6:53.15 | |||
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.93 | 2:53.04 | 4:30.40 | 5:50.91 | |||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:29.64 | 3:01.46 | 4:38.13 | 5:59.43 | |||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.15 | 2:58.41 | 4:48.38 | 6:13.11 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:30.87 | 3:11.09 | 4:54.21 | 6:21.32 | |||
5 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:31.32 | 3:03.49 | 4:57.50 | 6:29.04 | |||
6 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.63 | 3:18.94 | 5:06.73 | 6:35.74 | |||
7 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.22 | 3:23.98 | 5:21.00 | 6:47.14 | |||
8 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.01 | 3:27.31 | 5:33.68 | 7:10.74 | |||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.05 | 3:36.03 | 5:50.81 | 7:33.12 | |||
10 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:09.50 | 4:17.61 | 6:44.33 | 8:30.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/150m | |||||
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 5:13.43 | ||||||
2 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 5:33.72 | ||||||
3 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 5:37.13 | ||||||
4 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:51.63 | ||||||
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:58.07 | ||||||
2 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 6:05.51 | ||||||
3 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:17.46 | ||||||
4 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:24.13 | ||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 6:28.14 | ||||||
6 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:34.93 | ||||||
- | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Cr armtag e/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.28 | ||||||
2 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 31.77 | ||||||
3 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.18 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.52 | ||||||
5 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.65 | ||||||
6 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.15 | ||||||
7 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 37.48 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.34 | ||||||
2 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.41 | ||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.47 | ||||||
4 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 34.60 | ||||||
5 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 40.40 | ||||||
6 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 44.53 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.82 | ||||||
2 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.43 | ||||||
3 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 33.95 | ||||||
4 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.98 | ||||||
5 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.35 | ||||||
6 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.43 | ||||||
7 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.66 | ||||||
8 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.04 | ||||||
9 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.93 | ||||||
10 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.21 | ||||||
11 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.58 | ||||||
12 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.00 | ||||||
- | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.09 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.00 | ||||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.03 | ||||||
4 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 35.35 | ||||||
5 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.96 | ||||||
6 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.59 | ||||||
7 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | ||||||
8 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | ||||||
9 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.39 | ||||||
10 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.97 | ||||||
11 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.24 | ||||||
12 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.44 | ||||||
13 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.47 | ||||||
14 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.93 | ||||||
15 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 39.01 | ||||||
16 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 39.66 | ||||||
17 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 39.71 | ||||||
18 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.67 | ||||||
19 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 41.10 | ||||||
20 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.29 | ||||||
21 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.75 | ||||||
22 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 43.02 | ||||||
23 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.50 | ||||||
24 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 45.89 | ||||||
25 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 46.07 | ||||||
26 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.74 | ||||||
27 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.95 | ||||||
28 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 49.19 | ||||||
29 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 49.70 | ||||||
30 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 49.75 | ||||||
31 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 49.85 | ||||||
32 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 51.60 | ||||||
33 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 51.75 | ||||||
34 | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 52.25 | ||||||
35 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 52.78 | ||||||
36 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 53.51 | ||||||
37 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 55.69 | ||||||
38 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.33 | ||||||
39 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.72 | ||||||
40 | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 57.01 | ||||||
41 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 57.59 | ||||||
42 | Viola Nordstrøm | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:02.65 | ||||||
43 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.94 | ||||||
- | Emily Stanbury | 2005 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 27.45 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 27.88 | ||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 28.53 | ||||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 32.65 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.29 | ||||||
2 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.93 | ||||||
3 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.35 | ||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.18 | ||||||
3 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.25 | ||||||
4 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.33 | ||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.37 | ||||||
6 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.42 | ||||||
7 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 31.29 | ||||||
8 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.36 | ||||||
9 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.93 | ||||||
10 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 32.04 | ||||||
11 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.31 | ||||||
12 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.17 | ||||||
13 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.29 | ||||||
14 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.91 | ||||||
15 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.32 | ||||||
16 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.37 | ||||||
17 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.40 | ||||||
18 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.75 | ||||||
19 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.79 | ||||||
20 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 36.03 | ||||||
21 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.23 | ||||||
22 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 42.97 | ||||||
23 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 43.31 | ||||||
24 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 44.18 | ||||||
- | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.60 | ||||||
2 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 32.17 | ||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.88 | ||||||
4 | Rasmus Modin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 34.35 | ||||||
5 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.57 | ||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 35.08 | ||||||
7 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 35.67 | ||||||
8 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.96 | ||||||
9 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.34 | ||||||
10 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.85 | ||||||
11 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.89 | ||||||
12 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.99 | ||||||
13 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.02 | ||||||
14 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.13 | ||||||
15 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.65 | ||||||
16 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.67 | ||||||
17 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.22 | ||||||
18 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.60 | ||||||
19 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.76 | ||||||
20 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.04 | ||||||
21 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.36 | ||||||
22 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.66 | ||||||
23 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 39.92 | ||||||
24 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 40.48 | ||||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 40.83 | ||||||
26 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.98 | ||||||
27 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 41.11 | ||||||
28 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.30 | ||||||
29 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.74 | ||||||
30 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.88 | ||||||
31 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.96 | ||||||
32 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 41.98 | ||||||
33 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.08 | ||||||
34 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 42.82 | ||||||
35 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.86 | ||||||
36 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.10 | ||||||
37 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.81 | ||||||
38 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.90 | ||||||
39 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.15 | ||||||
40 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.66 | ||||||
41 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 45.71 | ||||||
42 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 46.10 | ||||||
43 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 48.23 | ||||||
44 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.32 | ||||||
45 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 48.87 | ||||||
46 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 49.68 | ||||||
47 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 51.03 | ||||||
48 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 52.70 | ||||||
49 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 54.26 | ||||||
50 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 59.94 | ||||||
51 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.61 | ||||||
52 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 1:03.07 | ||||||
53 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.50 | ||||||
- | Gustav Jacobsen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | asynkron arm 40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 36.17 | 1:15.63 | |||||
2 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 37.73 | 1:19.62 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.08 | 1:11.07 | |||||
2 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.77 | 1:14.22 | |||||
3 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.39 | 1:14.56 | |||||
4 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.82 | 1:16.21 | |||||
5 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 37.60 | 1:17.33 | |||||
6 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 37.72 | 1:18.86 | |||||
7 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 48.29 | 1:37.65 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.99 | 1:09.74 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.66 | 1:13.85 | |||||
3 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.97 | 1:17.59 | |||||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.04 | 1:18.55 | |||||
5 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 38.54 | 1:18.78 | |||||
6 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 38.92 | 1:20.30 | |||||
7 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 39.35 | 1:21.17 | |||||
8 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 39.02 | 1:21.20 | |||||
9 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.95 | 1:23.82 | |||||
10 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 41.38 | 1:25.52 | |||||
11 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.20 | 1:27.39 | |||||
12 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:33.80 | ||||||
13 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 46.54 | 1:34.68 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | 1:15.13 | |||||
2 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.84 | 1:16.19 | |||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.96 | 1:16.64 | |||||
4 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.19 | 1:18.56 | |||||
5 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.38 | 1:22.60 | |||||
6 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 1:23.02 | |||||
7 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 41.21 | 1:23.80 | |||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.11 | 1:24.92 | |||||
9 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.73 | 1:25.09 | |||||
10 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 41.25 | 1:25.21 | |||||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.01 | 1:25.83 | |||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.21 | 1:26.22 | |||||
13 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.35 | 1:26.46 | |||||
14 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.28 | 1:26.62 | |||||
15 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.31 | 1:27.08 | |||||
16 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 43.03 | 1:28.19 | |||||
17 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 43.07 | 1:28.62 | |||||
18 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 43.64 | 1:28.80 | |||||
19 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.70 | 1:29.55 | |||||
20 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 43.14 | 1:29.87 | |||||
21 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 43.93 | 1:30.11 | |||||
22 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.80 | 1:30.60 | |||||
23 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 45.08 | 1:31.47 | |||||
24 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 45.44 | 1:32.08 | |||||
25 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 45.14 | 1:34.01 | |||||
25 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.78 | 1:34.01 | |||||
27 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.39 | 1:35.80 | |||||
28 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.12 | 1:35.88 | |||||
29 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 46.78 | 1:35.93 | |||||
30 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.58 | 1:37.04 | |||||
31 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.62 | 1:37.45 | |||||
32 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 49.30 | 1:38.56 | |||||
33 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 49.11 | 1:41.72 | |||||
34 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 49.35 | 1:42.07 | |||||
35 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 51.62 | 1:43.06 | |||||
36 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.19 | 1:44.24 | |||||
37 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 52.00 | 1:45.36 | |||||
38 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:46.11 | ||||||
39 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 52.34 | 1:48.59 | |||||
40 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.29 | 1:49.57 | |||||
41 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 54.69 | 1:50.98 | |||||
42 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 55.64 | 1:52.23 | |||||
43 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 54.02 | 1:53.29 | |||||
44 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.21 | 1:53.39 | |||||
45 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.90 | 1:53.66 | |||||
46 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:53.78 | ||||||
47 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.79 | 1:55.35 | |||||
48 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 54.52 | 1:55.86 | |||||
49 | Sofie Nørgaard | 2006 | Kalundborg SK | 51.86 | 1:56.03 | |||||
50 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.81 | 1:57.09 | |||||
51 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 58.80 | 1:58.12 | |||||
52 | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 56.34 | 1:58.33 | |||||
53 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 57.32 | 2:00.22 | |||||
54 | Andrea Houlind | 2005 | Roskilde Svømning | 1:05.04 | 2:11.09 | |||||
55 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 1:04.37 | 2:13.09 | |||||
56 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:06.09 | 2:20.55 | |||||
57 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 1:04.81 | 2:21.10 | |||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Alberte Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Afsl. på mave | |||||
- | Clara Prehn | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Sv. på mave e/50m | |||||
- | Siena Bækgaard | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 29.66 | 1:01.38 | |||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.59 | 1:06.81 | |||||
3 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.79 | 1:06.85 | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 35.86 | 1:14.28 | |||||
2 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.11 | 1:18.09 | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 33.24 | 1:08.66 | |||||
2 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | 1:09.73 | |||||
3 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.39 | 1:11.28 | |||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 34.49 | 1:13.13 | |||||
5 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 35.77 | 1:14.17 | |||||
6 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.61 | 1:16.61 | |||||
7 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 37.37 | 1:17.82 | |||||
8 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.60 | 1:18.39 | |||||
9 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 41.29 | 1:23.39 | |||||
10 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.27 | 1:23.78 | |||||
11 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.54 | 1:27.25 | |||||
- | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Fuld neddyk i afsl. | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 37.90 | 1:16.20 | |||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.87 | 1:17.92 | |||||
3 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.77 | 1:18.55 | |||||
4 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.90 | 1:19.73 | |||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.19 | 1:19.74 | |||||
6 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.19 | 1:21.23 | |||||
7 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 39.50 | 1:21.34 | |||||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 40.78 | 1:21.39 | |||||
9 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 40.67 | 1:21.44 | |||||
10 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.10 | 1:21.57 | |||||
11 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.54 | 1:22.04 | |||||
12 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 40.02 | 1:22.79 | |||||
13 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.04 | 1:24.39 | |||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.54 | 1:25.74 | |||||
15 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.88 | 1:26.58 | |||||
16 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 42.72 | 1:27.06 | |||||
17 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 43.90 | 1:28.19 | |||||
18 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.88 | 1:28.23 | |||||
19 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.56 | 1:28.61 | |||||
20 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.02 | 1:28.89 | |||||
21 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 44.22 | 1:29.01 | |||||
22 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.74 | 1:29.19 | |||||
23 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 44.11 | 1:29.94 | |||||
24 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.56 | 1:30.36 | |||||
25 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 45.23 | 1:32.05 | |||||
26 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 46.17 | 1:32.10 | |||||
27 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 46.16 | 1:32.28 | |||||
28 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 45.59 | 1:33.29 | |||||
29 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 46.57 | 1:33.74 | |||||
30 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 47.24 | 1:36.36 | |||||
31 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 48.14 | 1:37.65 | |||||
32 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 46.84 | 1:38.10 | |||||
33 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 48.31 | 1:38.58 | |||||
34 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 50.69 | 1:42.02 | |||||
35 | Victor Trasbo | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 52.22 | 1:42.89 | |||||
36 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 54.46 | 1:50.71 | |||||
37 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 53.73 | 1:51.68 | |||||
38 | Joanathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 53.68 | 1:51.89 | |||||
39 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 53.90 | 1:52.64 | |||||
40 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 54.20 | 1:55.12 | |||||
41 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.06 | 1:56.35 | |||||
42 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.85 | 1:57.21 | |||||
43 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 58.26 | 1:57.67 | |||||
44 | Valdemar Granic | 2006 | Roskilde Svømning | 57.15 | 1:58.73 | |||||
45 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 58.80 | 2:01.42 | |||||
46 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.38 | 2:01.75 | |||||
47 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:10.20 | 2:22.68 | |||||
48 | Aske Kobberø | 2007 | Roskilde Svømning | 1:13.75 | 2:32.12 | |||||
- | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.68 | 2:20.26 | 3:32.58 | 4:43.29 | |||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:09.12 | 2:22.48 | 3:37.05 | 4:49.59 | |||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:08.36 | 2:20.70 | 3:33.22 | 4:43.34 | |||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.47 | 2:26.36 | 3:42.25 | 4:57.22 | |||
3 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:11.42 | 2:27.54 | 3:44.07 | 4:59.49 | |||
4 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.48 | 2:30.70 | 3:47.19 | 5:00.88 | |||
5 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.85 | 2:30.04 | 3:47.29 | 5:01.84 | |||
6 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:15.91 | 2:36.96 | 3:57.29 | 5:16.04 | |||
7 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:17.46 | 2:39.31 | 4:02.43 | 5:25.72 | |||
8 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.73 | 2:46.59 | 4:11.11 | 5:33.87 | |||
9 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:29.24 | 3:03.90 | 4:32.09 | 5:57.73 | |||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:12.40 | 2:32.17 | 3:52.76 | 5:09.91 | |||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.52 | 2:35.98 | 3:55.19 | 5:13.46 | |||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 1:17.04 | 2:38.75 | 4:00.09 | 5:21.00 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:19.10 | 2:43.75 | 4:07.43 | 5:26.92 | |||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.50 | 2:43.86 | 4:08.52 | 5:27.97 | |||
6 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.12 | 2:42.58 | 4:07.23 | 5:28.97 | |||
7 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:18.21 | 2:44.51 | 4:11.93 | 5:36.76 | |||
8 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.61 | 2:44.89 | 4:12.95 | 5:40.16 | |||
9 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.36 | 2:49.64 | 4:16.77 | 5:40.76 | |||
10 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.06 | 2:50.81 | 4:19.99 | 5:43.68 | |||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:23.13 | 2:52.28 | 4:21.67 | 5:47.35 | |||
12 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.83 | 2:54.58 | 4:24.88 | 5:50.74 | |||
13 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.75 | 2:57.75 | 4:28.39 | 5:52.48 | |||
14 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 1:28.74 | 3:01.49 | 4:32.56 | 5:57.92 | |||
15 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:28.54 | 3:01.64 | 4:35.84 | 6:07.51 | |||
16 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 1:32.71 | 3:10.40 | 4:47.50 | 6:20.18 | |||
17 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.52 | 3:12.27 | 4:52.12 | 6:27.86 | |||
18 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:31.40 | 3:11.91 | 4:52.74 | 6:30.19 | |||
19 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 1:34.49 | 3:17.74 | 4:59.41 | 6:37.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:15.20 | 2:34.09 | 3:53.75 | 5:09.76 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 1:04.89 | 2:15.64 | 3:27.23 | 4:37.59 | |||
2 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.17 | 2:15.04 | 3:26.89 | 4:39.90 | |||
3 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.45 | 2:28.87 | 3:50.37 | 5:09.99 | |||
- | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:03.49 | 2:13.94 | 3:23.34 | 4:30.00 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.72 | 2:14.30 | 3:23.81 | 4:30.74 | |||
3 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.97 | 2:16.33 | 3:27.60 | 4:36.22 | |||
4 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.06 | 2:15.74 | 3:27.37 | 4:38.59 | |||
5 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.08 | 2:16.07 | 3:27.44 | 4:38.60 | |||
6 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.19 | 2:24.62 | 3:39.21 | 4:53.50 | |||
7 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.21 | 2:30.77 | 3:53.78 | 5:16.03 | |||
8 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.23 | 2:42.76 | 4:06.48 | 5:27.68 | |||
9 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 1:21.87 | 2:50.70 | 4:19.10 | 5:49.38 | |||
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.07 | 2:15.34 | 3:27.00 | 4:37.09 | |||
2 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.53 | 2:27.47 | 3:42.87 | 4:56.82 | |||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:12.92 | 2:33.04 | 3:54.57 | 5:11.78 | |||
4 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:16.20 | 2:37.25 | 3:59.82 | 5:19.83 | |||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.69 | 2:41.81 | 4:06.62 | 5:24.27 | |||
6 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.17 | 2:39.80 | 4:04.53 | 5:25.27 | |||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.64 | 2:40.39 | 4:04.85 | 5:28.71 | |||
8 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.80 | 2:48.86 | 4:14.72 | 5:39.29 | |||
9 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.87 | 2:51.00 | 4:20.10 | 5:45.65 | |||
10 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.94 | 2:54.82 | 4:29.02 | 5:58.28 | |||
11 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 1:24.17 | 2:56.79 | 4:29.53 | 6:00.43 | |||
12 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 1:27.33 | 3:06.38 | 4:46.17 | 6:24.07 | |||
13 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 1:32.07 | 3:12.31 | 4:51.91 | 6:27.99 | |||
14 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.86 | 3:17.24 | 4:58.66 | 6:35.20 | |||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.72 | 1:14.09 | |||||
2 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.55 | 1:14.29 | |||||
3 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.61 | 1:16.07 | |||||
4 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.64 | 1:19.43 | |||||
5 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 35.99 | 1:20.99 | |||||
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.71 | 1:10.29 | |||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.30 | 1:10.61 | |||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.25 | 1:11.86 | |||||
4 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.73 | 1:11.89 | |||||
5 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 36.11 | 1:15.08 | |||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.43 | 1:17.06 | |||||
7 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 36.22 | 1:17.52 | |||||
8 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 35.98 | 1:19.03 | |||||
9 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 36.27 | 1:19.14 | |||||
10 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.97 | 1:20.45 | |||||
11 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 42.52 | 1:31.87 | |||||
12 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 46.27 | 1:34.42 | |||||
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.46 | 1:10.16 | |||||
2 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.54 | 1:12.14 | |||||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.47 | 1:15.15 | |||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.12 | 1:15.30 | |||||
5 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 34.34 | 1:16.17 | |||||
6 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.64 | 1:16.23 | |||||
7 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.51 | 1:17.74 | |||||
8 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.27 | 1:20.51 | |||||
9 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 38.61 | 1:21.98 | |||||
10 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.78 | 1:22.13 | |||||
11 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.49 | 1:22.48 | |||||
12 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.06 | 1:24.11 | |||||
13 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.28 | 1:24.56 | |||||
14 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.74 | 1:28.18 | |||||
15 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 39.55 | 1:28.77 | |||||
16 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.89 | 1:29.38 | |||||
17 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.05 | 1:29.63 | |||||
18 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.98 | 1:31.12 | |||||
19 | Amalie Voss Sørensen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.54 | 1:31.23 | |||||
20 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 46.70 | 1:33.22 | |||||
- | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afsl ryg på m v/50m | |||||
Løb 37, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.15 | 1:13.76 | |||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | 1:15.02 | |||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | 1:18.06 | |||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.87 | 1:18.32 | |||||
5 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.21 | 1:18.91 | |||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.37 | 1:19.77 | |||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.53 | 1:21.91 | |||||
8 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.79 | 1:21.95 | |||||
9 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.00 | 1:22.48 | |||||
10 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.84 | 1:23.02 | |||||
11 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.40 | 1:24.05 | |||||
12 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.40 | 1:24.23 | |||||
13 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 37.86 | 1:25.21 | |||||
14 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 39.02 | 1:25.24 | |||||
15 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.89 | 1:25.32 | |||||
16 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.33 | 1:25.47 | |||||
17 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.17 | 1:25.53 | |||||
18 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.66 | 1:25.88 | |||||
19 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 41.10 | 1:25.95 | |||||
20 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.83 | 1:26.05 | |||||
21 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.72 | 1:26.32 | |||||
22 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.07 | 1:26.77 | |||||
23 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.47 | 1:27.50 | |||||
24 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.52 | 1:27.70 | |||||
25 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.95 | 1:28.01 | |||||
26 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 43.04 | 1:28.20 | |||||
27 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.81 | 1:28.71 | |||||
28 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 43.93 | 1:28.73 | |||||
29 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.99 | 1:29.11 | |||||
30 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.53 | 1:29.94 | |||||
31 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 42.04 | 1:30.86 | |||||
32 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.23 | 1:31.68 | |||||
33 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 44.14 | 1:32.67 | |||||
34 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 44.25 | 1:33.87 | |||||
35 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.30 | ||||||
36 | Clara Prehn | 2003 | Herlev Svømning | 43.98 | 1:34.67 | |||||
37 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 44.58 | 1:35.09 | |||||
38 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.44 | 1:35.22 | |||||
39 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 42.74 | 1:35.35 | |||||
40 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.29 | 1:35.86 | |||||
41 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 44.73 | 1:35.97 | |||||
42 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 46.06 | 1:36.61 | |||||
43 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.90 | 1:37.94 | |||||
44 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 47.26 | 1:37.97 | |||||
45 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 47.05 | 1:39.09 | |||||
46 | Freja K. Martinussen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 46.95 | 1:39.90 | |||||
47 | Maja Nykjær | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:40.49 | ||||||
48 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.64 | 1:41.71 | |||||
49 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 48.34 | 1:42.71 | |||||
50 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.71 | 1:43.58 | |||||
51 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.01 | 1:43.83 | |||||
52 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 51.94 | 1:46.47 | |||||
53 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 52.30 | 1:48.51 | |||||
54 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 47.87 | 1:49.36 | |||||
55 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 52.46 | 1:49.48 | |||||
56 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 50.63 | 1:50.57 | |||||
57 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.92 | 1:53.06 | |||||
58 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 55.73 | 1:53.37 | |||||
59 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 51.41 | 1:54.29 | |||||
60 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 59.34 | 1:58.01 | |||||
61 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.77 | 1:58.07 | |||||
62 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.25 | 2:06.12 | |||||
- | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | En hånd i 75m vend | |||||
- | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej ryglig v/25m vend | |||||
- | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Afsl ryg. påmave | |||||
- | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej ryglig v/50m vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 38, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 27.77 | 1:03.56 | |||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.97 | 1:10.09 | |||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.10 | 1:13.92 | |||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 35.20 | 1:14.86 | |||||
Løb 38, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.92 | 1:04.61 | |||||
2 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 34.55 | 1:15.25 | |||||
3 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | 1:16.15 | |||||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.53 | 1:16.30 | |||||
5 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.45 | 1:17.43 | |||||
Løb 38, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.78 | 1:05.98 | |||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.78 | 1:10.55 | |||||
3 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.59 | 1:11.19 | |||||
4 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.55 | 1:11.98 | |||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | 1:13.02 | |||||
6 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.53 | 1:13.34 | |||||
7 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.91 | 1:13.58 | |||||
8 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:13.83 | |||||
9 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.15 | 1:14.08 | |||||
10 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.97 | 1:14.71 | |||||
11 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:15.10 | |||||
12 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 34.41 | 1:16.17 | |||||
13 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 34.50 | 1:16.25 | |||||
14 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.57 | 1:16.95 | |||||
15 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.02 | 1:17.61 | |||||
16 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 34.25 | 1:17.72 | |||||
17 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 36.63 | 1:18.41 | |||||
18 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.98 | 1:18.55 | |||||
19 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.90 | 1:19.09 | |||||
20 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.28 | 1:19.54 | |||||
21 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.14 | 1:19.97 | |||||
22 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 43.11 | 1:31.17 | |||||
23 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 41.67 | 1:32.40 | |||||
24 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.12 | 1:35.52 | |||||
- | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 flyben v bryst 50m | |||||
Løb 38, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.05 | 1:10.53 | |||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.26 | 1:16.89 | |||||
3 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.41 | 1:18.19 | |||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.03 | 1:18.33 | |||||
5 | Rasmus Modin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 34.64 | 1:18.56 | |||||
6 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 35.19 | 1:20.02 | |||||
7 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.69 | 1:20.28 | |||||
8 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.87 | 1:21.42 | |||||
9 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.68 | 1:21.45 | |||||
10 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.17 | 1:21.50 | |||||
10 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | 1:21.50 | |||||
12 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.40 | 1:21.83 | |||||
13 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.32 | 1:22.82 | |||||
14 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.17 | 1:23.49 | |||||
15 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.27 | 1:23.85 | |||||
16 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 39.39 | 1:23.92 | |||||
17 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.84 | 1:24.39 | |||||
18 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.65 | 1:25.38 | |||||
19 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.37 | 1:26.24 | |||||
20 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.48 | 1:27.71 | |||||
21 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 39.82 | 1:27.94 | |||||
22 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.62 | 1:28.36 | |||||
23 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.61 | 1:28.45 | |||||
24 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.52 | 1:29.47 | |||||
25 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.12 | 1:30.35 | |||||
26 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.88 | 1:30.36 | |||||
27 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.85 | 1:34.36 | |||||
28 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 46.69 | 1:35.48 | |||||
29 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 46.25 | 1:36.22 | |||||
30 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.02 | 1:36.41 | |||||
31 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 44.42 | 1:37.77 | |||||
32 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.96 | 1:38.79 | |||||
33 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 45.78 | 1:39.28 | |||||
34 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 49.60 | 1:40.91 | |||||
35 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 47.59 | 1:41.16 | |||||
36 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 45.70 | 1:41.86 | |||||
37 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 50.73 | 1:43.38 | |||||
38 | Gustav Egemar Pedersen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 46.92 | 1:44.66 | |||||
39 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.60 | 1:45.13 | |||||
40 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 46.94 | 1:48.19 | |||||
41 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 50.48 | 1:48.91 | |||||
42 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 51.24 | 1:49.98 | |||||
43 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 55.70 | 1:51.40 | |||||
44 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 56.06 | 1:56.29 | |||||
45 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 58.23 | 1:59.71 | |||||
- | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave 50m | |||||
- | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | Svøm på mave v/50m | |||||
- | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ESB v/75m | |||||
- | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | En hånd i vend v/75m | |||||
- | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej samt berør 75m | |||||
- | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | DSQ | En hånd i vend v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 2 | 2013 | Horsens Svømmeklub | 1:58.09 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 29.72 | 58.73 | |||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 29.71 | 1:28.44 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 29.65 | 1:58.09 | |||||||
2 | D Stv 1 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:00.06 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 29.96 | 58.62 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 31.21 | 1:29.83 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 30.23 | 2:00.06 | |||||||
3 | Kvik Piger C1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.50 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.58 | 1:02.13 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 30.50 | 1:32.63 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 30.87 | 2:03.50 | |||||||
4 | Kalundborg Piger 1 | 1995 | Kalundborg SK | 2:05.22 | ||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.98 | 1:00.78 | |||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 31.76 | 1:32.54 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 32.68 | 2:05.22 | |||||||
5 | Ringsted 1 Piger | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:05.72 | ||||||
Thea Krøll | 2000 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 28.61 | 1:00.22 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 32.04 | 1:32.26 | |||||||
Emilie Steffensen | 1997 | 33.46 | 2:05.72 | |||||||
6 | Næstved Girlpower 1 | 0 | Næstved IF | 2:06.13 | ||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 32.34 | 1:03.43 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 29.83 | 1:33.26 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 32.87 | 2:06.13 | |||||||
7 | D Stv 2 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:09.22 | ||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 31.87 | 1:04.15 | |||||||
Emma Beyer | 2000 | 34.44 | 1:38.59 | |||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 30.63 | 2:09.22 | |||||||
8 | Kvik Piger C2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.80 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 33.33 | 1:05.95 | |||||||
Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 35.38 | 1:41.33 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.47 | 2:13.80 | |||||||
9 | Britts Tøser 1 | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:13.97 | ||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 35.23 | 1:08.70 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 33.06 | 1:41.76 | |||||||
Julie Martinussen | 2000 | 32.21 | 2:13.97 | |||||||
10 | Hørsholm Piger 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:17.71 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 34.05 | 1:07.93 | |||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 34.22 | 1:42.15 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 35.56 | 2:17.71 | |||||||
11 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.92 | ||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 36.05 | 1:08.51 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 34.19 | 1:42.70 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 36.22 | 2:18.92 | |||||||
12 | Næstved Girlpower2 | 0 | Næstved IF | 2:20.56 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 33.04 | 1:07.99 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 36.54 | 1:44.53 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 36.03 | 2:20.56 | |||||||
13 | Britts Tøser 2 | 2002 | Svømmeklubben Koral | 2:22.72 | ||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 36.18 | 1:10.60 | |||||||
Lykke Muhlig | 1999 | 36.65 | 1:47.25 | |||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 35.47 | 2:22.72 | |||||||
14 | Kvik Piger C3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.17 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 37.89 | 1:11.13 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 32.93 | 1:44.06 | |||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 39.11 | 2:23.17 | |||||||
15 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:26.00 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 41.79 | 1:19.08 | |||||||
Camilla Vestergaard | 2000 | 34.44 | 1:53.52 | |||||||
Maria Lorenzen | 2001 | 32.48 | 2:26.00 | |||||||
16 | Dragsholm Piger | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 2:26.39 | ||||||
Alberte Schilling | 2003 | 42.99 | 42.99 | |||||||
SIF Jørgin | 2002 | 38.22 | 1:21.21 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 32.87 | 1:54.08 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 32.31 | 2:26.39 | |||||||
17 | Herlev Piger 1 | 1996 | Herlev Svømning | 2:26.51 | ||||||
Helene Jensen | 2003 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 36.14 | 1:11.75 | |||||||
Clara Prehn | 2003 | 37.73 | 1:49.48 | |||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 37.03 | 2:26.51 | |||||||
18 | Kalundborg Piger 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:31.37 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 33.70 | 1:07.43 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 36.83 | 1:44.26 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 47.11 | 2:31.37 | |||||||
19 | D Stv 3 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:33.69 | ||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 37.36 | 1:18.51 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 36.85 | 1:55.36 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 38.33 | 2:33.69 | |||||||
20 | Hørsholm Piger 2 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:35.25 | ||||||
Josephine Lysdahl | 2004 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Filippa Olivia Rützou | 2003 | 40.54 | 1:17.89 | |||||||
Arwen Nybo | 2004 | 41.23 | 1:59.12 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.13 | 2:35.25 | |||||||
21 | D Stv 4 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:37.61 | ||||||
Maja Nykjær | 2003 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 43.00 | 1:21.56 | |||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 34.45 | 1:56.01 | |||||||
Signe Liebgen | 2005 | 41.60 | 2:37.61 | |||||||
22 | Ringsted 2 Piger | 0 | Ringsted Svømme Klub | 3:02.15 | ||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 46.15 | 1:25.85 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 44.82 | 2:10.67 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 51.48 | 3:02.15 | |||||||
23 | Hils 4 Piger | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 3:12.62 | ||||||
Emma Nissen | 2004 | 49.76 | 49.76 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 52.02 | 1:41.78 | |||||||
Andrea Nannberg | 2005 | 46.59 | 2:28.37 | |||||||
Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 44.25 | 3:12.62 | |||||||
24 | D Stv 5 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 3:17.75 | ||||||
Mathilde Mørk Hansen | 2004 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 54.53 | 1:42.68 | |||||||
Viola Nordstrøm | 2004 | 45.29 | 2:27.97 | |||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 49.78 | 3:17.75 | |||||||
- | Herlev Piger 2 | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge C1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.73 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 26.78 | 53.15 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 26.79 | 1:19.94 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 27.79 | 1:47.73 | |||||||
2 | Næstved Power 1 | 0 | Næstved IF | 1:48.09 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 24.98 | 24.98 | |||||||
Christian Andersen | 1993 | 28.67 | 53.65 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 25.17 | 1:18.82 | |||||||
Gustav Notkin | 1999 | 29.27 | 1:48.09 | |||||||
3 | Ringsted 1 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:48.79 | ||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 26.38 | 53.50 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 27.34 | 1:20.84 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 27.95 | 1:48.79 | |||||||
4 | H Stv 1 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 1:48.80 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.89 | 53.97 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 27.41 | 1:21.38 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 27.42 | 1:48.80 | |||||||
5 | Britts Gutter | 2000 | Svømmeklubben Koral | 1:50.85 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 29.71 | 57.14 | |||||||
Emil B. Nielsen | 1999 | 26.97 | 1:24.11 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 26.74 | 1:50.85 | |||||||
6 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 1:53.70 | ||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 29.05 | 59.54 | |||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 28.16 | 1:27.70 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 26.00 | 1:53.70 | |||||||
7 | Dragsholm Drenge | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:55.41 | ||||||
Rasmus Modin | 2002 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 29.32 | 1:00.03 | |||||||
Magnus Kingo Sørensen | 1999 | 29.04 | 1:29.07 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 26.34 | 1:55.41 | |||||||
8 | Herlev Drenge 1 | 2000 | Herlev Svømning | 1:59.86 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Adar Benli | 2001 | 30.28 | 1:00.15 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 29.71 | 1:29.86 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 30.00 | 1:59.86 | |||||||
9 | H Stv 2 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:01.94 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.60 | 28.60 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 28.83 | 57.43 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 32.04 | 1:29.47 | |||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 32.47 | 2:01.94 | |||||||
10 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.38 | ||||||
Daniel Johansen | 2000 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Emil Kvistbo | 1999 | 30.31 | 1:00.77 | |||||||
Jens Gustav Nielson | 1999 | 28.11 | 1:28.88 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 33.50 | 2:02.38 | |||||||
11 | Kvik Drenge C2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.02 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 33.01 | 1:04.69 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 31.97 | 1:36.66 | |||||||
Lucas Sirek Larsen | 2002 | 32.36 | 2:09.02 | |||||||
12 | Næstved Boys 2 | 0 | Næstved IF | 2:13.40 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 32.97 | 1:05.04 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 33.59 | 1:38.63 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 34.77 | 2:13.40 | |||||||
13 | H Stv 3 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:14.49 | ||||||
Casper Madsen | 2004 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 35.71 | 1:09.42 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 33.12 | 1:42.54 | |||||||
Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 31.95 | 2:14.49 | |||||||
14 | Hørsholm Drenge 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:15.16 | ||||||
Filip Bruhn | 2003 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 36.03 | 1:08.29 | |||||||
Joachim Lanzky Otto | 2001 | 36.21 | 1:44.50 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 30.66 | 2:15.16 | |||||||
15 | Kvik Drenge C3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.10 | ||||||
Gustav Chappel | 2002 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 32.80 | 1:07.19 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 34.55 | 1:41.74 | |||||||
Niklas Dobel | 2004 | 34.36 | 2:16.10 | |||||||
16 | Herlev Drenge 2 | 2000 | Herlev Svømning | 2:19.73 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 34.50 | 1:08.38 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 37.96 | 1:46.34 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 33.39 | 2:19.73 | |||||||
17 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:20.34 | ||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 35.53 | 1:12.86 | |||||||
Nicolai Graff | 2001 | 36.23 | 1:49.09 | |||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 31.25 | 2:20.34 | |||||||
18 | Ringsted 2 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:20.76 | ||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 34.67 | 1:07.51 | |||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 33.65 | 1:41.16 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 39.60 | 2:20.76 | |||||||
19 | H Stv 4 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:23.42 | ||||||
Frederik Madsen | 2002 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Daniel Mir | 2003 | 35.31 | 1:08.48 | |||||||
Nicolai Quist | 2003 | 34.66 | 1:43.14 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 40.28 | 2:23.42 | |||||||
20 | Kalundborg Drenge 1 | 2005 | Kalundborg SK | 2:26.90 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 34.41 | 1:06.64 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 38.53 | 1:45.17 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 41.73 | 2:26.90 | |||||||
21 | Hørsholm Drenge 2 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:41.55 | ||||||
Janus Schnabl | 2003 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 38.05 | 1:17.33 | |||||||
Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 43.11 | 2:00.44 | |||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 41.11 | 2:41.55 | |||||||
22 | Hils 4 Drenge | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:49.12 | ||||||
Gustav Jacobsen | 2005 | 39.99 | 39.99 | |||||||
Linus Albrektsen | 2006 | 51.99 | 1:31.98 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 36.61 | 2:08.59 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 40.53 | 2:49.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:51 |