Resultat för Harboe Water Games 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.53 | 1:23.96 | 2:09.11 | 2:54.52 | |||
2 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.15 | 1:24.27 | 2:09.69 | 2:55.77 | |||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 39.47 | 1:23.67 | 2:08.87 | 2:54.12 | |||
2 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 43.16 | 1:31.85 | 2:21.56 | 3:10.72 | |||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.11 | 1:23.69 | 2:09.05 | 2:53.59 | |||
2 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 49.29 | 1:45.62 | 2:42.86 | 3:38.25 | |||
- | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.70 | 1:21.58 | 2:05.90 | 2:51.19 | |||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 42.75 | 1:30.19 | 2:17.54 | 3:03.92 | |||
3 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 44.30 | 1:35.21 | 2:24.14 | 3:10.74 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 42.76 | 1:31.51 | 2:22.63 | 3:13.94 | |||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 45.40 | 1:36.44 | 2:27.10 | 3:17.18 | |||
6 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 46.14 | 1:37.08 | 2:28.73 | 3:20.26 | |||
7 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 45.91 | 1:37.99 | 2:31.26 | 3:22.80 | |||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 46.47 | 1:39.62 | 2:34.31 | 3:24.71 | |||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.25 | 1:38.29 | 2:32.46 | 3:27.59 | |||
10 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 51.05 | 1:47.54 | 2:43.51 | 3:40.48 | |||
11 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 50.58 | 1:46.48 | 2:44.52 | 3:40.79 | |||
12 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 51.52 | 1:49.89 | 2:48.90 | 3:47.20 | |||
13 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 51.90 | 1:50.56 | 2:49.95 | 3:50.00 | |||
14 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 57.59 | 2:04.91 | 3:14.20 | 4:22.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |