2018-12-13   11:54:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Distanscupen final 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    2:25.72  4:53.06      4:53.06   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    2:23.73  4:53.25      4:53.25   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    2:26.28  4:58.00      4:58.00   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    2:30.50  5:08.07      5:08.07   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    2:28.14  5:09.01      5:09.01   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    2:41.65  5:29.05      5:29.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:04.52  2:16.08  3:28.07    4:37.90   
Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:06.13  2:19.50  3:32.53    4:43.87   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:07.90  2:21.49  3:34.69    4:45.96   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:07.84  2:21.70  3:36.32    4:50.09   
Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.20  2:22.91  3:39.23    4:54.42   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:08.32  2:24.96  3:42.54    4:57.16   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            4:57.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    1:05.52  2:17.65  3:30.87    4:37.91   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:06.51  2:19.39  3:31.28    4:38.18   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.19  2:15.99  3:29.44    4:41.64   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    2:20.89  4:49.51      4:49.51   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    1:16.75  2:42.07  4:08.25    5:32.61   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Trudov  1999  S71    1:03.22  2:11.99  3:21.88    4:28.30   
Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:03.62  2:12.97  3:24.01    4:33.28   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:04.97  2:14.93  3:26.60    4:37.14   
Joel Mörck  1999  S71    1:08.48  2:26.81  3:43.48    5:02.35   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.05  2:29.15  3:48.47    5:03.54   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:05.80  2:24.04  3:46.06    5:06.63   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            5:14.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    1:00.53  2:05.66  3:11.08    4:15.16   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:04.72  2:13.85  3:22.87    4:30.32   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.26  2:19.10  3:27.87    4:33.29   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    1:13.26  2:37.49  4:04.35    4:48.61   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.89  2:25.40  4:54.48    4:54.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:43   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 6, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Karlsson  2002  S71    1:09.80  2:25.37  3:40.85    4:55.63   
Emilia Rönningdal  2002  S71    1:10.14  2:27.24  3:44.23    4:58.10   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.89  2:26.15  3:43.08    4:59.10   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.07  2:30.87  3:51.11    5:12.18   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:15.18  2:36.00  3:57.25    5:16.85   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap            5:19.55   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:14.08  2:37.83  4:00.34    5:22.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:43 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:49   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:13.15  2:31.68  3:49.42    4:59.32   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:12.95  2:31.03  3:47.01    5:00.14   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:12.33  2:30.64  3:47.54    5:00.17   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:12.92  2:31.73  3:49.56    5:05.63   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:16.25  2:38.05  4:02.04    5:20.90   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:15.57  2:39.82  4:04.53    5:26.59   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:18.17  2:43.28  4:08.92    5:28.56   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:17.30  2:41.70  4:07.36    5:30.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:49 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:56   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:04.99  2:15.68  3:26.30    4:36.91   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:07.40  2:18.67  3:28.81    4:39.04   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:07.61  2:18.70  3:30.31    4:42.47   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.70  2:28.18  3:44.36    4:58.40   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:11.08  2:27.28  3:43.84    4:58.41   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:16.28  2:41.17  4:06.04    5:31.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:56 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:02   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    1:04.69  2:16.89  3:30.23    4:42.61   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.13  2:23.71  3:39.74    4:55.76   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:10.91  2:28.37  3:47.89    5:07.82   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    1:12.93  2:34.07  3:56.56    5:16.63   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:16.58  4:05.53      5:27.24   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:16.71  2:41.49  4:06.40    5:29.43   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    1:15.44  2:39.62  4:06.39    5:32.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:02 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:09   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            4:33.30   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            4:36.24   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            4:43.03   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            4:44.96   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            4:56.01   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            4:58.32   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            5:21.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:09 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:16   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Attellesey  1995  Simklubben Triton            24.99   
Marcus Svensson  1992  Simklubben Triton            25.11   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            25.27   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            26.97   
Alexander Trudov  1999  S71            26.99   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            27.54   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            28.10   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            28.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:16 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:20   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            25.86   
Nathalie Lindborg  1991  Malmö Kappsimningsklubb            26.42   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton            27.97   
Josefin Nilsson  1993  Simklubben Triton            28.18   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            28.78   
Victoria Jönsson  1999  S71            28.90   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            29.28   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            29.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:20 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 13, 20 manna herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mkk Lag 1  Malmö Kappsimningsklubb    27.59  54.27  1:18.26    9:15.84   
SK Sydsim  Simklubben Sydsim    25.79  52.67  1:19.04    9:37.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:10 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen final    Utskriftsdatum  17 juni 2015   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb och Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 juni 2015         
 
 
Gren 14, 20 manna damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mkk Lag 1  Malmö Kappsimningsklubb    30.98  1:00.65  1:28.56    10:12.29   
SK Sydsim  Simklubben Sydsim    30.55  59.56  1:27.73    10:27.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 juni 2015 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner