Tulokset Neptuniaden 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden 2015 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:54 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 23 maj 2015 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.14 | ||||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 27.82 | ||||||
3 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 28.07 | ||||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 29.64 | ||||||
5 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 29.82 | ||||||
6 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 29.85 | ||||||
7 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 30.76 | ||||||
8 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.84 | ||||||
9 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF Sf | 30.89 | ||||||
10 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.18 | ||||||
11 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.61 | ||||||
12 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.96 | ||||||
13 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 31.97 | ||||||
14 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.03 | ||||||
15 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.08 | ||||||
16 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.50 | ||||||
17 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 32.78 | ||||||
18 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.71 | ||||||
19 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.53 | ||||||
20 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF Sf | 34.60 | ||||||
21 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 34.65 | ||||||
22 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.92 | ||||||
23 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.96 | ||||||
24 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.24 | ||||||
25 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.26 | ||||||
26 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.34 | ||||||
27 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.36 | ||||||
28 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.40 | ||||||
29 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 35.44 | ||||||
30 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 35.47 | ||||||
31 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 35.88 | ||||||
32 | Jami Ihalainen | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.14 | ||||||
33 | Mika Arkkila | 2000 | Aurajoen Uinti | 36.37 | ||||||
34 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.63 | ||||||
35 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens IF Sf | 36.75 | ||||||
36 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.95 | ||||||
37 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.01 | ||||||
38 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägens Simförening | 37.16 | ||||||
39 | Matyas Török | 2002 | Spårvägens Simförening | 37.67 | ||||||
40 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.88 | ||||||
41 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.06 | ||||||
42 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF Sf | 38.11 | ||||||
43 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF Sf | 38.18 | ||||||
44 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 38.75 | ||||||
45 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 39.27 | ||||||
46 | Pieti Raunio | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.55 | ||||||
47 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.62 | ||||||
48 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.11 | ||||||
49 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägens Simförening | 40.28 | ||||||
50 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 40.45 | ||||||
51 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 40.49 | ||||||
52 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 40.58 | ||||||
53 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 40.61 | ||||||
54 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.94 | ||||||
55 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägens Simförening | 41.29 | ||||||
56 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 41.97 | ||||||
57 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.17 | ||||||
58 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägens Simförening | 42.23 | ||||||
59 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägens Simförening | 43.39 | ||||||
60 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.49 | ||||||
61 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.32 | ||||||
62 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägens Simförening | 46.07 | ||||||
63 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.23 | ||||||
64 | Markus Annas | 2004 | Spårvägens Simförening | 46.35 | ||||||
65 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.41 | ||||||
66 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.56 | ||||||
67 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägens Simförening | 47.14 | ||||||
68 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.15 | ||||||
69 | Tiger Martin | 2002 | Simklubben Neptun | 47.73 | ||||||
70 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF Sf | 48.87 | ||||||
71 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägens Simförening | 51.25 | ||||||
72 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.33 | ||||||
- | Chamindu Jayasuriya | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Oliver Sonneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Nooa Lehtoniemi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DSQ | ||||||
- | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 08:54 |