Resultater for Brøndby Sommer Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.19 | ||||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 47.56 | ||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.17 | ||||||
4 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 49.39 | ||||||
5 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.22 | ||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.56 | ||||||
7 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 51.11 | ||||||
8 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 53.13 | ||||||
9 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.73 | ||||||
10 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 54.15 | ||||||
11 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 57.03 | ||||||
12 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 57.22 | ||||||
13 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 57.52 | ||||||
14 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 58.22 | ||||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 58.58 | ||||||
16 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.35 | ||||||
17 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:03.57 | ||||||
18 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.12 | ||||||
19 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:05.46 | ||||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.70 | ||||||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.91 | ||||||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.54 | ||||||
4 | Nova Carter | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.44 | ||||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.92 | ||||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.17 | ||||||
7 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.18 | ||||||
8 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.85 | ||||||
9 | Alexandra Gudjonsdottir | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.33 | ||||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Brysttag v 25m | |||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.09 | ||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 35.52 | ||||||
3 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.62 | ||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.37 | ||||||
5 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.78 | ||||||
6 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.09 | ||||||
7 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 38.79 | ||||||
8 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.20 | ||||||
9 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.91 | ||||||
10 | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.71 | ||||||
11 | Maria Slot | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.92 | ||||||
12 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 50.48 | ||||||
13 | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.49 | ||||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.70 | ||||||
2 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.47 | ||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.16 | ||||||
4 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.30 | ||||||
5 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.34 | ||||||
6 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.19 | ||||||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 |