Results for Brøndby Sommer Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.36 | 1:15.19 | |||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.40 | 1:16.95 | |||||
3 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.60 | 1:17.33 | |||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 37.94 | 1:18.19 | |||||
5 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.08 | 1:19.88 | |||||
6 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.85 | 1:20.29 | |||||
7 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.21 | 1:20.50 | |||||
8 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 40.27 | 1:22.95 | |||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.37 | 1:24.83 | |||||
10 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.22 | 1:26.57 | |||||
11 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.49 | 1:31.51 | |||||
12 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.23 | 1:31.60 | |||||
13 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 44.52 | 1:34.89 | |||||
14 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.71 | 1:35.58 | |||||
15 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.52 | 1:37.08 | |||||
16 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.00 | 1:39.13 | |||||
17 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.98 | 1:39.14 | |||||
18 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 47.35 | 1:40.45 | |||||
19 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 48.77 | 1:43.76 | |||||
20 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 46.33 | 1:43.85 | |||||
21 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.93 | 1:46.24 | |||||
22 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 51.74 | 1:46.70 | |||||
23 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 49.02 | 1:47.74 | |||||
24 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 51.11 | 1:48.05 | |||||
25 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 51.98 | 1:50.73 | |||||
26 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.75 | 1:58.00 | |||||
27 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 53.65 | 2:04.52 | |||||
28 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.75 | 2:11.33 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 28.70 | 58.31 | |||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.11 | 1:03.72 | |||||
3 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 30.89 | 1:04.90 | |||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.48 | 1:04.90 | |||||
5 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.81 | 1:05.21 | |||||
6 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.59 | 1:07.08 | |||||
7 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.85 | 1:07.27 | |||||
8 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.45 | 1:08.59 | |||||
9 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 34.41 | 1:11.78 | |||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.65 | 1:12.98 | |||||
11 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 36.50 | 1:15.39 | |||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 39.64 | 1:20.56 | |||||
13 | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 39.91 | 1:24.58 | |||||
14 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.14 | 1:24.81 | |||||
- | Benjamin Spicker | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 28.68 | 59.68 | |||||
2 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.72 | 1:03.14 | |||||
3 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.05 | 1:03.38 | |||||
4 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 31.01 | 1:04.42 | |||||
5 | August Hertz Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.22 | 1:07.21 | |||||
6 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 32.36 | 1:08.62 | |||||
7 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 34.02 | 1:09.19 | |||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.72 | 1:21.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 |