2018-12-16   13:54:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Serneke International

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  17:59   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim C D E pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: SERNEKE 
10 år och yngre: Hannes Wrenne (2004) 2:56.05 2014-09-05 
11 - 12 år: Ted Niklasson (2001) 2:28.51 2013-09-06 
13 - 14 år: Albin Edvardsson (2000) 2:08.46 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    38.02  1:22.63  2:09.67    2:54.53  0-10 Åldersgrupp Rekord 
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    38.79  1:23.10  2:10.04    2:56.26   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    39.03  1:25.02  2:13.17    3:00.67   
Tim Jansson  2005  Alingsås SLS    40.76  1:31.56      3:12.47   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    42.08  1:30.82  2:23.33    3:13.12   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    41.62  1:32.68  2:24.03    3:13.95   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    42.17  1:34.03  2:28.08    3:15.76   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    44.18  1:37.01  3:22.51    3:22.51   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    45.38  1:37.70  2:33.09    3:25.60   
10  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim    43.89  1:38.36      3:33.30   
11  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    49.29  1:50.38  2:52.44    3:50.27   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim C D E pojkar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: SERNEKE 
10 år och yngre: Hannes Wrenne (2004) 2:56.05 2014-09-05 
11 - 12 år: Ted Niklasson (2001) 2:28.51 2013-09-06 
13 - 14 år: Albin Edvardsson (2000) 2:08.46 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    36.09  1:15.50  1:55.39    2:32.80   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    35.45  1:15.91  1:56.95    2:36.74   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    37.32  1:18.25  1:58.54    2:36.81   
Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS    37.31  1:18.67  1:59.84    2:39.34   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    38.57  1:22.10  2:07.17    2:47.28   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    39.84  1:23.88  2:10.45    2:54.01   
Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS    41.91  1:29.04  2:16.12    3:01.75   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    40.26  1:28.71  1:29.06    3:03.91   
Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    41.28  1:29.04  2:21.63    3:12.10   
10  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    43.26  1:32.26  2:22.92    3:14.21   
11  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    49.30  1:48.61  2:48.32    3:47.85   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim C D E pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: SERNEKE 
10 år och yngre: Hannes Wrenne (2004) 2:56.05 2014-09-05 
11 - 12 år: Ted Niklasson (2001) 2:28.51 2013-09-06 
13 - 14 år: Albin Edvardsson (2000) 2:08.46 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.20  1:02.00  1:36.61    2:11.35   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    30.41  1:04.23  1:40.81    2:17.35   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.96  1:07.65  1:44.97    2:21.31   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    32.68  1:07.67  1:45.02    2:23.60   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    33.20  1:11.23  1:50.79    2:27.64   
Liam Johansson  2001  Alingsås SLS    35.30  1:14.08  1:53.94    2:33.06   
Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb    33.07  1:12.66  1:57.13    2:40.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:59 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 2, 200m Frisim C D E flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
10 år och yngre: Sofia Henningsson (2004) 2:51.04 2014-09-05 
11 - 12 år: Ella Simander (2002) 2:24.78 2014-09-05 
13 - 14 år: Klara Tistrand (2001) 2:18.25 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    36.54  1:18.98  2:01.04    2:42.74  0-10 Åldersgrupp Rekord 
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    39.42  1:23.91  2:11.32    2:57.07   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap    40.04  1:26.96  2:16.00    3:01.44   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    40.68  1:27.19  2:17.14    3:02.31   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    44.22  1:35.80  2:27.76    3:19.33   
Elin Bohlin  2005  Alingsås SLS    47.86  1:41.07  2:34.35    3:26.02   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            DNF   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim C D E flickor, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
10 år och yngre: Sofia Henningsson (2004) 2:51.04 2014-09-05 
11 - 12 år: Ella Simander (2002) 2:24.78 2014-09-05 
13 - 14 år: Klara Tistrand (2001) 2:18.25 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    34.20  1:12.58  1:52.94    2:32.69   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    35.65  1:16.30  1:59.20    2:40.92   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS    35.74  1:17.40  2:01.38    2:41.54   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    36.76  1:18.88  2:01.74    2:43.08   
Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS    39.42  1:23.71  2:08.66    2:48.57   
Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    38.44  1:21.71  2:07.37    2:51.85   
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    39.15  1:25.42  2:12.42    2:55.73   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    40.74  1:28.28  2:17.62    3:04.07   
Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    40.33  1:28.80  2:19.21    3:07.65   
10  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    42.41  1:32.30  2:22.75    3:09.88   
11  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    41.57  1:31.69  2:21.48    3:10.70   
12  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    42.69  1:33.04  2:24.24    3:13.17   
13  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim    42.73  1:34.12  2:28.97    3:16.67   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    43.89  1:37.14  2:29.30    3:16.78   
15  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    43.17  1:35.51  2:29.67    3:19.64   
16  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    43.82  1:35.82  2:30.94    3:23.23   
17  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    47.31  1:44.74  2:45.10    3:44.70   
18  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    49.57  1:48.68  2:50.98    3:51.64   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim C D E flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
10 år och yngre: Sofia Henningsson (2004) 2:51.04 2014-09-05 
11 - 12 år: Ella Simander (2002) 2:24.78 2014-09-05 
13 - 14 år: Klara Tistrand (2001) 2:18.25 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    31.46  1:05.75  1:40.94    2:14.68  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    31.19  1:05.39  1:41.03    2:14.94   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    32.17  1:06.73  1:42.76    2:18.61   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    32.75  1:07.85  1:43.85    2:19.34   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.99  1:08.09  1:44.70    2:19.98   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    32.63  1:08.02  1:44.93    2:22.26   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.97  1:10.13  1:48.36    2:27.02   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    38.14  1:22.38  2:07.52    2:48.72   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    38.71  1:23.49  2:09.44    2:51.67   
10  Alva Törnros  2002  Varberg Sim    42.06  1:30.94  2:21.22    3:08.88   
11  Zella Eklöv  2002  Varberg Sim    41.85  1:31.96  2:24.08    3:11.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  18:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  18:32   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 3, 400m Medley A B C pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: ICA Maxi 
13 - 14 år: Albin Lövgren (1999) 5:07.48 2013-09-06 
15 - 16 år: Hjalmar Löfvenborg (1999) 5:47.26 2014-09-05 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:32.89 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:14.29  2:30.58  4:05.95    5:16.77  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:12.53  2:41.61  4:07.75    5:26.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  18:32 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  18:48   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 4, 400m Medley A B C flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Lindelöf 
13 - 14 år: Nikki Brockmar (1999) 5:37.23 2013-09-06 
15 - 16 år: Emma Dimitriou Sagré (1999) 5:22.38 2014-09-05 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 4:53.49 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    1:21.67  2:50.50  4:24.17    5:39.55   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    1:21.97  2:54.94  4:32.65    5:46.70   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    1:22.38  2:53.89  4:31.93    5:51.34   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Medley A B C flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Lindelöf 
13 - 14 år: Nikki Brockmar (1999) 5:37.23 2013-09-06 
15 - 16 år: Emma Dimitriou Sagré (1999) 5:22.38 2014-09-05 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 4:53.49 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:12.45  2:39.14  4:16.95    5:27.03   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:14.44  2:43.39  4:24.01    5:37.60   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    1:21.26  2:48.49  4:22.23    5:43.21   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:23.96  2:51.72  4:31.11    5:50.56   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    1:19.13  2:51.68  4:36.03    6:01.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  18:48 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  19:16   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 5, 400m Frisim A B C pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: ARENA 
13 - 14 år: Albin Lövgren (1999) 4:31.57 2013-09-06 
15 - 16 år: Philip Bergstedt (1998) 4:37.00 2013-09-06 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:01.24 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Skövde Simsällskap    1:08.50  2:24.20  3:40.74    4:53.40   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    1:07.17  2:23.26  3:42.20    5:01.35   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    1:09.82  2:30.69  3:55.84    5:19.23   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    1:15.98  2:39.91  4:05.52    5:28.87   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    1:17.67  2:43.83  4:09.12    5:35.65   
Liam Johansson  2001  Alingsås SLS    1:15.56  2:41.26  4:10.49    5:40.63   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:22.63  2:58.80  4:36.20    6:11.59   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim A B C pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: ARENA 
13 - 14 år: Albin Lövgren (1999) 4:31.57 2013-09-06 
15 - 16 år: Philip Bergstedt (1998) 4:37.00 2013-09-06 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:01.24 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    1:02.87  2:12.36  3:21.07    4:28.49  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    1:02.36  2:12.05  3:22.36    4:32.60   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:05.17  2:16.99  3:28.72    4:39.86   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    1:05.61  2:19.77  3:36.38    4:54.42   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    1:08.73  2:24.46  3:42.78    4:59.92   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim A B C pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: ARENA 
13 - 14 år: Albin Lövgren (1999) 4:31.57 2013-09-06 
15 - 16 år: Philip Bergstedt (1998) 4:37.00 2013-09-06 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:01.24 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Schiller  1997  Skövde Simsällskap    1:08.40  2:27.18  3:48.90    5:09.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  19:16 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  19:30   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 6, 400m Frisim A B C flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Grand Hotel 
13 - 14 år: Nikki Brockmar (1999) 4:49.01 2013-09-06 
15 - 16 år: Frida Berglund (1999) 5:05.86 2014-09-05 
17 - 99 år: Isabelle Höstman (1990) 4:28.92 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:07.07  2:19.36  3:32.23    4:44.48  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:10.22  2:24.83  3:39.11    4:52.32   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    1:09.55  2:23.91  3:39.22    4:55.46   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:11.61  2:29.82  3:47.49    5:00.64   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    1:13.67  2:32.69  3:48.75    5:02.85   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb    1:19.24  2:51.26  4:22.86    5:49.81   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    1:27.73  4:03.32  5:50.51    6:38.33   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim A B C flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Grand Hotel 
13 - 14 år: Nikki Brockmar (1999) 4:49.01 2013-09-06 
15 - 16 år: Frida Berglund (1999) 5:05.86 2014-09-05 
17 - 99 år: Isabelle Höstman (1990) 4:28.92 2012-09-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:09.06  2:20.32  3:32.12    4:42.99  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:15.37  2:34.77  3:52.17    5:09.74   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:14.16  2:34.58  3:56.26    5:16.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  19:30 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  08:40   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 7, 100m Frisim A B pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: SERNEKE 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.68 2012-09-08 
17 - 99 år: Jesper Jonsson (1993) 51.80 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    26.30        54.36   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    27.90        57.69   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    27.82        59.27   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    29.30        1:00.66   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    28.94        1:00.84   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    29.26        1:01.89   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    29.55        1:02.41   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    29.87        1:02.80   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    31.01        1:04.52   
10  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    31.15        1:04.82   
11  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    31.29        1:08.29   
12  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    33.02        1:09.77   
13  Archie Gardiner  2000  Göteborg Sim    32.96        1:10.85   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim A B pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: SERNEKE 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.68 2012-09-08 
17 - 99 år: Jesper Jonsson (1993) 51.80 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    26.35        54.15   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    28.28        57.52   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    28.00        58.42   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    28.92        59.79   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    30.00        1:02.28   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    30.31        1:03.19   
Carl Schiller  1997  Skövde Simsällskap    29.92        1:03.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  08:40 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  09:24   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 8, 100m Frisim C D E flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
10 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:14.02 2013-09-06 
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:04.99 2011-09-10 
13 - 14 år: Nikki Brockmar (1999) 1:01.10 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    34.82        1:15.69   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap    39.42        1:22.92   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    39.82        1:24.06   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    42.01        1:25.96   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    39.27        1:26.05   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    41.10        1:29.04   
Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim    43.41        1:31.50   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    42.00        1:32.17   
Linnea Hyvönen  2005  Alingsås SLS    44.90        1:34.06   
10  Elin Bohlin  2005  Alingsås SLS    45.94        1:34.50   
11  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    43.61        1:34.83   
12  Emmi Engström  2005  Varberg Sim    43.73        1:34.93   
13  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    43.03        1:37.29   
14  Nellie Siwersjö  2006  Alingsås SLS    47.41        1:37.60   
15  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    47.19        1:37.83   
16  Elin Eisner  2005  Alingsås SLS    45.78        1:39.25   
17  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    47.71        1:43.81   
18  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    48.27        1:44.32   
19  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap    52.16        1:48.56   
20  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    51.67        1:50.70   
21  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim    53.92        2:02.13   
22  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    56.50        2:03.04   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim C D E flickor, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
10 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:14.02 2013-09-06 
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:04.99 2011-09-10 
13 - 14 år: Nikki Brockmar (1999) 1:01.10 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    31.56        1:05.40   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    32.83        1:08.52   
Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim    34.34        1:10.62   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    34.79        1:13.40   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    35.97        1:14.82   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS    35.80        1:14.87   
Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS    36.35        1:14.91   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    35.21        1:15.22   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    36.39        1:16.35   
10  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    36.73        1:17.03   
11  Jessica Linder  2004  Göteborg Sim    36.74        1:17.21   
12  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    37.12        1:17.27   
13  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    36.64        1:17.77   
14  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    37.02        1:18.28   
15  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    36.88        1:18.31   
16  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås    38.33        1:18.43   
17  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    38.36        1:18.51   
18  Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    35.69        1:18.66   
19  Sofie Asterling  2003  Göteborg Sim    38.26        1:19.46   
20  Tilda Johansson Hillbert  2004  Göteborg Sim    37.02        1:19.57   
21  Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.03        1:19.62   
22  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    36.92        1:19.65   
23  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    37.33        1:20.02   
24  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    38.15        1:20.27   
25  Thea Grundström  2003  Göteborg Sim    38.17        1:21.11   
26  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    39.15        1:21.24   
27  Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS    39.63        1:22.47   
28  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    39.15        1:22.64   
29  Ebba Söderberg  2003  Alingsås SLS    39.23        1:22.78   
30  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    37.64        1:23.24   
31  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    39.18        1:23.34   
32  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    39.30        1:23.88   
33  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim    40.67        1:24.00   
34  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    41.18        1:24.61   
35  Stella Buer  2004  Göteborg Sim    39.26        1:24.72   
36  Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    39.44        1:24.81   
37  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    40.57        1:25.54   
38  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    40.74        1:25.63   
39  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    40.03        1:25.70   
40  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    40.48        1:25.73   
41  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    40.86        1:25.96   
42  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    40.49        1:27.20   
43  Elin Nedoh  2003  Göteborg Sim    40.93        1:28.09   
44  Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.22        1:28.87   
45  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb    44.12        1:29.61   
46  Elinor Gardiner  2004  Göteborg Sim    42.39        1:29.79   
47  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    42.80        1:30.68   
48  Sofia Siwersjö  2004  Alingsås SLS    43.12        1:31.06   
49  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    41.73        1:31.38   
50  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim    42.29        1:31.45   
51  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb    42.00        1:31.66   
52  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    43.19        1:32.93   
53  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    43.70        1:32.95   
54  Sofia Berander  2003  Falkenbergs Simklubb    44.72        1:33.81   
55  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb    43.41        1:33.83   
56  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    43.81        1:33.97   
57  Lovisa Lein  2004  Göteborg Sim    43.94        1:34.07   
58  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    44.94        1:34.20   
59  Klara Sillerström  2003  Alingsås SLS    43.43        1:34.63   
60  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim    46.57        1:36.55   
61  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb    44.38        1:37.55   
62  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    44.10        1:37.99   
63  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    46.61        1:38.96   
64  Indra Salander  2003  Alingsås SLS    45.38        1:39.78   
65  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg    45.28        1:41.24   
66  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    49.14        1:46.28   
67  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    56.76        2:01.79   
Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim C D E flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
10 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:14.02 2013-09-06 
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:04.99 2011-09-10 
13 - 14 år: Nikki Brockmar (1999) 1:01.10 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    30.59        1:02.16   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    30.47        1:03.30   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    31.16        1:04.93   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    31.09        1:05.46   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.19        1:06.08   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    32.12        1:06.11   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    32.61        1:08.00   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    32.87        1:08.43   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    33.03        1:08.48   
10  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.68        1:08.63   
11  Agnes Svantesson  2001  Alingsås SLS    33.67        1:10.11   
12  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    34.00        1:11.46   
13  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    33.04        1:11.49   
14  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    33.30        1:11.96   
15  Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim    35.05        1:12.76   
16  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    34.49        1:12.88   
17  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    35.59        1:13.97   
18  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    35.77        1:14.20   
19  Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås    35.31        1:14.41   
20  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    37.12        1:15.77   
21  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    36.21        1:16.24   
22  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    36.57        1:16.28   
23  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb    36.41        1:16.70   
24  Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb    37.20        1:19.16   
25  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim    36.94        1:19.24   
26  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS    39.67        1:21.59   
27  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    40.27        1:22.49   
28  Teagan Hussey  2002  Göteborg Sim    37.87        1:22.79   
29  Zella Eklöv  2002  Varberg Sim    39.72        1:23.97   
30  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    38.53        1:24.99   
31  Alva Törnros  2002  Varberg Sim    40.67        1:26.00   
32  Moa Martinsson  2002  Varberg Sim    41.27        1:30.62   
33  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap    43.44        1:31.16   
34  Elin Andrén  2001  Göteborg Sim    43.98        1:34.90   
Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim            DNS   
Torun Sandén  2001  Göteborg Sim            DNS   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 9, 200m Frisim A B flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: ICA Maxi 
15 - 16 år: Nikki Brockmar (1999) 2:10.16 2014-09-06 
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:09.10 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    29.22  1:01.64  1:35.49    2:09.37  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    31.15  1:05.51  1:41.40    2:17.63   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    32.25  1:07.14  1:43.95    2:22.44   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    31.37  1:07.56  1:46.53    2:23.83   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    32.44  1:10.24  1:49.26    2:27.73   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    33.62  1:11.57  1:50.69    2:28.09   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    34.26  1:12.14  1:50.17    2:28.15   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    21.30  33.36  1:11.03    2:29.87   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.49  1:12.67  1:52.30    2:31.48   
10  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    34.93  1:13.72  1:54.81    2:36.05   
11  Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    35.47  1:15.33  1:57.09    2:37.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 10, 50m Frisim C D pojkar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Lindelöf 
11 - 12 år: Gustav Nislander (2001) 31.14 2013-09-06 
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 25.18 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            31.67   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            32.61   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            32.86   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            32.89   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            33.24   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            33.87   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            34.93   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            35.11   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            35.49   
10  Teo Mravac  2004  Varberg Sim            35.61   
11  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            35.65   
12  Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS            35.78   
13  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS            37.05   
14  Love Mellegård farstén  2003  Göteborg Sim            37.84   
15  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap            37.87   
16  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            37.99   
17  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            38.32   
18  Sam Heidarpour  2004  Göteborg Sim            38.61   
19  Vadim Nezhigay Rabochiy  2004  Simklubben Elfsborg            38.92   
20  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            39.25   
21  Hugo Huldén  2004  Varberg Sim            40.63   
22  Linus Friberg  2004  Göteborg Sim            40.85   
23  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            40.89   
24  Philip Lindgren  2004  Alingsås SLS            41.20   
25  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            43.27   
26  Lukas Jebsen Setterberg  2003  Göteborg Sim            43.96   
27  Jesper Figas  2003  Alingsås SLS            44.78   
28  Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            46.59   
29  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            51.60   
Nicolas Liu  2003  Göteborg Sim            DNS   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            DSQ   
Fredrik Pettersson  2003  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim C D pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Lindelöf 
11 - 12 år: Gustav Nislander (2001) 31.14 2013-09-06 
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 25.18 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            27.13   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            27.61   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb            28.45   
Daniel Öhman  2002  Skövde Simsällskap            28.77   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            29.40   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap            29.92   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            29.94   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            30.89   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            31.17   
10  Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            31.29   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            31.52   
12  Liam Johansson  2001  Alingsås SLS            31.69   
13  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            32.13   
14  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            33.06   
15  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim            34.11   
16  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            34.28   
17  Arvid Lindmark  2002  Alingsås SLS            34.89   
18  Otto Thelin  2001  Göteborg Sim            36.93   
19  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb            37.07   
20  Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap            37.76   
21  Oscar Jebsen Setterberg  2001  Göteborg Sim            38.01   
22  Victor Lindgren  2002  Alingsås SLS            39.09   
23  Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            40.34   
Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 11, 25m Fjärilsim E flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: ARENA 
10 år och yngre: Ida Sandwång (2001) 16.36 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            16.86   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            18.62   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            18.75   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            19.42   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            19.43   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            19.75   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            20.12   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            20.20   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            20.34   
10  Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim            20.55   
11  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            20.88   
12  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            21.93   
13  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            22.40   
14  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            22.61   
15  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            23.11   
16  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            23.35   
17  Linnea Hyvönen  2005  Alingsås SLS            23.37   
18  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            23.52   
19  Nellie Siwersjö  2006  Alingsås SLS            23.53   
20  Elin Bohlin  2005  Alingsås SLS            24.37   
21  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            24.54   
22  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            24.88   
23  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            25.35   
24  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            26.85   
25  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            27.19   
26  Elin Eisner  2005  Alingsås SLS            27.98   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            DSQ   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 12, 25m Fjärilsim E pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fabs 
10 år och yngre: Malte Almqvist (2004) 17.28 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            18.32   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            18.76   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            18.88   
Tim Jansson  2005  Alingsås SLS            20.08   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            20.47   
Svante Friberg  2005  Göteborg Sim            21.19   
Gustav Öhman  2005  Göteborg Sim            21.24   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            21.33   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            22.17   
10  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            22.68   
11  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            23.48   
12  Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            23.57   
13  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            24.02   
14  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            27.61   
15  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            27.64   
16  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            28.82   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim A B pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Statoil 
15 - 16 år: Andreas Elofsson (1995) 31.18 2011-09-10 
17 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 29.93 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            31.11  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS            32.49   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            33.37   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            34.41   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim            34.57   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            35.25   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS            35.92   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            36.98   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            37.89   
10  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            37.91   
11  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            39.09   
12  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            42.78   
13  Archie Gardiner  2000  Göteborg Sim            44.06   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim A B pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Statoil 
15 - 16 år: Andreas Elofsson (1995) 31.18 2011-09-10 
17 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 29.93 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            33.15   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            33.96   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            34.62   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb            34.74   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap            35.26   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS            36.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim A B flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Uponor 
15 - 16 år: Viktoria Reinhold (1996) 1:14.78 2012-09-08 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:09.39 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    36.98        1:16.71   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    36.79        1:18.36   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    37.58        1:19.54   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    40.38        1:24.95   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    41.01        1:25.54   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    41.62        1:28.79   
Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb    42.73        1:31.39   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    42.17        1:31.98   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    44.07        1:36.17   
10  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap    45.98        1:39.32   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim A B flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Uponor 
15 - 16 år: Viktoria Reinhold (1996) 1:14.78 2012-09-08 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:09.39 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    41.85        1:30.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim C D pojkar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Wicote 
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 1:19.97 2011-09-10 
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 1:07.80 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    44.74        1:33.06   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    44.88        1:33.09   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    43.96        1:33.56   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    46.29        1:37.37   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    46.00        1:38.92   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    48.28        1:38.93   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    46.97        1:39.04   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    46.95        1:39.73   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    50.15        1:42.64   
10  Sam Heidarpour  2004  Göteborg Sim    46.95        1:44.50   
11  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    50.38        1:45.43   
12  Hugo Huldén  2004  Varberg Sim    51.67        1:46.68   
13  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS    51.35        1:48.28   
14  Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS    51.20        1:48.31   
15  Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    51.65        1:48.68   
16  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    52.99        1:48.84   
17  Vadim Nezhigay Rabochiy  2004  Simklubben Elfsborg    52.47        1:50.84   
18  Philip Lindgren  2004  Alingsås SLS    55.15        1:56.89   
19  Love Mellegård farstén  2003  Göteborg Sim    56.76        1:57.80   
20  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    57.43        1:58.53   
21  Jesper Figas  2003  Alingsås SLS    59.04        2:02.00   
22  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim    56.70        2:02.57   
Daniel Saied  2003  Göteborg Sim            DNS   
Nicolas Liu  2003  Göteborg Sim            DNS   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            DSQ   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
Fredrik Pettersson  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Linus Friberg  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Lukas Jebsen Setterberg  2003  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim C D pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Wicote 
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 1:19.97 2011-09-10 
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 1:07.80 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    38.08        1:21.89   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    39.65        1:22.67   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    39.85        1:23.45   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    40.49        1:27.59   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    42.08        1:28.25   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    42.47        1:29.14   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    42.40        1:29.38   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    43.40        1:29.77   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    43.21        1:31.94   
10  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    44.15        1:33.06   
11  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    44.51        1:33.59   
12  Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    43.94        1:34.22   
13  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    44.67        1:37.92   
14  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    45.50        1:40.64   
15  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb    48.91        1:43.04   
16  Oscar Jebsen Setterberg  2001  Göteborg Sim    49.31        1:43.62   
17  Arvid Lindmark  2002  Alingsås SLS    49.21        1:44.36   
18  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim    49.69        1:45.17   
19  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    51.34        1:50.78   
20  Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim    52.30        1:52.59   
21  Victor Lindgren  2002  Alingsås SLS    55.91        1:57.22   
22  Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    59.22        2:13.22   
Daniel Öhman  2002  Skövde Simsällskap            DNS   
Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Otto Thelin  2001  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim A B pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Börjessons Bil 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 1:00.99 2012-09-08 
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 57.73 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    29.88        1:00.22  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    29.65        1:00.78   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    34.25        1:10.77   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    36.50        1:13.86   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    39.39        1:20.28   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    39.62        1:23.07   
Archie Gardiner  2000  Göteborg Sim    42.83        1:28.21   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim A B pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Börjessons Bil 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 1:00.99 2012-09-08 
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 57.73 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    29.90        1:00.33   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    31.01        1:03.38   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    31.27        1:06.07   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim C D flickor, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Länsförsäkringar 
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:10.19 2011-09-10 
13 - 14 år: Clara Vater (1997) 1:06.37 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    36.93        1:16.14   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    39.79        1:21.90   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS    39.57        1:22.23   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    39.62        1:22.24   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    41.33        1:24.19   
Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim    41.80        1:25.18   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    41.53        1:26.58   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    41.38        1:26.62   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    42.26        1:27.29   
10  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    43.59        1:27.30   
11  Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    41.91        1:27.45   
12  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    43.49        1:27.83   
13  Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    42.88        1:30.02   
14  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    43.05        1:30.49   
15  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS    44.46        1:30.90   
16  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    45.05        1:31.79   
17  Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS    45.02        1:32.34   
18  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    46.19        1:32.35   
19  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    44.66        1:32.73   
20  Stella Buer  2004  Göteborg Sim    45.47        1:35.05   
21  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim    45.92        1:35.24   
22  Thea Grundström  2003  Göteborg Sim    46.59        1:35.33   
23  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    46.68        1:35.79   
24  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    46.69        1:35.83   
25  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    46.65        1:35.97   
26  Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    46.92        1:36.07   
27  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    48.37        1:37.95   
28  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    47.34        1:38.00   
29  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    47.44        1:38.23   
30  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    46.04        1:39.25   
31  Klara Sillerström  2003  Alingsås SLS    49.48        1:39.63   
32  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    48.28        1:41.18   
33  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    49.57        1:42.75   
34  Sofia Berander  2003  Falkenbergs Simklubb    49.53        1:43.36   
35  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    51.88        1:45.83   
36  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    51.46        1:46.21   
37  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb    50.90        1:46.35   
38  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg    52.38        1:48.43   
39  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    54.78        1:49.36   
40  Indra Salander  2003  Alingsås SLS    52.14        1:49.85   
41  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    59.19        1:59.16   
42  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    1:01.09        2:05.97   
Elin Nedoh  2003  Göteborg Sim            DNS   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            DNF   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Elinor Gardiner  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
Lovisa Lein  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim C D flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Länsförsäkringar 
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:10.19 2011-09-10 
13 - 14 år: Clara Vater (1997) 1:06.37 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    34.59        1:11.40   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    35.34        1:12.89   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    36.16        1:15.41   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    37.58        1:16.97   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    38.56        1:18.26   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    38.41        1:18.93   
Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    39.17        1:20.14   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    39.96        1:20.82   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    38.71        1:21.11   
10  Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim    38.88        1:21.37   
10  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    39.82        1:21.37   
12  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    39.45        1:21.79   
13  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    39.02        1:22.75   
14  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    40.63        1:23.01   
15  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    40.56        1:24.22   
16  Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås    40.60        1:24.60   
17  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    41.59        1:26.61   
18  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    43.19        1:27.10   
19  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    42.54        1:28.74   
20  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap    41.69        1:29.27   
21  Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb    44.94        1:32.14   
22  Teagan Hussey  2002  Göteborg Sim    45.84        1:32.38   
23  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    45.80        1:32.53   
24  Alva Törnros  2002  Varberg Sim    47.46        1:35.68   
25  Zella Eklöv  2002  Varberg Sim    47.86        1:36.15   
26  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    46.95        1:36.36   
27  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS    47.18        1:39.22   
28  Moa Martinsson  2002  Varberg Sim    1:40.71        1:40.71   
29  Elin Andrén  2001  Göteborg Sim    54.36        1:49.01   
Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim            DNS   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  11:41   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 18, 100m Fjärilsim A B flicko, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Eriks ställningar 
15 - 16 år: Nike Kruners (1996) 1:06.18 2012-09-08 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:02.82 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    30.44        1:06.69   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    33.25        1:12.21   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    34.18        1:12.82   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    34.80        1:15.53   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    35.59        1:16.89   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    35.57        1:19.56   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    34.08        1:22.34   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    37.65        1:28.66   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:41 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim E pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: GB Glace 
10 år och yngre: Malte Almqvist (2004) 42.36 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            40.60  0-10 Åldersgrupp Rekord 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            43.36   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            44.92   
Tim Jansson  2005  Alingsås SLS            45.27   
Gustav Öhman  2005  Göteborg Sim            46.50   
Svante Friberg  2005  Göteborg Sim            47.11   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            47.22   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            47.66   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            47.83   
10  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            48.29   
11  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            48.42   
12  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            48.81   
13  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            50.08   
14  Lowe Stenberg  2006  Alingsås SLS            50.43   
15  Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            51.01   
16  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            53.83   
17  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            55.97   
18  Elias Klebom  2007  Alingsås SLS            1:04.31   
19  Eric Gideflod  2005  Alingsås SLS            1:20.02   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            DSQ   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            DSQ   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim E flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Vårgårda Buss 
10 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 38.40 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            37.88  0-10 Åldersgrupp Rekord 
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            42.33   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            43.32   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            44.50   
Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim            44.61   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            44.83   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            46.33   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            46.46   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            46.52   
10  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            46.58   
11  Elin Bohlin  2005  Alingsås SLS            46.73   
12  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            47.03   
13  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            47.65   
14  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            48.75   
15  Linnea Hyvönen  2005  Alingsås SLS            49.11   
16  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            50.18   
17  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            50.36   
18  Elin Eisner  2005  Alingsås SLS            50.38   
19  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            50.94   
20  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            51.27   
21  Hanna Eliasson  2005  Alingsås SLS            53.96   
22  Nellie Siwersjö  2006  Alingsås SLS            53.99   
23  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            55.09   
24  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            55.23   
25  Tova Figas  2006  Alingsås SLS            57.23   
26  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            57.33   
27  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            57.56   
28  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            58.82   
29  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            59.45   
30  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            59.46   
31  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:00.41   
32  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            1:02.98   
Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim C D flickor, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Pokalhuset 
11 - 12 år: Ida Sandwång (2001) 32.66 2013-09-06 
13 - 14 år: Ida Sandwång (2001) 30.51 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            33.44   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            34.76   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            36.77   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            37.88   
Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS            38.45   
Jessica Linder  2004  Göteborg Sim            38.48   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            38.96   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            39.04   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            39.85   
10  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            40.10   
11  Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim            40.17   
12  Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS            40.40   
13  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            40.65   
14  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            40.74   
15  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS            40.98   
16  Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            40.99   
17  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            41.20   
18  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            41.54   
19  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            42.13   
20  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            42.34   
21  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            42.67   
22  Stella Buer  2004  Göteborg Sim            43.06   
23  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            43.43   
24  Thea Grundström  2003  Göteborg Sim            43.90   
25  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            44.12   
26  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim            44.52   
27  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            44.60   
28  Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.54   
29  Ebba Söderberg  2003  Alingsås SLS            45.73   
30  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            46.47   
31  Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            47.13   
31  Tilda Johansson Hillbert  2004  Göteborg Sim            47.13   
33  Sofie Asterling  2003  Göteborg Sim            47.25   
34  Sofia Berander  2003  Falkenbergs Simklubb            47.52   
35  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            47.70   
36  Annie Stone  2003  Varberg Sim            48.18   
37  Elin Nedoh  2003  Göteborg Sim            48.70   
38  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            51.43   
38  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            51.43   
40  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            52.20   
41  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            53.90   
42  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            53.96   
43  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            55.07   
44  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            57.41   
Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            DSQ   
Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Lovisa Lein  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            DSQ   
Sofia Siwersjö  2004  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim C D flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Pokalhuset 
11 - 12 år: Ida Sandwång (2001) 32.66 2013-09-06 
13 - 14 år: Ida Sandwång (2001) 30.51 2014-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            30.79   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            31.85   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            32.25   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            32.77   
Agnes Svantesson  2001  Alingsås SLS            33.28   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            33.90   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            33.92   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            34.50   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            34.72   
10  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap            35.68   
11  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            35.90   
12  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim            35.91   
13  Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            38.30   
14  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim            39.10   
15  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim            39.12   
16  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            40.38   
17  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim            40.51   
18  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            41.67   
19  Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb            43.59   
20  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim            44.58   
21  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            46.09   
22  Zella Eklöv  2002  Varberg Sim            47.08   
23  Moa Martinsson  2002  Varberg Sim            48.43   
24  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            49.44   
25  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS            50.10   
26  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            51.41   
27  Alva Törnros  2002  Varberg Sim            51.54   
Torun Sandén  2001  Göteborg Sim            DNS   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Teagan Hussey  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  12:38   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 22, 200m Fjärilsim A B pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Grand Hotel 
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 2:11.75 2014-09-06 
17 - 99 år: Jesper Jonsson (1992) 2:11.61 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.20  1:07.23  1:43.48    2:18.64   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim A B pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Grand Hotel 
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 2:11.75 2014-09-06 
17 - 99 år: Jesper Jonsson (1992) 2:11.61 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    30.66  1:03.86  1:37.30    2:09.92  17-99 Åldersgrupp Rekord 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    30.24  1:03.98  1:37.55    2:11.73   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    30.29  1:03.65  1:37.39    2:12.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  12:44   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 23, 50m Ryggsim A B flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: SERNEKE 
15 - 16 år: Nike Kruners (1996) 31.48 2012-09-08 
17 - 99 år: Lovisa Klarén 30.09 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            32.00   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS            32.37   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            32.91   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            33.96   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            34.44   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            34.69   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.65   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            36.04   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            37.03   
10  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            37.53   
11  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            38.22   
12  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            39.06   
13  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            39.20   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim A B flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: SERNEKE 
15 - 16 år: Nike Kruners (1996) 31.48 2012-09-08 
17 - 99 år: Lovisa Klarén 30.09 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Månsson  1996  Landskrona Simsällskap            32.71   
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            42.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:44 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 24, 200m Medley A B flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: SERNEKE 
15 - 16 år: Nike Kruners (1996) 2:26.93 2012-09-08 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 2:18.81 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    31.67  1:11.92  1:56.44    2:32.07   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    33.29  1:12.46  1:57.37    2:33.48   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    34.13  1:14.23  2:01.96    2:37.68   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    33.15  1:15.31  2:03.79    2:39.36   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    35.89  1:17.25  2:07.79    2:45.79   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    33.95  1:17.57  2:07.82    2:48.40   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    36.91  1:21.54  2:13.60    2:53.99   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    38.60  1:24.44  2:17.42    2:57.35   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    38.35  1:27.03  2:20.63    2:59.77   
10  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb    36.86  1:25.54  2:19.04    3:02.71   
                     
 
Gren 24, 200m Medley A B flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: SERNEKE 
15 - 16 år: Nike Kruners (1996) 2:26.93 2012-09-08 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 2:18.81 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap    42.21  1:29.72  2:21.62    3:09.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 25, 200m Medley C D pojkar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 2:38.98 2011-09-10 
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 2:15.06 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    37.23  1:26.41  2:21.77    3:00.87   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    38.88  1:26.98  2:21.47    3:03.78   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    43.15  1:31.90  2:26.86    3:06.30   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    43.69  1:32.72  2:28.37    3:09.61   
Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS    44.70  1:34.33  2:30.41    3:10.33   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    45.66  1:36.54  2:29.88    3:10.44   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    41.70  1:32.73  2:27.81    3:12.08   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    45.68  1:35.73  2:29.60    3:12.97   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    43.05  1:29.82  2:36.41    3:15.25   
10  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    45.49  1:39.60  2:34.14    3:19.41   
11  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    51.04  1:49.06  2:43.64    3:33.69   
12  Hugo Huldén  2004  Varberg Sim    57.01  1:53.39  2:53.07    3:44.85   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Vadim Nezhigay Rabochiy  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Medley C D pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sparbanken Alingsås 
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 2:38.98 2011-09-10 
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 2:15.06 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    32.84  1:08.81  1:54.35    2:28.35   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    33.61  1:12.67  1:58.58    2:33.80   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    34.30  1:15.72  2:04.31    2:41.04   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    36.64  1:19.92  2:08.94    2:44.49   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    35.52  1:18.94  2:09.39    2:45.06   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    39.07  1:23.46  2:14.26    2:51.07   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    38.57  1:24.13  2:14.86    2:54.24   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    41.72  1:25.80  2:14.65    2:54.82   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    41.25  1:24.35  2:17.06    2:57.56   
10  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    35.90  1:25.96  2:23.45    3:02.37   
11  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    42.14  1:29.65  2:22.25    3:04.31   
12  Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim    39.89  1:30.30  2:30.02    3:13.77   
13  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    51.83  1:43.43  2:39.50    3:21.65   
14  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    45.02  1:36.46  2:38.35    3:22.97   
Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            DNS   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Liam Johansson  2001  Alingsås SLS            DSQ   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 26, 200m Bröstsim A B pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: ICA Maxi 
15 - 16 år: Wang Zijie (1996) 2:29.53 2011-09-10 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 2:23.46 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    33.09  1:10.39  1:48.06    2:25.25  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.89  1:17.04  1:58.58    2:38.30   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    36.93  1:18.18  2:01.11    2:41.89   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    35.96  1:17.24  2:00.13    2:42.03   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    37.09  1:19.55  2:02.77    2:44.16   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    36.51  1:18.35  2:01.68    2:44.95   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    38.94  1:23.63  2:08.58    2:54.13   
                     
 
Gren 26, 200m Bröstsim A B pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: ICA Maxi 
15 - 16 år: Wang Zijie (1996) 2:29.53 2011-09-10 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 2:23.46 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    36.48  1:16.91  1:57.90    2:38.39   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    36.99  1:18.08  1:59.99    2:40.62   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    40.30  1:24.06  2:07.79    2:50.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 27, 50m Bröstsim C D flickor, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Lindelöf 
11 - 12 år: Andrea Reinhold (2001) 38.92 2013-09-06 
13 - 14 år: Linnea Dunberg (2000) 36.46 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            37.42  11-12 Åldersgrupp Rekord 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            37.77   
Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS            40.51   
Ebba Söderberg  2003  Alingsås SLS            42.36   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            42.46   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            42.50   
Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            43.26   
Sofie Asterling  2003  Göteborg Sim            43.43   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            44.15   
10  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            44.50   
11  Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim            45.18   
12  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            45.24   
13  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            45.27   
14  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            45.49   
15  Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS            45.57   
16  Klara Sillerström  2003  Alingsås SLS            45.72   
17  Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.08   
18  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim            46.86   
19  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            47.01   
20  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            47.42   
20  Thea Grundström  2003  Göteborg Sim            47.42   
22  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            47.50   
23  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            47.79   
24  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            47.85   
25  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS            47.98   
25  Tilda Johansson Hillbert  2004  Göteborg Sim            47.98   
27  Nirvana Cavca  2004  Simklubben Elfsborg            48.32   
28  Jessica Linder  2004  Göteborg Sim            48.34   
29  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            48.52   
30  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            49.50   
31  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            49.59   
32  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            49.80   
33  Annie Stone  2003  Varberg Sim            50.13   
34  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim            50.24   
35  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            50.43   
36  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            50.61   
37  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            51.04   
38  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            51.23   
39  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            51.52   
40  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            52.40   
41  Elin Nedoh  2003  Göteborg Sim            52.50   
42  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim            52.74   
43  Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            52.99   
44  Elinor Gardiner  2004  Göteborg Sim            53.34   
45  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            53.42   
45  Matilda Blixt  2004  Alingsås SLS            53.42   
47  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            53.58   
48  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            53.82   
49  Indra Salander  2003  Alingsås SLS            53.97   
50  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            54.05   
51  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            54.43   
52  Stella Buer  2004  Göteborg Sim            54.83   
53  Lisa Sandberg  2004  Alingsås SLS            54.86   
54  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            55.27   
55  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            55.28   
56  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            55.32   
57  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            55.73   
58  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            55.90   
59  Sofia Siwersjö  2004  Alingsås SLS            56.77   
60  Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            57.48   
61  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            58.47   
62  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            58.68   
63  Lovisa Lein  2004  Göteborg Sim            58.95   
64  Sofia Berander  2003  Falkenbergs Simklubb            59.83   
65  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            1:00.76   
66  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            1:00.85   
Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim C D flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Lindelöf 
11 - 12 år: Andrea Reinhold (2001) 38.92 2013-09-06 
13 - 14 år: Linnea Dunberg (2000) 36.46 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            38.46   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            38.85   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap            39.19   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            40.03   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            40.74   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            40.82   
Agnes Svantesson  2001  Alingsås SLS            41.76   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            41.86   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            41.91   
10  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            41.92   
11  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim            42.28   
12  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim            42.40   
13  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim            42.83   
14  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            43.19   
15  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            43.56   
16  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim            43.83   
17  Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            43.97   
18  Moa Martinsson  2002  Varberg Sim            44.29   
19  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim            44.77   
20  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            44.79   
21  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            44.84   
22  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            45.36   
23  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim            45.59   
24  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            46.88   
25  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            47.20   
26  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim            48.03   
27  Alva Törnros  2002  Varberg Sim            48.98   
28  Teagan Hussey  2002  Göteborg Sim            49.87   
29  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS            51.14   
30  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            57.44   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Torun Sandén  2001  Göteborg Sim            DNS   
Zella Eklöv  2002  Varberg Sim            DNS   
Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
Elin Andrén  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 28, 50m Bröstsim E pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: ARENA 
10 år och yngre: Hannes Wrenne (2004) 46.18 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            48.25   
Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            49.36   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            49.50   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            50.60   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            50.81   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            51.19   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            51.51   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            51.96   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim            52.03   
10  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            52.74   
11  Gustav Öhman  2005  Göteborg Sim            53.55   
12  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            56.87   
13  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            57.70   
14  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            59.00   
15  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            59.96   
16  Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            1:00.88   
17  Lowe Stenberg  2006  Alingsås SLS            1:04.65   
18  Elias Klebom  2007  Alingsås SLS            1:06.61   
19  Svante Friberg  2005  Göteborg Sim            1:07.40   
20  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            1:08.73   
21  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            1:08.80   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Tim Jansson  2005  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 29, 50m Bröstsim E flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Fabs 
10 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 42.24 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            43.81   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            46.02   
Linnea Hyvönen  2005  Alingsås SLS            46.51   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            47.02   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            49.42   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            49.42   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            49.82   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            49.94   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            50.34   
10  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            51.67   
11  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            52.52   
12  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            53.24   
13  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            54.03   
14  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            54.37   
15  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            54.49   
16  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            54.90   
17  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            55.36   
18  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            55.72   
19  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            57.49   
20  Elin Bohlin  2005  Alingsås SLS            57.84   
21  Julia Jonsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            58.23   
22  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            58.26   
23  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            59.31   
24  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            59.44   
25  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            59.52   
26  Nellie Siwersjö  2006  Alingsås SLS            1:00.25   
27  Hanna Eliasson  2005  Alingsås SLS            1:00.83   
28  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            1:02.63   
29  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:03.36   
30  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            1:04.02   
31  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            1:04.41   
32  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            1:05.04   
33  Juliette Erixon  2005  Alingsås SLS            1:05.12   
34  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            1:05.30   
35  Tova Figas  2006  Alingsås SLS            1:07.07   
36  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            1:10.51   
37  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            1:10.61   
Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Elin Eisner  2005  Alingsås SLS            DSQ   
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 30, 50m Frisim A B flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Statoil 
15 - 16 år: Nike Kruners (1996) 27.92 2012-09-08 
17 - 99 år: Anna Rosén (1994) 26.85 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            28.13   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS            28.47   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            29.45   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            29.89   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            30.08   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            30.10   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            30.65   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            30.76   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            30.85   
10  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            31.28   
11  Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb            31.58   
12  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            32.09   
13  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            32.68   
14  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            33.42   
15  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            34.80   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim A B flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Statoil 
15 - 16 år: Nike Kruners (1996) 27.92 2012-09-08 
17 - 99 år: Anna Rosén (1994) 26.85 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Månsson  1996  Landskrona Simsällskap            30.22   
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            34.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 31, 100m Fjärilsim C D pojkar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Uponor 
11 - 12 år: Albin Lövgren (1999) 1:13.13 2011-09-10 
13 - 14 år: Albin Lövgren (1999) 1:01.07 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    36.48        1:19.56   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    40.61        1:27.35   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    41.65        1:32.80   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    43.22        1:35.71   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    46.21        1:38.32   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    46.96        1:43.38   
Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS    46.67        1:43.84   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    50.26        1:48.82   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim    53.01        2:01.38   
                     
 
Gren 31, 100m Fjärilsim C D pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Uponor 
11 - 12 år: Albin Lövgren (1999) 1:13.13 2011-09-10 
13 - 14 år: Albin Lövgren (1999) 1:01.07 2013-09-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    32.59        1:09.46   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    32.59        1:10.74   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    33.92        1:11.63   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    34.94        1:17.29   
Oliver Larsson  2001  Landskrona Simsällskap    38.02        1:23.13   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    38.37        1:24.31   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    40.67        1:26.54   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    39.04        1:29.65   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    40.21        1:30.41   
10  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    42.11        1:30.70   
11  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    42.23        1:32.20   
12  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    44.17        1:38.39   
13  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    48.39        1:43.71   
Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 32, 100m Medley A B pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Wicote 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 1:01.24 2012-09-08 
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 59.39 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    28.94        1:00.52  15-16 Åldersgrupp Rekord 
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    31.69        1:06.33   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    32.62        1:08.77   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    32.74        1:09.11   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    30.83        1:09.24   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    33.64        1:09.35   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    35.97        1:11.10   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.28        1:11.64   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    33.42        1:13.93   
10  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    38.22        1:17.00   
11  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    36.49        1:17.91   
12  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    37.14        1:20.52   
13  Archie Gardiner  2000  Göteborg Sim    39.08        1:26.87   
                     
 
Gren 32, 100m Medley A B pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Wicote 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 1:01.24 2012-09-08 
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 59.39 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    29.54        1:03.43   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    30.16        1:03.78   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    30.65        1:06.50   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    31.43        1:07.91   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    34.57        1:12.34   
Carl Schiller  1997  Skövde Simsällskap    35.03        1:14.26   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap    35.02        1:18.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 33, 25m Frisim E flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Börjessons Bil 
10 år och yngre: Ida Sandwång (2001) 15.81 2011-09-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            15.59  0-10 Åldersgrupp Rekord 
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            16.89   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            17.03   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            17.18   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            17.54   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            17.60   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            17.66   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            17.76   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            17.79   
10  Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim            17.83   
11  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            17.95   
12  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            17.98   
13  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            18.15   
14  Linnea Hyvönen  2005  Alingsås SLS            18.79   
15  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            19.07   
16  Elin Bohlin  2005  Alingsås SLS            19.16   
17  Nellie Siwersjö  2006  Alingsås SLS            19.35   
18  Meya Hansson  2005  Alingsås SLS            19.40   
19  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            19.46   
20  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            19.59   
21  Elin Eisner  2005  Alingsås SLS            19.62   
22  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            20.12   
23  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            20.35   
24  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            20.50   
25  Yasmine Sörensen  2005  Landskrona Simsällskap            20.53   
26  Ellen Tillberg  2005  Simklubben Alingsås            20.92   
27  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            21.05   
28  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            21.91   
29  Julia Jonsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            22.11   
30  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            22.39   
31  Frida Isaksson  2005  Simklubben Sydsim            22.55   
32  Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            22.70   
33  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            22.96   
34  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            23.31   
35  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            23.49   
36  Tova Figas  2006  Alingsås SLS            24.40   
37  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            24.92   
38  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            25.62   
39  Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            25.78   
40  Juliette Erixon  2005  Alingsås SLS            26.85   
41  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            28.12   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 34, 25m Frisim E pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Länsförsäkringar 
10 år och yngre: Malte Almqvist (2004) 15.86 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            16.12   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            16.80   
Tim Jansson  2005  Alingsås SLS            17.13   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            17.13   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap            17.46   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            17.61   
Gustav Öhman  2005  Göteborg Sim            17.76   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            17.79   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            18.02   
10  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            18.10   
11  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            18.78   
12  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            18.86   
13  Svante Friberg  2005  Göteborg Sim            19.01   
14  Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            19.04   
15  Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            19.36   
16  Carl Larmark  2005  Landskrona Simsällskap            19.76   
17  Lowe Stenberg  2006  Alingsås SLS            19.84   
18  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            20.54   
19  Seth Svensson  2005  Varberg Sim            20.88   
20  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            22.32   
21  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            22.98   
22  Elias Klebom  2007  Alingsås SLS            24.62   
23  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            24.92   
Eric Gideflod  2005  Alingsås SLS            DSQ   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Oskar Ödman  2006  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:29 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 35, 200m Ryggsim A B flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Grand Hotel 
15 - 16 år: Frida Berglund (1999) 42.48 2014-09-05 
17 - 99 år: Isabelle Höstman (1990) 2:24.18 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    34.54  1:11.16  1:49.55    2:27.46   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    35.82  1:15.61  1:55.60    2:33.90   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    36.83  1:16.21  1:56.65    2:35.12   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    35.35  1:15.06  1:56.50    2:36.42   
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    37.26  1:18.23  2:00.21    2:40.89   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    38.71  1:20.96  2:04.99    2:48.04   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    39.41  1:22.99  2:06.31    2:49.58   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    41.50  1:26.85  2:11.95    2:56.62   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    40.16  1:25.93  2:13.43    2:58.07   
10  Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    45.46  1:30.59  2:20.59    3:08.91   
Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 200m Ryggsim A B flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Grand Hotel 
15 - 16 år: Frida Berglund (1999) 42.48 2014-09-05 
17 - 99 år: Isabelle Höstman (1990) 2:24.18 2012-09-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Månsson  1996  Landskrona Simsällskap    36.78  1:18.84  2:01.13    2:43.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Serneke International    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Alingsås    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Alingsås SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 36, 50m Ryggsim C D flickor, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Spider Maskiner 
11 - 12 år: Ida Sandwång (2001) 33.23 2013-09-06 
13 - 14 år: Ida Sandwång (2001) 32.59 2014-09-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            36.75   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            37.28   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            37.88   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            37.97   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            38.74   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS            39.16   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            39.42   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            39.51   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            39.59   
10  Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            40.98   
11  Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim            41.19   
12  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim            41.24   
13  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS            41.29   
14  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            41.36   
15  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            41.54   
16  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim            42.07   
16  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS            42.07   
18  Stella Buer  2004  Göteborg Sim            42.42   
19  Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS            42.83   
20  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            42.84   
21  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            42.89   
22  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            42.95   
23  Jessica Linder  2004  Göteborg Sim            43.10   
24  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            43.48   
25  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            43.57   
26  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            43.91   
27