Resultater for Handelsbanken Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag Finaler
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 590 | 1:05.13 | 2:15.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 556 | 1:05.68 | 2:18.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | 549 | 1:07.27 | 2:19.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Morten Børre | 1996 | 546 | 1:06.99 | 2:19.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Knoblauch | 1993 | 538 | 1:04.28 | 2:20.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 484 | 1:09.97 | 2:25.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Andersen | 1992 | 421 | 1:15.20 | 2:32.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Niels Mortensen | 1995 | 379 | 1:11.17 | 2:37.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders Færch Jensen | 1988 | 229 | 1:29.98 | 3:06.19 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 578 | 1:05.55 | 2:16.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | 551 | 1:06.14 | 2:18.99 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 548 | 1:07.16 | 2:19.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 545 | 1:07.12 | 2:19.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 539 | 1:05.39 | 2:20.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 534 | 1:06.69 | 2:20.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | 504 | 1:07.95 | 2:23.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 502 | 1:08.17 | 2:23.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 487 | 1:08.56 | 2:24.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Johnbeck | 1997 | 419 | 1:12.42 | 2:32.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Simon Sønderriis | 1997 | 411 | 1:12.77 | 2:33.24 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Mark Simonsen | 1997 | 362 | 1:16.34 | 2:39.91 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Frandsen | 1998 | 274 | 1:26.74 | 2:55.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 541 | 1:07.06 | 2:19.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 476 | 1:11.08 | 2:25.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 457 | 1:09.87 | 2:28.00 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 452 | 1:10.49 | 2:28.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Anton Borg Hjort | 2000 | 402 | 1:10.03 | 2:34.42 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Andreas Jørgensen | 2000 | 392 | 1:11.20 | 2:35.73 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 2000 | 372 | 1:14.31 | 2:38.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 360 | 1:14.04 | 2:40.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Magnus Gertz | 2000 | 331 | 1:19.26 | 2:44.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 293 | 1:23.87 | 2:51.52 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Andreas Rasmussen | 1999 | 277 | 1:25.35 | 2:54.88 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
12 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 248 | 1:26.24 | 3:01.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emil Johansen | 1999 | 1:09.76 | 2:31.26 | EXTRA | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | DSQ | Ryg afs.mave 100m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 479 | 1:10.66 | 2:25.61 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 344 | 1:16.58 | 2:42.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 325 | 1:21.60 | 2:45.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 322 | 1:18.43 | 2:46.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 318 | 1:20.79 | 2:46.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 305 | 1:19.79 | 2:49.26 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Magnus V. Ancker | 2001 | 304 | 1:24.54 | 2:49.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 303 | 1:22.84 | 2:49.57 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 298 | 1:24.78 | 2:50.67 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 292 | 1:23.19 | 2:51.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Daniel Gallacher | 2002 | 282 | 1:21.86 | 2:53.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | William Ohrt | 2002 | 276 | 1:28.41 | 2:54.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 264 | 1:24.84 | 2:57.62 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 256 | 1:28.70 | 2:59.47 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 253 | 1:29.25 | 3:00.11 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | 177 | 1:38.70 | 3:22.97 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | David Bianco Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 229 | 1:30.71 | 3:06.32 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 215 | 1:38.31 | 3:10.29 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 199 | 1:29.38 | 3:15.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Simon Degn | 2003 | 180 | 1:39.17 | 3:21.66 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 149 | 1:46.36 | 3:34.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 144 | 1:49.66 | 3:37.34 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | 132 | 1:51.19 | 3:43.38 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | 122 | 1:49.76 | 3:49.36 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Ciano Kristensen | 2004 | 116 | 1:51.80 | 3:53.27 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Vincent Gasse | 2004 | 114 | 1:52.89 | 3:54.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Søren Have | 2004 | 108 | 1:56.55 | 3:58.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Jacob Lyse Søe | 2003 | DSQ | Ryg afs.mave 100m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Lei Lamberg | 2004 | DSQ | Ryg afl. mave 100m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:53 |