2017-11-21   01:50:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Aarhus Open    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  19:34   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juni 2015         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            25.82   
Magnus Andersen  1995  Roskilde Svømning            26.13   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening            26.17   
Jacob Severinsen  1995  Viborg Svømme Klub            26.37   
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening            26.54   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            26.63   
Jesper Stilling Julius  1993  Agfs Svømmeafdeling            26.74   
Sebastian Friis  1995  Agfs Svømmeafdeling            27.05   
Mads Knoblauch  1993  Odense Svømme Klub            27.14   
10  Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            27.28   
11  Anders L. Mogensen  1996  Agfs Svømmeafdeling            27.51   
12  Rasmus Jørgensen  1996  Viborg Svømme Klub            27.72   
13  Morten Børre  1996  Hovedstadens Svømmeklub            28.14   
14  Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.20   
15  Oliver Degn  1996  Odder Svømmeklub            28.26   
16  Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening            28.52   
17  Lasse Kammer  1995  Viborg Svømme Klub            29.15   
18  David Tørring  1995  Agfs Svømmeafdeling            29.24   
19  Frederik Bendix  1995  Agfs Svømmeafdeling            30.49   
20  Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.52   
21  Anders Færch Jensen  1988  IHF Svømning            35.68   
Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johannes Kjærgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling            26.11   
Lasse Dall  1997  Odder Svømmeklub            26.25   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.90   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svømmeklub            26.93   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            27.13   
Jonathan Kristensen  1998  Agfs Svømmeafdeling            27.44   
Jonas B. Jørgensen  1998  Agfs Svømmeafdeling            27.80   
Simon Sønderriis  1997  Lyseng IF            27.85   
Johannes E. Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.59   
10  Jon Riedel Pedersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.64   
11  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svømmeafdeling            28.82   
12  Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub            28.94   
13  Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.98   
14  Anthon Løbner  1997  Lyseng IF            29.08   
15  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.12   
16  Mads Johnbeck  1997  Roskilde Svømning            29.17   
17  Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub            29.26   
18  Jakob Vingborg  1998  Viborg Svømme Klub            30.12   
19  Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            30.23   
20  Emil Houlborg  1998  Viborg Svømme Klub            31.53   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening            26.85   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.16   
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub            28.51   
Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK            28.54   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            28.57   
Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            28.65   
Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub            28.70   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            29.13   
Magnus Vinjebo  1999  Roskilde Svømning            29.15   
10  Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            29.20   
11  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling            29.26   
12  Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening            29.30   
13  Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK            29.53   
14  Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.06   
15  Malthe Sielemann  1999  Kolding SK            30.31   
16  Mads Alnor  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            30.79   
17  Lars Christian Primdahl  2000  Svømmeklubben Nord            33.35   
18  Oliver Høyer  2000  Lyseng IF            34.62   
19  Casper Skyt Frederiksen  1999  Kolding SK            35.56   
20  Kristoffer B. Holm  1999  Agfs Svømmeafdeling            37.77   
21  Elias Lauritsen  2000  Solbjerg IF            40.94   
Emil Johansen  1999  Roskilde Svømning            29.56  EXTRA 
Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            29.36   
Rasmus Hald  2001  Kolding SK            29.61   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF            29.75   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.95   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            31.33   
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            32.60   
Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svømmeafdeling            32.78   
Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF            33.20   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling            33.45   
10  Johannes Gasse  2001  Agfs Svømmeafdeling            33.82   
11  Carl Brøchner  2002  Agfs Svømmeafdeling            34.10   
12  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            35.34   
13  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling            35.53   
14  Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            38.30   
15  Nicholas Bundgaard  2002  Odder Svømmeklub            39.86   
16  Kristoffer Jentzsch Jørgensen  2001  Solbjerg IF            39.91   
17  Jeppe Dall  2002  Odder Svømmeklub            40.04   
18  Alexander Korsager Elkjær  2001  Lyseng IF            40.20   
David Bianco Nielsen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Crawlben v/udsvøm 
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling            34.48   
Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF            35.54   
Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling            39.46   
Jacob Lyse Søe  2003  Odder Svømmeklub            39.70   
Simon Degn  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            43.12   
Mads Emil R. Hermansen  2005  Odder Svømmeklub            44.47   
Valdemar Wichmann  2003  Agfs Svømmeafdeling            45.55   
Ciano Kristensen  2004  Lyseng IF            47.34   
Alexander Jensen  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            48.95   
10  Lucas Rosenborg  2004  Lyseng IF            49.45   
11  Per Odrich  2006  Swim Team Neptun            51.32   
12  Vincent Gasse  2004  Agfs Svømmeafdeling            51.78   
13  Máni Snær Gunnlaugsson  2004  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            56.96   
14  Hugo Frederik Schumacher  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            58.44   
15  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            1:12.13   
Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Ej brystliggende 35m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til AGFs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare