2017-11-23   02:41:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Aarhus Open    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juni 2015         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1916-1998 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1991    686          28.42   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Camilla Dufour  1996    623          29.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Kalinka T. Mogensen  1995    615          29.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Ida Agerbak Trandum  1996    588          29.92   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Matilde Schrøder  1996    526          31.04   
  O.S.L.F.                   
Thea Hovmand Larsen  1997    518          31.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mia Kynde  1994    505          31.47   
  Lyseng IF                   
Rebecca Grønlund  1998    498          31.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Emma Lyngby Larsen  1998    489          31.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Stine Mary Vissing  1997    487          31.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Caroline Amalie Duus  1998    469          32.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Kirstine Feldinger  1996    452          32.65   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Ida Kristensen  1998    433          33.13   
  Viborg Svømme Klub                   
14  Nicoline Pontoppidan  1998    425          33.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
15  Veronika Storm  1998    395          34.16   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
16  Betina K. Pedersen  1994    386          34.43   
  Viborg Svømme Klub                   
17  Emma F. Sørensen  1998    375          34.74   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
18  Karoline Nielsen  1997    339          35.93   
  Svømmeklubben Nord                   
19  Nikoline Egerod Leth  1996    339          35.95   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
20  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996    318          36.72   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
21  Stine Boe Gad  1997    286          38.01   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    620          29.40   
  Odder Svømmeklub                   
Sofie Brøgger  2000    615          29.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Matilde Kjeldsen  1999    591          29.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Katrine B. Hansen  1999    580          30.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Vera Staun Hansen  1999    580          30.05   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Emma H. Christiansen  1999    569          30.25   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Nikoline Østerberg  2000    569          30.25   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Johanne Skovgaard Terp  1999    553          30.53   
  Odder Svømmeklub                   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000    546          30.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Julie Pavon Friis  1999    545          30.69   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Sofie Thunø Rasmussen  2000    541          30.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
12  Nanna Sonne  1999    541          30.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
13  Liva Schmid  2000    538          30.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
14  Lærke Harksen Nehmdahl  1999    537          30.83   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Katrine Jørgensen  2000    526          31.05   
  Lyseng IF                   
16  Luna Donde Feilberg  2000    522          31.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Marie-Louise Stentved  2000    515          31.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
18  Helena V. Ellling  2000    512          31.32   
  Silkeborg Svømmeklub                   
19  Freja Gram  1999    511          31.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
20  Maria Olsen  2000    510          31.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
21  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    509          31.38   
  IHF Svømning                   
22  Julie Lange Jørgensen  2000    504          31.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
23  Phoebe Linde Atkins  2000    503          31.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
24  Julie Højer Truelsen  2000    495          31.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
25  Julie Lundorff Larsen  2000    493          31.73   
  Silkeborg Svømmeklub                   
26  Amanda Duus  2000    491          31.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
27  Emily Brophy  1999    491          31.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
28  Ida Kusk  1999    488          31.83   
  Kolding SK                   
29  Emma Maagøe  1999    488          31.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
30  Anna Sommer Harrits  1999    478          32.05   
  Agfs Svømmeafdeling                   
31  Camilla Rask  1999    472          32.19   
  Odense Svømme Klub                   
32  Sofie Kornbek  2000    466          32.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
33  Helene G. Nedergaard  1999    466          32.33   
  Odder Svømmeklub                   
33  Nicoline Bredahl  2000    466          32.33   
  Silkeborg Svømmeklub                   
35  Josefine Bladt Wichmann  2000    460          32.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
35  Laura Blendstrup  1999    460          32.47   
  Swim Team Neptun                   
37  Nina Leisted Bertelsen  2000    458          32.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
38  Emma Anne Ljungstrøm  1999    456          32.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
38  Nina Corydon-Petersen  1999    456          32.56   
  Roskilde Svømning                   
40  Katrine Tetzschner Madsen  2000    452          32.66   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
40  Lærke Højbjerg  1999    452          32.66   
  Kolding SK                   
42  Emilie Spliid  2000    432          33.14   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
43  Josefine Strand Nielsen  2000    430          33.20   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
44  Laura Davidsen Nielsen  2000    427          33.29   
  Viborg Svømme Klub                   
45  Celia Erikstad  1999    397          34.10   
  Silkeborg Svømmeklub                   
46  Nina Lærke Mortensen  2000    374          34.78   
  Swim Team Neptun                   
47  Annabell Skytt Kristensen  1999    339          35.92   
  Kolding SK                   
48  Annabella B. Wammen  2000    337          36.02   
  Hillerød Svømmeklub                   
49  Yasmina Kristensen  2000    335          36.09   
  Lyseng IF                   
50  Gry Floor  2000    332          36.19   
  Odense Svømme Klub                   
51  Fie Holzmann  2000    300          37.44   
  Kolding SK                   
52  Bolette Mandrup Jensen  2000    291          37.80   
  Roskilde Svømning                   
53  Maria S. Johannsen  2000    281          38.24   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
54  Kathrine Varming Kokholm  2000    237          40.51   
  Solbjerg IF                   
55  Linnea Bruun Jørgensen  2000    222          41.38   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Kathrine Fog  2000              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Paaske  2001    507          31.43   
  Roskilde Svømning                   
Sigrid Lei Lamberg  2002    460          32.46   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Ida Bøgh Hald  2001    422          33.41   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Line Johannsen  2001    416          33.57   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Line Gertz  2001    413          33.65   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Julie Nykvist Jensen  2001    411          33.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Nicoline Kristiansen  2002    401          33.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mathilde Hvass Olesen  2001    358          35.29   
  Lyseng IF                   
Sofia Ingeberg  2002    357          35.32   
  Odder Svømmeklub                   
10  Selma Bruun  2001    352          35.48   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Freja Hansen  2001    334          36.11   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
12  Charlotte S. Jensen  2002    331          36.23   
  Svømmeklubben Nord                   
13  Cecilie Gregersen  2002    316          36.80   
  Odder Svømmeklub                   
14  Laura Buur Rasmussen  2001    303          37.32   
  Odder Svømmeklub                   
15  Victoria K. Jespersen  2001    301          37.38   
  IHF Svømning                   
16  Vera Veronica Jervidalo  2001    285          38.06   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
17  Alberte Bloch Hansen  2002    275          38.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
18  Sofia Louise Dahl  2002    259          39.28   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
19  Astrid Crone Jespersen  2002    223          41.29   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
20  Smiilla Brun Christensen  2001    185          43.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
21  Sara Klit  2002    109          52.47   
  IHF Svømning                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Naya Høgholt Sejr  2003    344          35.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mille Kjær Jensen  2004    331          36.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Thilde S. B. Pedersen  2004    236          40.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Freja Ulka Nielsen  2003    234          40.65   
  Kolding SK                   
Katrine Mols  2003    229          40.94   
  Lyseng IF                   
Veronica Brix  2003    215          41.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mathilde Tilsted Hansen  2003    212          42.02   
  IHF Svømning                   
Lærke Hemmer-Hansen  2004    198          42.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Ane Kirstine Granild  2004    188          43.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Celina Preusse Kaarup  2004    188          43.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Signe Thomsen  2004    185          43.92   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Kathrine Bech Nielsen  2004    180          44.32   
  Odder Svømmeklub                   
13  Frida Saks Justesen  2004    170          45.19   
  Lyseng IF                   
14  Katja Eskesen  2003    169          45.27   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
15  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    134          48.89   
  Agfs Svømmeafdeling                   
16  Cathrine Birkebæk  2004    133          49.04   
  Agfs Svømmeafdeling                   
17  Signe Ladefoged  2004    117          51.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
18  Emma Nonbye  2003    105          53.01   
  Odder Svømmeklub                   
19  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004    90          55.85   
  Swim Team Neptun                   
20  Cicilie Krogh Dinesen  2003    89          56.06   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
21  Malou Lundkvist Bundgaard  2004    50          1:08.03   
  Odder Svømmeklub                   
22  Kathrine Nonbye  2004    38          1:13.96   
  Odder Svømmeklub                   
Mie-Olise Kjærbo Jacobsen  2003              DSQ  Brystben v/50m 
  Swim Team Neptun                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2015 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malou Sejr  2005    162          45.95   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Laura G. Nedergaard  2005    141          48.14   
  Odder Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til AGFs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare