2017-11-21   05:11:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Aarhus Open    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juni 2015         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Matilde Schrøder  1996    705          33.11   
  O.S.L.F.                   
Tenna Jensen  1998    662          33.82   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Anna Wermuth  1996    659          33.86   
  Odense Svømme Klub                   
Merle F. V. Christensen  1998    604          34.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Maria Grandt  1998    586          35.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    518          36.70   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mette Dyrhauge Winther  1998    504          37.03   
  Odder Svømmeklub                   
Emma F. Sørensen  1998    488          37.42   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Emma Lyngby Larsen  1998    488          37.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Laura Cebula  1997    476          37.75   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Josephine Frede Bundgaard  1997    450          38.45   
  Lyseng IF                   
12  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998    448          38.50   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Ane Emilie Nielsen  1996    429          39.08   
  Viborg Svømme Klub                   
14  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996    402          39.93   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
15  Pernille Nislev  1998    400          39.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
16  Ida Marie Nielsen  1995    396          40.14   
  Viborg Svømme Klub                   
17  Ida Kristensen  1998    384          40.53   
  Viborg Svømme Klub                   
18  Christine Skouboe  1997    344          42.05   
  Swim Team Neptun                   
19  Anni Pedersen  1998    333          42.52   
  Kolding SK                   
20  Emma Lovring  1998    318          43.18   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
21  Cecilie Kristiansen  1990    40          1:26.16   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Fog  2000    572          35.50   
  Viborg Svømme Klub                   
Julie Pavon Friis  1999    569          35.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Liva Schmid  2000    550          35.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Klaudia W. Mogensen  2000    531          36.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Sofie W. Bunten  1999    531          36.40   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Augusta Marie Christensen  2000    522          36.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
Annabell Skytt Kristensen  1999    519          36.67   
  Kolding SK                   
Sofie Strandby  1999    511          36.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Katrine Jørgensen  2000    509          36.92   
  Lyseng IF                   
10  Amalie Fisker Brøchner  1999    503          37.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Camilla Rask  1999    500          37.14   
  Odense Svømme Klub                   
12  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    450          38.46   
  IHF Svømning                   
13  Marie Eske  1999    450          38.47   
  Swim Team Neptun                   
14  Nikoline Mathiesen  2000    435          38.90   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
15  Nanna Rolle  2000    426          39.15   
  Agfs Svømmeafdeling                   
16  Nikoline Østerberg  2000    423          39.25   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
17  Katrine Tetzschner Madsen  2000    416          39.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
18  Clara Holst  1999    414          39.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
19  Silke Mehr  2000    391          40.29   
  Roskilde Svømning                   
20  Annabella B. Wammen  2000    387          40.44   
  Hillerød Svømmeklub                   
21  Emilie Hermann Schimming  1999    361          41.37   
  Roskilde Svømning                   
22  Julie Højer Truelsen  2000    330          42.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
23  Camilla Aagaard  2000    271          45.52   
  Svømmeklubben Nord                   
24  Linnea Bruun Jørgensen  2000    259          46.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
25  Kathrine Varming Kokholm  2000    225          48.43   
  Solbjerg IF                   
26  Camilla Ottesen  2000    224          48.51   
  Svømmeklubben Nord                   
Matilde Fuglsang  2000              39.27  EXTRA 
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Hager  2001    602          34.91   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Line Gertz  2001    499          37.15   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Sigrid Lei Lamberg  2002    448          38.51   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Ida Bøgh Hald  2001    442          38.69   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Mathilde Hvass Olesen  2001    383          40.56   
  Lyseng IF                   
Julie Fink  2001    365          41.22   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
Johanne S. Christiansen  2002    347          41.93   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
Laura Buur Rasmussen  2001    338          42.29   
  Odder Svømmeklub                   
Nicoline Kristiansen  2002    333          42.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Smiilla Brun Christensen  2001    329          42.69   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Sofia Louise Dahl  2002    323          42.93   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
12  Freja Hansen  2001    312          43.45   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
13  Maja Fridberg Madsen  2002    285          44.78   
  Odder Svømmeklub                   
14  Lærke Als  2002    260          46.15   
  Svømmeklubben Nord                   
15  Sofie Knudsen  2001    258          46.29   
  Kolding SK                   
16  Louise Sutherland  2002    258          46.30   
  IHF Svømning                   
17  Mia Sommer Johansen  2002    251          46.71   
  Swim Team Neptun                   
18  Charlotte S. Jensen  2002    240          47.38   
  Svømmeklubben Nord                   
19  Astrid Crone Jespersen  2002    238          47.53   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
20  Alberte Bloch Hansen  2002    237          47.58   
  Agfs Svømmeafdeling                   
21  Thea L. Bæk Vinther  2002    205          49.98   
  IHF Svømning                   
22  Sara Klit  2002    155          54.86   
  IHF Svømning                   
Anne Almvig  2001              DNS   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Møller  2004    311          43.48   
  Swim Team Neptun                   
Ane Kirstine Granild  2004    258          46.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Freja Ulka Nielsen  2003    254          46.53   
  Kolding SK                   
Signe Ladefoged  2004    254          46.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Veronica Brix  2003    249          46.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lærke Hemmer-Hansen  2004    243          47.18   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Cathrine Birkebæk  2004    235          47.75   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Thilde S. B. Pedersen  2004    230          48.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Celina Preusse Kaarup  2004    215          49.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Kathrine Bech Nielsen  2004    202          50.19   
  Odder Svømmeklub                   
11  Emilie Theilade  2003    188          51.42   
  Solbjerg IF                   
12  Kimia Lotfipour  2003    183          51.89   
  Swim Team Neptun                   
13  Alberte Kempel Christense  2004    181          52.06   
  Swim Team Neptun                   
14  Maria Dyrhauge Winther  2004    174          52.77   
  Odder Svømmeklub                   
15  Frida Saks Justesen  2004    160          54.30   
  Lyseng IF                   
16  Signe Thomsen  2004    158          54.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
17  Mie-Olise Kjærbo Jacobsen  2003    150          55.47   
  Swim Team Neptun                   
18  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    146          55.89   
  Agfs Svømmeafdeling                   
19  Matilde Dalgaard Lauridse  2003    143          56.26   
  Odder Svømmeklub                   
20  Katja Eskesen  2003    137          57.15   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
21  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004    136          57.26   
  Swim Team Neptun                   
22  Cicilie Krogh Dinesen  2003    114          1:00.65   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
23  Emma Nonbye  2003    107          1:02.03   
  Odder Svømmeklub                   
24  Malou Lundkvist Bundgaard  2004    96          1:04.31   
  Odder Svømmeklub                   
25  Kathrine Nonbye  2004    37          1:28.35   
  Odder Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malou Sejr  2005    195          50.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Laura G. Nedergaard  2005    144          56.13   
  Odder Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til AGFs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare