2017-11-21   01:51:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Aarhus Open    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:00   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juni 2015         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik M. Mortensen  1996    553  1:10.59  2:26.31  3:52.43    4:56.92   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Timon Wedekind  1996    538  1:08.76  2:27.62  3:47.23    4:59.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Morten Børre  1996    535  1:06.37  2:25.20  3:50.29    5:00.20   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jesper Jensen  1996    484  1:11.10  2:30.43  4:03.60    5:10.40   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Oliver Degn  1996    482  1:09.20  2:29.18  3:59.27    5:10.92   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Hannibal Steenfos  1996              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Mandrup Madsen  1997    575  1:05.77  2:23.31  3:46.55    4:53.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anton Olsen  1998    569  1:04.71  2:23.23  3:51.32    4:54.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mikkel Fogelberg Handberg  1998    553  1:07.38  2:24.50  3:49.91    4:56.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Martin Grønning  1997    549  1:09.67  2:25.89  3:52.63    4:57.73   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    547  1:09.64  2:26.51  3:52.23    4:58.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Hørslev Sørensen  1999    534  1:09.57  2:28.50  3:54.39    5:00.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Sørensen  2000    471  1:11.60  2:33.08  4:05.66    5:13.26   
  O.S.L.F.                   
                     
Kasper Jørgensen  2000    438  1:07.08  2:31.84  4:07.69    5:21.04   
  Kolding SK                   
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    434  1:11.13  2:32.81  4:03.66    5:22.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
David Hjort  2000    423  1:08.31  2:31.10  4:05.05    5:24.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Alnor  2000    376  1:18.77  2:48.21  4:23.52    5:37.74   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    362  1:10.91  2:37.65  4:27.73    5:41.93   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Sebastian Halvorsen  1999    362  1:20.44  2:49.47  4:21.97    5:42.11   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Thorbjørn Eriksen  2000    293  1:23.32  2:59.65  4:39.63    6:06.98   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Juul Henriksen  2001    452  1:12.84  2:34.43  4:09.19    5:17.50   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    396  1:23.16  2:46.35  4:16.42    5:31.87   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    336  1:27.94  2:50.38  4:35.24    5:50.41   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Carl Brøchner  2002    276  1:22.18  2:57.36  4:46.37    6:14.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Andreas Skak Thomsen  2001    257  1:34.89  3:10.94  5:01.44    6:23.09   
  Swim Team Neptun                   
                     
Alexander Korsager Elkjær  2001    247  1:33.18  3:06.84  5:01.44    6:28.49   
  Lyseng IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til AGFs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare