2017-11-24   02:55:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Aarhus Open    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juni 2015         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 1916-1998 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Dufour  1996    623  1:08.08  2:30.95  4:02.27    5:14.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Maja Nielsen  1996    611  1:12.58  2:31.39  4:04.08    5:16.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nicoline Pontoppidan  1998    587  1:14.15  2:38.86  4:08.35    5:20.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998    529  1:12.91  2:36.19  4:13.11    5:31.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Betina K. Pedersen  1994    449  1:19.16  2:48.79  4:31.10    5:50.52   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Karoline Nielsen  1997    353  1:24.78  3:05.17  4:53.20    6:19.64   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Laura Christensen  1997    330  1:32.47  3:13.35  4:57.55    6:28.32   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Nikoline Egerod Leth  1996    286  1:36.36  3:19.77  5:09.99    6:47.35   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine B. Hansen  1999    679  1:08.58  2:26.64  3:55.03    5:05.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Thunø Rasmussen  2000    604  1:11.56  2:36.59  4:06.03    5:17.53   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999    599  1:08.79  2:29.76  4:03.92    5:18.43   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    594  1:10.23  2:30.98  4:06.81    5:19.17   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Vera Staun Hansen  1999    591  1:13.61  2:39.07  4:10.34    5:19.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Luna Donde Feilberg  2000    571  1:15.11  2:41.06  4:13.61    5:23.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Matilde Kjeldsen  1999    561  1:11.44  2:39.09  4:14.29    5:25.41   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Emma H. Christiansen  1999    542  1:09.91  2:36.48  4:15.28    5:29.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    501  1:14.54  2:37.04  4:22.09    5:37.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Nina Leisted Bertelsen  2000    494  1:16.34  2:45.02  4:23.83    5:39.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Helena V. Ellling  2000    488  1:14.90  2:47.59  4:26.51    5:40.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Snæfridur Sol  2000    478  1:15.13  2:40.41  4:23.89    5:43.20   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
13  Frederikke Jensen  2000    477  1:14.42  2:40.53  4:28.09    5:43.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Sofie Strandby  1999    473  1:16.28  2:51.67  4:23.40    5:44.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Josefine Bladt Wichmann  2000    461  1:18.04  2:46.91  4:23.86    5:47.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Laura Davidsen Nielsen  2000    443  1:18.92  2:51.82  4:31.65    5:52.00   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Bolette Mandrup Jensen  2000    409  1:22.88  2:54.79  4:37.89    6:01.34   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Johannsen  2001    549  1:14.73  2:41.70  4:12.50    5:27.82   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Silja Ösp Logadottir  2001    406  1:23.87  2:56.11  4:41.10    6:02.25   
  O.S.L.F.                   
                     
Charlotte Gravgaard  2001    353  1:30.61  3:08.93  4:54.46    6:19.48   
  Kolding SK                   
                     
Madison Guldborg  2001    340  1:29.76  3:05.01  4:55.19    6:24.40   
  Kolding SK                   
                     
Victoria K. Jespersen  2001    336  1:30.22  3:11.08  5:00.08    6:25.89   
  IHF Svømning                   
                     
Vera Veronica Jervidalo  2001    330  1:33.86  3:14.27  5:04.35    6:28.41   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Handelsbanken 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Skak Thomsen  2003              DNS   
  Swim Team Neptun                   
                     
Freja Røjkjær Rasmussen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Neptun                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til AGFs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare