2019-07-21   04:30:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Aarhus Open    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  21:32   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juni 2015         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 
Sponsor: Home 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Kornmaaler  1995    600  1:01.29  2:07.23  3:13.84    4:20.92   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian V. Rasmussen  1996    599  1:03.43  2:10.26  3:16.77    4:21.02   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ralf Dalby  1995    540  1:04.81  2:14.76  3:23.25    4:30.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Niels Mortensen  1995    393  1:10.11  2:26.82  3:43.97    5:00.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
Sponsor: Home 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997    610  1:03.32  2:10.65  3:14.31    4:19.39   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mads Midtbøll  1998    606  1:02.92  2:09.67  3:16.18    4:19.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Oskar Jørgensen  1998    596  1:03.00  2:10.55  3:16.48    4:21.42   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Magnus Høvsgaard  1997    589  1:03.40  2:10.59  3:16.79    4:22.52   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    583  1:02.55  2:10.29  3:16.79    4:23.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frederik Nerving  1997    574  1:04.40  2:12.96  3:19.45    4:24.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Tobias Alstrup Kjær  1998    552  1:03.69  2:12.76  3:21.49    4:28.25   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jon Riedel Pedersen  1998    511  1:03.09  2:11.80  3:24.03    4:35.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Johannes E. Mariegaard  1997    511  1:01.08  2:10.69  3:23.56    4:35.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Anders Juul Rasmussen  1997    511  1:05.07  2:16.42  3:26.02    4:35.22   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
11  Andreas Noer Sejrskild  1998    510  1:04.49  2:15.24  3:26.42    4:35.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Andreas Knage  1998    495  1:05.70  2:16.45  3:28.50    4:38.15   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Jonatan Balladone  1997    492  1:05.62  2:16.43  3:27.52    4:38.65   
  Odder Svømmeklub                   
                     
14  Jens N. Nielsen  1997    492  1:04.54  2:15.17  3:28.67    4:38.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Victor Kjærsgaard  1998    439  1:06.32  2:20.04  3:35.00    4:49.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Anthon Løbner  1997    411  1:01.65  2:19.31  3:38.34    4:55.80   
  Lyseng IF                   
                     
17  Nicklas Frandsen  1998    351  1:11.71  2:31.57  3:54.59    5:11.74   
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Home 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Sørensen  2000    538  1:03.98  2:13.25  3:22.87    4:30.56   
  O.S.L.F.                   
                     
Malthe Burgaard  2000    517  1:04.69  2:15.85  3:26.19    4:34.15   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anton Borg Hjort  2000    491  1:04.81  2:17.29  3:28.65    4:38.77   
  Lyseng IF                   
                     
Christian Rasmussen  2000    475  1:06.34  2:18.00  3:29.70    4:41.90   
  O.S.L.F.                   
                     
Daniel C. Biørrith  1999    459  1:08.05  2:20.31  3:33.45    4:45.15   
  Roskilde Svømning                   
                     
Joakim Palmqvist  1999    457  1:04.84  2:17.27  3:30.13    4:45.67   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mads Alnor  2000    409  1:08.74  2:24.89  3:42.12    4:56.29   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Mads Nielsen  2000    302  1:13.42  2:36.38  4:02.73    5:27.79   
  Swim Team Neptun                   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Home 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Juul Henriksen  2001    522  1:06.23  2:17.86  3:26.46    4:33.25   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    514  1:06.36  2:17.89  3:27.91    4:34.59   
  Lyseng IF                   
                     
Philip Andersen Ravn  2002    419  1:10.97  2:25.32  3:40.12    4:53.99   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Kristoffer Heerulff  2001    410  1:11.41  2:28.48  3:44.52    4:56.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian L H Frederiksen  2001    410  1:11.72  2:28.45  3:44.19    4:56.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    367  1:12.60  2:31.73  3:50.97    5:07.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Valdemar Kjærgaard  2001    366  1:11.90  2:30.34  3:50.82    5:07.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
William Svarer  2002    355  1:12.35  2:32.63  3:53.29    5:10.79   
  Kolding SK                   
                     
Benjamin B Nielsen  2001    345  1:13.27  2:32.55  3:53.48    5:13.51   
  Odder Svømmeklub                   
                     
10  Mathias Lund Hansen  2002    339  1:14.28  2:34.45  3:55.30    5:15.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Sofus Bolwig Balladone  2002    329  1:15.23  2:36.86  3:58.53    5:18.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Esben Røjkjær Rasmussen  2001    318  1:17.19  2:42.95  4:05.37    5:22.18   
  Swim Team Neptun                   
                     
13  Magnus V. Ancker  2001    308  1:15.55  2:39.57  4:04.93    5:25.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Wilfred Hove Lasthein  2002    272  1:18.13  2:47.56  4:17.05    5:39.39   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Gustav Funder Skovdam  2002              DNF   
  Swim Team Neptun                   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
Sponsor: Home 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    286  1:18.48  2:44.23  4:10.11    5:33.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frederik Lindholm  2004    244  1:20.57  2:50.54  4:22.68    5:51.99   
  Lyseng IF                   
                     
Mads Mikkelsen  2004    240  1:24.13  2:57.37  4:29.26    5:53.79   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Jacob Lyse Søe  2003    240  1:24.17  2:56.76  4:29.38    5:53.97   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    198  1:27.20  3:06.95  4:44.77    6:17.05   
  Lyseng IF                   
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    198  1:25.98  3:04.93  4:43.58    6:17.30   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    176  1:30.23  3:11.16  4:52.44    6:32.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    161  1:31.09  3:16.10  5:02.07    6:44.33   
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til AGFs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  21:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark