Tulokset Handelsbanken Aarhus Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 05 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 21:27 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.45 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:07.83 | 2:18.32 | 3:26.23 | 4:33.01 | |||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.57 | 2:18.15 | 3:30.00 | 4:41.06 | |||
4 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.78 | 2:18.28 | 3:31.43 | 4:43.94 | |||
5 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.07 | 2:18.43 | 3:30.77 | 4:44.00 | |||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.02 | 2:27.51 | 3:41.89 | 4:51.52 | |||
7 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.57 | 2:23.49 | 4:51.98 | ||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:08.27 | 2:22.33 | 3:38.72 | 4:54.53 | |||
9 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 1:11.49 | 2:29.49 | 3:49.34 | 5:06.31 | |||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.43 | 2:30.24 | 3:49.47 | 5:07.95 | |||
11 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:14.05 | 2:34.78 | 3:56.31 | 5:15.22 | |||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.86 | 2:37.00 | 3:56.07 | 5:15.46 | |||
13 | Laura Cebula | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:17.36 | 2:41.17 | 4:04.69 | 5:26.37 | |||
14 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:17.11 | 2:40.43 | 4:05.04 | 5:28.92 | |||
15 | Emma Lovring | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:20.51 | 2:48.14 | 4:15.50 | 5:37.73 | |||
16 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:21.04 | 2:48.65 | 4:16.16 | 5:42.16 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.75 | 2:13.20 | 3:20.83 | 4:27.99 | |||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:32.86 | ||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.48 | 2:14.43 | 3:24.29 | 4:34.11 | |||
4 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:06.58 | 2:16.95 | 3:27.45 | 4:36.40 | |||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.47 | 2:18.98 | 3:30.41 | 4:40.64 | |||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | 2:20.70 | 3:32.22 | 4:42.77 | |||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.50 | 2:17.14 | 3:29.20 | 4:42.87 | |||
8 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.71 | 2:22.67 | 3:34.25 | 4:43.39 | |||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 1:08.15 | 2:20.51 | 3:33.52 | 4:45.07 | |||
10 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.75 | 2:21.69 | 3:34.24 | 4:45.83 | |||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.81 | 2:21.53 | 3:35.06 | 4:46.97 | |||
12 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.61 | 2:20.17 | 3:34.28 | 4:48.13 | |||
13 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.20 | 2:24.17 | 3:37.69 | 4:50.12 | |||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.33 | 2:23.24 | 3:38.32 | 4:50.56 | |||
15 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:09.87 | 2:24.52 | 3:38.55 | 4:52.07 | |||
16 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:09.09 | 2:24.18 | 3:38.79 | 4:53.00 | |||
17 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.62 | 2:25.59 | 3:41.15 | 4:55.04 | |||
18 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.51 | 2:22.52 | 3:38.27 | 4:55.60 | |||
19 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.02 | 2:25.36 | 3:41.03 | 4:56.04 | |||
20 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:10.57 | 2:25.79 | 3:42.44 | 4:56.45 | |||
21 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.67 | 2:22.88 | 3:39.09 | 4:56.53 | |||
21 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:11.08 | 2:26.87 | 3:43.08 | 4:56.53 | |||
23 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.10 | 2:28.49 | 3:43.99 | 4:56.98 | |||
24 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:10.99 | 2:27.25 | 3:43.77 | 4:57.62 | |||
25 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.40 | 2:27.58 | 3:44.02 | 4:58.66 | |||
26 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:11.83 | 2:28.34 | 3:44.71 | 4:59.83 | |||
27 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.19 | 2:31.11 | 3:48.86 | 5:05.63 | |||
28 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 1:12.93 | 2:32.11 | 3:51.34 | 5:09.21 | |||
29 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.31 | 2:32.74 | 3:53.37 | 5:12.66 | |||
30 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder Svømmeklub | 1:13.73 | 2:34.36 | 3:56.42 | 5:19.70 | |||
31 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:13.91 | 2:36.67 | 3:58.49 | 5:19.75 | |||
32 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swim Team Neptun | 1:15.23 | 4:01.27 | 5:20.89 | 5:20.89 | |||
33 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder Svømmeklub | 1:17.46 | 2:40.83 | 4:03.90 | 5:23.56 | |||
34 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder Svømmeklub | 1:19.18 | 2:42.86 | 4:06.38 | 5:28.55 | |||
35 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.33 | 2:46.67 | 4:14.20 | 5:38.61 | |||
36 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:20.10 | 2:49.99 | 4:18.99 | 5:43.24 | |||
37 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:22.55 | 2:51.83 | 4:22.23 | 5:48.07 | |||
38 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:21.46 | 2:51.68 | 4:24.09 | 5:54.33 | |||
39 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.71 | 2:58.54 | 6:07.87 | 6:07.87 | |||
- | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.99 | 2:30.38 | 3:51.39 | 5:10.33 | EXTRA | ||
- | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:08.38 | 2:22.75 | 3:35.67 | 4:48.02 | |||
2 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.44 | 2:27.24 | 3:41.44 | 4:52.17 | |||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:11.89 | 2:29.40 | 4:58.62 | ||||
4 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 3:48.36 | 5:02.61 | 5:02.61 | ||||
5 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 2:30.56 | 5:06.41 | |||||
6 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.52 | 2:32.50 | 3:53.39 | 5:14.46 | |||
7 | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:14.80 | 2:37.71 | 4:00.49 | 5:21.34 | |||
8 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:15.22 | 2:38.47 | 4:04.91 | 5:31.27 | |||
9 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 1:19.31 | 2:47.45 | 4:15.23 | 5:39.14 | |||
10 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:18.92 | 2:47.46 | 4:15.84 | 5:39.17 | |||
11 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 1:22.08 | 2:57.16 | 4:33.80 | 6:05.82 | |||
12 | Louise Sutherland | 2002 | IHF Svømning | 1:22.94 | 3:03.39 | 4:46.92 | 6:28.50 | |||
13 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | IHF Svømning | 1:24.57 | 4:48.07 | 6:28.65 | 6:28.65 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.56 | 3:59.64 | 5:21.66 | ||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.30 | 2:49.17 | 4:17.65 | 5:45.00 | |||
3 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 1:24.84 | 2:58.41 | 4:29.68 | 5:57.71 | |||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 1:30.36 | 3:07.65 | 4:43.99 | 6:11.94 | |||
5 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | IHF Svømning | 6:17.50 | ||||||
6 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 1:32.20 | 3:18.09 | 5:05.65 | 6:49.19 | |||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 21:27 |