2017-11-25   01:06:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Aarhus Open    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  21:18   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juni 2015         
 
 
Løb 101, 8x50 mix, Finaler 
Sponsor: REMA 1000 i Viby J 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gsc Mix  1990              3:26.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Thea Hovmand Larsen  1997                 
  Lasse Pittioni  1995                 
  Ida Agerbak Trandum  1996                 
  Jonas Vibsig Berding  1996                 
  Freja Gram  1999                 
  Anton Olsen  1998                 
  Kristina Thomsen  1991                 
  Frederik Rindshøj  1999      3:26.05        3:26.05   
                     
Agf Fri Mix 1  1993              3:29.61   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Emma H. Christiansen  1999                 
  Jesper Jensen  1996                 
  Matilde Kjeldsen  1999                 
  Sebastian Friis  1995                 
  Julie Pavon Friis  1999                 
  Jesper Stilling Julius  1993                 
  Kirstine Feldinger  1996                 
  Anton Bromer  1995      3:29.61        3:29.61   
                     
Silkeborg Mix  1995              3:32.21   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Sofie W. Bunten  1999                 
  Jens N. Nielsen  1997                 
  Helena V. Ellling  2000                 
  Mikkel Grønbo  1996                 
  Kalinka T. Mogensen  1995                 
  Alexander Gilberg  1995                 
  Klaudia W. Mogensen  2000                 
  Ralf Dalby  1995      3:32.21        3:32.21   
                     
Sto Dream-Team  1995              3:32.70   
  Swim Team Odense                   
  Matilde Schrøder  1996                 
  Mads Knoblauch  1993                 
  Camilla Rask  1999                 
  Andreas Bui  2000                 
  Emma Hansen  1999                 
  Magnus Høvsgaard  1997                 
  Anna Wermuth  1996                 
  Christian V. Rasmussen  1996      3:32.70        3:32.70   
                     
Agf Fri Mix 2  1993              3:40.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Matilde Bodilsen  2001                 
  David Tørring  1995                 
  Stine Mary Vissing  1997                 
  Anders L. Mogensen  1996                 
  Amalie Fisker Brøchner  1999                 
  Jonathan Kristensen  1998                 
  Josefine Bladt Wichmann  2000                 
  Jakob Kornmaaler  1995      3:40.51        3:40.51   
                     
Aarhus Swim Mix 1  1995              3:44.32   
  Aarhus Swim                   
  Nikoline Østerberg  2000                 
  Magnus Mikkelsen  2001                 
  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999                 
  Oskar Lindholm  2001                 
  Line Johannsen  2001                 
  Aksel Skrydstrup  2001                 
  Ida Bøgh Hald  2001                 
  Simon Sønderriis  1997      3:44.32        3:44.32   
                     
Agf Fri Mix 3  1995              3:49.50   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Julie Lange Jørgensen  2000                 
  Magnus Gertz  2000                 
  Nanna Bæhrenz Damgaard  1998                 
  David Hjort  2000                 
  Julie Nykvist Jensen  2001                 
  Simon Noesgaard Nielsen  1998                 
  Clara Holst  1999                 
  August Stamp Kirkeby  1999      3:49.50        3:49.50   
                     
Aarhus Swim Mix 2  1995              3:50.21   
  Aarhus Swim                   
  Katrine Jørgensen  2000                 
  Magnus Boldrup Birn  2000                 
  Mia Kynde  1994                 
  Joachim Hjertmann  2002                 
  Mathilde Hvass Olesen  2001                 
  Anton Borg Hjort  2000                 
  Victoria K. Jespersen  2001                 
  Johan Reimer  2000      3:50.21        3:50.21   
                     
Kolding Ml1-1 Kolding  1995              3:52.97   
  Kolding SK                   
  Lærke Højbjerg  1999                 
  Matthias Bach Mikkelsen  2000                 
  Annabell Skytt Kristensen  1999                 
  Andreas Jørgensen  2000                 
  Ida Kusk  1999                 
  Rasmus Hald  2001                 
  Madison Guldborg  2001                 
  Kasper Jørgensen  2000      3:52.97        3:52.97   
                     
10  Agf Fri Mix 4  1995              4:01.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Line Gertz  2001                 
  Artúr Jegesi  2002                 
  Nicoline Kristiansen  2002                 
  Kristoffer Heerulff  2001                 
  Selma Bruun  2001                 
  Valdemar Kjærgaard  2001                 
  Naya Høgholt Sejr  2003                 
  Christian L H Frederiksen  2001      4:01.16        4:01.16   
                     
11  Hei Mix  1995              4:05.09   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
  Emma Lovring  1998                 
  Sebastian Halvorsen  1999                 
  Emilie Spliid  2000                 
  Thorbjørn Eriksen  2000                 
  Freja Hansen  2001                 
  Simon Degn  2003                 
  Snæfridur Sol  2000                 
  Mads Alnor  2000      4:05.09        4:05.09   
                     
12  Kolding Ml1-2 Kolding  1995              4:17.15   
  Kolding SK                   
  Cathrine E Carstensen  1999                 
  Nicklas Frandsen  1998                 
  Anni Pedersen  1998                 
  Malthe Sielemann  1999                 
  Karoline Bauer  2002                 
  Casper Skyt Frederiksen  1999                 
  Charlotte Gravgaard  2001                 
  William Svarer  2002      4:17.15        4:17.15   
                     
13  Agf Fri Mix 5  1995              4:26.27   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Mille Kjær Jensen  2004                 
  Sofus Bolwig Balladone  2002                 
  Veronica Brix  2003                 
  Mathias Lund Hansen  2002                 
  Lærke Hemmer-Hansen  2004                 
  Magnus V. Ancker  2001                 
  Thilde S. B. Pedersen  2004                 
  Christian Ottosen  2002      4:26.27        4:26.27   
                     
Kastrup Kvik Mix  1997              DSQ  Forkert rækkefl køn 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Solbjerg Mix              DSQ  Forkert rækkeflg 
  Solbjerg IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til AGFs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  21:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare