Tulokset Handelsbanken Aarhus Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | 618 | 1:05.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 518 | 1:09.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | 468 | 1:12.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | 459 | 1:12.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karoline Nielsen | 1997 | 294 | 1:24.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Stine Boe Gad | 1997 | 269 | 1:26.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Emma Lovring | 1998 | 186 | 1:38.03 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 122 | 1:52.71 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 598 | 1:06.44 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 571 | 1:07.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 556 | 1:08.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | 553 | 1:08.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 544 | 1:08.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Duus | 2000 | 541 | 1:08.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | 536 | 1:08.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Olsen | 2000 | 518 | 1:09.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Nikoline Østerberg | 2000 | 516 | 1:09.79 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nanna Sonne | 1999 | 504 | 1:10.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 497 | 1:10.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma H. Christiansen | 1999 | 471 | 1:11.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 470 | 1:11.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 468 | 1:12.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 452 | 1:12.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 438 | 1:13.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 434 | 1:13.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 387 | 1:16.76 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 317 | 1:22.08 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Fie Holzmann | 2000 | 291 | 1:24.38 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Emilie Spliid | 2000 | 242 | 1:29.79 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 190 | 1:37.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 562 | 1:07.81 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 408 | 1:15.46 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sibel Simonsen | 2001 | 316 | 1:22.14 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
4 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 275 | 1:25.99 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Madison Guldborg | 2001 | 272 | 1:26.37 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 257 | 1:27.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 235 | 1:30.64 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 208 | 1:34.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 183 | 1:38.50 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Freja Hansen | 2001 | 168 | 1:41.43 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Saks Justesen | 2004 | 118 | 1:53.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:53 |