Resultater for Handelsbanken Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 671 | 1:03.38 | 2:09.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 666 | 1:03.09 | 2:09.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 630 | 1:03.68 | 2:11.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | 614 | 1:03.83 | 2:12.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sarah Sannung | 1996 | 569 | 1:05.84 | 2:16.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | 553 | 1:08.84 | 2:17.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Viereck | 1997 | 526 | 1:07.58 | 2:19.95 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 519 | 1:09.15 | 2:20.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | 475 | 1:09.02 | 2:24.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 474 | 1:10.59 | 2:24.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kirstine Feldinger | 1996 | 458 | 1:08.23 | 2:26.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Stine Boe Gad | 1997 | 419 | 1:12.75 | 2:30.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 410 | 1:14.07 | 2:31.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 407 | 1:14.06 | 2:32.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | 384 | 1:14.60 | 2:35.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 383 | 1:14.43 | 2:35.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 355 | 1:16.83 | 2:39.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Emma Lovring | 1998 | 350 | 1:17.93 | 2:40.27 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 333 | 1:18.96 | 2:42.97 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 316 | 1:19.52 | 2:45.72 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 676 | 1:01.58 | 2:08.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 645 | 1:03.20 | 2:10.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 623 | 1:03.88 | 2:12.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 595 | 1:04.55 | 2:14.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 593 | 2:14.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 589 | 2:14.74 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Isabella Drest | 1999 | 578 | 1:06.81 | 2:15.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Kornbek | 2000 | 570 | 1:04.66 | 2:16.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | 570 | 1:06.01 | 2:16.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amanda Duus | 2000 | 559 | 1:05.90 | 2:17.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sofie Brøgger | 2000 | 559 | 1:06.09 | 2:17.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | 555 | 1:07.01 | 2:17.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 548 | 1:06.10 | 2:18.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | 539 | 1:07.17 | 2:18.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 533 | 1:07.84 | 2:19.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Rask | 1999 | 532 | 1:06.88 | 2:19.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emily Brophy | 1999 | 522 | 1:06.54 | 2:20.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Maria Olsen | 2000 | 503 | 1:09.42 | 2:22.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 503 | 1:09.87 | 2:22.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 501 | 1:06.70 | 2:22.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Liva Schmid | 2000 | 496 | 1:10.23 | 2:22.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | SIF Floor | 2000 | 493 | 1:09.12 | 2:22.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 470 | 1:11.05 | 2:25.24 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | 467 | 1:11.34 | 2:25.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 464 | 1:11.06 | 2:25.88 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Sofie Strandby | 1999 | 456 | 1:10.42 | 2:26.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 454 | 1:09.33 | 2:26.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Marie Eske | 1999 | 454 | 1:11.24 | 2:26.92 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
29 | Clara Holst | 1999 | 452 | 1:10.72 | 2:27.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 449 | 1:10.88 | 2:27.52 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 439 | 1:12.07 | 2:28.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Caroline Steffensen | 2000 | 435 | 1:12.25 | 2:29.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
33 | Maria S. Johannsen | 2000 | 427 | 1:11.94 | 2:29.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
34 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 424 | 1:12.20 | 2:30.35 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 424 | 2:30.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 417 | 1:12.82 | 2:31.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Cecilie Dalgas | 2000 | 412 | 1:14.01 | 2:31.78 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 398 | 1:15.92 | 2:33.55 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
39 | Silke Mehr | 2000 | 388 | 1:15.02 | 2:34.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Melissa Furman | 1999 | 382 | 1:14.14 | 2:35.64 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
41 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 379 | 1:14.36 | 2:36.04 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
42 | Luna Ladefoged | 2000 | 368 | 1:15.21 | 2:37.59 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
43 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 344 | 1:17.20 | 2:41.13 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
44 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 344 | 1:17.18 | 2:41.19 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
45 | Linnea Bruun Jørgensen | 2000 | 309 | 1:19.74 | 2:47.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Emilie Spliid | 2000 | 297 | 1:19.42 | 2:49.24 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
47 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 282 | 2:52.28 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 586 | 1:05.41 | 2:14.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 565 | 1:05.48 | 2:16.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 521 | 1:07.35 | 2:20.38 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sibel Simonsen | 2001 | 487 | 1:09.15 | 2:23.51 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 485 | 1:09.27 | 2:23.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 451 | 1:11.51 | 2:27.22 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 442 | 1:10.56 | 2:28.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 442 | 1:10.21 | 2:28.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | 441 | 1:11.96 | 2:28.40 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Gertz | 2001 | 424 | 1:13.33 | 2:30.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 400 | 1:15.01 | 2:33.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Liv Hingeberg | 2001 | 398 | 1:14.42 | 2:33.49 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Als | 2002 | 396 | 1:14.96 | 2:33.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Christine Nielsen | 2001 | 386 | 1:15.57 | 2:35.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 368 | 1:15.79 | 2:37.53 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Julie Fink | 2001 | 367 | 1:17.40 | 2:37.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 354 | 1:17.02 | 2:39.67 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 337 | 1:17.68 | 2:42.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Cecilie Gregersen | 2002 | 335 | 1:19.51 | 2:42.64 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 292 | 1:22.01 | 2:50.21 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 285 | 1:20.52 | 2:51.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Freja Hansen | 2001 | 241 | 1:26.42 | 3:01.33 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | 222 | 1:24.32 | 3:06.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 210 | 1:28.72 | 3:10.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Sara Klit | 2002 | 167 | 1:39.04 | 3:24.86 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Iben Maj Laursen | 2002 | 160 | 1:38.69 | 3:27.92 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Smiilla Brun Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 376 | 1:15.39 | 2:36.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 353 | 1:17.53 | 2:39.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Veronica Brix | 2003 | 314 | 1:20.70 | 2:46.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 294 | 1:24.26 | 2:49.86 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 253 | 1:22.64 | 2:58.52 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 247 | 1:29.97 | 2:59.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 246 | 1:31.59 | 3:00.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 236 | 1:26.29 | 3:02.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 235 | 1:30.01 | 3:02.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 233 | 1:29.41 | 3:03.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 229 | 1:28.51 | 3:04.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Signe Thomsen | 2004 | 225 | 1:30.82 | 3:05.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 220 | 1:28.23 | 3:07.02 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Signe Ladefoged | 2004 | 217 | 1:31.63 | 3:07.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 198 | 1:34.77 | 3:13.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Katja Eskesen | 2003 | 195 | 1:32.05 | 3:14.50 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Mathilde Møller | 2004 | 193 | 1:34.38 | 3:15.43 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 169 | 1:35.95 | 3:24.09 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | 164 | 1:39.12 | 3:26.01 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
20 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 132 | 1:45.62 | 3:41.58 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Rebecka Sutherland | 2003 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 250 | 1:28.58 | 2:59.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 196 | 1:35.18 | 3:14.36 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:56 |