Resultater for Handelsbanken Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 610 | 1:00.00 | 2:00.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 601 | 59.16 | 2:00.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | 586 | 59.00 | 2:01.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jesper Jensen | 1996 | 571 | 59.03 | 2:02.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Morten Børre | 1996 | 542 | 1:00.13 | 2:05.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 531 | 1:00.81 | 2:05.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 497 | 1:01.15 | 2:08.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lasse Kammer | 1995 | 491 | 1:02.37 | 2:09.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Andersen | 1992 | 437 | 1:02.97 | 2:14.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Niels Mortensen | 1995 | 357 | 1:08.26 | 2:23.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Peter Bendtsen | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 598 | 1:00.62 | 2:01.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | 594 | 59.14 | 2:01.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | 588 | 59.56 | 2:01.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 572 | 59.97 | 2:02.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | 550 | 1:01.11 | 2:04.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 536 | 1:00.74 | 2:05.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 531 | 1:00.19 | 2:05.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 525 | 1:00.05 | 2:06.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 516 | 1:01.37 | 2:07.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 514 | 1:02.46 | 2:07.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 498 | 1:01.01 | 2:08.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 1998 | 489 | 1:02.85 | 2:09.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 488 | 1:02.57 | 2:09.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonatan Balladone | 1997 | 462 | 1:04.00 | 2:11.85 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Johnbeck | 1997 | 461 | 1:02.88 | 2:11.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Andreas Knage | 1998 | 451 | 1:04.43 | 2:12.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Philip Agerskov | 1998 | 438 | 1:04.47 | 2:14.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mark Simonsen | 1997 | 414 | 1:05.77 | 2:16.84 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simon Sønderriis | 1997 | 409 | 1:05.24 | 2:17.36 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 403 | 1:05.48 | 2:18.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Vingborg | 1998 | 378 | 1:06.13 | 2:21.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicklas Frandsen | 1998 | 326 | 1:11.07 | 2:28.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 597 | 59.06 | 2:01.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 543 | 1:00.34 | 2:04.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 507 | 1:02.47 | 2:07.88 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | 493 | 1:02.53 | 2:09.04 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 473 | 1:06.39 | 2:10.86 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 472 | 1:00.30 | 2:10.93 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 469 | 1:03.91 | 2:11.26 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Christian Rasmussen | 2000 | 441 | 1:04.48 | 2:13.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Joakim Palmqvist | 1999 | 438 | 1:03.99 | 2:14.24 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Andreas Jørgensen | 2000 | 424 | 1:04.95 | 2:15.76 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 420 | 1:04.04 | 2:16.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johan Reimer | 2000 | 410 | 1:03.92 | 2:17.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 408 | 1:05.79 | 2:17.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mads Alnor | 2000 | 393 | 1:05.83 | 2:19.19 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 392 | 1:07.19 | 2:19.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 389 | 1:06.44 | 2:19.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 361 | 1:08.11 | 2:23.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Magnus Gertz | 2000 | 356 | 1:10.83 | 2:23.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 347 | 1:07.11 | 2:25.02 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Andreas Rasmussen | 1999 | 338 | 1:10.84 | 2:26.29 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 313 | 2:30.07 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Oliver Høyer | 2000 | 313 | 1:09.92 | 2:30.22 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Mads Nielsen | 2000 | 298 | 1:11.80 | 2:32.59 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 232 | 1:14.46 | 2:45.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Elias Lauritsen | 2000 | 163 | 1:22.38 | 3:06.44 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 500 | 1:03.81 | 2:08.50 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 483 | 1:03.12 | 2:10.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 471 | 1:04.63 | 2:11.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Rasmus Hald | 2001 | 438 | 1:04.59 | 2:14.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 412 | 1:05.45 | 2:17.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johan Nielsen | 2001 | 401 | 1:06.50 | 2:18.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 395 | 1:09.12 | 2:18.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Artúr Jegesi | 2002 | 395 | 1:08.03 | 2:19.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Joachim Hjertmann | 2002 | 392 | 1:06.44 | 2:19.29 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 380 | 1:07.48 | 2:20.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Chris Rasmussen | 2001 | 364 | 1:08.72 | 2:22.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 361 | 1:09.61 | 2:23.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Mathias Pedersen | 2002 | 351 | 1:09.53 | 2:24.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | William Svarer | 2002 | 336 | 1:12.05 | 2:26.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 328 | 1:12.80 | 2:27.88 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 322 | 1:10.92 | 2:28.75 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 306 | 2:31.29 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | William Ohrt | 2002 | 300 | 1:14.57 | 2:32.28 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Magnus V. Ancker | 2001 | 291 | 1:13.21 | 2:33.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Christian Ottosen | 2002 | 284 | 1:14.46 | 2:35.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 283 | 1:15.36 | 2:35.21 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 182 | 1:24.46 | 2:59.77 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | David Bianco Nielsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: SuperBrugsen Jægergårdsga |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 273 | 1:14.49 | 2:37.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 236 | 1:20.25 | 2:45.00 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 228 | 1:21.28 | 2:46.84 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 211 | 1:18.98 | 2:51.28 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 206 | 1:25.11 | 2:52.63 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 202 | 1:22.86 | 2:53.68 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 195 | 1:24.90 | 2:55.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 193 | 1:24.90 | 2:56.33 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Simon Degn | 2003 | 186 | 1:27.27 | 2:58.57 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Hugo Frederik Schumacher | 2003 | 170 | 1:28.80 | 3:03.81 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 164 | 1:30.49 | 3:06.06 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | 163 | 1:31.54 | 3:06.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 159 | 1:29.34 | 3:08.07 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 142 | 1:33.22 | 3:15.13 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:17 |