Tulokset Handelsbanken Aarhus Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 640 | 1:07.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 597 | 1:09.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sarah Sannung | 1996 | 558 | 1:10.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 527 | 1:11.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | 520 | 1:12.23 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | 483 | 1:14.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 481 | 1:14.13 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Veronika Storm | 1998 | 475 | 1:14.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 454 | 1:15.61 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Laura Cebula | 1997 | 435 | 1:16.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Betina K. Pedersen | 1994 | 400 | 1:18.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 379 | 1:20.26 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Anni Pedersen | 1998 | 321 | 1:24.81 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 302 | 1:26.61 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 295 | 1:27.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emma F. Sørensen | 1998 | 263 | 1:30.64 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Laura Christensen | 1997 | 258 | 1:31.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Louise Winsley | 1998 | 141 | 1:51.48 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 577 | 1:09.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 575 | 1:09.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 567 | 1:10.18 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | 567 | 1:10.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 538 | 1:11.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Zachariassen | 1999 | 531 | 1:11.74 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | 529 | 1:11.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Emily Brophy | 1999 | 521 | 1:12.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 498 | 1:13.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 497 | 1:13.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Kusk | 1999 | 496 | 1:13.40 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 488 | 1:13.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 485 | 1:13.97 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 474 | 1:14.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | 459 | 1:15.30 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Katrine Jørgensen | 2000 | 446 | 1:16.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 442 | 1:16.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 414 | 1:17.93 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Cecilie Dalgas | 2000 | 408 | 1:18.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Ottesen | 2000 | 407 | 1:18.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 401 | 1:18.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Maria S. Johannsen | 2000 | 393 | 1:19.31 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 391 | 1:19.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Clara Holst | 1999 | 382 | 1:20.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Lærke Højbjerg | 1999 | 372 | 1:20.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 368 | 1:21.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Kathrine Fog | 2000 | 364 | 1:21.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Silke Mehr | 2000 | 354 | 1:22.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 351 | 1:22.38 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
30 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 349 | 1:22.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Fie Holzmann | 2000 | 343 | 1:22.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
32 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 341 | 1:23.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Yasmina Kristensen | 2000 | 340 | 1:23.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 331 | 1:23.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 323 | 1:24.69 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Luna Ladefoged | 2000 | 319 | 1:25.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
37 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 290 | 1:27.74 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
38 | Camilla Aagaard | 2000 | 252 | 1:31.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Kathrine Varming Kokholm | 2000 | 198 | 1:39.66 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 489 | 1:13.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 478 | 1:14.29 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 451 | 1:15.76 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Julie Søgaard | 2001 | 441 | 1:16.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | 413 | 1:18.02 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Selma Bruun | 2001 | 402 | 1:18.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 390 | 1:19.49 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 390 | 1:19.53 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 389 | 1:19.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Fink | 2001 | 371 | 1:20.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 366 | 1:21.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Bauer | 2002 | 365 | 1:21.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 351 | 1:22.35 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Madison Guldborg | 2001 | 350 | 1:22.46 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 349 | 1:22.49 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Liv Hingeberg | 2001 | 349 | 1:22.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Sutherland | 2002 | 344 | 1:22.88 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Signe Søby Jensen | 2001 | 336 | 1:23.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Væver | 2002 | 335 | 1:23.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Sofia Ingeberg | 2002 | 331 | 1:23.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Gregersen | 2002 | 315 | 1:25.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 300 | 1:26.75 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Lærke Als | 2002 | 296 | 1:27.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 289 | 1:27.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 276 | 1:29.21 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
26 | Freja Hansen | 2001 | 264 | 1:30.58 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
27 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | 253 | 1:31.80 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 250 | 1:32.17 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 229 | 1:34.93 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Amalie Bisgaard Thomsen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Nicoline Kristiansen | 2002 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Julie Nykvist Jensen | 2001 | DSQ | Forkert bane | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 415 | 1:17.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 402 | 1:18.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 398 | 1:18.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 373 | 1:20.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 324 | 1:24.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 282 | 1:28.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 258 | 1:31.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katrine Mols | 2003 | 257 | 1:31.37 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Veronica Brix | 2003 | 247 | 1:32.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 238 | 1:33.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 236 | 1:33.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 235 | 1:34.09 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 233 | 1:34.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 227 | 1:35.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 221 | 1:36.12 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 207 | 1:38.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 203 | 1:38.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe Thomsen | 2004 | 199 | 1:39.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 197 | 1:39.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Katja Eskesen | 2003 | 196 | 1:39.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 194 | 1:40.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rebecka Sutherland | 2003 | 189 | 1:41.16 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 188 | 1:41.43 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Signe Ladefoged | 2004 | 177 | 1:43.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Emmalina Long | 2004 | 170 | 1:44.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 156 | 1:47.84 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
27 | Cicilie Krogh Dinesen | 2003 | 120 | 1:57.76 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 108 | 2:01.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kathrine Nonbye | 2004 | 87 | 2:11.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Profil Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 215 | 1:36.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 157 | 1:47.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:42 |