Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 712 | 30.12 | 1:01.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 602 | 31.86 | 1:05.40 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 471 | 34.49 | 1:10.95 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Emma Taylor | 1998 | 408 | 36.28 | 1:14.45 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Julia Virgili | 1998 | 362 | 36.43 | 1:17.47 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | 508 | 33.36 | 1:09.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 479 | 34.12 | 1:10.56 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 469 | 34.28 | 1:11.06 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Frida Rödin | 2000 | 461 | 34.28 | 1:11.48 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 441 | 35.61 | 1:12.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Tove Lennartsson | 2000 | 414 | 35.51 | 1:14.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Xenia Huryn | 2000 | 393 | 36.36 | 1:15.38 | |||||
VAT København | ||||||||||
8 | Alicia Virgili | 2000 | 351 | 37.90 | 1:18.24 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 305 | 40.44 | 1:22.03 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 298 | 40.15 | 1:22.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 285 | 41.36 | 1:23.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Augusta Jansson | 2000 | 267 | 41.08 | 1:25.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Nicole Olofsson | 1999 | 259 | 42.04 | 1:26.58 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | 511 | 33.47 | 1:09.08 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Caroline Mathiesen | 2001 | 486 | 33.57 | 1:10.24 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 481 | 34.63 | 1:10.46 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | 479 | 33.41 | 1:10.58 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 475 | 34.48 | 1:10.75 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | 441 | 35.72 | 1:12.51 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Johanna Ingner | 2002 | 424 | 36.33 | 1:13.49 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Ida Björkdahl | 2002 | 356 | 37.10 | 1:17.89 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Katharina N Møller | 2001 | 350 | 38.08 | 1:18.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Nicoline Fejer | 2001 | 347 | 37.97 | 1:18.54 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | 340 | 38.63 | 1:19.09 | |||||
VAT København | ||||||||||
12 | Isabel Abcell | 2001 | 332 | 39.01 | 1:19.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sasia Lundhus | 2002 | 323 | 39.62 | 1:20.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Bachira El-Laham | 2002 | 313 | 38.59 | 1:21.30 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Lærke Knak | 2002 | 312 | 38.90 | 1:21.40 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 308 | 38.77 | 1:21.77 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Frida Toudal | 2001 | 298 | 41.12 | 1:22.63 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nikoline V Hansen | 2001 | 281 | 40.36 | 1:24.32 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
19 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 276 | 41.38 | 1:24.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Cathrine Wismann | 2002 | 261 | 42.30 | 1:26.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Josephine Wismann | 2002 | 234 | 43.98 | 1:29.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 433 | 34.45 | 1:12.99 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 413 | 36.44 | 1:14.12 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 355 | 37.54 | 1:17.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 348 | 38.13 | 1:18.48 | |||||
VAT København | ||||||||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | 333 | 37.97 | 1:19.68 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 305 | 40.05 | 1:21.98 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | 301 | 39.53 | 1:22.35 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 294 | 41.17 | 1:23.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 286 | 42.14 | 1:23.77 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
10 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 285 | 39.83 | 1:23.87 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | 282 | 41.51 | 1:24.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Laura L. Hørning | 2004 | 279 | 41.34 | 1:24.46 | |||||
VAT København | ||||||||||
13 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 268 | 42.12 | 1:25.65 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 265 | 42.84 | 1:25.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Esther Hek Hansen | 2004 | 260 | 42.38 | 1:26.44 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 250 | 43.13 | 1:27.66 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Julie Wolter | 2003 | 241 | 44.04 | 1:28.75 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Liva Søby | 2004 | 231 | 43.39 | 1:29.89 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 230 | 42.55 | 1:30.13 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | Josephine Lysdahl | 2004 | 228 | 42.86 | 1:30.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 227 | 43.14 | 1:30.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 224 | 45.54 | 1:30.81 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lærke Blond | 2003 | 217 | 44.76 | 1:31.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Clara Schmedes | 2004 | 212 | 43.12 | 1:32.56 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Asta Andersen | 2003 | 212 | 45.83 | 1:32.57 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Mille Bergmann | 2004 | 208 | 46.62 | 1:33.20 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 204 | 45.97 | 1:33.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 200 | 45.33 | 1:34.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 192 | 46.66 | 1:35.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 178 | 45.47 | 1:38.12 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Silja Mortensen | 2003 | 168 | 48.49 | 1:40.06 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
32 | Ida Mørk | 2004 | 166 | 47.92 | 1:40.42 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Asta Kristensen | 2004 | 166 | 48.27 | 1:40.47 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Malene Langvad | 2004 | 164 | 49.80 | 1:40.81 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
35 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 163 | 49.33 | 1:41.04 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 128 | 54.25 | 1:49.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 112 | 55.37 | 1:54.56 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Henriksen | 2004 | DSQ | Tyv start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 253 | 42.69 | 1:27.23 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 213 | 44.87 | 1:32.45 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 197 | 46.66 | 1:34.78 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | 192 | 47.59 | 1:35.67 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | 169 | 48.63 | 1:39.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Annika Britt Larsen | 2005 | 169 | 48.29 | 1:39.87 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Julie Segato | 2005 | 164 | 48.35 | 1:40.77 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | 163 | 49.07 | 1:40.98 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 161 | 48.31 | 1:41.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | 157 | 49.42 | 1:42.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Frida Høj Andersen | 2005 | 153 | 49.64 | 1:43.20 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 151 | 50.52 | 1:43.64 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Filippa Eiler | 2005 | 150 | 49.55 | 1:43.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Laura Købke | 2005 | 141 | 50.08 | 1:46.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Annette Toft | 2006 | 138 | 51.92 | 1:46.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 134 | 51.52 | 1:47.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Jacobsen | 2005 | 131 | 55.25 | 1:48.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Marie Strandquist | 2007 | 129 | 52.39 | 1:49.30 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 126 | 53.24 | 1:50.13 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Mille Hansen | 2005 | 123 | 54.49 | 1:51.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Emma Riis | 2005 | 116 | 54.81 | 1:53.15 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 115 | 54.39 | 1:53.26 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 114 | 52.60 | 1:53.71 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 114 | 56.20 | 1:53.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Alma Møller-Ern | 2006 | 106 | 56.13 | 1:56.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Alberte K. Andersen | 2006 | 101 | 59.30 | 1:58.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 97 | 1:01.45 | 2:00.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 90 | 1:01.22 | 2:02.99 | |||||
GTI | ||||||||||
29 | Rikke Therp | 2006 | 87 | 58.02 | 2:04.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 80 | 1:00.60 | 2:08.03 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Lærke Hansen | 2006 | 52 | 1:08.68 | 2:27.65 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anna Blom Bygum | 2006 | DSQ | ej ryglig eft. 75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Luna Ravn | 2006 | DSQ | efb. 25m | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | DSQ | erl før 50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:37 |