Resultat för UGP-3 Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2015 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Spårvägens simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 34.56 | 1:14.26 | |||||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.85 | 1:17.43 | |||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 37.10 | 1:19.64 | |||||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.62 | 1:20.88 | |||||
5 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.68 | 1:22.40 | |||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.66 | 1:22.54 | |||||
7 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 38.93 | 1:23.11 | |||||
8 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.06 | 1:23.19 | |||||
9 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.89 | 1:23.43 | |||||
10 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.05 | 1:24.39 | |||||
11 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.84 | 1:25.61 | |||||
12 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 40.17 | 1:25.72 | |||||
13 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 40.11 | 1:25.78 | |||||
14 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.11 | 1:26.68 | |||||
15 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.36 | 1:26.96 | |||||
16 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.34 | 1:27.22 | |||||
17 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 42.00 | 1:28.26 | |||||
18 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 40.58 | 1:28.38 | |||||
19 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 42.02 | 1:29.82 | |||||
20 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.47 | 1:30.64 | |||||
21 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.61 | 1:31.30 | |||||
22 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.24 | 1:31.83 | |||||
23 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 43.88 | 1:33.46 | |||||
24 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.64 | 1:34.19 | |||||
25 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 44.49 | 1:34.26 | |||||
26 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 44.68 | 1:35.54 | |||||
27 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 43.59 | 1:35.99 | |||||
28 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.61 | 1:38.23 | |||||
29 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 48.52 | 1:46.44 | |||||
30 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 50.53 | 1:48.40 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.32 | 1:18.22 | |||||
2 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 39.77 | 1:22.86 | |||||
3 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.89 | 1:22.96 | |||||
4 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.40 | 1:23.85 | |||||
5 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 40.43 | 1:24.81 | |||||
6 | Ayten Abdelkareem | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.07 | 1:25.31 | |||||
7 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.64 | 1:25.87 | |||||
8 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 40.50 | 1:26.52 | |||||
9 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 42.24 | 1:28.39 | |||||
10 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.67 | 1:29.28 | |||||
11 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.72 | 1:29.39 | |||||
12 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 43.17 | 1:31.70 | |||||
13 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.82 | 1:34.91 | |||||
14 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.74 | 1:35.33 | |||||
15 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.79 | 1:37.66 | |||||
16 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 45.22 | 1:38.50 | |||||
17 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 46.38 | 1:38.73 | |||||
18 | Hedvig Heise | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.23 | 1:44.44 | |||||
19 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 48.58 | 1:46.11 | |||||
20 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.65 | 1:50.94 | |||||
- | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.75 | 1:20.71 | |||||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.06 | 1:23.73 | |||||
3 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.54 | 1:23.81 | |||||
4 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.68 | 1:23.93 | |||||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.83 | 1:24.47 | |||||
6 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.08 | 1:26.08 | |||||
7 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.64 | 1:28.48 | |||||
8 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.71 | 1:28.96 | |||||
9 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 42.27 | 1:29.24 | |||||
10 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.54 | 1:29.87 | |||||
11 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.02 | 1:30.39 | |||||
12 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.85 | 1:30.57 | |||||
13 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 44.05 | 1:32.33 | |||||
14 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 44.37 | 1:33.12 | |||||
15 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.16 | 1:33.48 | |||||
16 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 44.12 | 1:33.79 | |||||
17 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 45.90 | 1:34.15 | |||||
18 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.56 | 1:35.20 | |||||
19 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.87 | 1:35.45 | |||||
20 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.81 | 1:35.63 | |||||
21 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.32 | 1:36.28 | |||||
22 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.72 | 1:36.32 | |||||
23 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.99 | 1:36.34 | |||||
24 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.41 | 1:36.73 | |||||
25 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 47.35 | 1:38.74 | |||||
26 | Kajsa Backström | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 48.15 | 1:43.16 | |||||
27 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 48.27 | 1:44.16 | |||||
28 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 50.42 | 1:46.28 | |||||
29 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 50.40 | 1:47.00 | |||||
30 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 51.52 | 1:48.37 | |||||
31 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 51.10 | 1:49.73 | |||||
- | Ebba Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 36.58 | 1:18.69 | |||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.85 | 1:22.13 | |||||
3 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.51 | 1:23.71 | |||||
4 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.03 | 1:23.90 | |||||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.85 | 1:24.04 | |||||
6 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | 1:24.79 | |||||
7 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.89 | 1:24.92 | |||||
8 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.74 | 1:26.22 | |||||
9 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.74 | 1:26.85 | |||||
10 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.50 | 1:27.07 | |||||
11 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.77 | 1:29.49 | |||||
12 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.65 | 1:31.19 | |||||
13 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.72 | 1:31.75 | |||||
14 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.68 | 1:32.58 | |||||
15 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.62 | 1:32.82 | |||||
16 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 43.53 | 1:32.87 | |||||
17 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.65 | 1:33.73 | |||||
18 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.95 | 1:33.95 | |||||
19 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.38 | 1:34.26 | |||||
20 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 44.63 | 1:34.36 | |||||
21 | Ester Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 44.81 | 1:34.44 | |||||
22 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.63 | 1:34.58 | |||||
23 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 45.00 | 1:34.87 | |||||
24 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.68 | 1:34.89 | |||||
25 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.25 | 1:35.04 | |||||
26 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 45.24 | 1:35.97 | |||||
27 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.09 | 1:36.23 | |||||
28 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.02 | 1:36.30 | |||||
29 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.92 | 1:36.45 | |||||
30 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.12 | 1:36.52 | |||||
31 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 45.28 | 1:36.53 | |||||
32 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.24 | 1:36.57 | |||||
33 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 47.07 | 1:36.80 | |||||
34 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.97 | 1:37.20 | |||||
34 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.81 | 1:37.20 | |||||
36 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.95 | 1:37.21 | |||||
37 | Anna Olsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.82 | 1:37.30 | |||||
38 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.55 | 1:37.48 | |||||
39 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.71 | 1:38.10 | |||||
40 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.83 | 1:38.13 | |||||
41 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.09 | 1:38.56 | |||||
42 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.07 | 1:39.09 | |||||
43 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.68 | 1:39.28 | |||||
44 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 48.47 | 1:39.35 | |||||
45 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.19 | 1:39.44 | |||||
46 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.59 | 1:39.47 | |||||
47 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.28 | 1:40.07 | |||||
48 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.43 | 1:40.26 | |||||
49 | Anastasia Marinos | 2002 | Simklubben Neptun | 47.42 | 1:40.56 | |||||
50 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.31 | 1:40.76 | |||||
51 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 47.91 | 1:41.25 | |||||
52 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.33 | 1:41.38 | |||||
53 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.08 | 1:41.97 | |||||
54 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 48.94 | 1:42.13 | |||||
55 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.96 | 1:42.85 | |||||
56 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 49.20 | 1:43.55 | |||||
57 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.16 | 1:43.57 | |||||
58 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 49.43 | 1:43.73 | |||||
59 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.96 | 1:43.98 | |||||
60 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.19 | 1:44.04 | |||||
61 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.56 | 1:46.05 | |||||
62 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 50.39 | 1:46.82 | |||||
63 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.35 | 1:47.56 | |||||
64 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.43 | 1:48.25 | |||||
65 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 51.50 | 1:48.66 | |||||
66 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.34 | 1:48.76 | |||||
67 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.67 | 1:49.40 | |||||
68 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.72 | 1:50.19 | |||||
69 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.73 | 1:53.72 | |||||
- | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:56 |