Resultat för Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:28 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
452 |
1:13.90 |
2:33.39 |
3:52.71 |
|
5:11.21 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
436 |
1:13.79 |
2:34.43 |
3:55.72 |
|
5:14.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
433 |
1:14.80 |
2:35.76 |
3:56.44 |
|
5:15.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
408 |
1:15.05 |
2:37.73 |
4:00.80 |
|
5:22.02 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
404 |
1:17.28 |
2:41.21 |
4:03.79 |
|
5:23.04 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
395 |
1:16.23 |
2:42.37 |
4:04.90 |
|
5:25.44 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
394 |
1:19.53 |
2:42.68 |
4:05.95 |
|
5:25.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
392 |
1:16.10 |
2:41.13 |
4:04.92 |
|
5:26.17 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
388 |
1:17.67 |
2:43.09 |
4:06.56 |
|
5:27.22 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
|
378 |
1:18.05 |
2:42.28 |
4:07.21 |
|
5:30.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
375 |
1:19.46 |
2:44.26 |
4:08.31 |
|
5:31.22 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
355 |
1:18.20 |
2:45.43 |
4:13.50 |
|
5:37.13 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
344 |
1:20.15 |
2:47.21 |
4:15.89 |
|
5:40.68 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
342 |
1:23.04 |
2:50.15 |
4:16.52 |
|
5:41.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amalie Schou |
2003 |
|
334 |
1:20.90 |
2:49.43 |
4:16.59 |
|
5:44.15 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
|
332 |
1:21.19 |
2:52.11 |
4:21.72 |
|
5:44.92 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
330 |
1:20.77 |
2:49.40 |
4:17.96 |
|
5:45.64 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nora Hertel |
2003 |
|
313 |
1:26.54 |
2:57.05 |
4:24.20 |
|
5:51.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Asta Rygaard Jonas |
2003 |
|
303 |
1:21.33 |
2:53.80 |
4:25.54 |
|
5:55.24 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freja Møller |
2004 |
|
297 |
1:22.72 |
2:53.77 |
4:26.43 |
|
5:57.76 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Camille Nørby |
2004 |
|
295 |
1:23.25 |
2:55.45 |
4:28.27 |
|
5:58.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
292 |
1:24.90 |
2:57.16 |
4:30.31 |
|
5:59.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
283 |
1:26.78 |
3:00.64 |
4:33.37 |
|
6:03.64 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
|
273 |
1:28.63 |
3:04.45 |
4:39.42 |
|
6:07.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Rosemarie Koch |
2004 |
|
269 |
1:27.11 |
3:03.04 |
4:37.35 |
|
6:09.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
266 |
1:27.10 |
3:02.92 |
4:38.07 |
|
6:11.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
243 |
1:28.65 |
3:07.34 |
4:44.72 |
|
6:22.47 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
|
208 |
1:35.09 |
3:18.41 |
5:03.55 |
|
6:42.58 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Lund |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Føyn |
2002 |
|
597 |
1:06.20 |
2:18.09 |
3:31.23 |
|
4:43.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
552 |
1:12.70 |
2:26.02 |
3:38.80 |
|
4:51.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moa Karlsson |
2002 |
|
537 |
1:10.22 |
2:25.75 |
3:40.97 |
|
4:53.86 |
|
|
S71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
526 |
1:09.17 |
2:25.69 |
3:41.89 |
|
4:55.90 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
523 |
1:10.36 |
2:26.84 |
3:42.30 |
|
4:56.31 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
515 |
1:12.79 |
2:29.01 |
3:44.91 |
|
4:57.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camille Erichsen |
2001 |
|
491 |
1:15.43 |
2:32.22 |
3:47.89 |
|
5:02.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilde Weibel |
2002 |
|
470 |
1:14.81 |
2:32.86 |
3:51.12 |
|
5:07.01 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
458 |
1:14.41 |
2:33.83 |
3:52.93 |
|
5:09.77 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Charlotte Malberg |
2002 |
|
443 |
1:14.98 |
2:34.59 |
3:54.56 |
|
5:13.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
438 |
1:14.43 |
2:34.15 |
3:55.73 |
|
5:14.36 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
416 |
1:15.53 |
2:39.22 |
4:01.30 |
|
5:19.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Bast |
2002 |
|
415 |
1:15.06 |
2:37.52 |
3:59.91 |
|
5:20.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
398 |
1:16.73 |
2:40.18 |
4:03.75 |
|
5:24.67 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ulrikke Veje |
2002 |
|
384 |
1:20.89 |
2:48.34 |
4:12.90 |
|
5:28.35 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Victoria Leth |
2002 |
|
379 |
1:17.73 |
2:41.94 |
4:06.61 |
|
5:29.95 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 |
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:28 |
|