2018-01-17   05:49:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:11   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Dyrhauge Winther  1998    534          35.49   
  Odder Svømmeklub                   
Laura Cebula  1997    520          35.80   
  Viborg Svømme Klub                   
Ane Emilie Nielsen  1996    450          37.56   
  Viborg Svømme Klub                   
Karoline Nielsen  1997    341          41.22   
  Svømmeklubben Nord                   
Christie Prøhl  1998    326          41.83   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma Lovring  1998    311          42.48   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    533          35.50   
  Viborg Svømme Klub                   
Kathrine Fog  2000    528          35.62   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma L. U. Jensen  2000    378          39.82   
  Auning Svømmeklub                   
Louise Sørensen  2000    349          40.87   
  Thisted Svømmeklub                   
Kirstine Thordahl Jensen  2000    347          40.96   
  Odder Svømmeklub                   
Anna Kruse  2000    306          42.70   
  Haderslev Svømme Klub                   
Camilla Aagaard  2000    295          43.24   
  Svømmeklubben Nord                   
Yasmina Kristiensen  2000    273          44.35   
  Lyseng IF                   
Emma Dochedahl  2000    271          44.48   
  Skanderborg Svømmeklub                   
10  Ida Fink Baun  2000    248          45.82   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Simone Sloth Østergaard  2000    192          49.85   
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esther Flø  2001    440          37.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mathilde Hvass Olesen  2001    392          39.33   
  Lyseng IF                   
Christine Rasmussen  2001    364          40.31   
  Haderslev Svømme Klub                   
Maja Fridberg Madsen  2002    338          41.31   
  Odder Svømmeklub                   
Lærke Bjerre Tange  2002    333          41.55   
  Svømmeklubben Nord                   
Maiken Hougaard  2002    328          41.75   
  Auning Svømmeklub                   
Laura Buur Rasmussen  2001    310          42.53   
  Odder Svømmeklub                   
Josefine Mikkelsen  2002    291          43.44   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Carla Jensen  2002    278          44.08   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
10  Celeste Pind Therkildsen  2002    271          44.46   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Astrid Crone Jespersen  2002    260          45.08   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
12  Lærke Als  2002    251          45.64   
  Svømmeklubben Nord                   
13  Katrine Krogh Jensen  2002    242          46.21   
  Auning Svømmeklub                   
14  Therese Mardal  2002    231          46.88   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Sofie Bruun Boye  2001    229          47.05   
  Viborg Svømme Klub                   
16  Julia Harpøth  2002    224          47.41   
  Brædstrup Svømmeklub                   
17  Iben K. Zachariassen  2002    212          48.23   
  Brædstrup Svømmeklub                   
18  Thea Linneberg Bæk  2002    198          49.35   
  IHF Svømning                   
19  Iben Maj Laursen  2002    172          51.71   
  IHF Svømning                   
20  Emma Christensen  2002    167          52.27   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Rosa Sigel Thomsen  2002    147          54.52   
  Odder Svømmeklub                   
22  Katja Holm Nielsen  2001    138          55.72   
  Odder Svømmeklub                   
23  Ida Sabroe  2002    132          56.54   
  Odder Svømmeklub                   
24  Frida Riishøj Jensen  2002    128          57.06   
  Odder Svømmeklub                   
Cecilie Væver  2002              DNS   
  Svømmeklubben Nord                   
Lykke Munk  2002              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
Elisabeth Stoltenborg  2002              DSQ  Asynk ben 25m 
  Skanderborg Svømmeklub                   
Emma Thinggaard  2002              DSQ  crawl ved start 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Fogh  2003    362          40.40   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Amalie Kanstrup  2003    321          42.02   
  Viborg Svømme Klub                   
Rebecca E. Jakobsen  2003    312          42.43   
  Viborg Svømme Klub                   
Anne Katrine Ryhammer  2003    300          42.98   
  Lyseng IF                   
Caroline Sørensen  2003    296          43.19   
  Lyseng IF                   
Emma Varrisboel  2003    289          43.54   
  Lyseng IF                   
Cecilie Lauridsen  2003    238          46.42   
  Odder Svømmeklub                   
Ida Hovmark  2005    226          47.23   
  Thisted Svømmeklub                   
Katrine Mols  2003    224          47.36   
  Lyseng IF                   
10  Sarah Bundgaard  2003    216          47.97   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Agnes Bojsen Jensen  2004    215          48.02   
  Lyseng IF                   
12  Alberte Hedevang Petersen  2003    207          48.62   
  Haderslev Svømme Klub                   
13  Fiona Hansen Hobolth  2003    206          48.70   
  Haderslev Svømme Klub                   
14  Kathrine Bech Nielsen  2004    199          49.26   
  Odder Svømmeklub                   
15  Camilla Angaard Nielsen  2003    190          50.09   
  Odder Svømmeklub                   
16  Maria Dyrhauge Winther  2004    189          50.16   
  Odder Svømmeklub                   
17  Sarah Larsen  2004    187          50.34   
  Lyseng IF                   
18  Selma Lindberg  2003    177          51.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
19  Sofie Trekær Klausen  2003    173          51.60   
  Brædstrup Svømmeklub                   
20  Frida Saks Justesen  2004    171          51.88   
  Lyseng IF                   
21  Sisse Ø. Press  2003    170          51.90   
  Odder Svømmeklub                   
22  Laura G. Nedergaard  2005    164          52.61   
  Odder Svømmeklub                   
23  Angelina Nørgaard  2003    163          52.65   
  Thisted Svømmeklub                   
24  Tilde Søe Bach  2005    158          53.20   
  Thisted Svømmeklub                   
25  Louise Sunesen  2005    154          53.70   
  Viborg Svømme Klub                   
26  Maja Stamholdt  2005    154          53.71   
  Haderslev Svømme Klub                   
27  Frida Lind  2004    153          53.82   
  Svømmeklubben Nord                   
28  Frida Grønkjær  2005    151          54.06   
  Thisted Svømmeklub                   
29  Julie Nyvang Jensen  2003    150          54.16   
  Thisted Svømmeklub                   
30  Pernille Nedergaard  2004    144          54.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
31  Amalie Holst  2004    144          54.85   
  Skanderborg Svømmeklub                   
32  Signe Marie Ryhammer  2005    142          55.09   
  Lyseng IF                   
33  Lea Kjær Kristensen  2004    137          55.76   
  Viborg Svømme Klub                   
34  Caroline K. Sørensen  2004    137          55.85   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
35  Stine Bendixen Nissen  2004    135          56.14   
  Skanderborg Svømmeklub                   
36  Feline Flytkjær Broersma  2004    134          56.25   
  Horsens Svømmeklub                   
37  Mikela Muhlig  2003    128          57.00   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
38  Lykke Bladtkramer  2003    125          57.52   
  Haderslev Svømme Klub                   
39  Emma Nonbye  2003    119          58.42   
  Odder Svømmeklub                   
40  Sara Kobæk  2005    116          58.96   
  Horsens Svømmeklub                   
41  Anna Varming  2005    116          59.01   
  Viborg Svømme Klub                   
42  Malou Lundkvist Bundgaard  2004    114          59.38   
  Odder Svømmeklub                   
43  Sille Mortensen  2004    113          59.49   
  Viborg Svømme Klub                   
44  Cecilie Vejsgaard Pederse  2004    110          1:00.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
45  Maria Kristine Kirkmand  2003    104          1:01.22   
  Horsens Svømmeklub                   
46  Maria Lysgaard Sørensen  2006    99          1:02.21   
  Lyseng IF                   
47  Cecilie Daugaard  2003    98          1:02.29   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
48  Xenia Juhl Leiszner  2005    98          1:02.42   
  Horsens Svømmeklub                   
49  Christine Porse  2004    95          1:02.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
50  Emma Oleander  2004    93          1:03.50   
  Horsens Svømmeklub                   
51  Caroline Madsen  2004    88          1:04.60   
  Horsens Svømmeklub                   
52  Kamilla Sørensen  2005    88          1:04.69   
  Thisted Svømmeklub                   
53  Marie Isager  2005    75          1:08.13   
  Odder Svømmeklub                   
54  Caroline Marx  2006    73          1:08.85   
  Odder Svømmeklub                   
55  Nicoline Møldrup  2004    61          1:12.80   
  Silkeborg Svømmeklub                   
56  Clara Matilde Carstensen  2004    55          1:15.53   
  Horsens Svømmeklub                   
57  Kathrine Nonbye  2004    30          1:32.36   
  Odder Svømmeklub                   
Johanne Cecilie Nielsen  2008              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
Camilla Marie Eriksen  2005              DSQ  2 armtag under vand 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
Caroline Matilde Nielsen  2005              DSQ  Crawl i start 
  Odder Svømmeklub                   
Emilie Bie Bock  2005              DSQ  crawltag v start 
  Silkeborg Svømmeklub                   
Emilie Høgh Bager  2003              DSQ  For mange flyben sta 
  Horsens Svømmeklub                   
Julie Nonbye  2006              DSQ  Asynk ben v 25 
  Odder Svømmeklub                   
Liv Juhl Jensen  2005              DSQ  Streamline ben v. st 
  Lyseng IF                   
Lærke Lucia Lehmann  2005              DSQ  For mange flyben v s 
  Horsens Svømmeklub                   
Matilde Dalgaard Lauridse  2003              DSQ  flyben i bryst 
  Odder Svømmeklub                   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005              DSQ  crawlben v vending 
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare