2018-10-18   05:13:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Dall  1997    597  27.29        57.55   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Rasmus Jørgensen  1996    511  28.12        1:00.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oliver Degn  1996    458  28.79        1:02.88   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Tobias Alstrup Kjær  1998    374  31.51        1:07.26   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Kasper Levring Andersen  1998    355  31.69        1:08.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Anders Ballisager Hansen  1998    152  41.07        1:30.65   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Stender Berg  1999    457  29.24        1:02.91   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Emil Knudsen  1999    428  30.87        1:04.33   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    392  16.84        1:06.24   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Dan Izhar-Larsen  1999    389  31.13        1:06.37   
  IHF Svømning                   
                     
Thomas Frederiksen  2000    370  31.57        1:07.48   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Victor Kristensen  1999    363  31.26        1:07.90   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mikkel Kirkegaard  1999    362  31.48        1:08.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Christiansen  1999    360  30.51        1:08.09   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mads Alnor  2000    359  31.53        1:08.17   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
10  Anton Borg Hjort  2000    354  31.34        1:08.51   
  Lyseng IF                   
                     
11  Oliver Østergaard Hansen  2000    316  33.01        1:11.16   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
12  Nicolai Friborg  2000    264  33.32        1:15.56   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Lars Christian Primdahl  2000    232  16.13        1:18.88   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
14  Anton Kirkegaard Olesen  2000    192  39.64        1:23.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
William Bech Hindborg  2000              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Lindholm  2001    393  30.76        1:06.17   
  Lyseng IF                   
                     
Mathias Pedersen  2002    317  33.56        1:11.06   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    255  35.43        1:16.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Alfred Tang Dixen  2002    252  35.74        1:16.70   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Joachim Hjertmann  2002    250  35.44        1:16.93   
  Lyseng IF                   
                     
Benjamin Peruchon  2001    237  36.01        1:18.31   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Sebastian Leimbeck  2001    220  36.65        1:20.29   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Benjamin B Nielsen  2001    202  38.52        1:22.51   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Mads Iversen  2002    198  38.57        1:23.10   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
10  Asbjørn Guldager  2002    190  38.77        1:24.20   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
11  Paw Jensby Madsen  2002    185  39.76        1:25.05   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Thor G. Nedergaard  2002    170  39.47        1:27.42   
  Odder Svømmeklub                   
                     
13  Jacob Lund  2001    165  40.83        1:28.38   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
14  Mads Holm Skovby  2001    156  40.48        1:30.00   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
15  Nicholas Bundgaard  2002    155  42.35        1:30.12   
  Odder Svømmeklub                   
                     
16  Rasmus K. Ø. Nielsen  2002    151  40.43        1:30.95   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
17  Johan Bendixen Nissen  2002    151  39.92        1:31.03   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
18  Yang Li  2002    149  41.71        1:31.40   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Jeppe Ballisager Hansen  2001    88  49.87        1:48.73   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
20  Simon Simoni Christiansen  2002    82  46.51        1:51.32   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
21  Andreas Hansen  2001    80  50.01        1:52.39   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Krestian Gelmark-Sørensen  2001              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Lindholm  2004    178  40.36        1:26.04   
  Lyseng IF                   
                     
Alex Søndergaard  2003    173  38.11        1:26.88   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mads Mikkelsen  2004    167  41.12        1:28.01   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
William Sloth  2003    157  41.30        1:29.69   
  Lyseng IF                   
                     
Nicklas Bager  2003    152  40.70        1:30.70   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Julius Agerbo Modin  2003    133  42.72        1:34.91   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Marius Gystad  2003    127  41.93        1:36.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Johan Roderick  2003    91  48.53        1:47.58   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Lucas Rosenborg  2004    79  50.87        1:52.95   
  Lyseng IF                   
                     
10  Ciano Kristensen  2004    77  50.15        1:53.71   
  Lyseng IF                   
                     
11  Tobias Nielsen  2004    58  53.81        2:05.24   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Nicklas Jensen  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jacob Lyse Søe  2003              DSQ  Asynk armtag 26m 
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  21:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark