Resultat för ENA-cupen 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2015 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:22 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2015 |
Gren 27, 4X50m Medley Mixed Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ena Mix 1 | 0 | Simklubben Ena | 2:13.27 | ||||||
Lovisa Sved | 2000 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 37.42 | 1:12.28 | |||||||
Gustav Ekesten | 1998 | 33.44 | 1:45.72 | |||||||
Joel Marin | 1999 | 27.55 | 2:13.27 | |||||||
2 | Hk Sim Mix 1 | 0 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:17.38 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 39.98 | 1:15.14 | |||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 35.91 | 1:51.05 | |||||||
Andreas Thungren | 2002 | 26.33 | 2:17.38 | |||||||
3 | Strängnäs Mix | 1998 | Strängnäs Simklubb | 2:29.16 | ||||||
My Lord | 1999 | 42.99 | 42.99 | |||||||
Rebecka Gustafsson | 1998 | 31.80 | 1:14.79 | |||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 39.19 | 1:53.98 | |||||||
Erik Ankarling | 2004 | 35.18 | 2:29.16 | |||||||
4 | Strängnäs Mix 2 | 1998 | Strängnäs Simklubb | 2:31.00 | ||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 34.21 | 1:15.61 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 39.59 | 1:55.20 | |||||||
Max Lord | 2004 | 35.80 | 2:31.00 | |||||||
5 | Eskilstuna Mix Lag 1 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:32.39 | ||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 38.73 | 38.73 | |||||||
Arman Dumanyan | 2002 | 41.76 | 1:20.49 | |||||||
Harry Chan | 2001 | 38.28 | 1:58.77 | |||||||
Laura Chan | 2000 | 33.62 | 2:32.39 | |||||||
6 | SK Ena Mix 2 | 0 | Simklubben Ena | 2:33.91 | ||||||
Matilda Olausson | 2004 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Olle Hansen | 2001 | 40.10 | 1:18.55 | |||||||
Gustav Walldén | 2003 | 42.71 | 2:01.26 | |||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 32.65 | 2:33.91 | |||||||
7 | Bålsta SK Mix | 0 | Bålsta Simklubb | 2:33.92 | ||||||
Alma Norgren | 2004 | 41.60 | 41.60 | |||||||
Eskil Jonsson | 2003 | 48.19 | 1:29.79 | |||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 35.05 | 2:04.84 | |||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 29.08 | 2:33.92 | |||||||
8 | Hk Sim Mix 2 | 0 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:36.47 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Benjamin Wallin | 1995 | 41.95 | 1:20.05 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 39.08 | 1:59.13 | |||||||
David Eriksson | 2004 | 37.34 | 2:36.47 | |||||||
9 | Eskilstuna Mix Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:44.77 | ||||||
Alex Ly | 2003 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Samuel Paulson | 2004 | 44.62 | 1:24.08 | |||||||
Izabella Kullman | 2002 | 43.68 | 2:07.76 | |||||||
Isabelle Persson | 2003 | 37.01 | 2:44.77 | |||||||
10 | Köpings SS Mix | 0 | Köpings Simsällskap | 2:47.27 | ||||||
Axel Thorsén | 2003 | 44.31 | 44.31 | |||||||
Matilda Thorsén | 2001 | 42.34 | 1:26.65 | |||||||
Peter Khabarov | 2002 | 43.19 | 2:09.84 | |||||||
Estelle Gyoni | 2004 | 37.43 | 2:47.27 | |||||||
11 | Bålsta SK Mix 2 | 2004 | Bålsta Simklubb | 3:10.28 | ||||||
Lukas Jakobsson | 2005 | 52.38 | 52.38 | |||||||
Sofia Ingemansson | 2004 | 1:01.70 | 1:54.08 | |||||||
Evert Jonsson | 2003 | 42.55 | 2:36.63 | |||||||
Matilda Ardanius | 2001 | 33.65 | 3:10.28 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:22 |