Tulokset VårSimiaden Distrikt, Hässleholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | VårSimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.59 | 1:01.71 | |||||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 30.63 | 1:03.34 | |||||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.50 | 1:03.68 | |||||
4 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 31.08 | 1:03.95 | |||||
5 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.40 | 1:04.71 | |||||
6 | Isabelle Odén | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 32.12 | 1:05.34 | |||||
7 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.40 | 1:07.05 | |||||
8 | Emmy Nordström | 2002 | S71 | 33.07 | 1:08.10 | |||||
9 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 32.62 | 1:08.29 | |||||
10 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 33.26 | 1:08.42 | |||||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.27 | 1:08.52 | |||||
12 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 33.14 | 1:08.71 | |||||
13 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 33.51 | 1:09.28 | |||||
14 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 33.37 | 1:09.34 | |||||
15 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 33.26 | 1:09.53 | |||||
16 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 32.94 | 1:09.95 | |||||
17 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 33.55 | 1:10.23 | |||||
18 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.30 | 1:10.58 | |||||
19 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.38 | 1:11.36 | |||||
20 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.94 | 1:13.19 | |||||
21 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 35.43 | 1:14.55 | |||||
22 | Evelina Håkansson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.20 | 1:14.80 | |||||
23 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.01 | 1:15.01 | |||||
24 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 36.30 | 1:16.74 | |||||
25 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.86 | 1:17.58 | |||||
26 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 36.79 | 1:17.83 | |||||
27 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.30 | 1:18.11 | |||||
28 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.51 | 1:18.99 | |||||
29 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 39.82 | 1:22.73 | |||||
30 | Isabelle Erneland | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.53 | 1:28.56 | |||||
31 | Malin Karlsson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 40.90 | 1:29.21 | |||||
32 | Thelma Klint Ipsa | 2002 | Bromöllaortens Simsällskap | 41.99 | 1:31.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 10:56 |