2017-08-21   21:37:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Open Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  22 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  09:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Stt Fri D Herrer  200  Swim Team Tåstrup            4:11.68   
  Klaus Hjorth  1977      28.56  58.45      58.45   
  Anders Bæk  1966      30.69  1:02.87      2:01.32   
  Finn Bækgaard  1955      32.61  1:10.48      3:11.80   
  Dan Ole Johansen  1960      27.93  59.88      4:11.68   
                     
Fri D Sigma Swim  200  Sigma Swim            4:17.27   
  Peter Holmsteen  1963      27.56  58.66      58.66   
  Stig Nielsen  1963      33.55  1:12.43      2:11.09   
  Anders Dalsgaard  1970      28.40  59.74      3:10.83   
  Ulrik Schäfer  1962      30.17  1:06.44      4:17.27   
                     
                     
 
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Fri C Sigma Swim  162  Sigma Swim            3:33.54   
  Henrik Pedersen  1965      27.95  57.62      57.62   
  Claus Lerche Iversen  1977      23.65  50.40      1:48.02   
  Jacob Lercke Skytte  1984      24.31  50.68      2:38.70   
  Mads Gjerløv  1972      26.51  54.84      3:33.54   
                     
Masters Herrer C 1  163  Gentofte Svømme Klub            3:48.15   
  Thomas Eriksen  1975      26.12  55.07      55.07   
  Kasper Linddal  1986      25.29  53.28      1:48.35   
  Mark Vogel  1970      26.40  57.18      2:45.53   
  Jens Bjørn Andersen  1966      29.10  1:02.62      3:48.15   
                     
Køge Masters Herrer  187  Køge Svømmeklub            4:09.46   
  Martin Backs  1972      30.25  1:04.01      1:04.01   
  Jacob Olsen  1972      30.25  1:05.40      2:09.41   
  Peter Christensen  1965      27.48  57.78      3:07.19   
  Mads Bo Larsen  1964      29.81  1:02.27      4:09.46   
                     
Triton V. Masters C  199  Vejle Svømmeklub Triton            4:12.77   
  Uffe Stelman  1975      28.04  1:00.10      1:00.10   
  Kasper Graversen  1981      28.28  1:00.46      2:00.56   
  Christian Graversen  1978      29.28  1:01.85      3:02.41   
  Michael Andersen  1966      33.45  1:10.36      4:12.77   
                     
Silkeborg Herrer C  170  Silkeborg Svømmeklub            4:15.08   
  Jørn Dahl Rasmussen  1964      30.48  1:03.83      1:03.83   
  Jens Mikkelsen  1968      29.39  1:03.39      2:07.22   
  Dennis Kinnerup  1988      26.08  55.88      3:03.10   
  Jan Dalgaard Farving  1970      34.64  1:11.98      4:15.08   
                     
Masters Herrer C 2  179  Gentofte Svømme Klub            4:21.77   
  Anders Lundt  1967      30.46  1:03.53      1:03.53   
  Peter Kristensen  1972      29.65  1:02.05      2:05.58   
  Simon Barchard  1977      30.91  1:05.14      3:10.72   
  Claus Leinøe  1965      34.91  1:11.05      4:21.77   
                     
                     
 
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Lyngby Lyn B I  159  Lyngby Svømmeklub            4:11.10   
  Henrik Schramm Rasmussen  1967      29.08  1:02.59      1:02.59   
  Kasper Markussen  1973      30.16  1:03.86      2:06.45   
  Michael Duelund  1977      30.32  1:06.44      3:12.89   
  Kristoffer Codam  1990      27.33  58.21      4:11.10   
                     
Søllerød Herrer B  159  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ej medl af klub 
  Thomas Lianee  1985      26.50  55.03      55.03   
  Patrick Christensen  1985              1:51.95   
                     
                     
 
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Søllerød Herrer A-  96  Søllerød Svømmeklub            3:54.07   
  Ulrik Peter Willén  1995      26.09  53.39      53.39   
  Jesper Bang  1995      26.33  56.66      1:50.05   
  Mads Tuxen  1992      28.69  1:00.79      2:50.84   
  Simon Matell  1994      29.49  1:03.23      3:54.07   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  22 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:44 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Ksl Damer - E  200  Korsør Sv & Livr. Klub            6:22.00   
  Marianne Friis-Olsen  1952      45.54  1:35.05      1:35.05   
  Kirsten Haugaard  1965      50.76  1:45.64      3:20.69   
  Bente Sørensen  1947      45.67  1:39.41      5:00.10   
  Hanne Klausen  1960      38.94  1:21.90      6:22.00   
                     
                     
 
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Helsingør Master  181  Helsingør Svømmeklub            4:54.49   
  Gitte Raagaard  1970      31.97  1:06.96      1:06.96   
  Gitte Rud  1972      35.18  1:12.73      2:19.69   
  Nina Damsgaard Pedersen  1972      35.13  1:15.38      3:35.07   
  Tine Ottosen  1965      37.78  1:19.42      4:54.49   
                     
                     
 
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Malmö Kappsimning B 2  132  Malmö Kappsimningsklubb            4:11.75   
  Annelie Jönsson  1983      29.99  1:02.91      1:02.91   
  Anna Lohmann  1975      29.53  1:02.94      2:05.85   
  Nathalie Larsson  1985      30.50  1:03.73      3:09.58   
  Linda Castengren  1985      29.96  1:02.17      4:11.75   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hsk Hermes    1:06.62        2:17.58   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Hermes    46.31        1:37.44   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  ej berør v 75m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gunnar Persson  1961  Simklubben Neptun    33.82        1:08.31   
Flemming Bertram  1964  Odense Svømme Klub    38.25        1:20.03   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub    39.93        1:20.86   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup    40.44        1:23.85   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    29.99        1:01.81   
Michael Andersen  1966  Vejle Svømmeklub Triton    39.67        1:21.24   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    39.66        1:23.48   
Bo Damvad  1967  Aars Svømmeklub    41.84        1:26.42   
Janus Aaberg  1966  Lyngby Svømmeklub    41.75        1:26.65   
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub    41.67        1:30.11   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub    41.91        1:30.45   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.78        1:05.82   
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.85        1:07.02   
Mark André Kohnagel  1972  Hsk Hermes    34.58        1:12.10   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub    38.88        1:19.47   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Nørregaard  1977  DeltaSwim    32.30        1:07.13   
Rune Solvang  1980  U.S.G    32.45        1:07.82   
Peter Schmidt  1979  Glostrup Svømme Klub    34.96        1:14.24   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Lianee  1985  Søllerød Svømmeklub    29.29        59.93   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    32.23        1:09.48   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Jensen  1987  Vallensbæk IF Af 1939    27.33        56.96   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub    28.52        58.55   
Christian Damgaard  1991  U.S.G    32.34        1:06.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    43.76        1:29.44   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    51.66        1:46.78   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    45.73        1:32.98   
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    47.72        1:37.00   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF    42.52        1:27.31   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    34.63        1:10.91   
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    33.63        1:11.23   
Ulla Thorbjørn Hansen  1966  Glostrup Svømme Klub    38.19        1:20.44   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    36.64        1:14.72   
Mia Finnemann Schultz  1972  Sigma Swim Allerød    46.07        1:32.67   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristina Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub    41.13        1:24.05   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes    36.64        1:15.32   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sylvia Yang  1986  U.S.G    38.21        1:19.51   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub    39.98        1:22.36   
Henriette S. Jørgensen  1989  U.S.G    39.54        1:22.84   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    35.22        1:12.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Hermes            39.44   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            34.83   
Flemming Nielsen  1954  Hsk Hermes            35.51   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød            35.81   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            36.17   
Jens Kjærum  1957  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jørn Dahl Rasmussen  1964  Silkeborg Svømmeklub            34.61   
Stig Nielsen  1963  Sigma Swim Birkerød            35.18   
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub            36.20   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            37.38   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            31.45   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.46   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            34.00   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            34.71   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            26.90   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.01   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            29.52   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            31.16   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            31.78   
Darcy Diem  1971  Ringsted Svømme Klub            32.02   
Thomas Sønderskov  1974  Hobro Svømmeklub            32.78   
Martin Thor Hansen  1974  Sigma Swim Allerød            33.42   
Peter Kristensen  1972  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ola Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            27.47   
Hans Martin Johansen  1980  Helsingør Svømmeklub            27.84   
Morten Nørregaard  1977  DeltaSwim            29.30   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub            29.42   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            30.29   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød            38.80   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Bo Pedersen  1981  O.S.L.F.            27.12   
Magnus Krygell  1982  Søllerød Svømmeklub            27.47   
Michael Nielsen  1985  Søllerød Svømmeklub            28.53   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            29.32   
Kasper Graversen  1981  Vejle Svømmeklub Triton            29.40   
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            31.53   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Sørensen  1990  Glostrup Svømme Klub            26.23   
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            27.15   
Tim Olsen  1986  U.S.G            27.96   
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub            28.23   
Steffan Hansen  1990  Multiatleterne            29.47   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G            29.95   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub            26.59   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            28.23   
Ulrik Peter Willén  1995  Søllerød Svømmeklub            28.36   
Jeppe Jensen  1992  U.S.G            29.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:55 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            49.22   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            53.73   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            43.81   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub            56.02   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            33.92   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            34.54   
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            35.72   
Ulla Olin  1963  Glostrup Svømme Klub            38.77   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.            33.84   
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF            34.31   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            36.50   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling            53.15   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            29.80   
Bettina Honore  1971  Gentofte Svømme Klub            31.22   
Gitte Rud  1972  Helsingør Svømmeklub            36.31   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub            37.56   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub            38.20   
Susanne Kaavé  1975  Hørsholm Svømmeforening            39.62   
Anne Buhrkal  1975  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  brystarmtag v afslut 
Kitt Svane  1972  Sigma Swim Allerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Dalgaard Farving  1979  Silkeborg Svømmeklub            30.87   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            31.55   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G            31.74   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            32.37   
Kirsten Detlef  1986  Vejle Svømmeklub Triton            33.41   
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes            34.12   
Henriette S. Jørgensen  1989  U.S.G            35.88   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub            40.86   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub            29.40   
Nanna M. Christiansen  1993  Multiatleterne            31.73   
Stine Dahl Vest  1994  U.S.G            33.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Hermes    40.85        1:34.84   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    57.81        1:59.43   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hsk Hermes    37.60        1:19.98   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    59.88        1:59.07   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    33.83        1:13.60   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    36.24        1:18.20   
Lars J Christensen  1960  Sigma Swim Birkerød    39.16        1:26.73   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød    47.95        1:39.18   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød    31.13        1:07.59   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub    34.87        1:13.57   
Jørn Dahl Rasmussen  1964  Silkeborg Svømmeklub    39.46        1:21.32   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    28.93        1:04.44   
Lars Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb    32.49        1:10.10   
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim Birkerød    32.08        1:10.61   
Henrik Schramm Rasmussen  1967  Lyngby Svømmeklub    33.63        1:10.99   
Michael Andersen  1966  Vejle Svømmeklub Triton    37.33        1:20.21   
Kim Yousefi Jensen  1966  Hørsholm Svømmeforening    39.99        1:25.26   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.91        1:04.97   
Uffe Stelman  1975  Vejle Svømmeklub Triton    32.82        1:08.59   
Kasper Markussen  1973  Lyngby Svømmeklub    35.86        1:13.48   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub    38.86        1:20.75   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    33.18        1:08.80   
Rune Solvang  1980  U.S.G    31.13        1:09.12   
Michael Duelund  1977  Lyngby Svømmeklub    33.52        1:13.04   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød    40.63        1:29.70   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim Birkerød    27.80        59.14   
Jan Boier Pedersen  1983  Hsk Hermes    30.17        1:03.54   
Jon Kærsgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling    31.08        1:07.46   
Casper Nordahl-Meyer  1982  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.50        1:07.93   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    30.61        1:08.81   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb    31.66        1:09.27   
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Steffen Skjødt  1987  Silkeborg Svømmeklub    30.81        1:03.46   
Rémi Maguet  1986  Hsk Hermes    30.66        1:09.83   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub    28.50        1:01.38   
Christian Christensen  1991  U.S.G    28.85        1:02.87   
Mathias Hvid  1994  U.S.G    29.29        1:02.93   
Kasper Vitten  1995  Gentofte Svømme Klub    30.93        1:05.38   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.00        1:08.24   
Jeppe Jensen  1992  U.S.G    32.16        1:08.97   
Mads Tuxen  1992  Søllerød Svømmeklub    32.95        1:11.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    50.26        1:47.15   
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G    1:03.29        2:10.22   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    45.20        1:34.47   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF    36.00        1:17.21   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    41.74        1:27.46   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    41.55        1:31.62   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening    45.96        1:38.72   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling    54.66        1:54.78   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.87        1:16.20   
Gitte Rud  1972  Helsingør Svømmeklub    38.42        1:22.24   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub    42.09        1:31.75   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann Syrach Lindgaard  1976  Gentofte Svømme Klub    41.71        1:25.49   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim Birkerød    42.32        1:30.86   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    29.88        1:05.07   
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb    35.09        1:13.13   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub    38.19        1:24.56   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Leth-Espensen  1990  U.S.G    34.14        1:13.03   
Mikaela Persson  1987  Simklubben Neptun    34.77        1:13.37   
Christinna Baden  1990  Multiatleterne    34.63        1:16.50   
Simone Ehlers  1987  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    34.79        1:17.23   
Kirsten Detlef  1986  Vejle Svømmeklub Triton    35.97        1:17.38   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    32.15        1:07.74   
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    30.63        1:09.69   
Stine Dahl Vest  1994  U.S.G    34.63        1:14.51   
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    34.35        1:14.92   
Clara Lindecrona  1993  U.S.G    34.89        1:15.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rolf Conradi  1935  Swim Team Tåstrup            48.97   
Erik Kjær  1935  Hsk Hermes            55.86   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Hermes            34.14   
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub            41.39   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            41.65   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            41.68   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            30.47   
Flemmning Jensen  1952  Hillerød Svømmeklub            53.04   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            26.88   
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub            30.02   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            31.85   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød            26.27   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub            26.79   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            29.97   
Peter Spragge  1964  Sigma Swim Birkerød            30.05   
Kent Klausen  1964  Agfs Svømmeafdeling            30.16   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            30.92   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub            31.86   
Lars Lønborg  1964  Glostrup Svømme Klub            32.33   
Kim D. Bruun  1964  Silkeborg Svømmeklub            36.28   
Henrik Fogt  1964  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød            26.67   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            27.70   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.07   
Jens Mikkelsen  1968  Silkeborg Svømmeklub            29.28   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub            30.28   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            30.45   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            30.51   
Jan Dalgaard Farving  1970  Silkeborg Svømmeklub            31.06   
Jesus Vasquez  1970  Hsk Hermes            32.90   
10  Bo Damvad  1967  Aars Svømmeklub            33.03   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            24.76   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            25.32   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim Allerød            26.74   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.92   
Darcy Diem  1971  Ringsted Svømme Klub            28.02   
Mark André Kohnagel  1972  Hsk Hermes            28.03   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            29.14   
Thomas Sønderskov  1974  Hobro Svømmeklub            29.48   
Martin Thor Hansen  1974  Sigma Swim Allerød            29.56   
Peter Kristensen  1972  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ola Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            25.92   
Christian Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton            27.03   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            27.45   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub            28.39   
Simon Barchard  1977  Gentofte Svømme Klub            29.98   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1985  Søllerød Svømmeklub            25.88   
Kasper Graversen  1981  Vejle Svømmeklub Triton            27.51   
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            29.05   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            24.42   
Kasper Linddal  1986  Gentofte Svømme Klub            24.76   
Adam Persson  1990  Simklubben Neptun            26.40   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G            27.63   
Jens Bundesen  1988  Lyngby Svømmeklub            28.21   
Rémi Maguet  1986  Hsk Hermes            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrik Peter Willén  1995  Søllerød Svømmeklub            24.68   
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub            24.72   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub            25.08   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            25.34   
Mads Tuxen  1992  Søllerød Svømmeklub            28.06   
Simon Matell  1994  Søllerød Svømmeklub            29.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            37.17   
Kirsten Strange  1944  Vordingborg Svømme Klub            43.12   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            42.69   
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            43.36   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            38.78   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub            34.91   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            36.64   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rita Hauge  1965  Agfs Svømmeafdeling            30.82   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            30.96   
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            33.66   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            34.42   
Annette Bøgsted  1962  Sigma Swim Birkerød            35.11   
Jette Harder Bruun  1962  Silkeborg Svømmeklub            39.18   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub            45.07   
Connie Tue Christensen  1961  Ringsted Svømme Klub            45.78   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.            29.23   
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            29.56   
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF            31.14   
Tina Rasmussen  1966  Hillerød Svømmeklub            42.71   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bettina Honore  1971  Gentofte Svømme Klub            28.68   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.84   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup            32.69   
Jane Anthonsen  1975  Vejle Svømmeklub Triton            34.65   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb            28.76   
Ann Syrach Lindgaard  1976  Gentofte Svømme Klub            32.65   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim Birkerød            36.72   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            27.38   
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes            30.56   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            34.23   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Leth-Espensen  1990  U.S.G            29.28   
Trine Gudnitz  1987  U.S.G            30.38   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            30.46   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub            30.59   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            30.91   
Kirsten Detlef  1986  Vejle Svømmeklub Triton            30.98   
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes            31.57   
Gabriella Svensson  1989  Simklubben Neptun            34.33   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub            34.83   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Lindecrona  1993  U.S.G            30.44   
Laura Frandsen  1993  Sigma Swim Birkerød            31.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Vordingborg Gruppe E  279  Vordingborg Svømme Klub            12:46.47   
  Helle Rasmussen  1960      1:22.89  2:52.58      2:52.58   
  Kirsten Strange  1944      1:41.17  3:32.96      6:25.54   
  Otto Christensen  1938      1:45.72  3:40.56      10:06.10   
  Jan Nielsen  1963      1:16.32  2:40.37      12:46.47   
                     
Ksl Mix - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            13:00.26   
  Gerhard Deneken  1963      1:13.36  2:36.59      2:36.59   
  Marianne Friis-Olsen  1952      1:34.65  3:25.15      6:01.74   
  Hans Larsen  1943      1:50.22  4:01.92      10:03.66   
  Hanne Klausen  1960      1:26.31  2:56.60      13:00.26   
                     
                     
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Mix C Sigma Swim  162  Sigma Swim            9:06.17   
  Caroline Suhr  1971      1:08.54  2:23.44      2:23.44   
  Jacob Lercke Skytte  1984      58.75  2:00.41      4:23.85   
  Claus Lerche Iversen  1977      57.85  1:57.78      6:21.63   
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      1:18.26  2:44.54      9:06.17   
                     
                     
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Malmö Kapsimning B 11  138  Malmö Kappsimningsklubb            8:59.82   
  Alexander Weinhagen  1985      1:03.08  2:11.75      2:11.75   
  Anna Lohmann  1975      1:06.64  2:20.14      4:31.89   
  Ola Fagerstrand  1977      1:05.34  2:14.14      6:46.03   
  Linda Castengren  1985      1:03.92  2:13.79      8:59.82   
                     
Usg 11 Mix B  123  U.S.G            9:08.35   
  Troels Antvorskov  1980      1:04.38  2:17.61      2:17.61   
  Rune Solvang  1980      1:03.20  2:11.24      4:28.85   
  Trine Gudnitz  1987      1:05.09  2:17.34      6:46.19   
  Katrine Leth-Espensen  1990      1:06.61  2:22.16      9:08.35   
                     
Sto Masters B  159  Swim Team Odense            10:02.25   
  Anne-Sofie Pii  1970      1:13.90  2:32.95      2:32.95   
  Flemming Bertram  1964      1:10.40  2:28.27      5:01.22   
  Anders Bo Pedersen  1981      1:00.95  2:08.83      7:10.05   
  Karen Mikkelsen  1986      1:22.91  2:52.20      10:02.25   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mogens Halby  1944  Roskilde Svømning    58.92  2:07.96  3:20.05    4:29.21   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Flemming Nielsen  1954  Hsk Hermes    44.98  1:36.68  2:29.78    3:19.39   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    47.68  1:44.31  2:42.57    3:37.79   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød    38.80  1:21.48  2:04.89    2:47.97   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    42.94  1:30.76  2:20.30    3:10.19   
Anders Meinert Pedersen  1961  DeltaSwim    44.43  1:34.89  2:27.62    3:20.31   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    38.17  1:21.55  2:05.40    2:49.11   
Morten Klint  1967  Glostrup Svømme Klub    37.96  1:20.04  2:04.38    2:50.43   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971  Agfs Svømmeafdeling    36.96  1:17.68  1:59.61    2:41.26   
Uffe Stelman  1975  Vejle Svømmeklub Triton    36.38  1:17.75  1:59.95    2:44.54   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    36.82  1:17.80  2:00.36    2:43.43   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub    33.92  1:11.78  1:50.14    2:29.70   
Jan Boier Pedersen  1983  Hsk Hermes    34.14  1:12.33  1:51.25    2:32.13   
Casper Nordahl-Meyer  1982  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.74  1:14.67  1:55.99    2:38.22   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    37.25  1:19.20  2:01.79    2:44.15   
Jon Kærsgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling    36.68  1:20.09  2:04.11    2:44.75   
Kasper Graversen  1981  Vejle Svømmeklub Triton    37.19  1:19.82  2:03.25    2:48.57   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Steffen Skjødt  1987  Silkeborg Svømmeklub    35.94  1:15.16  1:54.07    2:34.14   
Steffan Hansen  1990  Multiatleterne    36.35  1:17.17  1:59.68    2:41.21   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    33.63  1:10.92  1:47.54    2:25.27   
Kasper Vitten  1995  Gentofte Svømme Klub    34.82  1:13.27  1:53.26    2:33.52   
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub    33.89  1:11.71  1:51.53    2:35.17   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.55  1:17.15  2:01.19    2:46.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    1:02.51  2:10.59  3:20.79    4:30.04   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    41.08  1:26.79  2:14.21    3:02.35   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub    55.72  1:58.47  3:01.73    4:09.22   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elene Skytte  1966  Sigma Swim Birkerød    48.33  1:40.63  2:33.09    3:25.33   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    38.87  1:21.47  2:05.09    2:48.96   
Tine Broksø  1971  Hsk Hermes    49.01  1:43.43  2:39.64    3:36.20   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub            DSQ  ej samt berør v 50m 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    37.17  1:17.32  1:59.08    2:41.35   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G    38.19  1:20.53  2:04.36    2:48.39   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    41.20  1:25.91  2:10.33    2:54.10   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    41.40  1:27.07  2:14.07    3:01.72   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    47.71  1:41.81  2:35.72    3:28.29   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tenna Olin  1991  U.S.G    44.44  1:34.91  2:27.98    3:21.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt Medley E Mix  240  Swim Team Tåstrup            2:24.44   
  Elisabeth Ketelsen  1943      42.06        42.06   
  Pia Thulstrup  1961      38.73        1:20.79   
  Dan Ole Johansen  1960      33.04        1:53.83   
  Finn Bækgaard  1955      30.61        2:24.44   
                     
Ksl Mix - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            3:01.99   
  Bente Sørensen  1947      48.92        48.92   
  Gerhard Deneken  1963      40.00        1:28.92   
  Hanne Klausen  1960      47.07        2:15.99   
  Hans Larsen  1943      46.00        3:01.99   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix D Sigma Swim  202  Sigma Swim            2:24.95   
  Christian Drachmann  1968      32.48        32.48   
  Anette Bøgsted  1962      44.05        1:16.53   
  Lars J Christensen  1960      33.74        1:50.27   
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      34.68        2:24.95   
                     
Hermes Mix Grp D  200  Hsk Hermes            2:37.60   
  Bo Hyllested  1949      38.85        38.85   
  Tine Broksø  1971      47.50        1:26.35   
  Flemming Nielsen  1954      36.06        2:02.41   
  Lotte Bay Smidt  1974      35.19        2:37.60   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Masters Team 1  162  Køge Svømmeklub            2:08.74   
  Martin Backs  1972      34.71        34.71   
  Charlotte Them  1976      38.74        1:13.45   
  Linda Lund Tietze  1984      28.87        1:42.32   
  Peter Christensen  1965      26.42        2:08.74   
                     
Helsingør Master  161  Helsingør Svømmeklub            2:12.56   
  Gitte Raagaard  1970      33.38        33.38   
  Tine Ottosen  1965      43.17        1:16.55   
  Hans Martin Johansen  1980      27.46        1:44.01   
  Giedrius Saltenis  1982      28.55        2:12.56   
                     
Glostrup Mix C  166  Glostrup Svømme Klub            2:13.20   
  Kristina Thomsen  1979      38.23        38.23   
  Kate Sørensen  1961      38.26        1:16.49   
  Jonas Sørensen  1990      25.43        1:41.92   
  Lars Lønborg  1964      31.28        2:13.20   
                     
Mix C Sigma Swim  167  Sigma Swim            2:21.36   
  Ole Garm Nissen  1978      33.86        33.86   
  Mia Finnemann Schultz  1972      42.56        1:16.42   
  Pia Alexandersen  1973      38.27        1:54.69   
  Anders Dalsgaard  1970      26.67        2:21.36   
                     
Ringsted C Super-Masters  182  Ringsted Svømme Klub            2:22.77   
  Margit Sørensen  1972      35.95        35.95   
  Jan Simonsen  1964      39.38        1:15.33   
  Lene Dyrbak  1971      38.26        1:53.59   
  Darcy Diem  1971      29.18        2:22.77   
                     
Agf Masters C  199  Agfs Svømmeafdeling            2:25.78   
  Rita Hauge  1965      39.33        39.33   
  Jon Kærsgaard  1984      30.67        1:10.00   
  Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971      31.11        1:41.11   
  Helen Haas  1968      44.67        2:25.78   
                     
Køge Masters Team 2  182  Køge Svømmeklub            2:30.04   
  Mads Bo Larsen  1964      36.49        36.49   
  Jacob Olsen  1972      37.90        1:14.39   
  Helle Hartmann  1985      39.58        1:53.97   
  Hanne Stevnsborg  1957      36.07        2:30.04   
                     
Hørsholm Mix C  182  Hørsholm Svømmeforening            2:32.57   
  Henrik Petersen  1969      37.33        37.33   
  Kim Yousefi Jensen  1966      42.12        1:19.45   
  Susanne Kaavé  1975      39.43        1:58.88   
  Bente Holm Gottlieb  1966      33.69        2:32.57   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silkeborg Mix B  131  Silkeborg Svømmeklub            2:02.29   
  Anne Buhrkal  1975      37.77        37.77   
  Steffen Skjødt  1987      30.90        1:08.67   
  Anne Dalgaard Farving  1979      30.06        1:38.73   
  Dennis Kinnerup  1988      23.56        2:02.29   
                     
Usg 14 Mix B  120  U.S.G            2:05.46   
  Rune Solvang  1980      31.86        31.86   
  Tim Olsen  1986      31.37        1:03.23   
  Louise Buhl Borg  1987      32.66        1:35.89   
  Trine Gudnitz  1987      29.57        2:05.46   
                     
Hermes Mix Grp B  120  Hsk Hermes            2:09.80   
  Anne Roslyng  1983      35.57        35.57   
  Mark André Kohnagel  1972      34.99        1:10.56   
  Carola Pedersen  1989      33.48        1:44.04   
  Rémi Maguet  1986      25.76        2:09.80   
                     
Triton V. Masters B  159  Vejle Svømmeklub Triton            2:12.36   
  Uffe Stelman  1975      32.44        32.44   
  Christian Graversen  1978      32.23        1:04.67   
  Kirsten Detlef  1986      33.18        1:37.85   
  Jane Anthonsen  1975      34.51        2:12.36   
                     
Neptun Masters Lag Persson B  159  Simklubben Neptun            2:13.77   
  Adam Persson  1990      31.57        31.57   
  Gunnar Persson  1961      35.65        1:07.22   
  Mikaela Persson  1987      32.77        1:39.99   
  Gabriella Svensson  1989      33.78        2:13.77   
                     
Bask 1  139  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            2:15.10   
  Bjarne Erichsen  1985      31.11        31.11   
  Michael Nissen  1983      36.09        1:07.20   
  Simone Ehlers  1987      33.89        1:41.09   
  Kendra Olsen  1966      34.01        2:15.10   
                     
Sto Masters B  159  Swim Team Odense            2:20.57   
  Anne-Sofie Pii  1970      40.55        40.55   
  Karen Mikkelsen  1986      43.12        1:23.67   
  Anders Bo Pedersen  1981      27.17        1:50.84   
  Flemming Bertram  1964      29.73        2:20.57   
                     
Triton Sprint B  159  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  mgl holdkapkort 
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søllerød Mix A  119  Søllerød Svømmeklub            2:03.97   
  Thomas Lianee  1985      28.86        28.86   
  Patrick Christensen  1985      31.89        1:00.75   
  Louise Koch Rasmussen  1987      33.13        1:33.88   
  Ane Andersen  1990      30.09        2:03.97   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix 2 A-  96  U.S.G            2:02.82   
  Laura Smidt Hansen  1992      34.08        34.08   
  Clara Lindecrona  1993      35.71        1:09.79   
  Bartal Hestoy  1992      26.69        1:36.48   
  Jeppe Jensen  1992      26.34        2:02.82   
                     
Usg Mix 1 A-  96  U.S.G            2:06.62   
  Christian Damgaard  1991      31.27        31.27   
  Christian Christensen  1991      29.20        1:00.47   
  Tenna Olin  1991      36.91        1:37.38   
  Stine Dahl Vest  1994      29.24        2:06.62   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Else Marie Hjortkjær  1934  Swim Team Tåstrup            1:17.05   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            42.31   
Kirsten Strange  1944  Vordingborg Svømme Klub            47.80   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            48.55   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            51.61   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub            46.18   
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub            46.71   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF            39.81   
Jette Harder Bruun  1962  Silkeborg Svømmeklub            48.17   
Connie Tue Christensen  1961  Ringsted Svømme Klub            52.36   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            32.65   
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            33.23   
Ulla Thorbjørn Hansen  1966  Glostrup Svømme Klub            36.92   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening            45.62   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup            38.90   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristina Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub            39.06   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            32.05   
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes            36.35   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub            38.00   
Henriette S. Jørgensen  1989  U.S.G            38.32   
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes            40.16   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub            31.33   
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub            31.57   
Pia Nicolaisen  1994  Odense Svømme Klub            34.98   
Stine Dahl Vest  1994  U.S.G            35.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hsk Hermes            1:03.93   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Hermes            41.07   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            56.49   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            55.95   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            33.35   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            36.54   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            41.02   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød            46.40   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gunnar Persson  1961  Simklubben Neptun            32.10   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            36.64   
Lars Lønborg  1964  Glostrup Svømme Klub            42.95   
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub            29.11   
Lars Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb            32.54   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            36.09   
Michael Andersen  1966  Vejle Svømmeklub Triton            36.27   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            37.00   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub            37.75   
Bo Damvad  1967  Aars Svømmeklub            40.09   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.71   
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.02   
Peter Kristensen  1972  Gentofte Svømme Klub            31.89   
Uffe Stelman  1975  Vejle Svømmeklub Triton            32.19   
Mark André Kohnagel  1972  Hsk Hermes            33.59   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            34.23   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            37.99   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ola Fagerstrand  1977  Malmö Kappsimningsklubb            30.92   
Morten Nørregaard  1977  DeltaSwim            31.58   
Peter Schmidt  1979  Glostrup Svømme Klub            33.72   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim Birkerød            27.20   
Thomas Lianee  1985  Søllerød Svømmeklub            28.77   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            31.43   
Patrick Christensen  1985  Søllerød Svømmeklub            DSQ  neddyk. v/afslutn 
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Jensen  1987  Vallensbæk IF Af 1939            26.55   
Adam Persson  1990  Simklubben Neptun            32.12   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub            29.05   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            32.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G    51.97  1:52.70  2:56.54    3:58.70   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    39.54  1:23.34  2:06.96    2:49.31   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    35.75  1:14.72  1:54.35    2:33.26   
Rita Hauge  1965  Agfs Svømmeafdeling    35.10  1:14.39  1:54.35    2:33.69   
Ulla Olin  1963  Glostrup Svømme Klub    38.91  1:21.62  2:04.76    2:46.08   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.    32.30  1:07.51  1:43.79    2:18.20   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød    38.39  1:20.89  2:03.57    2:44.87   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    40.10  1:24.66  2:10.82    2:56.90   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    35.12  1:13.36  1:52.97    2:31.86   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub    37.08  1:20.47  2:06.00    2:49.68   
Kitt Svane  1972  Sigma Swim Allerød    43.17  1:28.79  2:15.69    3:03.65   
Mia Finnemann Schultz  1972  Sigma Swim Allerød    42.91  1:29.74  2:18.07    3:04.87   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Dalgaard Farving  1979  Silkeborg Svømmeklub    32.96  1:10.25  1:48.20    2:26.64   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    29.68  1:03.16  1:38.15    2:12.31   
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb    31.64  1:05.83  1:41.37    2:16.71   
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes    34.58  1:12.42  1:51.57    2:28.54   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub    35.21  1:13.50  1:52.27    2:31.05   
Simone Ehlers  1987  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    35.97  1:16.05  1:57.43    2:38.29   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    33.36  1:09.38  1:46.17    2:22.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup    2:04.71  2:47.10      2:47.10   
Jan Kragerup  1952  Hsk Hermes    1:59.74  2:50.05      2:50.05   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    33.07  1:09.09  1:44.40    2:18.29   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød    30.25  1:02.95  1:36.45    2:10.37   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    29.92  1:03.40  1:37.20    2:10.62   
Anders Meinert Pedersen  1961  DeltaSwim    33.62  1:11.03  1:49.95    2:28.98   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup    34.61  1:14.54  1:55.18    2:33.34   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    35.56  1:14.27  1:54.97    2:35.37   
Peter Spragge  1964  Sigma Swim Birkerød    36.38  1:16.62  1:58.66    2:38.93   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød    31.24  1:05.48  1:40.51    2:15.75   
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim Birkerød    32.27  1:07.67  1:43.07    2:19.38   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub    35.90  1:15.96  1:56.82    2:35.83   
Bo Damvad  1967  Aars Svømmeklub    37.08  1:18.06  1:59.54    2:38.23   
Janus Aaberg  1966  Lyngby Svømmeklub    35.66  1:14.27  1:56.47    2:39.02   
Jesus Vasquez  1970  Hsk Hermes    2:02.52  2:49.95      2:49.95   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    28.43  59.74  1:31.57    2:02.94   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim Allerød    30.43  1:04.28  1:41.09    2:20.37   
Rasmus Carlson  1975  Hsk Hermes    32.91  1:11.04  1:52.15    2:33.79   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim Birkerød    26.84  55.74  1:25.11    1:53.69   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød    36.77  1:19.53  2:04.53    2:47.61   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb    30.30  1:03.74  1:37.97    2:11.16   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rémi Maguet  1986  Hsk Hermes    29.95  1:02.12  1:36.34    2:11.40   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Hvid  1994  U.S.G    27.60  57.27  1:28.17    1:59.39   
Kasper Vitten  1995  Gentofte Svømme Klub    29.75  1:02.07  1:34.90    2:07.87   
Simon Matell  1994  Søllerød Svømmeklub    33.04  1:09.15  1:46.51    2:23.99   
Kristian Munk Nielsen  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.36  1:14.48  1:54.65    2:33.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF    35.62        1:16.68   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub    40.77        1:25.60   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    31.29        1:07.88   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nathalie Larsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb    32.33        1:08.00   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    34.72        1:14.45   
Kirsten Detlef  1986  Vejle Svømmeklub Triton    34.71        1:17.01   
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes    38.01        1:21.34   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    30.56        1:05.77   
Nanna M. Christiansen  1993  Multiatleterne    32.79        1:11.45   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G    35.34        1:19.57   
Tenna Olin  1991  U.S.G    38.50        1:24.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  22 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  09:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Kjærum  1957  Roskilde Svømning            DNS   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Klaus Nissen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.89        1:04.53   
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød    30.98        1:08.00   
Gunnar Persson  1961  Simklubben Neptun    33.27        1:10.02   
Flemming Bertram  1964  Odense Svømme Klub    34.94        1:15.73   
Anders Lindegaard Laursen  1964  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    34.13        1:16.64   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    29.81        1:03.07   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.70        1:13.74   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub    39.92        1:25.65   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.48        1:03.21   
Kasper Markussen  1973  Lyngby Svømmeklub    34.11        1:14.58   
Darcy Diem  1971  Ringsted Svømme Klub    33.04        1:15.87   
Martin Thor Hansen  1974  Sigma Swim Allerød    35.06        1:17.85   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Nørregaard  1977  DeltaSwim    30.25        1:03.66   
Hans Martin Johansen  1980  Helsingør Svømmeklub    28.81        1:04.91   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød    31.38        1:08.06   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub    30.73        1:08.53   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Bo Pedersen  1981  O.S.L.F.    28.72        1:01.49   
Kasper Graversen  1981  Vejle Svømmeklub Triton    30.78        1:05.85   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    31.25        1:09.32   
Magnus Krygell  1982  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Ej medl af klub 
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Jensen  1987  Vallensbæk IF Af 1939    27.82        58.14   
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub    28.15        1:00.93   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G    33.24        1:09.88   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrik Peter Willén  1995  Søllerød Svømmeklub    30.56        1:08.59   
Mads Tuxen  1992  Søllerød Svømmeklub    32.70        1:10.74   
Christian Damgaard  1991  U.S.G    31.56        1:11.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  22 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:48 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Else Møller  1958  Hsk Hermes    55.94  2:08.17  3:14.01    4:08.62   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    35.56  1:16.44  2:04.82    2:43.28   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gitte Rud  1972  Helsingør Svømmeklub    38.01  1:25.66  2:17.45    3:02.03   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub    40.91  1:35.54  2:31.46    3:16.10   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb    36.64  1:22.50  2:08.08    2:45.54   
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub    36.36  1:23.21  2:12.58    2:57.63   
Ann Syrach Lindgaard  1976  Gentofte Svømme Klub    39.24  1:28.76  2:22.24    3:04.44   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    30.93  1:08.32  1:50.60    2:25.77   
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    32.17  1:10.52  1:51.87    2:27.19   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    33.38  1:12.83  1:59.18    2:35.43   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF    33.94  1:14.11  2:00.11    2:37.10   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    35.69  1:17.00  2:02.79    2:41.24   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub    45.33  1:40.13  2:32.90    3:17.57   
Christinna Baden  1990  Multiatleterne            DNF   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Pia Nicolaisen  1994  Odense Svømme Klub    35.26  1:17.98  2:09.41    2:50.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Hermes            DSQ  fr.fø. arm u vand 30 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hsk Hermes    37.03  1:23.74  2:18.74    2:59.79   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Flemming Nielsen  1954  Hsk Hermes    41.70  1:32.79  2:27.02    3:10.23   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    40.76  1:36.37  2:34.54    3:21.45   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub    37.87  1:23.12  2:14.82    2:57.58   
Anders Meinert Pedersen  1961  DeltaSwim    38.24  1:26.91  2:17.67    2:57.68   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            DSQ  afsl på maven v 100m 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Henrik Schramm Rasmussen  1967  Lyngby Svømmeklub    33.88  1:12.94  1:57.69    2:34.85   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    34.72  1:16.20  2:00.46    2:35.59   
Morten Klint  1967  Glostrup Svømme Klub    32.18  1:15.25  1:59.93    2:38.10   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.94  1:06.38  1:47.51    2:20.20   
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.84  1:09.39  1:53.10    2:27.38   
Uffe Stelman  1975  Vejle Svømmeklub Triton    33.36  1:12.23  1:56.85    2:31.86   
Mark André Kohnagel  1972  Hsk Hermes    32.37  1:12.70  1:57.12    2:33.22   
Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971  Agfs Svømmeafdeling    32.92  1:15.99  1:58.90    2:34.75   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    32.18  1:09.69  1:57.93    2:31.01   
Christian Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    33.06  1:15.47  1:57.95    2:35.43   
Michael Duelund  1977  Lyngby Svømmeklub    33.77  1:15.96  2:03.68    2:42.13   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thomas Lianee  1985  Søllerød Svømmeklub    29.23  1:03.76  1:43.59    2:14.00   
Jan Boier Pedersen  1983  Hsk Hermes    30.13  1:05.55  1:43.56    2:15.78   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svømmeklub    31.35  1:07.78  1:51.03    2:25.57   
Tim Olsen  1986  U.S.G    29.98  1:08.89  1:50.26    2:25.67   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Hvid  1994  U.S.G    29.10  1:04.19  1:45.63    2:17.91   
Christian Christensen  1991  U.S.G    30.96  1:08.23  1:47.87    2:23.43   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.08  1:12.92  1:54.99    2:29.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:32 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ksl Mix - E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            2:28.30   
  Gerhard Deneken  1963      31.99        31.99   
  Marianne Friis-Olsen  1952      38.48        1:10.47   
  Hans Larsen  1943      42.55        1:53.02   
  Hanne Klausen  1960      35.28        2:28.30   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Masters Mix D  200  Gentofte Svømme Klub            1:57.09   
  Torsten Ringberg  1958      28.62        28.62   
  Jens Bjørn Andersen  1966      27.87        56.49   
  Ellen Garne  1965      32.08        1:28.57   
  Bettina Honore  1971      28.52        1:57.09   
                     
Mix D Sigma Swim  201  Sigma Swim            2:12.84   
  Peter Spragge  1964      30.01        30.01   
  Anette Bøgsted  1962      35.33        1:05.34   
  Mia Finnemann Schultz  1972      36.82        1:42.16   
  Anders Føyn  1961      30.68        2:12.84   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sto Masters C  199  Swim Team Odense            1:54.20   
  Susanne Metzsch  1968      29.38        29.38   
  Flemming Bertram  1964      29.06        58.44   
  Anne-Sofie Pii  1970      30.93        1:29.37   
  Anders Bo Pedersen  1981      24.83        1:54.20   
                     
Mix C Sigma Swim  169  Sigma Swim            1:55.84   
  Mads Gjerløv  1972      25.36        25.36   
  Caroline Suhr  1971      29.28        54.64   
  Dorte Dugbæk  1976      34.95        1:29.59   
  Anders Dalsgaard  1970      26.25        1:55.84   
                     
Helsingør Master  160  Helsingør Svømmeklub            2:04.03   
  Hans Martin Johansen  1980      26.57        26.57   
  Giedrius Saltenis  1982      28.54        55.11   
  Tine Ottosen  1965      35.44        1:30.55   
  Gitte Rud  1972      33.48        2:04.03   
                     
Ringsted C Super-Masters  182  Ringsted Svømme Klub            2:06.48   
  Lene Dyrbak  1971      34.96        34.96   
  Darcy Diem  1971      29.45        1:04.41   
  Margit Sørensen  1972      31.16        1:35.57   
  Jan Simonsen  1964      30.91        2:06.48   
                     
Glostrup Mix C  185  Glostrup Svømme Klub            2:07.01   
  Morten Klint  1967      29.80        29.80   
  Ulla Thorbjørn Hansen  1966      34.47        1:04.27   
  Ulla Olin  1963      34.85        1:39.12   
  Kaj Hansen  1974      27.89        2:07.01   
                     
Hørsholm Mix C  181  Hørsholm Svømmeforening            2:09.25   
  Susanne Kaavé  1975      34.76        34.76   
  Kim Yousefi Jensen  1966      30.77        1:05.53   
  Bente Holm Gottlieb  1966      33.44        1:38.97   
  Henrik Petersen  1969      30.28        2:09.25   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silkeborg Mix B  131  Silkeborg Svømmeklub            1:48.93   
  Anne Buhrkal  1975      31.15        31.15   
  Steffen Skjødt  1987      25.92        57.07   
  Anne Dalgaard Farving  1979      27.79        1:24.86   
  Dennis Kinnerup  1988      24.07        1:48.93   
                     
Malmö Kappsimning B 23  135  Malmö Kappsimningsklubb            1:50.19   
  Ola Fagerstrand  1977      26.18        26.18   
  Alexander Weinhagen  1985      27.34        53.52   
  Margreet Aanstoot  1980      28.46        1:21.98   
  Annelie Jönsson  1983      28.21        1:50.19   
                     
Køge Masters Team 1  155  Køge Svømmeklub            1:56.31   
  Linda Lund Tietze  1984      27.30        27.30   
  Mads Bo Larsen  1964      27.72        55.02   
  Martin Backs  1972      28.82        1:23.84   
  Helle Hartmann  1985      32.47        1:56.31   
                     
Usg 23 Mix B  120  U.S.G            1:57.86   
  Trine Gudnitz  1987      31.13        31.13   
  Tim Olsen  1986      28.25        59.38   
  Louise Buhl Borg  1987      30.50        1:29.88   
  Rune Solvang  1980      27.98        1:57.86   
                     
Neptun Masters Lag Persson B  159  Simklubben Neptun            2:00.68   
  Adam Persson  1990      27.02        27.02   
  Gunnar Persson  1961      28.88        55.90   
  Mikaela Persson  1987      30.32        1:26.22   
  Gabriella Svensson  1989      34.46        2:00.68   
                     
Triton V. Masters B  159  Vejle Svømmeklub Triton            2:02.44   
  Kasper Graversen  1981      27.13        27.13   
  Uffe Stelman  1975      28.72        55.85   
  Kirsten Detlef  1986      30.95        1:26.80   
  Jane Anthonsen  1975      35.64        2:02.44   
                     
Bask 2  158  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            2:03.92   
  Anders Lindegaard Laursen  1964      31.20        31.20   
  Simone Ehlers  1987      31.56        1:02.76   
  Kendra Olsen  1966      33.96        1:36.72   
  Bjarne Erichsen  1985      27.20        2:03.92   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søllerød Mix A  119  Søllerød Svømmeklub            1:53.08   
  Thomas Lianee  1985      26.91        26.91   
  Michael Nielsen  1985      25.43        52.34   
  Ane Andersen  1990      30.75        1:23.09   
  Louise Koch Rasmussen  1987      29.99        1:53.08   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix A-  96  U.S.G            1:53.92   
  Christian Damgaard  1991      27.83        27.83   
  Christian Christensen  1991      25.81        53.64   
  Laura Smidt Hansen  1992      30.67        1:24.31   
  Stine Dahl Vest  1994      29.61        1:53.92   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    1:33.53  3:15.88  4:58.80  6:41.69  25:26.53   
          8:24.25  10:06.64  11:49.54  13:32.10     
          15:14.58  16:57.32  18:40.45  20:23.06     
          22:05.52  23:48.44         
                     
 
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    1:27.63  2:59.62  4:31.51  6:03.53  22:59.13   
          7:35.89  9:08.32  10:40.17  12:12.12     
          13:44.54  15:16.94  16:49.37  18:22.22     
          19:54.75  21:27.47         
                     
 
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    1:14.85  2:35.29  3:56.92  5:19.55  20:36.04   
          6:42.99  8:05.97  9:29.20  10:52.87     
          12:16.55  13:40.46  15:03.42  16:26.71     
          17:50.57  19:14.03         
                     
 
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub    1:27.01  3:01.98  4:38.32  6:14.59  23:44.57   
          7:50.50  9:25.96  11:01.32  12:36.60     
          14:10.63  15:46.77  17:22.81  18:59.75     
          20:35.18  22:11.82         
Charlotte Nissen  1971  Silkeborg Svømmeklub          6:53.62  26:02.85   
                13:52.66     
                20:53.63     
                     
                     
 
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kathrine Skaarup Winkel  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    1:23.61  2:57.68  4:34.11  6:10.45  23:57.47   
          7:46.68  9:23.52  11:00.07  12:37.16     
          14:13.92  15:51.93  17:30.01  19:08.20     
          20:45.18  22:21.89         
                     
 
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    1:08.01  2:23.20  3:38.83  4:54.30  18:53.21   
          6:10.50  7:26.62  8:42.60  9:59.31     
          11:16.39  12:32.95  13:48.83  15:04.62     
          16:21.61  17:37.87         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 marts 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters    Udskriftsdato  07 marts 2015   
  Stævne by  Nærum    Udskriftstidspunkt  18:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2015         
 
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rolf Conradi  1935  Swim Team Tåstrup    2:13.90  4:48.32  7:26.63  10:01.33  38:32.72   
          12:39.73  15:17.55  17:52.35  20:30.13     
          23:04.30  25:38.88  28:16.04  30:53.69     
          33:29.15  36:05.11         
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m