Resultater for Danske Open Masters
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danske Open Masters | Udskriftsdato | 07 marts 2015 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2015 |
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rolf Conradi | 1935 | Swim Team Tåstrup | 48.97 | ||||||
2 | Erik Kjær | 1935 | Hsk Hermes | 55.86 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Johansen | 1940 | Hsk Hermes | 34.14 | ||||||
2 | Otto Christensen | 1938 | Vordingborg Svømme Klub | 41.39 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Larsen | 1943 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.65 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helge Hasselby | 1947 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.68 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Tåstrup | 30.47 | ||||||
2 | Flemmning Jensen | 1952 | Hillerød Svømmeklub | 53.04 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Tåstrup | 26.88 | ||||||
2 | Leif Grønskov | 1958 | Glostrup Svømme Klub | 30.02 | ||||||
3 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 31.85 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | Sigma Swim Birkerød | 26.27 | ||||||
2 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 26.79 | ||||||
3 | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Tåstrup | 29.97 | ||||||
4 | Peter Spragge | 1964 | Sigma Swim Birkerød | 30.05 | ||||||
5 | Kent Klausen | 1964 | Agfs Svømmeafdeling | 30.16 | ||||||
6 | Anders Føyn | 1961 | Sigma Swim Birkerød | 30.92 | ||||||
7 | Gerhard Deneken | 1963 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.86 | ||||||
8 | Lars Lønborg | 1964 | Glostrup Svømme Klub | 32.33 | ||||||
9 | Kim D. Bruun | 1964 | Silkeborg Svømmeklub | 36.28 | ||||||
- | Henrik Fogt | 1964 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim Birkerød | 26.67 | ||||||
2 | Anders Bæk | 1966 | Swim Team Tåstrup | 27.70 | ||||||
3 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 29.07 | ||||||
4 | Jens Mikkelsen | 1968 | Silkeborg Svømmeklub | 29.28 | ||||||
5 | Preben Hansen | 1967 | Aars Svømmeklub | 30.28 | ||||||
6 | Jesper Lange | 1967 | Hvidovre Svømme Klub | 30.45 | ||||||
7 | Henrik Petersen | 1969 | Hørsholm Svømmeforening | 30.51 | ||||||
8 | Jan Dalgaard Farving | 1970 | Silkeborg Svømmeklub | 31.06 | ||||||
9 | Jesus Vasquez | 1970 | Hsk Hermes | 32.90 | ||||||
10 | Bo Damvad | 1967 | Aars Svømmeklub | 33.03 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Eriksen | 1975 | Gentofte Svømme Klub | 24.76 | ||||||
2 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim Birkerød | 25.32 | ||||||
3 | Kjartan Færch | 1972 | Sigma Swim Allerød | 26.74 | ||||||
4 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | ||||||
5 | Darcy Diem | 1971 | Ringsted Svømme Klub | 28.02 | ||||||
6 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hsk Hermes | 28.03 | ||||||
7 | Kaj Hansen | 1974 | Glostrup Svømme Klub | 29.14 | ||||||
8 | Thomas Sønderskov | 1974 | Hobro Svømmeklub | 29.48 | ||||||
9 | Martin Thor Hansen | 1974 | Sigma Swim Allerød | 29.56 | ||||||
- | Peter Kristensen | 1972 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ola Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.92 | ||||||
2 | Christian Graversen | 1978 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.03 | ||||||
3 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim Birkerød | 27.45 | ||||||
4 | Tue Vestergaard Nielsen | 1976 | Glostrup Svømme Klub | 28.39 | ||||||
5 | Simon Barchard | 1977 | Gentofte Svømme Klub | 29.98 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Nielsen | 1985 | Søllerød Svømmeklub | 25.88 | ||||||
2 | Kasper Graversen | 1981 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.51 | ||||||
3 | Michael Nissen | 1983 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 29.05 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 24.42 | ||||||
2 | Kasper Linddal | 1986 | Gentofte Svømme Klub | 24.76 | ||||||
3 | Adam Persson | 1990 | Simklubben Neptun | 26.40 | ||||||
4 | Troels Nandrup-Bus | 1987 | U.S.G | 27.63 | ||||||
5 | Jens Bundesen | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 28.21 | ||||||
- | Rémi Maguet | 1986 | Hsk Hermes | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Søllerød Svømmeklub | 24.68 | ||||||
2 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 24.72 | ||||||
3 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 25.08 | ||||||
4 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.34 | ||||||
5 | Mads Tuxen | 1992 | Søllerød Svømmeklub | 28.06 | ||||||
6 | Simon Matell | 1994 | Søllerød Svømmeklub | 29.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:00 |