Resultater for Danske Open Masters
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danske Open Masters | Udskriftsdato | 07 marts 2015 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2015 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Vordingborg Gruppe E | 279 | Vordingborg Svømme Klub | 12:46.47 | ||||||
Helle Rasmussen | 1960 | 1:22.89 | 2:52.58 | 2:52.58 | ||||||
Kirsten Strange | 1944 | 1:41.17 | 3:32.96 | 6:25.54 | ||||||
Otto Christensen | 1938 | 1:45.72 | 3:40.56 | 10:06.10 | ||||||
Jan Nielsen | 1963 | 1:16.32 | 2:40.37 | 12:46.47 | ||||||
2 | Ksl Mix - E | 240 | Korsør Sv & Livr. Klub | 13:00.26 | ||||||
Gerhard Deneken | 1963 | 1:13.36 | 2:36.59 | 2:36.59 | ||||||
Marianne Friis-Olsen | 1952 | 1:34.65 | 3:25.15 | 6:01.74 | ||||||
Hans Larsen | 1943 | 1:50.22 | 4:01.92 | 10:03.66 | ||||||
Hanne Klausen | 1960 | 1:26.31 | 2:56.60 | 13:00.26 | ||||||
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Mix C Sigma Swim | 162 | Sigma Swim | 9:06.17 | ||||||
Caroline Suhr | 1971 | 1:08.54 | 2:23.44 | 2:23.44 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 58.75 | 2:00.41 | 4:23.85 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 57.85 | 1:57.78 | 6:21.63 | ||||||
Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | 1:18.26 | 2:44.54 | 9:06.17 | ||||||
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Malmö Kapsimning B 11 | 138 | Malmö Kappsimningsklubb | 8:59.82 | ||||||
Alexander Weinhagen | 1985 | 1:03.08 | 2:11.75 | 2:11.75 | ||||||
Anna Lohmann | 1975 | 1:06.64 | 2:20.14 | 4:31.89 | ||||||
Ola Fagerstrand | 1977 | 1:05.34 | 2:14.14 | 6:46.03 | ||||||
Linda Castengren | 1985 | 1:03.92 | 2:13.79 | 8:59.82 | ||||||
2 | Usg 11 Mix B | 123 | U.S.G | 9:08.35 | ||||||
Troels Antvorskov | 1980 | 1:04.38 | 2:17.61 | 2:17.61 | ||||||
Rune Solvang | 1980 | 1:03.20 | 2:11.24 | 4:28.85 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 1:05.09 | 2:17.34 | 6:46.19 | ||||||
Katrine Leth-Espensen | 1990 | 1:06.61 | 2:22.16 | 9:08.35 | ||||||
3 | Sto Masters B | 159 | Swim Team Odense | 10:02.25 | ||||||
Anne-Sofie Pii | 1970 | 1:13.90 | 2:32.95 | 2:32.95 | ||||||
Flemming Bertram | 1964 | 1:10.40 | 2:28.27 | 5:01.22 | ||||||
Anders Bo Pedersen | 1981 | 1:00.95 | 2:08.83 | 7:10.05 | ||||||
Karen Mikkelsen | 1986 | 1:22.91 | 2:52.20 | 10:02.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:25 |