Results for Fynske Ã…rgangsmesterskaber 2015 Gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:16.22 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 35.15 | 35.15 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 32.71 | 1:07.86 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 35.27 | 1:43.13 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 33.09 | 2:16.22 | |||||||
2 | Rsk K2, Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:17.47 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 36.26 | 1:10.79 | |||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 35.01 | 1:45.80 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 31.67 | 2:17.47 | |||||||
3 | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | 2:25.12 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 34.77 | 1:09.62 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 37.43 | 1:47.05 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 38.07 | 2:25.12 | |||||||
4 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:28.59 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 37.02 | 1:16.06 | |||||||
Helga Bak | 2004 | 34.92 | 1:50.98 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 37.61 | 2:28.59 | |||||||
5 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:33.59 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 39.92 | 1:17.62 | |||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 38.25 | 1:55.87 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 37.72 | 2:33.59 | |||||||
6 | Rsk Talent, Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:41.15 | ||||||
Klara Anna Mathisen | 2003 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Freja Tscherning Hald | 2003 | 40.08 | 1:21.77 | |||||||
Marinella Christiansen | 2004 | 42.26 | 2:04.03 | |||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 37.12 | 2:41.15 | |||||||
7 | Frem Hajer | 0 | Frem Odense | 2:45.82 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 40.39 | 1:21.69 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 41.81 | 2:03.50 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 42.32 | 2:45.82 | |||||||
8 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:03.49 | ||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 42.16 | 42.16 | |||||||
Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 41.84 | 1:24.00 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 46.13 | 2:10.13 | |||||||
Cathrine Høst | 2004 | 53.36 | 3:03.49 | |||||||
- | Frem Fisk | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk K2, Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:00.72 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Daniel Bak | 2001 | 31.42 | 59.31 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 31.85 | 1:31.16 | |||||||
Markus Simonsen | 2001 | 29.56 | 2:00.72 | |||||||
2 | Frem Drenge | 2002 | Frem Odense | 2:04.54 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 28.83 | 28.83 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 30.55 | 59.38 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 34.05 | 1:33.43 | |||||||
Victor Christensen | 2001 | 31.11 | 2:04.54 | |||||||
3 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:10.23 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 31.19 | 1:00.89 | |||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 32.86 | 1:33.75 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 36.48 | 2:10.23 | |||||||
4 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:14.28 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.74 | 1:01.79 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 35.45 | 1:37.24 | |||||||
Valdemar T. Larsen | 2004 | 37.04 | 2:14.28 | |||||||
5 | Sto Drenge 3 | 0 | Swim Team Odense | 2:15.83 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 32.65 | 1:03.52 | |||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 37.54 | 1:41.06 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 34.77 | 2:15.83 | |||||||
6 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:17.30 | ||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 31.51 | 1:04.75 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 38.68 | 1:43.43 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 33.87 | 2:17.30 | |||||||
7 | Frem Piratfisk | 0 | Frem Odense | 2:39.74 | ||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Sebastian Schlott Kristia | 2005 | 40.44 | 1:20.56 | |||||||
Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 38.92 | 1:59.48 | |||||||
Frederik Roe-Holst | 2004 | 40.26 | 2:39.74 | |||||||
8 | Sto K_hold_1 | 0 | Swim Team Odense | 2:45.26 | ||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Hugo Smed | 2003 | 40.25 | 1:20.01 | |||||||
Viktor Munk Møller | 2003 | 41.89 | 2:01.90 | |||||||
Oliver Hannibal | 2001 | 43.36 | 2:45.26 | |||||||
- | Frem Blæksprutter | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
Gustav Johs Hansen | 2003 | |||||||||
Omar El-Houri | 2003 | |||||||||
Ruben Riisom-Lytken | 2004 | |||||||||
Kasper Duch | 2005 | DNS | ||||||||
- | Sto Drenge 4 | 0 | Swim Team Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.67 | 3:30.33 | 5:40.08 | 7:11.80 | |||
- | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 125m | |||||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 1:34.39 | 3:08.02 | 4:49.96 | 6:14.43 | |||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 1:27.80 | 3:02.88 | 4:59.75 | 6:23.89 | |||
3 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:50.68 | 4:52.58 | 6:55.83 | 7:48.14 | |||
4 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:57.44 | 3:56.68 | 6:10.66 | 7:51.20 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:12.74 | 2:36.32 | 4:10.25 | 5:23.14 | |||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:34.77 | 3:09.34 | 4:49.73 | 6:08.83 | |||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:36.06 | 3:01.75 | 4:49.88 | 6:15.63 | |||
4 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 1:45.27 | 3:33.84 | 5:24.70 | 6:59.25 | |||
5 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 1:50.01 | 3:30.22 | 5:31.19 | 7:09.45 | |||
- | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 150m | |||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 125m | |||||
- | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | DSQ | ej samt berør 300m | |||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:13.92 | 2:34.25 | 4:08.26 | 5:17.87 | |||
2 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:22.17 | 3:46.25 | 5:19.76 | 6:00.10 | |||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:33.09 | 3:07.11 | 4:48.52 | 6:15.21 | |||
4 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:48.24 | 3:43.48 | 5:44.32 | 7:16.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 36.49 | 1:17.39 | |||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.88 | 1:19.15 | |||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.08 | 1:24.72 | |||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 41.35 | 1:28.98 | |||||
5 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.87 | 1:30.47 | |||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.35 | 1:32.46 | |||||
7 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 43.79 | 1:33.62 | |||||
8 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 44.66 | 1:34.24 | |||||
9 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.26 | 1:38.03 | |||||
10 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.16 | 1:39.52 | |||||
11 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 46.71 | 1:39.99 | |||||
12 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.94 | 1:41.71 | |||||
13 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 49.03 | 1:42.84 | |||||
14 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 49.04 | 1:43.08 | |||||
15 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 50.48 | 1:49.02 | |||||
16 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 56.85 | 2:04.29 | |||||
- | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.88 | 1:12.08 | |||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.97 | 1:16.21 | |||||
3 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.29 | 1:16.92 | |||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.08 | 1:18.11 | |||||
5 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 39.01 | 1:21.25 | |||||
6 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 38.05 | 1:21.35 | |||||
7 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 39.09 | 1:22.24 | |||||
8 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.22 | 1:23.22 | |||||
9 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 40.62 | 1:25.18 | |||||
10 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 39.26 | 1:25.53 | |||||
11 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 39.99 | 1:25.79 | |||||
12 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 43.36 | 1:25.83 | |||||
13 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 40.67 | 1:27.22 | |||||
14 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 41.24 | 1:29.95 | |||||
15 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.11 | 1:30.22 | |||||
16 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.67 | 1:34.03 | |||||
17 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:35.18 | 1:35.18 | |||||
18 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.49 | 1:40.82 | |||||
- | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.00 | 1:01.73 | |||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.78 | 1:03.35 | |||||
3 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.76 | 1:03.66 | |||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 31.27 | 1:05.18 | |||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 32.75 | 1:07.76 | |||||
6 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.85 | 1:10.70 | |||||
7 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.39 | 1:11.62 | |||||
8 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.39 | 1:12.70 | |||||
9 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.16 | 1:14.91 | |||||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 35.55 | 1:15.53 | |||||
11 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:16.10 | 1:16.10 | |||||
12 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.87 | 1:17.59 | |||||
13 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.95 | 1:18.36 | |||||
14 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.97 | 1:18.47 | |||||
15 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | 41.43 | 1:25.38 | |||||
16 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 41.13 | 1:26.05 | |||||
17 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.49 | 1:27.11 | |||||
18 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | Frem Odense | 40.84 | 1:29.36 | |||||
19 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.07 | 1:30.04 | |||||
20 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 44.49 | 1:32.16 | |||||
21 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | Frem Odense | 45.06 | 1:35.68 | |||||
22 | Frederik Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | 45.58 | 1:36.65 | |||||
23 | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | 46.14 | 1:41.01 | |||||
24 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:45.09 | 1:45.09 | |||||
25 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | 49.47 | 1:48.54 | |||||
26 | Frederik Døring | 2005 | Frem Odense | 51.67 | 1:48.60 | |||||
27 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 48.82 | 1:51.36 | |||||
- | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | DSQ | Ej berør v 75m | |||||
- | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.38 | 1:00.60 | |||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.29 | 1:00.70 | |||||
3 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.36 | 1:04.89 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.46 | 1:06.87 | |||||
5 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 33.60 | 1:09.43 | |||||
6 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.78 | 1:10.70 | |||||
7 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 33.84 | 1:10.76 | |||||
8 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.85 | 1:17.48 | |||||
9 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.19 | 1:20.19 | |||||
10 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 38.67 | 1:21.45 | |||||
11 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 38.25 | 1:21.66 | |||||
12 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.20 | 1:22.30 | |||||
13 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 39.71 | 1:24.96 | |||||
14 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 46.34 | 1:37.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 44.41 | 1:32.87 | 2:22.64 | 3:10.13 | |||
2 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.45 | 1:35.77 | 2:25.22 | 3:12.63 | |||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 51.97 | 1:46.02 | 3:30.53 | 3:30.53 | |||
4 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 57.57 | 3:06.02 | 4:08.64 | 4:08.64 | |||
5 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 59.85 | 2:05.17 | 4:13.54 | 4:13.54 | |||
6 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:11.51 | 4:27.73 | 4:27.73 | ||||
- | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 150m | |||||
- | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25m | |||||
- | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | DSQ | Ej fort bev 100m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 2:18.75 | 3:01.16 | 3:01.16 | ||||
2 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 49.19 | 1:40.76 | 2:33.42 | 3:20.45 | |||
3 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 51.19 | 1:44.80 | 2:39.11 | 3:29.96 | |||
4 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 51.91 | 1:48.22 | 2:42.84 | 3:31.48 | |||
5 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 3:38.27 | 3:38.27 | |||||
6 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 3:51.90 | 3:51.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.99 | 1:15.30 | 1:56.10 | 2:34.51 | |||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:25.37 | 2:08.01 | 2:47.97 | 2:47.97 | |||
3 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 41.23 | 1:24.80 | 2:07.81 | 2:48.42 | |||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 41.53 | 1:26.07 | 2:10.84 | 2:53.22 | |||
5 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 44.55 | 3:03.53 | 3:03.53 | ||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.82 | 1:38.20 | 2:26.00 | 3:10.88 | |||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 47.50 | 1:36.70 | 2:25.67 | 3:13.82 | |||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 48.57 | 3:27.32 | 3:27.32 | ||||
9 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 53.69 | 1:53.18 | 3:45.39 | 3:45.39 | |||
10 | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | 2:07.52 | 3:14.45 | 4:18.51 | 4:18.51 | |||
- | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev 150m | |||||
- | Frederik Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | DSQ | Ej fort bev 75m | |||||
- | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 50m | |||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev 100m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.80 | 1:13.93 | 1:54.69 | 2:34.18 | |||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 1:23.55 | 2:53.08 | 4:21.09 | 5:46.02 | |||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:27.41 | 3:02.18 | 4:35.83 | 6:06.47 | |||
3 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:25.46 | 3:00.43 | 4:37.17 | 6:10.47 | |||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:31.11 | 3:08.76 | 4:45.55 | 6:20.02 | |||
5 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 7:22.01 | ||||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 6:42.81 | 7:32.79 | |||||
7 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 7:47.24 | ||||||
- | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 1:22.35 | 2:52.84 | 4:21.02 | 5:45.75 | |||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:24.70 | 2:57.48 | 4:27.23 | 5:57.11 | |||
3 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 6:11.59 | ||||||
4 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 6:15.03 | ||||||
5 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 6:25.46 | 6:25.46 | |||||
6 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 6:37.49 | 6:37.49 | |||||
7 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 7:03.70 | 7:03.70 | |||||
8 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 7:10.43 | 7:10.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:46.16 | 2:58.43 | 4:09.69 | 4:43.58 | |||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:46.46 | 3:01.71 | 4:15.86 | 4:52.00 | |||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 1:11.60 | 2:28.14 | 3:44.29 | 4:59.08 | |||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:11.53 | 2:29.57 | 3:46.76 | 4:59.35 | |||
5 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 2:09.64 | 3:41.51 | 5:57.10 | 5:57.10 | |||
6 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 4:31.94 | 6:01.56 | |||||
7 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:25.14 | 2:58.18 | 5:22.06 | 6:07.48 | |||
8 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 1:32.49 | 4:01.56 | 6:18.75 | ||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 1:31.74 | 3:11.19 | 4:52.76 | 6:29.25 | |||
10 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:39.81 | 3:18.57 | 4:56.12 | 6:33.72 | |||
11 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.94 | 5:13.44 | 6:55.78 | 6:55.78 | |||
12 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 2:41.81 | 4:33.84 | 7:19.34 | 7:19.34 | |||
13 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 1:50.62 | 3:49.96 | 5:48.99 | 7:37.89 | |||
- | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:07.05 | 2:17.17 | 3:27.31 | 4:36.14 | |||
2 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:59.62 | 3:23.63 | 5:26.69 | ||||
3 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 1:22.16 | 2:52.68 | 4:21.93 | 5:48.71 | |||
4 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 1:24.51 | 4:37.56 | 6:14.54 | ||||
5 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:25.16 | 3:04.64 | 4:46.74 | 6:23.60 | |||
6 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 1:31.63 | 3:11.58 | 6:32.60 | 6:32.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.86 | 1:35.47 | |||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.86 | 1:44.89 | |||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 52.38 | 1:50.52 | |||||
4 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 56.69 | 2:03.06 | |||||
5 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 1:01.85 | 2:10.50 | |||||
6 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:03.16 | 2:11.48 | |||||
7 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.14 | 2:23.84 | |||||
8 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:08.21 | 2:23.96 | |||||
9 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.71 | 2:30.44 | |||||
10 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:23.53 | 2:48.94 | |||||
- | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Flyben efter start | |||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend.25m | |||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.85 | 1:30.77 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.29 | 1:32.97 | |||||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 47.11 | 1:39.04 | |||||
4 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.47 | 1:39.35 | |||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.33 | 1:41.98 | |||||
6 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 48.95 | 1:44.07 | |||||
7 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.75 | 1:46.24 | |||||
8 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 53.90 | 1:53.08 | |||||
9 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 54.42 | 1:53.89 | |||||
10 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 57.29 | 1:58.71 | |||||
11 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:00.99 | 2:08.76 | |||||
- | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | DSQ | Flyben efter start | |||||
- | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | |||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 42.44 | 1:29.21 | |||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 44.03 | 1:32.39 | |||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 45.88 | 1:34.81 | |||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 46.46 | 1:37.36 | |||||
5 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 50.46 | 1:47.66 | |||||
6 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 52.57 | 1:51.17 | |||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.00 | 1:53.67 | |||||
8 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 55.82 | 1:53.95 | |||||
9 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | 53.56 | 1:54.33 | |||||
10 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 58.37 | 1:58.34 | |||||
11 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | Frem Odense | 56.37 | 1:58.49 | |||||
12 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:03.13 | 2:13.36 | |||||
13 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | Frem Odense | 1:04.86 | 2:17.83 | |||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | async.benspark | |||||
- | Frederik Døring | 2005 | Frem Odense | DSQ | ej samtidig ber. 75m | |||||
- | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | async armtag 80m | |||||
- | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | DSQ | async.benspark | |||||
- | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | DSQ | flyben efter start | |||||
- | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | DSQ | async benspark | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.23 | 1:21.79 | |||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 40.31 | 1:24.80 | |||||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.11 | 1:25.62 | |||||
4 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 41.32 | 1:25.82 | |||||
5 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 41.17 | 1:25.93 | |||||
6 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 44.67 | 1:35.44 | |||||
7 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 51.31 | 1:48.02 | |||||
8 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 59.22 | 2:08.54 | |||||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 47.21 | 1:34.35 | 2:31.01 | 3:11.73 | |||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 50.77 | 1:39.67 | 2:40.15 | 3:21.46 | |||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 50.18 | 1:40.94 | 2:38.34 | 3:26.75 | |||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 48.21 | 1:42.39 | 2:43.70 | 3:31.37 | |||
5 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 50.73 | 1:53.27 | 2:59.19 | 3:55.16 | |||
6 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.09 | 3:18.49 | 4:08.58 | 4:08.58 | |||
7 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:05.20 | 2:07.37 | 3:17.56 | 4:10.17 | |||
8 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:18.30 | 3:37.08 | 4:42.16 | 4:42.16 | |||
- | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | async flyarm 40m | |||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | DSQ | async flyarm 40m | |||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | async. flyben | |||||
- | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej berøring 75m | |||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 42.92 | 1:30.53 | 2:20.13 | 2:59.80 | |||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 41.08 | 1:28.46 | 2:25.86 | 3:07.82 | |||
3 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.83 | 1:39.04 | 2:34.01 | 3:22.85 | |||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.81 | 1:40.04 | 2:42.63 | 3:25.96 | |||
5 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 51.08 | 1:42.98 | 2:43.64 | 3:26.61 | |||
6 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 51.64 | 1:48.07 | 2:47.74 | 3:34.62 | |||
7 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 51.70 | 1:45.06 | 2:51.78 | 3:40.41 | |||
8 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.67 | 1:42.24 | 2:50.72 | 3:42.01 | |||
9 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:07.25 | 2:10.91 | 3:15.38 | 4:10.10 | |||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 40.12 | 1:19.58 | 2:12.24 | 2:45.09 | |||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.80 | 1:19.91 | 2:10.40 | 2:45.94 | |||
3 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.12 | 1:21.84 | 2:17.07 | 2:57.27 | |||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 42.72 | 1:30.13 | 2:19.77 | 2:58.28 | |||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 42.46 | 1:27.19 | 2:20.69 | 2:59.26 | |||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 43.55 | 1:26.82 | 2:20.97 | 3:03.25 | |||
7 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.02 | 1:27.63 | 2:23.28 | 3:07.32 | |||
8 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 53.11 | 1:41.58 | 2:30.71 | 3:09.92 | |||
9 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 43.19 | 1:31.50 | 2:33.27 | 3:17.11 | |||
10 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 47.87 | 1:38.40 | 2:37.43 | 3:18.09 | |||
11 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 48.46 | 1:40.69 | 2:35.93 | 3:20.31 | |||
12 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 52.80 | 1:48.41 | 2:51.55 | 3:38.61 | |||
13 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 56.90 | 1:58.83 | 2:58.92 | 3:50.87 | |||
14 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 58.10 | 1:55.60 | 3:07.45 | 3:57.34 | |||
- | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | Frem Odense | DNF | ||||||
- | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | async arm 25m | |||||
- | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.49 | 1:11.05 | 1:57.22 | 2:30.81 | |||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.73 | 1:12.08 | 2:01.80 | 2:35.41 | |||
3 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.54 | 1:20.91 | 2:13.53 | 2:52.48 | |||
4 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.07 | 1:27.74 | 2:56.97 | 2:56.97 | |||
5 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 37.46 | 1:23.74 | 2:17.24 | 2:57.11 | |||
6 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 44.88 | 1:31.94 | 2:27.14 | 3:10.62 | |||
7 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 47.68 | 1:39.64 | 2:42.21 | 3:26.80 | |||
8 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 48.50 | 1:40.46 | 2:44.86 | 3:30.67 | |||
9 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 50.40 | 1:41.98 | 2:46.99 | 3:31.49 | |||
10 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:02.56 | 2:09.21 | 3:20.38 | 4:11.71 | |||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 47.77 | 1:45.76 | 2:47.60 | 3:43.87 | |||
2 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 55.70 | 2:01.59 | 3:10.24 | 4:18.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.24 | 1:17.05 | 1:57.89 | 2:35.36 | |||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 37.31 | 1:21.99 | 2:07.79 | 2:53.12 | |||
3 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.64 | 1:34.19 | 2:28.45 | 3:19.35 | |||
- | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | DNF | ||||||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | 1 hånd i vend 25+75 | |||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | 1 hånd i vend.25+75 | |||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.08 | 1:13.61 | 1:55.85 | 2:35.39 | |||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 36.06 | 1:17.40 | 2:01.48 | 2:45.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Rsk K2, Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:54.41 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 44.28 | 1:28.51 | 1:28.51 | ||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 46.62 | 1:39.74 | 3:08.25 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 39.38 | 1:28.65 | 4:36.90 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 35.67 | 1:17.51 | 5:54.41 | ||||||
2 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 6:07.99 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 43.19 | 1:28.75 | 1:28.75 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 51.08 | 1:50.35 | 3:19.10 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 42.96 | 1:29.40 | 4:48.50 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 38.11 | 1:19.49 | 6:07.99 | ||||||
3 | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | 6:21.41 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 43.54 | 1:29.45 | 1:29.45 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 44.78 | 1:35.50 | 3:04.95 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 49.75 | 1:48.71 | 4:53.66 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 41.00 | 1:27.75 | 6:21.41 | ||||||
4 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 6:29.47 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 46.53 | 1:34.45 | 1:34.45 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 53.28 | 1:55.12 | 3:29.57 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 43.94 | 1:36.04 | 5:05.61 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 41.03 | 1:23.86 | 6:29.47 | ||||||
5 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 6:30.79 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 1:35.71 | 1:35.71 | 1:35.71 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 1:37.30 | 2:27.25 | 4:02.96 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 58.31 | 1:40.47 | 5:43.43 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 47.36 | 47.36 | 6:30.79 | ||||||
6 | Frem Hajer | 0 | Frem Odense | 7:32.72 | ||||||
Julie Nguyen | 2004 | 1:59.15 | 1:59.15 | 1:59.15 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:56.15 | 2:51.76 | 4:50.91 | ||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 1:08.28 | 1:51.85 | 6:42.76 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 49.96 | 49.96 | 7:32.72 | ||||||
- | Frem Fisk | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:18.98 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 42.25 | 1:26.91 | 1:26.91 | ||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 48.87 | 1:42.15 | 3:09.06 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 31.25 | 1:07.56 | 4:16.62 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 30.28 | 1:02.36 | 5:18.98 | ||||||
2 | Sto Drenge 3 | 0 | Swim Team Odense | 5:20.02 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 34.12 | 1:10.19 | 1:10.19 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 44.33 | 1:33.12 | 2:43.31 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 36.70 | 1:19.55 | 4:02.86 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 38.22 | 1:17.16 | 5:20.02 | ||||||
3 | Frem Drenge | 2002 | Frem Odense | 5:22.48 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 40.53 | 1:22.81 | 1:22.81 | ||||||
Victor Christensen | 2001 | 44.75 | 1:35.84 | 2:58.65 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 35.31 | 1:18.02 | 4:16.67 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 31.05 | 1:05.81 | 5:22.48 | ||||||
4 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:22.57 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 35.11 | 1:13.37 | 1:13.37 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 43.50 | 1:32.85 | 2:46.22 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 39.89 | 1:27.14 | 4:13.36 | ||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 34.11 | 1:09.21 | 5:22.57 | ||||||
5 | Svendborg Drenge | 0 | Svendborg Svømme Klub | 5:48.75 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 35.34 | 1:12.61 | 1:12.61 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 48.57 | 1:45.15 | 2:57.76 | ||||||
Stefan Hansen | 2002 | 40.06 | 1:28.31 | 4:26.07 | ||||||
Sebastian K Nielsen | 2001 | 1:22.68 | 1:22.68 | 5:48.75 | ||||||
6 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 6:06.91 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 38.87 | 1:18.77 | 1:18.77 | ||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 40.21 | 1:27.81 | 2:46.58 | ||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 52.60 | 1:54.40 | 4:40.98 | ||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 1:25.93 | 1:25.93 | 6:06.91 | ||||||
7 | Sto K_hold_1 | 0 | Swim Team Odense | 7:14.35 | ||||||
Viktor Munk Møller | 2003 | 51.72 | 1:45.27 | 1:45.27 | ||||||
Hugo Smed | 2003 | 55.13 | 1:58.00 | 3:43.27 | ||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 47.03 | 1:46.38 | 5:29.65 | ||||||
Oliver Hannibal | 2001 | 49.99 | 1:44.70 | 7:14.35 | ||||||
8 | Frem Piratfisk | 0 | Frem Odense | 7:33.82 | ||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 52.73 | 1:44.92 | 1:44.92 | ||||||
Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 56.81 | 2:00.05 | 3:44.97 | ||||||
Frederik Roe-Holst | 2004 | 59.94 | 2:10.38 | 5:55.35 | ||||||
Sebastian Schlott Kristia | 2005 | 1:38.47 | 1:38.47 | 7:33.82 | ||||||
- | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | |||||||||
Nicolai Graff | 2001 | |||||||||
Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | |||||||||
Jacob Thomsen | 2003 | DNS | ||||||||
- | Sto Drenge 4 | 0 | Swim Team Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Frem Blæksprutter | 0 | Frem Odense | DSQ | brystben i fly | |||||
Gustav Johs Hansen | 2003 | 2:19.75 | 2:19.75 | 2:19.75 | ||||||
Kasper Duch | 2005 | 5:18.34 | ||||||||
- | Rsk K2, Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Sander Linde | 2002 | 41.98 | 1:25.61 | 1:25.61 | ||||||
Markus Simonsen | 2001 | 39.85 | 2:51.29 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 4:21.88 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk K2, Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:33.86 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 45.65 | 1:25.96 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 35.07 | 2:01.03 | |||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 32.83 | 2:33.86 | |||||||
2 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:47.77 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 49.86 | 1:29.67 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 38.57 | 2:08.24 | |||||||
Laura Juul | 2004 | 39.53 | 2:47.77 | |||||||
3 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:52.97 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 52.42 | 1:37.53 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 36.92 | 2:14.45 | |||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | 38.52 | 2:52.97 | |||||||
4 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:00.28 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 46.84 | 1:29.16 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 45.17 | 2:14.33 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 45.95 | 3:00.28 | |||||||
5 | Rsk Talent, Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:03.43 | ||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 42.85 | 42.85 | |||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 54.47 | 1:37.32 | |||||||
Klara Anna Mathisen | 2003 | 46.83 | 2:24.15 | |||||||
Freja Tscherning Hald | 2003 | 39.28 | 3:03.43 | |||||||
6 | Frem Hajer | 0 | Frem Odense | 3:18.97 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 52.71 | 52.71 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 51.03 | 1:43.74 | |||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 52.89 | 2:36.63 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 42.34 | 3:18.97 | |||||||
7 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:46.15 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 57.17 | 57.17 | |||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 1:03.06 | 2:00.23 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 1:04.91 | 3:05.14 | |||||||
Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 41.01 | 3:46.15 | |||||||
- | Frem Fisk | 0 | Frem Odense | DSQ | 1.sv. 1 hånd i vend | |||||
Nikoline Kaae | 2005 | 49.37 | 49.37 | |||||||
- | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | DSQ | 3. sv. tyvstart | |||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 39.83 | 39.83 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 42.92 | 1:22.75 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk K2, Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:20.81 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Markus Simonsen | 2001 | 38.45 | 1:16.10 | |||||||
Daniel Bak | 2001 | 36.52 | 1:52.62 | |||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 28.19 | 2:20.81 | |||||||
2 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:24.91 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 42.16 | 1:18.79 | |||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 29.33 | 1:48.12 | |||||||
Valdemar T. Larsen | 2004 | 36.79 | 2:24.91 | |||||||
3 | Frem Drenge | 2002 | Frem Odense | 2:26.51 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Victor Christensen | 2001 | 44.68 | 1:23.32 | |||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 33.01 | 1:56.33 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 30.18 | 2:26.51 | |||||||
4 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:30.08 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 42.62 | 1:14.23 | |||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 40.99 | 1:55.22 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 34.86 | 2:30.08 | |||||||
5 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:30.33 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 40.54 | 1:16.97 | |||||||
Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 41.75 | 1:58.72 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 31.61 | 2:30.33 | |||||||
6 | Sto K_hold_1 | 0 | Swim Team Odense | 3:04.34 | ||||||
Viktor Munk Møller | 2003 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Hugo Smed | 2003 | 51.84 | 1:36.24 | |||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 45.70 | 2:21.94 | |||||||
Oliver Hannibal | 2001 | 42.40 | 3:04.34 | |||||||
7 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:04.82 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 44.97 | 44.97 | |||||||
Jacob Thomsen | 2003 | 59.28 | 1:44.25 | |||||||
Nicolai Graff | 2001 | 43.87 | 2:28.12 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 36.70 | 3:04.82 | |||||||
8 | Frem Piratfisk | 0 | Frem Odense | 3:05.39 | ||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 47.61 | 47.61 | |||||||
Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 54.64 | 1:42.25 | |||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 40.59 | 2:22.84 | |||||||
Sebastian Schlott Kristia | 2005 | 42.55 | 3:05.39 | |||||||
9 | Frem Blæksprutter | 0 | Frem Odense | 3:36.84 | ||||||
Frederik Roe-Holst | 2004 | 48.46 | 48.46 | |||||||
Kasper Duch | 2005 | 53.91 | 1:42.37 | |||||||
Omar El-Houri | 2003 | 1:54.47 | 3:36.84 | |||||||
Gustav Johs Hansen | 2003 | 3:36.84 | ||||||||
- | Sto Drenge 3 | 0 | Swim Team Odense | DSQ | 3.sv. tyvstart | |||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 41.62 | 41.62 | |||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 41.34 | 1:22.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 34.27 | ||||||
2 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.94 | ||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.67 | ||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.98 | ||||||
5 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 39.05 | ||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 40.73 | ||||||
7 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 42.19 | ||||||
8 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 42.91 | ||||||
9 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.57 | ||||||
10 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 43.69 | ||||||
11 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 44.84 | ||||||
12 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 46.27 | ||||||
13 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 48.19 | ||||||
14 | Mikkeline Hansen | 2005 | Frem Odense | 52.46 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 32.90 | ||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.79 | ||||||
3 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 34.32 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 34.84 | ||||||
5 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 35.44 | ||||||
6 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 35.68 | ||||||
7 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 36.88 | ||||||
8 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 37.72 | ||||||
9 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 38.17 | ||||||
10 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.63 | ||||||
11 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.85 | ||||||
12 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.46 | ||||||
13 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.55 | ||||||
14 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 40.10 | ||||||
15 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.15 | ||||||
2 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 29.46 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.07 | ||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 32.20 | ||||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.23 | ||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 33.33 | ||||||
7 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.30 | ||||||
8 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 34.53 | ||||||
9 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.27 | ||||||
10 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.43 | ||||||
11 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.55 | ||||||
12 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 36.97 | ||||||
13 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.57 | ||||||
14 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.68 | ||||||
15 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.40 | ||||||
16 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.00 | ||||||
17 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 40.64 | ||||||
18 | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | 43.64 | ||||||
19 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | Frem Odense | 43.74 | ||||||
- | Frederik Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 27.26 | ||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 27.78 | ||||||
3 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 28.57 | ||||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.37 | ||||||
5 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.66 | ||||||
6 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 31.94 | ||||||
7 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.12 | ||||||
8 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 35.19 | ||||||
9 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 36.39 | ||||||
10 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 36.56 | ||||||
11 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 42.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.35 | 1:30.65 | |||||
2 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.88 | 1:30.71 | |||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.93 | 1:32.26 | |||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 47.36 | 1:33.71 | |||||
5 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.89 | 1:41.79 | |||||
6 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 51.57 | 1:48.11 | |||||
7 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 53.48 | 1:50.52 | |||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 54.52 | 1:51.74 | |||||
9 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 1:55.17 | 1:54.71 | |||||
10 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 58.05 | 1:54.81 | |||||
11 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.01 | 2:01.92 | |||||
12 | Mikkeline Hansen | 2005 | Frem Odense | 1:02.31 | 2:15.52 | |||||
- | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej forts. bev. 50m | |||||
- | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | DSQ | ej forts. bev. 75m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.98 | 1:19.39 | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 41.19 | 1:22.61 | |||||
3 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.89 | 1:28.45 | |||||
4 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 44.07 | 1:30.30 | |||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 45.15 | 1:30.42 | |||||
6 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 44.60 | 1:31.64 | |||||
7 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.92 | 1:37.59 | |||||
8 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 1:46.21 | 1:46.21 | |||||
- | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej berør. v 75m | |||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej forts.bev.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.26 | 1:10.78 | |||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.79 | 1:17.84 | |||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 40.00 | 1:21.07 | |||||
4 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 39.81 | 1:21.24 | |||||
5 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 39.35 | 1:21.26 | |||||
6 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.27 | 1:26.37 | |||||
7 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 43.77 | 1:27.65 | |||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:30.07 | 1:30.07 | |||||
9 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 45.13 | 1:31.85 | |||||
10 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 44.99 | 1:33.17 | |||||
11 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 46.70 | 1:36.49 | |||||
12 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 52.10 | 1:45.46 | |||||
13 | Frederik Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | 52.49 | 1:47.01 | |||||
14 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 54.56 | 1:50.07 | |||||
15 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | Frem Odense | 56.40 | 2:00.67 | |||||
16 | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | 1:08.81 | 2:13.76 | |||||
- | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | svøm.på mave 75 m | |||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej forts.bev.50m | |||||
- | Serkan Bagci | 2004 | Frem Odense | DSQ | ej forts.bev.75m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.58 | 1:06.86 | |||||
2 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.65 | 1:20.30 | |||||
3 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.06 | 1:28.71 | |||||
4 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 1:32.18 | 1:32.18 | |||||
5 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 44.89 | 1:33.43 | |||||
6 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 46.38 | 1:36.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 41.79 | 1:28.99 | |||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.02 | 1:32.52 | |||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.15 | 1:34.37 | |||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.57 | 1:35.31 | |||||
5 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.84 | 1:36.73 | |||||
6 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 47.72 | 1:38.15 | |||||
7 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 50.27 | 1:42.50 | |||||
8 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 53.19 | 1:49.74 | |||||
9 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 54.15 | 1:53.72 | |||||
10 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 54.98 | 1:54.31 | |||||
11 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.51 | 1:55.23 | |||||
12 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:56.59 | 1:56.59 | |||||
13 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 57.35 | 2:00.04 | |||||
14 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.81 | 2:02.09 | |||||
15 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.01 | 2:11.32 | |||||
16 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.81 | 2:11.51 | |||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DSQ | ej afslut på ryg 50m | |||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | async ben i bryst | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.32 | 1:20.71 | |||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 39.53 | 1:23.50 | |||||
3 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.20 | 1:28.38 | |||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.59 | 1:32.49 | |||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.01 | 1:33.30 | |||||
6 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 43.68 | 1:35.12 | |||||
7 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 45.64 | 1:36.22 | |||||
8 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.63 | 1:38.05 | |||||
9 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 48.74 | 1:39.44 | |||||
10 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 49.26 | 1:40.83 | |||||
11 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 46.91 | 1:42.27 | |||||
12 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 47.87 | 1:44.97 | |||||
13 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.51 | 1:47.18 | |||||
14 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 59.30 | 1:55.61 | |||||
- | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | DSQ | ej afslut på ryg 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 34.09 | 1:13.62 | |||||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.03 | 1:17.67 | |||||
3 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.40 | 1:18.27 | |||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.61 | 1:21.85 | |||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 39.09 | 1:22.21 | |||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 40.21 | 1:25.51 | |||||
7 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.41 | 1:25.56 | |||||
8 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.61 | 1:25.87 | |||||
9 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.59 | 1:26.08 | |||||
10 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.43 | 1:30.07 | |||||
11 | Peter Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 41.81 | 1:32.86 | |||||
12 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.08 | 1:34.01 | |||||
13 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | 48.53 | 1:38.46 | |||||
14 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 47.60 | 1:38.74 | |||||
15 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | Frem Odense | 47.94 | 1:40.62 | |||||
16 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 47.16 | 1:41.27 | |||||
17 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 52.11 | 1:41.37 | |||||
18 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 47.53 | 1:42.22 | |||||
19 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 51.24 | 1:48.01 | |||||
20 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 55.21 | 1:52.23 | |||||
21 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.10 | 2:10.93 | |||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | ej afslut på ryg 50m | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.90 | 1:09.50 | |||||
2 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.75 | 1:09.65 | |||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.51 | 1:15.02 | |||||
4 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.13 | 1:21.83 | |||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.29 | 1:22.97 | |||||
6 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 37.90 | 1:23.21 | |||||
7 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 43.55 | 1:30.66 | |||||
8 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.47 | 1:33.96 | |||||
9 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.76 | 1:34.91 | |||||
10 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 44.72 | 1:36.35 | |||||
11 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 46.60 | 1:41.26 | |||||
12 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 54.36 | 1:52.30 | |||||
- | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej afslut på ryg 50m | |||||
- | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:30.13 | 3:06.60 | 4:41.43 | 6:16.57 | 12:20.76 | ||
7:49.85 | 9:24.12 | 10:55.29 | ||||||||
2 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 1:31.43 | 3:07.87 | 4:43.22 | 6:18.31 | 12:26.54 | ||
7:52.36 | 9:25.37 | 10:58.03 | ||||||||
3 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 2:30.92 | 3:26.26 | 7:08.43 | 7:08.43 | 14:22.71 | ||
10:52.16 | 12:41.74 | 14:22.71 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:07.37 | 2:19.31 | 3:32.44 | 4:45.19 | 9:37.79 | ||
5:59.65 | 7:13.08 | 8:27.14 | ||||||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:12.72 | 2:30.62 | 3:50.14 | 5:08.75 | 10:19.15 | ||
6:29.30 | 7:47.91 | 9:43.38 | ||||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 1:14.70 | 2:35.65 | 3:56.84 | 5:19.21 | 10:39.45 | ||
6:42.44 | 8:04.17 | 9:25.51 | ||||||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.38 | 2:50.26 | 4:17.80 | 5:47.82 | 11:43.29 | ||
7:16.65 | 8:46.99 | 10:16.40 | ||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.01 | 2:50.33 | 4:21.38 | 5:53.90 | 11:55.21 | ||
7:26.45 | 8:59.18 | 10:29.11 | ||||||||
6 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 1:30.19 | 3:09.50 | 4:50.20 | 6:31.27 | 13:01.72 | ||
8:11.22 | 9:49.96 | 11:27.80 | ||||||||
- | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:07.06 | 2:15.98 | 3:25.74 | 4:38.06 | 9:19.15 | ||
5:48.26 | 7:00.72 | 8:11.96 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:39.41 | 1:39.41 | |||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.19 | 1:45.80 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 40.69 | 1:24.20 | |||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.70 | 1:25.64 | |||||
3 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 42.09 | 1:32.54 | |||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.38 | 1:44.65 | |||||
5 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 48.89 | 1:46.13 | |||||
6 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 50.06 | 1:52.16 | |||||
7 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 51.03 | 1:52.96 | |||||
8 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 51.89 | 1:53.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 35.39 | 1:16.51 | |||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:25.67 | 1:25.67 | |||||
3 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 40.49 | 1:28.50 | |||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 41.44 | 1:28.98 | |||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.49 | 1:29.03 | |||||
6 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.69 | 1:29.11 | |||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 43.67 | 1:37.11 | |||||
8 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 46.51 | 1:41.73 | |||||
9 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.60 | 1:56.51 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.63 | 1:08.50 | |||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.99 | 1:14.13 | |||||
3 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.30 | 1:23.29 | |||||
4 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 47.62 | 1:41.46 | |||||
5 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 43.59 | 1:43.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.99 | 1:22.03 | 2:05.24 | 2:45.39 | |||
2 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.04 | 1:22.40 | 2:06.74 | 2:47.56 | |||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.74 | 1:24.79 | 2:10.11 | 2:52.53 | |||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.51 | 1:30.09 | 2:16.17 | 2:59.65 | |||
5 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.75 | 1:31.07 | 2:19.82 | 3:04.98 | |||
6 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.40 | 1:34.04 | 2:26.06 | 3:17.10 | |||
7 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:41.27 | 2:37.61 | 3:28.11 | 3:28.11 | |||
8 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.80 | 1:38.14 | 2:33.90 | 3:28.62 | |||
9 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.18 | 1:41.48 | 3:32.17 | 3:32.17 | |||
10 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.56 | 1:45.02 | 2:43.38 | 3:37.93 | |||
11 | Laura Schøler | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.39 | 1:51.86 | 2:54.94 | 3:56.47 | |||
12 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:55.72 | 4:02.22 | 4:02.22 | ||||
13 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 56.17 | 2:01.26 | 3:07.71 | 4:09.96 | |||
14 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:07.54 | 3:17.83 | 4:23.05 | 4:23.05 | |||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.20 | 1:23.26 | 2:53.03 | 2:53.03 | |||
2 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 40.35 | 1:26.11 | 2:12.11 | 2:54.58 | |||
3 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 41.73 | 1:30.16 | 2:19.07 | 3:04.58 | |||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 43.44 | 1:33.23 | 2:23.92 | 3:11.74 | |||
5 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 46.28 | 1:40.61 | 2:36.95 | 3:29.31 | |||
6 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 49.21 | 1:44.73 | 2:42.09 | 3:35.78 | |||
- | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 31.13 | 1:05.41 | 1:40.32 | 2:14.14 | |||
2 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 32.36 | 1:08.05 | 1:44.08 | 2:19.02 | |||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.02 | 1:07.66 | 1:45.25 | 2:21.56 | |||
4 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 32.99 | 1:09.77 | 1:47.11 | 2:22.48 | |||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.02 | 1:09.44 | 1:46.96 | 2:23.63 | |||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 37.27 | 1:19.24 | 2:02.07 | 2:44.15 | |||
7 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 37.40 | 2:44.89 | 2:44.89 | ||||
8 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.66 | 1:21.39 | 2:45.53 | 2:45.53 | |||
9 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.24 | 1:22.12 | 2:05.43 | 2:45.57 | |||
10 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.27 | 1:37.41 | 2:26.16 | 3:11.25 | |||
11 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 46.76 | 1:42.23 | 2:35.63 | 3:26.80 | |||
12 | Omar El-Houri | 2003 | Frem Odense | 49.35 | 1:49.44 | 3:00.10 | 4:13.90 | |||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.19 | 1:03.83 | 1:38.91 | 2:11.67 | |||
2 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 35.35 | 1:17.72 | 2:01.20 | 2:42.97 | |||
3 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.87 | 1:21.42 | 2:07.40 | 2:52.43 | |||
4 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.64 | 1:26.66 | 2:13.44 | 2:53.71 | |||
5 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 38.84 | 1:23.42 | 2:54.17 | 2:54.17 | |||
6 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 40.15 | 1:28.42 | 2:20.21 | 3:09.56 | |||
7 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.72 | 1:38.06 | 2:33.39 | 3:28.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.98 | 1:41.07 | 2:35.43 | 3:26.92 | |||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 49.05 | 1:43.80 | 2:38.86 | 3:32.50 | |||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 54.30 | 1:53.89 | 2:52.31 | 3:48.09 | |||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 53.91 | 1:53.76 | 2:54.06 | 3:52.12 | |||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:04.77 | 2:19.24 | 3:33.76 | 4:48.53 | |||
6 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.51 | 2:20.06 | 3:37.38 | 4:48.65 | |||
- | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 46.59 | 1:37.48 | 2:28.54 | 3:18.36 | |||
2 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 49.38 | 1:45.32 | 2:42.54 | 3:36.62 | |||
3 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 53.04 | 1:51.10 | 2:48.97 | 3:46.58 | |||
4 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 53.91 | 1:53.76 | 2:54.38 | 3:54.26 | |||
5 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 54.47 | 1:56.88 | 2:59.81 | 3:57.46 | |||
6 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 56.92 | 1:58.69 | 3:01.80 | 4:04.03 | |||
7 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 1:00.79 | 2:09.17 | 3:11.18 | 4:13.99 | |||
8 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 59.88 | 2:06.41 | 3:12.49 | 4:14.02 | |||
9 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:01.72 | 2:07.51 | 3:14.38 | 4:18.55 | |||
10 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:01.01 | 2:09.87 | 3:23.08 | 4:33.83 | |||
- | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej samt.ber.175m | |||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | crawlarm 5 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.60 | 1:24.86 | 2:11.09 | 2:55.61 | |||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.29 | 1:33.08 | 2:22.21 | 3:10.44 | |||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 44.50 | 1:34.89 | 2:25.40 | 3:12.89 | |||
4 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 45.08 | 1:35.42 | 2:25.08 | 3:12.98 | |||
5 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 49.40 | 1:42.87 | 2:37.80 | 3:29.78 | |||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 49.72 | 1:43.90 | 2:38.81 | 3:33.11 | |||
7 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 49.51 | 1:44.85 | 2:40.79 | 3:33.45 | |||
8 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 54.07 | 1:55.60 | 2:58.14 | 3:55.87 | |||
9 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 57.00 | 1:58.79 | 2:58.70 | 3:55.89 | |||
10 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 56.85 | 1:59.46 | 3:00.11 | 3:57.59 | |||
11 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 58.21 | 2:01.81 | 3:03.71 | 4:02.46 | |||
12 | Valdemar Malchow-Møller | 2003 | Frem Odense | 56.98 | 2:00.51 | 3:03.65 | 4:05.83 | |||
13 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.99 | 2:12.90 | 3:22.31 | 4:28.26 | |||
- | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend.150m | |||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 40.17 | 1:24.70 | 2:09.45 | 2:54.32 | |||
2 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.31 | 1:25.49 | 2:11.35 | 3:01.02 | |||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.15 | 1:30.59 | 2:20.06 | 3:07.66 | |||
4 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.58 | 1:34.05 | 2:25.42 | 3:16.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:05.48 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 34.62 | 1:12.45 | 1:12.45 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 39.10 | 1:22.32 | 2:34.77 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 37.58 | 1:18.64 | 3:53.41 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 34.24 | 1:12.07 | 5:05.48 | ||||||
2 | Rsk K2, Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:07.40 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 33.95 | 1:12.22 | 1:12.22 | ||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 39.53 | 1:23.77 | 2:35.99 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 37.43 | 1:18.07 | 3:54.06 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 34.79 | 1:13.34 | 5:07.40 | ||||||
3 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:44.24 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 43.36 | 1:33.86 | 1:33.86 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 36.02 | 1:17.73 | 2:51.59 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 38.55 | 1:22.69 | 4:14.28 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 41.45 | 1:29.96 | 5:44.24 | ||||||
4 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:46.30 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 40.90 | 1:26.10 | 1:26.10 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 40.85 | 1:28.01 | 2:54.11 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 39.66 | 1:23.34 | 4:17.45 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 41.48 | 1:28.85 | 5:46.30 | ||||||
5 | Frem Hajer | 0 | Frem Odense | 6:32.21 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 44.71 | 1:37.68 | 1:37.68 | ||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 42.39 | 1:34.20 | 3:11.88 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 48.79 | 1:40.34 | 4:52.22 | ||||||
Julie Nguyen | 2004 | 47.63 | 1:39.99 | 6:32.21 | ||||||
6 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 6:49.87 | ||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 46.44 | 1:38.14 | 1:38.14 | ||||||
Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 1:38.60 | 2:27.49 | 4:05.63 | ||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 55.60 | 1:44.96 | 5:50.59 | ||||||
Laura Schøler | 2004 | 59.28 | 59.28 | 6:49.87 | ||||||
- | Frem Fisk | 0 | Frem Odense | DNF | ||||||
Emma Saby Hansen | 2003 | 41.66 | 1:28.79 | 1:28.79 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 55.16 | 3:25.80 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 5:14.04 | ||||||||
- | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | DSQ | 3.sv. tyvstart | |||||
Johanne A Andersson | 2003 | 37.74 | 1:20.02 | 1:20.02 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 2:40.23 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:07.26 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 28.18 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 30.38 | 1:03.83 | 2:03.83 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 28.68 | 1:00.07 | 3:03.90 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 30.35 | 1:03.36 | 4:07.26 | ||||||
2 | Frem Drenge | 2002 | Frem Odense | 4:36.27 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 31.16 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 32.66 | 1:08.43 | 2:13.00 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 35.42 | 1:14.78 | 3:27.78 | ||||||
Victor Christensen | 2001 | 32.27 | 1:08.49 | 4:36.27 | ||||||
3 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:43.85 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 34.30 | 1:11.92 | 1:11.92 | ||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 35.03 | 1:13.24 | 2:25.16 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 33.68 | 1:10.23 | 3:35.39 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 32.91 | 1:08.46 | 4:43.85 | ||||||
4 | Svendborg Drenge | 0 | Svendborg Svømme Klub | 4:57.67 | ||||||
Stefan Hansen | 2002 | 1:13.06 | 1:13.06 | 1:13.06 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 2:40.92 | 3:11.30 | 4:24.36 | ||||||
Sebastian K Nielsen | 2001 | 33.31 | ||||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 4:57.67 | 4:57.67 | |||||||
5 | Sto Drenge 3 | 0 | Swim Team Odense | 5:26.43 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 34.77 | 1:13.90 | 1:13.90 | ||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 39.41 | 1:24.46 | 2:38.36 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 37.63 | 1:19.77 | 3:58.13 | ||||||
Valdemar T. Larsen | 2004 | 42.76 | 1:28.30 | 5:26.43 | ||||||
6 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:48.30 | ||||||
Jacob Thomsen | 2003 | 42.28 | 1:33.94 | 1:33.94 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 43.28 | 1:30.08 | 3:04.02 | ||||||
Nicolai Graff | 2001 | 38.37 | 1:21.90 | 4:25.92 | ||||||
Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 37.52 | 1:22.38 | 5:48.30 | ||||||
7 | Sto K_hold_1 | 0 | Swim Team Odense | 6:12.48 | ||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 41.52 | 1:30.40 | 1:30.40 | ||||||
Hugo Smed | 2003 | 41.18 | 1:28.04 | 2:58.44 | ||||||
Viktor Munk Møller | 2003 | 40.38 | 1:27.85 | 4:26.29 | ||||||
Oliver Hannibal | 2001 | 50.32 | 1:46.19 | 6:12.48 | ||||||
8 | Frem Piratfisk | 0 | Frem Odense | 6:23.02 | ||||||
Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 41.88 | 1:27.73 | 1:27.73 | ||||||
Sebastian Schlott Kristia | 2005 | 2:25.10 | 3:12.12 | 4:39.85 | ||||||
Valdemar Malchow-Møller | 2003 | 47.86 | 1:43.17 | 6:23.02 | ||||||
Frederik Roe-Holst | 2004 | 6:23.02 | ||||||||
9 | Frem Blæksprutter | 0 | Frem Odense | 6:54.58 | ||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 37.08 | 1:20.75 | 1:20.75 | ||||||
Gustav Johs Hansen | 2003 | 48.79 | 1:42.29 | 3:03.04 | ||||||
Omar El-Houri | 2003 | 2:07.35 | 2:57.51 | 6:00.55 | ||||||
Kasper Duch | 2005 | 54.03 | 54.03 | 6:54.58 | ||||||
- | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 2. sv. tyvstart | |||||
Andreas Pedersen | 2003 | 40.27 | 1:27.94 | |||||||
- | Rsk K2, Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 4. sv. tyvstart | |||||
Markus Simonsen | 2001 | 31.04 | 1:07.17 | 1:07.17 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 33.49 | 2:17.92 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 3:32.29 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:50 |