Results for XXXII Oskarin Uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
Kilpailu | XXXII Oskarin uinnit | Tulostuspivmr | 07 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyvskyl | Tulostusaika | 14:07 | |||
Jrjestj | Swimming Jyvskyl | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupivmr | 07 maaliskuu 2015 |
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Plsi | 2004 | 323 | 37.81 | 1:21.66 | |||||
Helsingfors Simsllskap | ||||||||||
2 | Emmi Manninen | 2004 | 226 | 41.61 | 1:31.90 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 220 | 42.15 | 1:32.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 170 | 45.41 | 1:41.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Venla Lindstrm | 2004 | 168 | 45.41 | 1:41.47 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Nea Mustonen | 2004 | 162 | 47.72 | 1:42.79 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Ella Mkinen | 2004 | 155 | 45.07 | 1:44.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Ida Mki-Hokkonen | 2004 | 138 | 47.14 | 1:48.44 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Venla Pesu | 2002 | 316 | 37.63 | 1:22.30 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 314 | 35.97 | 1:22.44 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Viivi Puolakka | 2002 | 285 | 39.82 | 1:25.10 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
4 | Amanda Paukkunen | 2002 | 282 | 41.15 | 1:25.47 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
5 | Evgenia Vlasova | 2003 | 275 | 40.48 | 1:26.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Tia Haikarinen | 2002 | 269 | 40.01 | 1:26.75 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Jenni Moisio | 2002 | 255 | 38.87 | 1:28.36 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Ronja Myllykallio | 2003 | 249 | 41.75 | 1:29.06 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Minttu Paalanen | 2003 | 249 | 40.60 | 1:29.07 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Sini Korin | 2003 | 236 | 42.73 | 1:30.67 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Emilia Hokkanen | 2003 | 233 | 40.95 | 1:30.99 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Viivi Merisalo | 2002 | 233 | 41.51 | 1:31.03 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
13 | Martta Ruuska | 2003 | 232 | 41.00 | 1:31.23 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
14 | Julia Salminen | 2002 | 222 | 42.69 | 1:32.58 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Noora Peltoniemi | 2003 | 219 | 39.82 | 1:33.00 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Stella Freysttter | 2003 | 214 | 44.12 | 1:33.72 | |||||
Helsingfors Simsllskap | ||||||||||
17 | Milla Hyttinen | 2003 | 213 | 42.16 | 1:33.73 | |||||
Helsingfors Simsllskap | ||||||||||
18 | Vilma Tuokko | 2002 | 212 | 42.00 | 1:33.89 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Pauliina Piirainen | 2002 | 207 | 44.48 | 1:34.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Ella Haravuori | 2002 | 197 | 43.01 | 1:36.30 | |||||
Jrvenpn Uintiklubi | ||||||||||
21 | Anna Retva | 2003 | 196 | 43.39 | 1:36.42 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Veera Laakkonen | 2003 | 192 | 45.26 | 1:37.16 | |||||
Pieksn Kuutit | ||||||||||
23 | Janna Salminen | 2003 | 183 | 48.14 | 1:38.67 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Veera Vihavainen | 2002 | 175 | 46.63 | 1:40.08 | |||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
25 | Oona Parviainen | 2002 | 169 | 43.22 | 1:41.29 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Viivi Hakamki | 2002 | 150 | 48.05 | 1:45.32 | |||||
Hmeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Kiia Saari | 2002 | 150 | 47.30 | 1:45.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Elisabet Rinne | 2002 | 122 | 42.90 | 1:52.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 700 | 29.49 | 1:03.11 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Tessa Nurminen | 1994 | 676 | 30.11 | 1:03.87 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
3 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 647 | 30.49 | 1:04.81 | |||||
Uinti Imatra | ||||||||||
4 | Vilma Oura | 2001 | 640 | 30.82 | 1:05.02 | |||||
Helsingfors Simsllskap | ||||||||||
5 | Johanna Silventoinen | 1997 | 626 | 30.44 | 1:05.53 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 621 | 30.50 | 1:05.68 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Vaula Vekkeli | 1996 | 620 | 30.81 | 1:05.72 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Jenni Lampi | 2000 | 558 | 30.89 | 1:08.06 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
9 | Erika Lappalainen | 1996 | 558 | 31.38 | 1:08.09 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
10 | Melek Ayarci | 1999 | 525 | 32.41 | 1:09.46 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Saima Kivimki | 1997 | 522 | 32.84 | 1:09.59 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Claudia vist | 1997 | 520 | 32.13 | 1:09.69 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Emmi Klhi | 2000 | 483 | 33.39 | 1:11.45 | |||||
Helsingfors Simsllskap | ||||||||||
14 | Fanni Riiho | 1995 | 479 | 32.29 | 1:11.62 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Ella-Noora Haanp | 1998 | 476 | 33.14 | 1:11.77 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
16 | Nea Reunanen | 2001 | 470 | 32.89 | 1:12.08 | |||||
Hmeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Isabel Hagelin | 2001 | 463 | 32.55 | 1:12.45 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Rita Valkama | 1999 | 460 | 33.26 | 1:12.57 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
19 | Kiira Mauranen | 1999 | 453 | 34.32 | 1:12.98 | |||||
Helsingfors Simsllskap | ||||||||||
20 | Iiris Saranp | 1999 | 416 | 35.42 | 1:15.09 | |||||
Seinjoen Uimarit-58 | ||||||||||
21 | Henna Blomroos | 2000 | 414 | 34.08 | 1:15.18 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
22 | Jessika Rissanen | 2001 | 404 | 35.84 | 1:15.81 | |||||
Jrvenpn Uintiklubi | ||||||||||
23 | Jonna Tuononen | 1997 | 400 | 33.47 | 1:16.06 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Iida Sihvonen | 1998 | 398 | 34.47 | 1:16.16 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
25 | Jessika Patjas | 1997 | 397 | 33.92 | 1:16.27 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Tytti Hrknen | 2001 | 388 | 34.27 | 1:16.83 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
27 | Vera Lammi | 1998 | 372 | 34.74 | 1:17.89 | |||||
Helsingfors Simsllskap | ||||||||||
28 | Emma Lepp | 2000 | 369 | 36.00 | 1:18.11 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
29 | Sanni Lampi | 2001 | 369 | 35.00 | 1:18.13 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
30 | Annika Falk | 1999 | 364 | 35.81 | 1:18.51 | |||||
Seinjoen Uimarit-58 | ||||||||||
31 | Armi Auvinen | 2000 | 363 | 36.31 | 1:18.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Pinja Partinen | 1999 | 351 | 36.49 | 1:19.42 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Tiina Soukka | 1996 | 345 | 34.41 | 1:19.90 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
34 | Aino Mononen | 2001 | 340 | 36.23 | 1:20.30 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
35 | Anni Aro | 2001 | 316 | 36.68 | 1:22.22 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
36 | Mariel Mylly | 2001 | 315 | 37.84 | 1:22.35 | |||||
Jrvenpn Uintiklubi | ||||||||||
37 | Anni Juvonen | 1999 | 312 | 36.89 | 1:22.64 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
38 | Mai Multimki | 2000 | 305 | 37.52 | 1:23.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Iina Aro | 1998 | 298 | 37.81 | 1:23.89 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
40 | Elina Jurvanen | 2001 | 293 | 38.35 | 1:24.36 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
41 | Jenita Liimatta | 1998 | 284 | 36.71 | 1:25.26 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
42 | Hanna Mangeloja | 2001 | 275 | 38.87 | 1:26.12 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
43 | Erin Suni | 1999 | 273 | 37.17 | 1:26.32 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
44 | Maiju Menp | 1997 | 256 | 40.19 | 1:28.23 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
45 | Sara Pasanen | 2001 | 224 | 40.44 | 1:32.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Riia Ojalainen | 1999 | 222 | 37.17 | 1:32.53 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
47 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 211 | 41.43 | 1:34.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Emilia Majuri | 2001 | 210 | 42.46 | 1:34.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Maija Liukkonen | 2001 | 203 | 43.30 | 1:35.28 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
50 | Netta Vesanen | 2000 | 196 | 39.85 | 1:36.50 | |||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
- | Selma Soininen | 1999 | DNF | |||||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
- | Nora Kosonen | 2001 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen ksiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
Tekij: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspivmr | 07 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyvskyl | Tulostusaika | 14:07 |