2017-11-23   02:36:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 31:a Mora Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 11/4 kl. 16.30 (Insim kl 15.30-16.15)

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  31:a Mora Cup    Utskriftsdatum  11 april 2015   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  18:12   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 april 2015         
 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Cubic AB/Mora Chinahouse 
Klass C - Sara Junevik 33.27 - 2013 - Leksands SF 
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ylva Hoffart  2001    403          32.99  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Bærumsvømmerne                   
Emmy Östling  2001    392          33.29   
  Falu Simsällskap                   
Sirin Andrea Hamoudeh  2001    384          33.53   
  Elverum Svømming                   
Matylda Koryl  2002    369          33.97   
  Hamar IL                   
Nora Moen Burmester  2001    351          34.56   
  Bærumsvømmerne                   
Karin Syversveen Lie  2001    348          34.64   
  Bærumsvømmerne                   
Emma Larsson  2002    300          36.40   
  Borlänge Simsällskap                   
Caroline Bjerkaas  2001    300          36.41   
  Bærumsvømmerne                   
Alva Wikström  2002    298          36.48   
  Falu Simsällskap                   
10  Hedda Rørnes Bakke  2002    280          37.26   
  Bærumsvømmerne                   
11  Astrid Hillesøy  2001    273          37.54   
  Bærumsvømmerne                   
12  Lisen Hill  2002    269          37.76   
  Simsällskapet Mora                   
13  Cecilia Rudqvist  2001    265          37.94   
  Deje Simsällskap                   
14  Lisa Holberg  2002    257          38.33   
  Bærumsvømmerne                   
15  Nora Lindqvist  2001    250          38.65   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Nelly Antlöv  2002    244          38.99   
  Falu Simsällskap                   
17  Paula Wiberg-Jansson  2001    243          39.05   
  Nyköpings Simsällskap                   
18  Femke van Zonneveld  2002    240          39.20   
  Simsällskapet Mora                   
19  Rikke Petersen  2002    230          39.76   
  Bærumsvømmerne                   
20  Isabelle Asp  2001    214          40.73   
  Deje Simsällskap                   
21  Agnes Olsson  2002    213          40.79   
  Falu Simsällskap                   
22  Maja Jonsson  2002    210          40.99   
  Simklubben Solsta                   
23  Nora Dahl Elde  2002    205          41.30   
  Bærumsvømmerne                   
24  Elda Boberg  2001    201          41.58   
  Rättviks simförening                   
25  Maja Wikström  2002    154          45.45   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
26  Henie Torine Hurum Flaata  2002    153          45.55   
  Bærumsvømmerne                   
27  Amanda Lindow  2002    128          48.29   
  Falu Simsällskap                   
28  Kristin Wilhelmsen  2001    95          53.39   
  Elverum Svømming                   
Hanne Rugsveen  2002              DSQ   
  Elverum Svømming                   
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Cubic AB/Mora Chinahouse 
Klass C - Sara Junevik 33.27 - 2013 - Leksands SF 
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tia Sauthon  2003    279          37.29   
  Bærumsvømmerne                   
Alva Wiker  2003    264          37.99   
  Falu Simsällskap                   
Louise Haglöv  2003    253          38.50   
  Borlänge Simsällskap                   
Amanda Jobs  2003    224          40.12   
  Falu Simsällskap                   
Erica Segerström  2004    207          41.16   
  Simklubben Solsta                   
Anja Zetterberg  2003    192          42.24   
  Falu Simsällskap                   
Emma Mathilde Erve  2004    187          42.56   
  Bærumsvømmerne                   
Julia Lindgren  2004    175          43.54   
  Falu Simsällskap                   
Anna Jönsson  2003    145          46.32   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
10  Saga Boroåker  2004    144          46.44   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
11  Amanda Johansson  2005    142          46.72   
  Deje Simsällskap                   
12  Elise Sveen-Bratvold  2004    137          47.20   
  Elverum Svømming                   
13  Lisa Mörth  2004    135          47.42   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Estelle Gyoni  2004    133          47.69   
  Köpings Simsällskap                   
15  Eline Søfting Svarstad  2004    106          51.41   
  Elverum Svømming                   
16  Moa Kvarnlöf  2004    91          54.08   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
17  Andrine Værlien Hult  2004    89          54.51   
  Elverum Svømming                   
18  Ingrid Vie  2003    87          54.97   
  Elverum Svømming                   
Hedda Mørne Thomassen  2004              DSQ   
  Bærumsvømmerne                   
Ida Vinje  2003              DSQ   
  Bærumsvømmerne                   
Ingeborg Viken Lohne  2003              DSQ   
  Bærumsvømmerne                   
Linn Roos  2003              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 april 2015 
Licensierad till: Simsällskapet Mora  Utskriftstid  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start