2017-11-23   02:41:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 31:a Mora Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 11/4 kl. 16.30 (Insim kl 15.30-16.15)

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  31:a Mora Cup    Utskriftsdatum  11 april 2015   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 april 2015         
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Structor/Bilkompaniet 
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF 
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK 
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eirik Rugsveen  1996    458  30.50        1:03.46   
  Elverum Svømming                   
                     
Filip Antlöv  1998    401  31.71        1:06.34   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Thomas Lundberg  1998    260  36.86        1:16.63   
  Hamar IL                   
                     
Jesper Andersson  1996    236  38.61        1:19.15   
  Deje Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Structor/Bilkompaniet 
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF 
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK 
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lukas Hill  1999    403  31.29        1:06.24   
  Simsällskapet Mora                   
                     
David Hambraeus  1999    374  32.40        1:07.87   
  Falu Simsällskap                   
                     
Eivind Aalstad Laakso  1999    303  35.19        1:12.79   
  Hamar IL                   
                     
Snorre Myrvold Stener  2000    295  36.53        1:13.46   
  Elverum Svømming                   
                     
Jens Fredrik Holberg  2000    272  36.75        1:15.53   
  Elverum Svømming                   
                     
Roberts Rostoks  2000              DSQ   
  Elverum Svømming                   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Structor/Bilkompaniet 
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF 
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK 
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Mathias Renström  2001    278  35.87        1:14.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sondre Jakob Bratli  2001    249  38.13        1:17.74   
  Elverum Svømming                   
                     
Marcus Tägtström  2002    225  38.83        1:20.36   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Sivert Høgevold  2001    225  39.70        1:20.46   
  Elverum Svømming                   
                     
Tim Hansson  2001    215  40.09        1:21.58   
  Falu Simsällskap                   
                     
Johan Werkmästar  2002    182  42.03        1:26.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
Peter Khabarov  2002    168  43.15        1:28.64   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Bjørn Kristian Eide  2001    124  47.22        1:37.97   
  Elverum Svømming                   
                     
Ole Tallberg Bjørlykke  2001              DSQ   
  Bærumsvømmerne                   
                     
Simen Littorin Birkeland  2002              DSQ   
  Bærumsvømmerne                   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Structor/Bilkompaniet 
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF 
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK 
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonas Milian Hestad Solberg  2003    326  33.93        1:11.07  0-12 Åldersgrupp Rekord 
  Bærumsvømmerne                   
                     
Malte Svärd  2003    220  39.67        1:20.97   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Ruijs  2004    161  43.54        1:29.93   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Eric Persson  2004    152  44.22        1:31.65   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Lucas Humling  2005    117  48.65        1:39.91   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 april 2015 
Licensierad till: Simsällskapet Mora  Utskriftstid  17:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start