2017-11-23   04:38:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:54   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Lydman  2003    365  31.52  1:13.54  2:01.43    2:39.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Marcus Forsel  2003    345  33.86  1:16.58  2:06.41    2:42.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Lauri Kinnunen  2003    341  35.51  1:15.98  2:04.78    2:43.05   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aku Kaila  2003    328  35.86  1:18.31  2:09.81    2:45.20   
  Raision Urheilijat                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    325  35.67  1:17.99  2:09.23    2:45.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Koprinen  2003    319  37.35  1:20.56  2:09.95    2:46.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tatu Hapuoja  2003    307  38.09  1:20.40  2:11.57    2:48.91   
  Uinti Tampere                   
                     
Santeri Herpola  2003    295  36.76  1:19.72  2:14.25    2:51.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Niklas Hatakka  2003    294  36.85  1:21.96  2:10.96    2:51.37   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Eetu Palvanen  2003    292  38.65  1:22.52  2:14.81    2:51.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Tuukka Inkilä  2003    292  38.38  1:23.33  2:12.05    2:51.80   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Lari Tumanoff  2003    289  36.50  1:21.37  2:14.87    2:52.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Jami Ihalainen  2003    287  37.58  1:25.95  2:13.73    2:52.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Olli-Pekka Pietarila  2003    285  38.24  1:23.95  2:15.65    2:53.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Eemil Kankare  2003    278  41.01  1:25.23  2:14.94    2:54.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Vilho Heino  2003    275  38.84  1:25.41  2:18.65    2:55.18   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Sami Uusikumpu  2003    274  43.22  1:25.59  2:15.73    2:55.47   
  Simmis Wanda                   
                     
18  Henri Heikkilä  2003    272  38.40  1:25.77  2:17.33    2:55.82   
  Uimaseura Aquila                   
                     
19  Nooa Lehtoniemi  2003    268  38.98  1:22.95  2:15.41    2:56.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Kasper Lytz  2003    255  37.24  1:25.26  2:20.37    2:59.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
21  Akseli Hakala  2003    251  43.71  1:27.70  2:20.92    3:00.49   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Risto Martikainen  2003    248  41.42  1:27.24  2:21.87    3:01.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
23  Oskar Turunen  2003    248  38.86  1:29.75  2:20.19    3:01.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Lassi Haimi  2003    245  37.35  1:27.23  2:21.09    3:02.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
25  Leo Parviainen  2003    241  39.37  1:23.80  2:22.15    3:03.18   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
26  Lauri Tolvanen  2003    238  41.01  1:31.64  2:23.81    3:03.82   
  Haminan Uimaseura                   
                     
27  Manu Hännikäinen  2003    237  37.67  1:28.77  2:24.10    3:04.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Leevi Ylikulppi  2003    234  43.57  1:30.49  2:26.60    3:04.78   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Luukas Vainio  2003    231  39.59  1:28.72  2:25.07    3:05.66   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Olavi Männistö  2003    224  43.79  1:35.57  2:27.42    3:07.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
31  Toni Lipponen  2003    223  43.09  1:32.46  2:29.06    3:07.85   
  Kemin Uimaseura                   
                     
32  Juuso Rahikainen  2003    221  40.40  1:30.87  2:27.25    3:08.43   
  Keravan Uimarit                   
                     
33  Aki Hakkarainen  2003    219  42.97  1:29.14  2:28.89    3:09.12   
  Keravan Uimarit                   
                     
34  Simon Ravals  2003    217  41.72  1:31.21  2:27.45    3:09.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
35  Juho Elia Marjala  2003    206  41.98  1:31.20  2:33.22    3:12.87   
  Keravan Uimarit                   
                     
36  Pauli Rantamäki  2003    204  44.94  1:33.06  2:32.46    3:13.55   
  Octopus Lohja                   
                     
37  Luca Kallela  2003    202  44.14  1:34.81  2:30.37    3:14.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Lauri Saarela  2003    202  41.75  1:33.62  2:31.94    3:14.24   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Teemu Oksakari  2003    198  45.67  1:33.68  2:34.28    3:15.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
40  Eemil Sipola  2003    197  44.63  1:35.15  2:31.84    3:15.89   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Elias Kalliokoski  2003    196  44.98  1:34.83  2:31.82    3:16.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
42  Otto Mikkonen  2003    194  47.57  1:37.43  2:34.48    3:16.92   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
43  Markus Nuorinko  2003    188  46.21  1:34.77  2:37.18    3:18.67   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Akira Konttinen  2003              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Frans Hihnala  2003              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Joona Kortteinen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Niko Matela  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Ville Savulahti  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:54 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare