2017-11-23   04:41:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 3, 100m VU P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    302  33.30        1:09.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Pavel Pankratov  2004    296  33.32        1:10.34   
  TaTu Tampere                   
                     
Lassi Niemi  2004    265  34.37        1:12.99   
  TaTu Tampere                   
                     
Taavi Backman  2004    263  34.71        1:13.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    255  34.68        1:13.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Ollikainen  2004    248  35.29        1:14.64   
  Porin Uimaseura                   
                     
Akseli Leppänen  2004    244  36.25        1:14.97   
  Simmis Grani                   
                     
Aapo Kinnunen  2004    238  34.95        1:15.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    228  35.95        1:16.78   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Markus Veckman  2004    225  35.86        1:17.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Magnus Kuitunen  2004    219  35.05        1:17.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Alexander Nyman  2004    218  37.43        1:17.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Aleksi Hämäläinen  2004    214  37.60        1:18.36   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Aapo Koskinen  2004    213  37.93        1:18.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Veikka Ijäs  2004    212  36.17        1:18.66   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Vilho Verronen  2004    210  37.21        1:18.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Cool Iivanainen  2004    208  37.28        1:19.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Topias Kupiainen  2004    203  38.24        1:19.74   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Aleksi Kokkonen  2004    201  38.00        1:20.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Akseli Kotti  2004    200  38.28        1:20.20   
  TaTu Tampere                   
                     
21  Juuso Pulkkinen  2004    198  37.38        1:20.42   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Joakim Kuhlberg  2004    196  38.57        1:20.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
23  Eetu Salo  2004    191  39.18        1:21.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
24  Mitja Vaikkola  2004    189  39.08        1:21.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Otto Kuusisto  2004    188  39.52        1:21.75   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
26  Henri-Pekka Iivonen  2004    181  39.63        1:22.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
27  Jesper Isomaa  2004    181  37.37        1:22.91   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
28  Vili Rantasuo  2004    181  38.39        1:22.92   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Verneri Lehtovaara  2004    179  38.65        1:23.18   
  Salon Uimarit                   
                     
30  Niilo Kilpeläinen  2004    178  40.85        1:23.29   
  TaTu Tampere                   
                     
31  Jesse Lintusalo  2004    178  39.72        1:23.32   
  Vanders                   
                     
32  Leo Oksman  2004    175  39.72        1:23.76   
  Helsingin Uimarit                   
                     
33  Atte Linnolahti  2004    175  39.55        1:23.86   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
34  Waldemar Palombi  2004    171  41.14        1:24.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Filip Jåfs  2004    169  38.72        1:24.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
36  Aarne Eskelinen  2004    169  41.08        1:24.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Onni Mäkimartti  2004    169  40.61        1:24.82   
  TaTu Tampere                   
                     
38  Cedu Decena  2004    169  40.68        1:24.84   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Eero Leino  2004    167  39.92        1:25.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
40  Joona Kuitu  2004    166  40.34        1:25.35   
  Simmis Wanda                   
                     
41  Einari Palmu  2004    164  40.41        1:25.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
42  Miko Muuri  2004    163  40.89        1:25.71   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
43  Lassi Lahtinen  2004    160  40.68        1:26.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
44  Joona Pohjola  2004    160  41.16        1:26.35   
  Salon Uimarit                   
                     
45  Jeremy Valkeavuori  2004    159  39.65        1:26.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
46  Felix Savolainen  2004    158  39.98        1:26.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
47  Seweryn Pastucha  2004    157  39.36        1:26.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
48  Eetu Haipus  2004    156  42.28        1:26.96   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
49  Joel Paukkonen  2004    156  41.18        1:26.99   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
50  Aapo Ahlroos  2004    155  40.86        1:27.16   
  Vanders                   
                     
51  Artturi Törnqvist  2004    155  41.01        1:27.32   
  Raision Urheilijat                   
                     
52  Arttu Haipus  2004    154  41.87        1:27.48   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
53  Rony Kulju  2004    153  41.81        1:27.52   
  Simmis Wanda                   
                     
54  Richard Ramstedt  2004    153  42.83        1:27.64   
  Cetus Espoo                   
                     
55  Konsta Kallio  2004    151  40.11        1:27.98   
  Uinti Tampere                   
                     
56  Alex Kortesalmi  2004    150  40.98        1:28.20   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
57  Miro Birkstedt  2004    146  41.85        1:28.91   
  TaTu Tampere                   
                     
58  Veeti Salminen  2004    146  42.15        1:28.98   
  Simmis Wanda                   
                     
59  Veerti Juurakko  2004    146  42.62        1:29.06   
  Cetus Espoo                   
                     
60  Olli Havia  2004    143  41.24        1:29.57   
  Salon Uimarit                   
                     
61  Joona Saloniemi  2004    143  41.58        1:29.59   
  TaTu Tampere                   
                     
62  Miko Mikkola  2004    143  43.57        1:29.64   
  Simmis Wanda                   
                     
63  Matti Nätti  2004    141  41.42        1:30.10   
  Simmis Wanda                   
                     
64  Juuso Leppänen  2004    140  41.68        1:30.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
65  Leevi Pietiläinen  2004    140  40.85        1:30.17   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
66  Eeti Virolainen  2004    135  43.39        1:31.44   
  Octopus Lohja                   
                     
67  Tomi Suoknuuti  2004    133  43.92        1:31.72   
  Octopus Lohja                   
                     
68  Leo Karttunen  2004    128  42.73        1:33.01   
  Cetus Espoo                   
                     
69  Aapo Hampaala  2004    120  45.48        1:34.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Akseli Soini  2004              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jaakko Pihlava  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare