2018-12-16   11:31:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:01   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 1, 100m SU P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    402  33.95        1:10.32   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Elias Laine  2002    392  34.35        1:10.91   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ibrahim Ezzat  2002    380  34.17        1:11.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jesper Lietzen  2002    362  35.15        1:12.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jere Oikarainen  2002    356  35.11        1:13.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
Oskari Arvo  2002    354  35.73        1:13.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Antti Leppänen  2002    353  36.06        1:13.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ahti Saarela  2002    346  35.58        1:13.94   
  Oulun Lohet                   
                     
Oskari Aalto  2002    332  36.77        1:14.96   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Viljami Salonen  2002    326  36.57        1:15.44   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Jasu Ovaskainen  2002    324  36.45        1:15.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Jesse Anttila  2002    312  36.46        1:16.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Kettunen Lauri  2002    310  37.24        1:16.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Samuli Korva  2002    308  37.69        1:16.91   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Miska Birkstedt  2002    305  37.20        1:17.11   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Lasse Pulkkinen  2002    305  37.50        1:17.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Oskar Voiko  2002    305  36.71        1:17.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Axel Olander  2002    302  38.27        1:17.38   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Oscar Skjäl  2002    299  37.27        1:17.67   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Toivo Haikonen  2002    290  36.78        1:18.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Verneri Viisanen  2002    283  38.32        1:19.03   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Matias Hjelm  2002    282  38.15        1:19.13   
  Vanders                   
                     
23  Valtteri Taskinen  2002    277  39.16        1:19.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Roope Tsutsunen  2002    272  39.17        1:20.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Eemeli Leinonen  2002    272  39.13        1:20.16   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Justus Hilaja  2002    268  39.22        1:20.54   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
27  Mihail Khanoukaev  2002    267  38.90        1:20.60   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Elias Juntunen  2002    266  39.41        1:20.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
29  Julius Kuitunen  2002    265  38.42        1:20.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Akseli Kontiainen  2002    265  39.13        1:20.82   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
31  Kasper Tolonen  2002    260  38.92        1:21.34   
  Raision Urheilijat                   
                     
32  Roope Paatos  2002    260  39.42        1:21.37   
  Raision Urheilijat                   
                     
33  Otto Hoffren  2002    256  39.36        1:21.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Petr Pankratov  2002    256  41.41        1:21.77   
  TaTu Tampere                   
                     
35  Henri Jokinen  2002    253  39.94        1:22.08   
  Keravan Uimarit                   
                     
36  Joel Syrjä  2002    253  39.50        1:22.10   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Iivari Tuomola  2002    253  39.65        1:22.11   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
38  Danila Shishinin  2002    250  40.70        1:22.35   
  ORCA Helsinki                   
                     
39  Ville Hämäläinen  2002    249  39.48        1:22.46   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
40  Leo Mikkonen  2002    240  39.06        1:23.47   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Pieti Raunio  2002    239  40.35        1:23.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
42  Niklas Laine  2002    239  40.23        1:23.66   
  Pieksän Kuutit                   
                     
43  Sampo Soininen  2002    238  40.82        1:23.71   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
44  Samu Petteri Kallio  2002    238  40.12        1:23.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
45  Onni-Kalle Luomala  2002    238  40.28        1:23.76   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
46  Rasmus Söderholm  2002    237  40.51        1:23.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Benjamin Kangas  2002    236  40.97        1:23.99   
  Haminan Uimaseura                   
                     
48  Niklas Raesalmi  2002    234  41.43        1:24.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
49  Akseli Lehtonen  2002    232  39.84        1:24.45   
  Octopus Lohja                   
                     
50  Aarne Myllynen  2002    231  41.29        1:24.65   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
51  Lauri Uosukainen  2002    230  40.40        1:24.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Touko Luukkonen  2002    230  40.83        1:24.72   
  Helsingin Uimarit                   
                     
53  Mio Harju  2002    226  41.42        1:25.16   
  TaTu Tampere                   
                     
54  Joona Forsell  2002    223  42.06        1:25.64   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
55  Nico Nieminen  2002    222  42.09        1:25.71   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
56  Joonatan Lekander  2002    221  41.78        1:25.78   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
56  Wäinö Koskinen  2002    221  39.05        1:25.78   
  Uinti Tampere                   
                     
58  Elias Saarinen  2002    221  41.15        1:25.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
59  Eetu Koskinen  2002    220  41.79        1:25.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
60  Joonas Kytömäki  2002    219          1:26.05   
  Uimaseura Aquila                   
                     
61  Veeti Taimisto  2002    219  41.25        1:26.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
62  Alexander Fyhr  2002    218  41.79        1:26.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
63  Matias Gustafsson  2002    217  40.11        1:26.32   
  Raision Urheilijat                   
                     
64  Ville Korpilähde  2002    216  41.55        1:26.49   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
65  Aleksanteri Nord  2002    215  41.10        1:26.70   
  Vanders                   
                     
66  Martti Rautell  2002    214  41.59        1:26.80   
  Octopus Lohja                   
                     
67  Mikael Nurmela  2002    213  42.68        1:26.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
68  Olli Elo  2002    212  41.52        1:27.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
69  Jere Broman  2002    212          1:27.09   
  Nokian Pyry                   
                     
70  Aatu Harju  2002    211  41.56        1:27.15   
  Helsingin Uimarit                   
                     
71  Robin Söderholm  2002    211  43.05        1:27.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
72  Oliver Kela  2002    209  42.41        1:27.42   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
73  Matias Rajavaara  2002    209  41.73        1:27.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
74  Aleksi Romsi  2002    208  41.79        1:27.53   
  Kemin Uimaseura                   
                     
75  Viljami Kuosmanen  2002    208  42.41        1:27.56   
  Rauman Uimaseura                   
                     
76  Ville-Veikko Katajisto  2002    208  42.33        1:27.64   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
77  Samuel Leppänen  2002    207  41.87        1:27.74   
  Simmis Wanda                   
                     
78  Roni Vilén  2002    206  42.06        1:27.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
79  Arttu Seppänen  2002    204  43.18        1:28.11   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
80  Juhani Tapio  2002    201  43.25        1:28.63   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
81  Santeri Kinnunen  2002    200  41.48        1:28.72   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
82  Niko Kuhna  2002    199  42.70        1:28.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
83  Lauri-Luukas Jäntti  2002    196          1:29.32   
  Porin Uimaseura                   
                     
84  Emil Strandell  2002    194  44.70        1:29.72   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
85  Max Åström  2002    193  43.37        1:29.75   
  Cetus Espoo                   
                     
86  Manu Ursin  2002    192  43.39        1:30.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
87  Aapo Liljaniemi  2002    187          1:30.75   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
88  Veeti Verronen  2002    144  46.47        1:39.07   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Akseli Ylikoski  2002              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Esa Hyrynkangas  2002              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:01 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:29   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 2, 100m SU T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    486  35.33        1:13.90   
  Oulun Lohet                   
                     
Sylvia Kuusisto  2003    480  35.42        1:14.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Laura Lahtinen  2003    472  35.71        1:14.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Kellberg  2003    470  35.81        1:14.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Haglund  2003    468  37.11        1:14.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rebekka Luoto  2003    427  36.78        1:17.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
Senni Mattila  2003    397  38.10        1:19.03   
  Porin Uimaseura                   
                     
Anni Korhonen  2003    387  39.92        1:19.69   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ella Ekman  2003    385  38.52        1:19.84   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Venla Koskinen  2003    381  38.88        1:20.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Heta Veikkola  2003    374  38.18        1:20.64   
  Lapuan Virkiä                   
                     
12  Juulia Käräjämies  2003    370  38.64        1:20.94   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
13  Ellen Antikainen  2003    368  39.24        1:21.08   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Minttu Paalanen  2003    364  39.84        1:21.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Roosa Kärkkäinen  2003    364  39.23        1:21.34   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Roosa Aho  2003    364  39.33        1:21.37   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Henna Hökkä  2003    361  38.89        1:21.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Emilia Hokkanen  2003    360  40.34        1:21.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Eveliina Koivula  2003    357  39.82        1:21.91   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Isabella Renwick  2003    352  39.70        1:22.25   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Milla Hyttinen  2003    352  40.65        1:22.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Minja Lukkari  2003    346  40.06        1:22.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Sandra Kalenius  2003    338  40.03        1:23.40   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
24  Ethel Piksilä  2003    337  40.95        1:23.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Ronja Myllykallio  2003    331  41.24        1:23.97   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Venla Säntti  2003    331  40.83        1:24.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
27  Ella Pitkäkangas  2003    328  41.04        1:24.22   
  Vanders                   
                     
28  Emma Laatikainen  2003    327  42.21        1:24.28   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
29  Emilia Lyyra  2003    327  39.24        1:24.33   
  Vanders                   
                     
30  Jenny Grangärd  2003    327  40.76        1:24.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Emma Johansson  2003    326  41.01        1:24.39   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Viivi Sorri  2003    322  40.48        1:24.75   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
33  Iiris Yli-Jama  2003    319  42.01        1:24.98   
  Salon Uimarit                   
                     
34  Iris Hanski  2003    319  41.31        1:24.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Sonja Lehtinen  2003    319  42.13        1:25.02   
  Helsingin Uimarit                   
                     
36  Iina von Schrowe  2003    316  41.81        1:25.25   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Nita Poutiainen  2003    314  41.15        1:25.47   
  Oulun Lohet                   
                     
38  Saana Yritys  2003    313  40.88        1:25.53   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
39  Wilma Lakanen  2003    311  41.54        1:25.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
40  Anna Retva  2003    308  41.04        1:26.02   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
41  Sini Korin  2003    308  42.38        1:26.04   
  Nokian Pyry                   
                     
42  Siiri Einiö  2003    307  42.80        1:26.07   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
43  Helmi Ahonen  2003    306  42.64        1:26.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
44  Matilda Saario  2003    306  42.05        1:26.23   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
45  Petra Kivi  2003    305  41.55        1:26.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
46  Mimosa Rintala  2003    304  42.24        1:26.38   
  Rauman Uimaseura                   
                     
47  Kaisa Himanen  2003    301  41.99        1:26.63   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
48  Lotta Lehtoila  2003    301  42.13        1:26.69   
  ORCA Helsinki                   
                     
49  Kaarin Rapinoja  2003    298  42.59        1:26.94   
  Cetus Espoo                   
                     
50  Kerttu Nurmi  2003    298  42.48        1:26.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Siiri Pellinen  2003    298  42.58        1:27.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
52  Anni Ruokanen  2003    297  42.95        1:27.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
53  Kiia Kinnunen  2003    291  42.21        1:27.70   
  Uinti Tampere                   
                     
54  Essi Salokorpi  2003    290  42.89        1:27.72   
  Cetus Espoo                   
                     
55  Tara Korkiakoski  2003    290  42.09        1:27.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
56  Tilda Selonen  2003    287  41.62        1:28.05   
  Helsingin Uimarit                   
                     
57  Iiris Jurmu  2003    286  42.74        1:28.16   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
58  Martta Ruuska  2003    286  42.70        1:28.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
59  Maija Nurmi  2003    285  43.46        1:28.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
60  Sofia Långström  2003    285  43.29        1:28.29   
  Cetus Espoo                   
                     
61  Cindy Palm  2003    284  43.10        1:28.40   
  Cetus Espoo                   
                     
62  Hilla Saastamoinen  2003    282  43.25        1:28.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
63  Ella Tommola  2003    281  43.35        1:28.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
64  Oona Puolakka  2003    280  43.04        1:28.81   
  Cetus Espoo                   
                     
65  Henrietta Löfgren  2003    278  42.84        1:28.98   
  Keravan Uimarit                   
                     
66  Helka Suomäki  2003    278  42.09        1:29.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
67  Julia Sairanen  2003    275  42.82        1:29.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
67  Maija Björkholm  2003    275  42.41        1:29.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
69  Julia Peltola  2003    274  42.93        1:29.39   
  Cetus Espoo                   
                     
70  Anni-Maria Laakso  2003    274  44.42        1:29.41   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
71  Martina Uusitalo  2003    274  43.23        1:29.42   
  Cetus Espoo                   
                     
72  Emma Hämäläinen  2003    270  44.07        1:29.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
73  Julia Romo  2003    270  44.82        1:29.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
74  Saima Huovinen  2003    268  42.52        1:30.08   
  Helsingin Uimarit                   
                     
75  Hilda Helo  2003    268  43.94        1:30.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
75  Noora Peltoniemi  2003    268  42.04        1:30.12   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
77  Janna Salminen  2003    267  45.48        1:30.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
78  Inka Metiäinen  2003    265  44.24        1:30.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
79  Linnea Ström  2003    264  43.91        1:30.54   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
80  Frida Kangastupa  2003    262  45.65        1:30.79   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
81  Reeta Kallunki  2003    260  44.52        1:31.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
82  Nea Palanen  2003    257  45.05        1:31.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
83  Ida Lehtovaara  2003    257  44.57        1:31.37   
  Uimaseura Aquila                   
                     
84  Mathilda Puutio  2003    256  43.93        1:31.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
85  Reetta Kari  2003    252  43.67        1:32.01   
  Oulun Lohet                   
                     
86  Julie Nikkilä  2003    251  44.55        1:32.02   
  Vanders                   
                     
87  Siiri Reiniluoto  2003    251  44.07        1:32.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
88  Sini Heikkilä  2003    251  44.38        1:32.13   
  Salon Uimarit                   
                     
89  Hilla Kuuva  2003    248  44.04        1:32.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
90  Minea Wiren  2003    245  44.84        1:32.82   
  Nokian Pyry                   
                     
91  Senni Räikkönen  2003    241  44.24        1:33.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
92  Stella Freystätter  2003    241  46.00        1:33.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
93  Stefania Pavlidi  2003    238  45.72        1:33.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
94  Sanna Pajula  2003    236  45.12        1:33.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
95  Kielo Hankonen  2003    236  44.73        1:34.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
96  Malla Juutinen  2003    236  46.35        1:34.02   
  Oulun Lohet                   
                     
97  Oona Lehtola  2003    230  46.50        1:34.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
98  Daniela Degenhardt  2003    225  46.65        1:35.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
99  Aino Kallio  2003    223  44.67        1:35.81   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Aino Villanen  2003              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Martta Nygård  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Minna Kinnunen  2003              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Taiga Yritys  2003              DSQ   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:29 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 3, 100m VU P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    302  33.30        1:09.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Pavel Pankratov  2004    296  33.32        1:10.34   
  TaTu Tampere                   
                     
Lassi Niemi  2004    265  34.37        1:12.99   
  TaTu Tampere                   
                     
Taavi Backman  2004    263  34.71        1:13.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    255  34.68        1:13.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Ollikainen  2004    248  35.29        1:14.64   
  Porin Uimaseura                   
                     
Akseli Leppänen  2004    244  36.25        1:14.97   
  Simmis Grani                   
                     
Aapo Kinnunen  2004    238  34.95        1:15.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    228  35.95        1:16.78   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Markus Veckman  2004    225  35.86        1:17.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Magnus Kuitunen  2004    219  35.05        1:17.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Alexander Nyman  2004    218  37.43        1:17.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Aleksi Hämäläinen  2004    214  37.60        1:18.36   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Aapo Koskinen  2004    213  37.93        1:18.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Veikka Ijäs  2004    212  36.17        1:18.66   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Vilho Verronen  2004    210  37.21        1:18.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Cool Iivanainen  2004    208  37.28        1:19.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Topias Kupiainen  2004    203  38.24        1:19.74   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Aleksi Kokkonen  2004    201  38.00        1:20.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Akseli Kotti  2004    200  38.28        1:20.20   
  TaTu Tampere                   
                     
21  Juuso Pulkkinen  2004    198  37.38        1:20.42   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Joakim Kuhlberg  2004    196  38.57        1:20.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
23  Eetu Salo  2004    191  39.18        1:21.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
24  Mitja Vaikkola  2004    189  39.08        1:21.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Otto Kuusisto  2004    188  39.52        1:21.75   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
26  Henri-Pekka Iivonen  2004    181  39.63        1:22.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
27  Jesper Isomaa  2004    181  37.37        1:22.91   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
28  Vili Rantasuo  2004    181  38.39        1:22.92   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Verneri Lehtovaara  2004    179  38.65        1:23.18   
  Salon Uimarit                   
                     
30  Niilo Kilpeläinen  2004    178  40.85        1:23.29   
  TaTu Tampere                   
                     
31  Jesse Lintusalo  2004    178  39.72        1:23.32   
  Vanders                   
                     
32  Leo Oksman  2004    175  39.72        1:23.76   
  Helsingin Uimarit                   
                     
33  Atte Linnolahti  2004    175  39.55        1:23.86   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
34  Waldemar Palombi  2004    171  41.14        1:24.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Filip Jåfs  2004    169  38.72        1:24.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
36  Aarne Eskelinen  2004    169  41.08        1:24.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Onni Mäkimartti  2004    169  40.61        1:24.82   
  TaTu Tampere                   
                     
38  Cedu Decena  2004    169  40.68        1:24.84   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Eero Leino  2004    167  39.92        1:25.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
40  Joona Kuitu  2004    166  40.34        1:25.35   
  Simmis Wanda                   
                     
41  Einari Palmu  2004    164  40.41        1:25.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
42  Miko Muuri  2004    163  40.89        1:25.71   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
43  Lassi Lahtinen  2004    160  40.68        1:26.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
44  Joona Pohjola  2004    160  41.16        1:26.35   
  Salon Uimarit                   
                     
45  Jeremy Valkeavuori  2004    159  39.65        1:26.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
46  Felix Savolainen  2004    158  39.98        1:26.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
47  Seweryn Pastucha  2004    157  39.36        1:26.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
48  Eetu Haipus  2004    156  42.28        1:26.96   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
49  Joel Paukkonen  2004    156  41.18        1:26.99   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
50  Aapo Ahlroos  2004    155  40.86        1:27.16   
  Vanders                   
                     
51  Artturi Törnqvist  2004    155  41.01        1:27.32   
  Raision Urheilijat                   
                     
52  Arttu Haipus  2004    154  41.87        1:27.48   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
53  Rony Kulju  2004    153  41.81        1:27.52   
  Simmis Wanda                   
                     
54  Richard Ramstedt  2004    153  42.83        1:27.64   
  Cetus Espoo                   
                     
55  Konsta Kallio  2004    151  40.11        1:27.98   
  Uinti Tampere                   
                     
56  Alex Kortesalmi  2004    150  40.98        1:28.20   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
57  Miro Birkstedt  2004    146  41.85        1:28.91   
  TaTu Tampere                   
                     
58  Veeti Salminen  2004    146  42.15        1:28.98   
  Simmis Wanda                   
                     
59  Veerti Juurakko  2004    146  42.62        1:29.06   
  Cetus Espoo                   
                     
60  Olli Havia  2004    143  41.24        1:29.57   
  Salon Uimarit                   
                     
61  Joona Saloniemi  2004    143  41.58        1:29.59   
  TaTu Tampere                   
                     
62  Miko Mikkola  2004    143  43.57        1:29.64   
  Simmis Wanda                   
                     
63  Matti Nätti  2004    141  41.42        1:30.10   
  Simmis Wanda                   
                     
64  Juuso Leppänen  2004    140  41.68        1:30.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
65  Leevi Pietiläinen  2004    140  40.85        1:30.17   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
66  Eeti Virolainen  2004    135  43.39        1:31.44   
  Octopus Lohja                   
                     
67  Tomi Suoknuuti  2004    133  43.92        1:31.72   
  Octopus Lohja                   
                     
68  Leo Karttunen  2004    128  42.73        1:33.01   
  Cetus Espoo                   
                     
69  Aapo Hampaala  2004    120  45.48        1:34.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Akseli Soini  2004              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jaakko Pihlava  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:49 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 4, 100m VU T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Säntti  2005    350  34.65        1:13.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aino Hinkka  2005    343  34.81        1:14.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tuuli Pippuri  2005    308  36.90        1:17.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilia Niemi  2005    304  35.25        1:17.42   
  Octopus Lohja                   
                     
Kira Lindroos  2005    292  35.95        1:18.44   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino Koskelo  2005    287  37.37        1:18.91   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Moona Korpikoski  2005    279  38.68        1:19.61   
  Nokian Pyry                   
                     
Nelli Vihola  2005    275  38.11        1:20.02   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Riina Niemi  2005    260  38.24        1:21.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Elina Ryynänen  2005    257  38.25        1:21.85   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Karla Tiainen  2005    257  39.14        1:21.88   
  Vanders                   
                     
12  Milla Karttunen  2005    256  38.86        1:22.00   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Ada Hakkarainen  2005    251  39.08        1:22.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Siiri Pekkala  2005    250  38.21        1:22.58   
  Simmis Wanda                   
                     
15  Salma Mäntynen  2005    248  38.64        1:22.87   
  Uimaseura Aquila                   
                     
16  Fiona Laakso  2005    245  39.39        1:23.20   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Tilla Saarentaus  2005    237  40.34        1:24.07   
  Helsingin Uimarit                   
                     
18  Milla Strandberg  2005    233  40.19        1:24.52   
  Vanders                   
                     
19  Milla Lempiälä  2005    233  38.78        1:24.55   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
20  Saara Niemi  2005    230  38.87        1:24.91   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
21  Vilma Leppähaara  2005    228  40.15        1:25.15   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Aino Tamminen  2005    227  40.57        1:25.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
23  Essi Vilhelmiina Virta  2005    226  38.78        1:25.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Emmi Ellonen  2005    223  40.50        1:25.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
25  Inger Isaksen  2005    222  40.52        1:25.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
26  Melissa Miettinen  2005    221  39.66        1:26.00   
  Vanders                   
                     
27  Veera Korsoff  2005    219  40.44        1:26.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Anna Lehmusvaara  2005    216  40.53        1:26.66   
  Simmis Wanda                   
                     
29  Aamu Kannosto  2005    213  41.70        1:27.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
30  Tuulia Harju  2005    213  42.21        1:27.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
31  Sara Poutala  2005    213  41.84        1:27.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Tatiana Sukhareva  2005    212  42.03        1:27.26   
  Vanders                   
                     
33  Anniina Ahonen  2005    210  39.86        1:27.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
34  Laura Rajavaara  2005    209  41.11        1:27.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
35  Kukka Peill  2005    209  41.20        1:27.69   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Lumi Luoma  2005    208  39.74        1:27.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
37  Elina Turunen  2005    208  40.57        1:27.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
38  Minttu Kiili  2005    205  40.81        1:28.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Celina Siggberg  2005    205  41.14        1:28.26   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Inka Vahtola  2005    204  41.24        1:28.37   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Ella Suominen  2005    204  40.47        1:28.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Milla Kähkönen  2005    204  40.40        1:28.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
43  Santra Peuralahti  2005    203  41.77        1:28.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
44  Lilli Kulpakko  2005    201  40.88        1:28.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Rebekka Aaltola  2005    201  41.32        1:28.81   
  Uinti Tampere                   
                     
46  Silja Villanen  2005    201  42.51        1:28.85   
  Salon Uimarit                   
                     
47  Alma Hörkkö  2005    201  41.48        1:28.87   
  Vanders                   
                     
48  Nicole Haakana  2005    200  41.56        1:28.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
49  Nelli Lehmijoki  2005    195  41.01        1:29.68   
  Nokian Pyry                   
                     
50  Heta Hakkarainen  2005    194  40.74        1:29.91   
  Keravan Uimarit                   
                     
51  Alexia Tahkola  2005    192  41.48        1:30.13   
  Oulun Lohet                   
                     
52  Kukka Kangas  2005    188  43.85        1:30.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
53  Hanna Martola  2005    188  42.29        1:30.81   
  Cetus Espoo                   
                     
54  Iiris Järvelä  2005    184  42.39        1:31.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
55  Enni Kinnunen  2005    184  42.43        1:31.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
56  Teea Jestoi  2005    183  40.71        1:31.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
57  Maija Hinkkala  2005    181  41.44        1:32.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
58  Melina Rantala  2005    178  44.14        1:32.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
59  Alina Vuorinen  2005    178  43.91        1:32.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
60  Saga Höijer  2005    174  43.99        1:33.18   
  Cetus Espoo                   
                     
61  Noora Suonsivu  2005    174  42.74        1:33.25   
  Porin Uimaseura                   
                     
62  Pilvi Österman  2005    172  44.18        1:33.46   
  Raision Urheilijat                   
                     
63  Aino Lepola  2005    172  44.02        1:33.58   
  TaTu Tampere                   
                     
64  Jenni Kurki  2005    171  43.28        1:33.72   
  Simmis Wanda                   
                     
65  Sonja Molander  2005    171  40.61        1:33.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
66  Jasmin Savonen  2005    167  43.95        1:34.43   
  Cetus Espoo                   
                     
67  Ilona Niemi  2005    166  44.40        1:34.70   
  Uinti Tampere                   
                     
68  Veera Maijala  2005    166  44.36        1:34.72   
  Rauman Uimaseura                   
                     
69  Jonna Marjatta Laitinen  2005    165  43.41        1:34.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
70  Milla Marttila  2005    165  43.63        1:34.89   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
71  Vilma Inget  2005    163  44.17        1:35.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
72  Ellen Kettunen  2005    160  42.89        1:35.81   
  Cetus Espoo                   
                     
73  Vilja Saarinen  2005    159  44.45        1:35.97   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
74  Bettina Sandelin  2005    158  44.60        1:36.15   
  Rauman Uimaseura                   
                     
75  Rauha Heikkinen  2005    157  45.23        1:36.46   
  Helsingin Uimarit                   
                     
76  Oona-Julianna Kurkela  2005    156  45.00        1:36.65   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
77  Kiia Alenius  2005    155  45.98        1:36.89   
  TaTu Tampere                   
                     
78  Elina Ruha  2005    154  46.15        1:37.13   
  Cetus Espoo                   
                     
79  Siiri Teräs  2005    153  45.83        1:37.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
80  Iina Rissanen  2005    150  46.21        1:37.81   
  Vanders                   
                     
81  Mette Peltola  2005    148  44.54        1:38.41   
  Raision Urheilijat                   
                     
81  Nelli-Noora Pitkänen  2005    148  46.47        1:38.41   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
83  Sonila Selimi  2005    147  43.38        1:38.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
84  Anna Hakkarainen  2005    145  44.14        1:38.99   
  Cetus Espoo                   
                     
85  Henni Halme  2005    140  47.74        1:40.09   
  Uinti Tampere                   
                     
86  Laura Sofia Oksakari  2005    136  46.71        1:41.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
87  Nea Sainio  2005    133  46.85        1:41.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
88  Hilda Mäkelä  2005    133  47.60        1:41.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
89  Saana Perkkiö  2005    126  49.21        1:43.79   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ronja Welling  2005              DNS   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Roosa Tuomainen  2005              DNF   
  Salon Uimarit                   
                     
Essi Ahvenainen  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:18 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:54   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Lydman  2003    365  31.52  1:13.54  2:01.43    2:39.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Marcus Forsel  2003    345  33.86  1:16.58  2:06.41    2:42.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Lauri Kinnunen  2003    341  35.51  1:15.98  2:04.78    2:43.05   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aku Kaila  2003    328  35.86  1:18.31  2:09.81    2:45.20   
  Raision Urheilijat                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    325  35.67  1:17.99  2:09.23    2:45.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Koprinen  2003    319  37.35  1:20.56  2:09.95    2:46.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tatu Hapuoja  2003    307  38.09  1:20.40  2:11.57    2:48.91   
  Uinti Tampere                   
                     
Santeri Herpola  2003    295  36.76  1:19.72  2:14.25    2:51.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Niklas Hatakka  2003    294  36.85  1:21.96  2:10.96    2:51.37   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Eetu Palvanen  2003    292  38.65  1:22.52  2:14.81    2:51.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Tuukka Inkilä  2003    292  38.38  1:23.33  2:12.05    2:51.80   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Lari Tumanoff  2003    289  36.50  1:21.37  2:14.87    2:52.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Jami Ihalainen  2003    287  37.58  1:25.95  2:13.73    2:52.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Olli-Pekka Pietarila  2003    285  38.24  1:23.95  2:15.65    2:53.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Eemil Kankare  2003    278  41.01  1:25.23  2:14.94    2:54.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Vilho Heino  2003    275  38.84  1:25.41  2:18.65    2:55.18   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Sami Uusikumpu  2003    274  43.22  1:25.59  2:15.73    2:55.47   
  Simmis Wanda                   
                     
18  Henri Heikkilä  2003    272  38.40  1:25.77  2:17.33    2:55.82   
  Uimaseura Aquila                   
                     
19  Nooa Lehtoniemi  2003    268  38.98  1:22.95  2:15.41    2:56.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Kasper Lytz  2003    255  37.24  1:25.26  2:20.37    2:59.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
21  Akseli Hakala  2003    251  43.71  1:27.70  2:20.92    3:00.49   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Risto Martikainen  2003    248  41.42  1:27.24  2:21.87    3:01.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
23  Oskar Turunen  2003    248  38.86  1:29.75  2:20.19    3:01.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Lassi Haimi  2003    245  37.35  1:27.23  2:21.09    3:02.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
25  Leo Parviainen  2003    241  39.37  1:23.80  2:22.15    3:03.18   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
26  Lauri Tolvanen  2003    238  41.01  1:31.64  2:23.81    3:03.82   
  Haminan Uimaseura                   
                     
27  Manu Hännikäinen  2003    237  37.67  1:28.77  2:24.10    3:04.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Leevi Ylikulppi  2003    234  43.57  1:30.49  2:26.60    3:04.78   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Luukas Vainio  2003    231  39.59  1:28.72  2:25.07    3:05.66   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Olavi Männistö  2003    224  43.79  1:35.57  2:27.42    3:07.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
31  Toni Lipponen  2003    223  43.09  1:32.46  2:29.06    3:07.85   
  Kemin Uimaseura                   
                     
32  Juuso Rahikainen  2003    221  40.40  1:30.87  2:27.25    3:08.43   
  Keravan Uimarit                   
                     
33  Aki Hakkarainen  2003    219  42.97  1:29.14  2:28.89    3:09.12   
  Keravan Uimarit                   
                     
34  Simon Ravals  2003    217  41.72  1:31.21  2:27.45    3:09.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
35  Juho Elia Marjala  2003    206  41.98  1:31.20  2:33.22    3:12.87   
  Keravan Uimarit                   
                     
36  Pauli Rantamäki  2003    204  44.94  1:33.06  2:32.46    3:13.55   
  Octopus Lohja                   
                     
37  Luca Kallela  2003    202  44.14  1:34.81  2:30.37    3:14.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Lauri Saarela  2003    202  41.75  1:33.62  2:31.94    3:14.24   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Teemu Oksakari  2003    198  45.67  1:33.68  2:34.28    3:15.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
40  Eemil Sipola  2003    197  44.63  1:35.15  2:31.84    3:15.89   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Elias Kalliokoski  2003    196  44.98  1:34.83  2:31.82    3:16.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
42  Otto Mikkonen  2003    194  47.57  1:37.43  2:34.48    3:16.92   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
43  Markus Nuorinko  2003    188  46.21  1:34.77  2:37.18    3:18.67   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Akira Konttinen  2003              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Frans Hihnala  2003              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Joona Kortteinen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Niko Matela  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Ville Savulahti  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:54 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:38   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 6, 200m SKU T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Pälsi  2004    434  34.61  1:17.18  2:08.36    2:46.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004    406  37.48  1:20.11  2:11.05    2:50.28   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Sihvo  2004    400  36.61  1:21.92  2:13.01    2:51.14   
  Raision Urheilijat                   
                     
Pinja Taskila  2004    383  42.30  1:25.72  2:12.91    2:53.68   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Ansaranta  2004    382  36.30  1:20.94  2:13.86    2:53.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    382  38.79  1:24.63  2:18.21    2:53.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liinu Louhikoski  2004    375  36.07  1:22.93  2:15.68    2:54.89   
  Vanders                   
                     
Helmi Swanson  2004    362  41.55  1:28.53  2:17.55    2:56.89   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Veera Säämänen  2004    353  39.70  1:23.92  2:18.31    2:58.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Siiri Konkka  2004    352  39.41  1:25.99  2:17.26    2:58.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Olga Emilia Mattila  2004    330  42.88  1:30.07  2:22.33    3:02.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Emmi Manninen  2004    328  41.26  1:28.76  2:20.64    3:02.91   
  TaTu Tampere                   
                     
13  Annukka Pihkamäki  2004    325  39.70  1:25.73  2:23.04    3:03.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
14  Laura Markuksela  2004    320  40.56  1:30.51  2:21.97    3:04.34   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Meeri Yli-Äyhö  2004    318  44.04  1:32.49  2:25.52    3:04.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Lilja Ukkola  2004    317  40.75  1:29.88  2:23.82    3:04.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Helmiina Toivonen  2004    313  45.65  1:35.67  2:25.08    3:05.68   
  Simmis Grani                   
                     
18  Helmi Haverinen  2004    312  42.30  1:31.31  2:24.77    3:05.82   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Ida Roponen  2004    307  39.95  1:27.83  2:28.44    3:06.88   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Anni Hyttinen  2004    303  42.96  1:31.08  2:27.01    3:07.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Irene Mäkilä  2004    302  43.55  1:32.62  2:29.25    3:07.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Nessa Järvinen  2004    299  40.34  1:30.16  2:24.45    3:08.46   
  Uimaseura Aquila                   
                     
23  Saga Kovanen  2004    297  41.12  1:31.55  2:29.64    3:08.90   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Ida Maliranta  2004    297  42.06  1:31.24  2:28.72    3:09.00   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Sonja Salmimies  2004    295  43.89  1:34.00  2:25.91    3:09.49   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
26  Aino-Kaisa Paatos  2004    294  46.33  1:33.82  2:30.70    3:09.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Nea Mustonen  2004    294  42.46  1:32.18  2:26.84    3:09.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Salla Rantala  2004  292  45.63  1:35.28  2:29.28    3:10.06   
  Nokian Pyry                   
                     
29  Riikka Niskala  2004    291  43.10  1:31.21  2:29.15    3:10.17   
  Raision Urheilijat                   
                     
30  Tinja Lasonen  2004    289  41.12  1:31.99  2:28.57    3:10.64   
  Porin Uimaseura                   
                     
31  Matilda Laitinen  2004    288  41.50  1:35.11  2:29.86    3:10.84   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Alisa Ailanen  2004  286  45.64  1:34.03  2:29.06    3:11.28   
  Rauman Uimaseura                   
                     
33  Venla Lindström  2004    283  42.44  1:31.83  2:31.11    3:12.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Aada Heiskanen  2004    282  41.07  1:32.32  2:33.07    3:12.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
35  Sofia Nurkkala  2004    280  41.15  1:30.63  2:27.62    3:12.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
36  Lotta Hermonen  2004    280  44.69  1:33.31  2:31.49    3:12.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
37  Siiri Ala-Karvia  2004    279  42.69  1:36.75  2:28.99    3:12.86   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Auri Keurulainen  2004    279  43.82  1:34.39  2:31.02    3:12.98   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Pinja Nieminen  2004    279  44.67  1:36.79  2:29.75    3:13.04   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Aada Rissanen  2004  277  38.40  1:28.59  2:30.28    3:13.39   
  Vanders                   
                     
41  Adeliina Kaarlenkaski  2004  276  40.53  1:34.84  2:30.67    3:13.53   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Milja Mäkinen  2004    275  43.08  1:34.04  2:32.73    3:13.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
43  Anni Ranta-Valkama  2004  274  43.84  1:33.85  2:32.88    3:14.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
44  Jutta Jauhiainen  2004    273  43.65  1:35.31  2:35.77    3:14.38   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Laura Nissi  2004    273  45.71  1:35.29  2:32.90    3:14.44   
  Vanders                   
                     
46  Josephine Otis  2004    272  44.73  1:37.62  2:31.13    3:14.66   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Aada Taiponen  2004    271  46.99  1:35.23  2:30.56    3:14.71   
  Swimming Team Riksu                   
                     
48  Milla Rintanen  2004    271  40.37  1:27.83  2:28.40    3:14.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Aminata Barrow  2004    269  45.70  1:37.75  2:31.37    3:15.28   
  Simmis Wanda                   
                     
50  Dina Sadojevic Jelacik  2004    269  44.98  1:35.48  2:33.24    3:15.31   
  Cetus Espoo                   
                     
51  Aada Hakala  2004    268  46.75  1:37.82  2:31.75    3:15.45   
  Uinti Tampere                   
                     
52  Iida Heikkinen  2004    268  42.68  1:33.40  2:31.07    3:15.58   
  Uinti Imatra                   
                     
53  Ciara Wacklin  2004    268  44.76  1:35.43  2:32.44    3:15.63   
  Cetus Espoo                   
                     
54  Saga Jatkola  2004    267  45.00  1:34.31  2:32.86    3:15.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
55  Aamu Änkilä  2004    267  47.15  1:37.03  2:34.68    3:15.82   
  Simmis Grani                   
                     
56  Ella Nihtilä  2004  261  42.95  1:31.54  2:35.35    3:17.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
57  Eevi Peltonen  2004    260  41.34  1:31.31  2:34.69    3:17.43   
  Oulun Lohet                   
                     
58  Emma Hakala  2004    260  40.69  1:33.02  2:32.82    3:17.62   
  Helsingin Uimarit                   
                     
59  Veera Vahtolammi  2004    259  45.42  1:37.57  2:34.80    3:17.65   
  Uinti Tampere                   
                     
60  Inka Elamaa  2004    259  47.48  1:35.14  2:34.27    3:17.71   
  Oulun Lohet                   
                     
61  Kiia Junttari  2004    258  45.22  1:36.15  2:32.51    3:18.09   
  Tornion Uimaseura                   
                     
62  Olivia Uusitorppa  2004    257  46.34  1:37.36  2:35.45    3:18.25   
  Rauman Uimaseura                   
                     
63  Alexandra Chaker  2004    257  41.08  1:31.91  2:34.08    3:18.35   
  Cetus Espoo                   
                     
64  Inka Lytz  2004    255  46.65  1:37.78  2:38.49    3:18.76   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
65  Matilda Kuusniemi Fishwick  2004    255  45.53  1:39.25  2:35.68    3:18.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
66  Alina Talja  2004    255  45.77  1:38.31  2:33.67    3:18.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
67  Siiri Reinonen  2004    252  45.94  1:37.41  2:33.30    3:19.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
68  Julia Tuura  2004    251  44.67  1:39.14  2:36.88    3:19.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
69  Vlada Guljajeva  2004    251  44.08  1:34.41  2:34.68    3:19.95   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
70  Elisa Liven  2004    248  46.81  1:36.79  2:39.46    3:20.68   
  Raision Urheilijat                   
                     
71  Sofia Ellonen  2004    246  47.12  1:37.19  2:37.56    3:21.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
72  Helmi Lehtonen  2004    246  46.39  1:40.45  2:38.08    3:21.15   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
73  Aino Rantala  2004    245  43.71  1:37.19  2:38.41    3:21.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
74  Cecilia Serovuo  2004    241  44.60  1:39.05  2:38.03    3:22.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
75  Ida Mäki-Hokkonen  2004    235  45.55  1:37.02  2:38.58    3:24.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
76  Viivi Kylkisalo  2004    224  49.06  1:41.37  2:39.65    3:27.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
77  Milla Hännikäinen  2004    210  48.24  1:44.94  2:47.18    3:32.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessica Mäkinen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Manja Lindell  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Nicole Yisrael  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oona Sirkiä  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Santra Nieminen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Siiri Arjanmaa  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Wilma Långström  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:38 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:20   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hyus Rollo-Team 1  2004  18  320          2:21.44   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Alexander Nyman  2004      35.43        35.43   
  Anniina Ahonen  2005      38.48        1:13.91   
  Onni Äijälä  2004      32.07        1:45.98   
  Lumi Luoma  2005      35.46        2:21.44   
                     
Aui Seka [2004]  2004  14  313          2:22.52   
  Aurajoen Uinti                   
  Sara Poutala  2005      37.40        37.40   
  Felix Savolainen  2004      35.04        1:12.44   
  Lilli Kulpakko  2005      37.44        1:49.88   
  Mikael Hirsiniemi  2004      32.64        2:22.52   
                     
Cetus 1  2004  12  308          2:23.20   
  Cetus Espoo                   
  Veerti Juurakko  2004                 
  Juuso Pulkkinen  2004      1:13.67        1:13.67   
  Tuuli Pippuri  2005      35.10        1:48.77   
  Kira Lindroos  2005      34.43        2:23.20   
                     
Ou Rollo 1  2004  10  292          2:25.71   
  Oulun Uinti 1906                   
  Jimi Kenttälä  2004                 
  Essi Vilhelmiina Virta  2005      1:18.23        1:18.23   
  Magnus Kuitunen  2004      34.44        1:52.67   
  Viivi Säntti  2005      33.04        2:25.71   
                     
Laus Seka [2004]  2004  290          2:26.11   
  Lahden Uimaseura                   
  Taavi Backman  2004      34.78        34.78   
  Santeri Pulkkinen  2004      32.32        1:07.10   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005                 
  Milla Kähkönen  2005      2:26.11        2:26.11   
                     
Ukk Seka 1  2004  286          2:26.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Aapo Hampaala  2004      38.86        38.86   
  Mitja Vaikkola  2004      34.89        1:13.75   
  Melina Rantala  2005      38.78        1:52.53   
  Aino Hinkka  2005      34.24        2:26.77   
                     
Vanders 1  2004  278          2:28.16   
  Vanders                   
  Melissa Miettinen  2005      37.68        37.68   
  Milla Strandberg  2005      35.37        1:13.05   
  Jesse Lintusalo  2004      38.25        1:51.30   
  Aapo Ahlroos  2004      36.86        2:28.16   
                     
Tatu Seka [2004]  2004  275          2:28.77   
  TaTu Tampere                   
  Pavel Pankratov  2004      33.20        33.20   
  Lassi Niemi  2004      32.09        1:05.29   
  Aino Lepola  2005      41.58        1:46.87   
  Kiia Alenius  2005      41.90        2:28.77   
                     
Octopus Seka  2005    263          2:30.98   
  Octopus Lohja                   
  Vilma Leppähaara  2005      40.75        40.75   
  Eeti Virolainen  2004      36.52        1:17.27   
  Tomi Suoknuuti  2004      38.74        1:56.01   
  Emilia Niemi  2005      34.97        2:30.98   
                     
10  Salu Seka [2004]  2004    252          2:33.01   
  Salon Uimarit                   
  Verneri Lehtovaara  2004      37.11        37.11   
  Silja Villanen  2005      38.83        1:15.94   
  Roosa Tuomainen  2005      38.89        1:54.83   
  Olli Havia  2004      38.18        2:33.01   
                     
11  Siwa Sammakot 1  2004    249          2:33.81   
  Simmis Wanda                   
  Elina Ryynänen  2005      37.37        37.37   
  Siiri Pekkala  2005      38.71        1:16.08   
  Joona Kuitu  2004      39.65        1:55.73   
  Rony Kulju  2004      38.08        2:33.81   
                     
12  Kus-Gss Valkoinen  2004    247          2:34.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Tuulia Harju  2005                 
  Lassi Lahtinen  2004                 
  Teea Jestoi  2005      1:57.49        1:57.49   
  Henri-Pekka Iivonen  2004      36.59        2:34.08   
                     
13  Uita 1  2004    244          2:34.83   
  Uinti Tampere                   
  Konsta Kallio  2004      38.05        38.05   
  Rebekka Aaltola  2005      37.94        1:15.99   
  Ilona Niemi  2005      40.94        1:56.93   
  Riccardo Castagno  2004      37.90        2:34.83   
                     
14  Raus Seka [2004]  2004    243          2:35.07   
  Rauman Uimaseura                   
  Akseli Soini  2004      36.19        36.19   
  Veera Maijala  2005      1:24.45        2:00.64   
  Bettina Sandelin  2005      34.43        2:35.07   
  Vilho Verronen  2004              2:35.07   
                     
15  Hss Seka [2004]  2004    237          2:36.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Ada Hakkarainen  2005      39.42        39.42   
  Waldemar Palombi  2004      41.42        1:20.84   
  Veera Korsoff  2005      1:15.36        2:36.20   
  Aarne Eskelinen  2004              2:36.20   
                     
16  Oulo Seka 1  2004    231          2:37.50   
  Oulun Lohet                   
  Veikka Ijäs  2004      34.56        34.56   
  Vili Rantasuo  2004                 
  Alexia Tahkola  2005                 
  Teresa Pulkkinen  2005      2:37.50        2:37.50   
                     
17  Vus-Vss 1  2004    220          2:40.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Enni Kinnunen  2005      39.76        39.76   
  Laura Sofia Oksakari  2005      42.44        1:22.20   
  Filip Jåfs  2004                 
  Linus Vuollet  2004      2:40.16        2:40.16   
                     
18  Cetus 3  2004    217          2:40.96   
  Cetus Espoo                   
  Leo Zurban  2004      39.37        39.37   
  Celina Siggberg  2005      39.90        1:19.27   
  Inka Vahtola  2005      42.38        2:01.65   
  Richard Ramstedt  2004      39.31        2:40.96   
                     
19  Siwa Sammakot 2  2004    210          2:42.77   
  Simmis Wanda                   
  Anna Lehmusvaara  2005      40.69        40.69   
  Jenni Kurki  2005      41.42        1:22.11   
  Matti Nätti  2004      40.54        2:02.65   
  Miko Mikkola  2004      40.12        2:42.77   
                     
20  Cetus 2  2004    208          2:43.19   
  Cetus Espoo                   
  Viktor Asklöf  2004      43.14        43.14   
  Kukka Peill  2005      38.72        1:21.86   
  Hanna Martola  2005      40.85        2:02.71   
  Leo Karttunen  2004      40.48        2:43.19   
                     
21  Ou Rollo 2  2004    191          2:47.98   
  Oulun Uinti 1906                   
  Elina Turunen  2005      37.88        37.88   
  Jarkko Kytökorpi  2004      48.60        1:26.48   
  Jami Kenttälä  2004      45.59        2:12.07   
  Laura Rajavaara  2005      35.91        2:47.98   
                     
22  Vus-Vss 2  2004    190          2:48.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Inger Isaksen  2005      39.47        39.47   
  Nea Sainio  2005      44.38        1:23.85   
  Matias Pikkala  2004      39.79        2:03.64   
  Jere Keski-Hannula  2004      44.51        2:48.15   
                     
23  Vus-Vss 3  2004    141          3:05.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Pihla Äkkinen  2005                 
  Veera Hautamäki  2005      1:31.45        1:31.45   
  Henry Miettunen  2004      52.34        2:23.79   
  Nuutti Nissilä  2004      41.89        3:05.68   
                     
Raisu Seka [2004] 1  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  Seweryn Pastucha  2004      37.81        37.81   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:20 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:21   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 10 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ou Rollo 1  2002  18  539          4:20.04   
  Oulun Uinti 1906                   
  Valtteri Taskinen  2002      31.17  1:06.30      1:06.30   
  Laura Lahtinen  2003      29.43  1:03.12      2:09.42   
  Henna Hökkä  2003      31.24  1:05.32      3:14.74   
  Lasse Pulkkinen  2002      31.34  1:05.30      4:20.04   
                     
Raisu Seka [2002] 1  2002  14  533          4:21.05   
  Raision Urheilijat                   
  Viljami Salonen  2002      30.53  1:03.36      1:03.36   
  Aku Kaila  2003      30.81  1:05.44      2:08.80   
  Emilia Sihvo  2004      31.67           
  Rebekka Luoto  2003      3:46.48  4:21.05      4:21.05   
                     
Cetus 1  2002  12  525          4:22.30   
  Cetus Espoo                   
  Verneri Viisanen  2002      31.59  1:07.27      1:07.27   
  Laura Kellberg  2003      31.44  1:07.00      2:14.27   
  Ellen Antikainen  2003      31.80  1:08.14      3:22.41   
  Oskari Aalto  2002      28.30  59.89      4:22.30   
                     
Aui Seka [2002]  2002  10  512          4:24.49   
  Aurajoen Uinti                   
  Sylvia Kuusisto  2003      31.38  1:06.77      1:06.77   
  Jesper Lietzen  2002      30.46  1:03.94      2:10.71   
  Daniela Degenhardt  2003      33.29  1:10.92      3:21.63   
  Ibrahim Ezzat  2002      29.60  1:02.86      4:24.49   
                     
Vus-Vss 1  2002  468          4:32.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Alex Lydman  2003      30.47  1:03.53      1:03.53   
  Toivo Haikonen  2002      31.83  1:07.15      2:10.68   
  Emma Haglund  2003      32.39  1:10.95      3:21.63   
  Tara Korkiakoski  2003      32.31  1:11.00      4:32.63   
                     
Uita 1  2002  464          4:33.46   
  Uinti Tampere                   
  Ella Ekman  2003      31.28  1:07.61      1:07.61   
  Akseli Hakala  2003      32.53  1:10.11      2:17.72   
  Eveliina Koivula  2003      32.87  1:11.86      3:29.58   
  Tatu Hapuoja  2003      30.32  1:03.88      4:33.46   
                     
Laus Seka 1 [2002]  2002  463          4:33.67   
  Lahden Uimaseura                   
  Antti Leppänen  2002      29.52  1:02.28      1:02.28   
  Jasu Ovaskainen  2002      32.31  1:08.18      2:10.46   
  Sohvi Kallinen  2004      32.91  1:10.16      3:20.62   
  Julia Sairanen  2003      33.33  1:13.05      4:33.67   
                     
Oulo Seka 1  2002  462          4:33.87   
  Oulun Lohet                   
  Ahti Saarela  2002      31.95  1:05.63      1:05.63   
  Madeleine Hiltunen  2003      31.67  1:08.06      2:13.69   
  Roosa Kärkkäinen  2003      33.11  1:10.11      3:23.80   
  Esa Hyrynkangas  2002      33.46  1:10.07      4:33.87   
                     
Ou Rollo 2  2002    459          4:34.28   
  Oulun Uinti 1906                   
  Venla Säntti  2003      33.22  1:10.46      1:10.46   
  Julius Kuitunen  2002      31.72  1:07.04      2:17.50   
  Paavo Erkinaro  2003      32.34  1:08.04      3:25.54   
  Minja Lukkari  2003      32.47  1:08.74      4:34.28   
                     
10  Cetus 2  2002    455          4:35.08   
  Cetus Espoo                   
  Isabella Renwick  2003      33.32           
  Sofia Långström  2003      1:42.29  2:19.41      2:19.41   
  Oscar Skjäl  2002      32.05  1:08.00      3:27.41   
  Leo Mikkonen  2002      32.26  1:07.67      4:35.08   
                     
11  Hss Seka 1 [2002]  2002    438          4:38.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Lari Tumanoff  2003      33.14  1:10.20      1:10.20   
  Aleksi Koprinen  2003      31.66  1:07.56      2:17.76   
  Veera Säämänen  2004      33.74  1:11.29      3:29.05   
  Lotta Pälsi  2004      32.76  1:09.73      4:38.78   
                     
12  Raisu Seka [2002] 3  2002    432          4:39.88   
  Raision Urheilijat                   
  Lauri Kinnunen  2003      32.38  1:07.75      1:07.75   
  Roope Paatos  2002      31.82  1:07.51      2:15.26   
  Anni Korhonen  2003      33.59  1:10.18      3:25.44   
  Aino-Kaisa Paatos  2004      35.84  1:14.44      4:39.88   
                     
13  Uita 2  2002    426          4:41.24   
  Uinti Tampere                   
  Siiri Arjanmaa  2004      34.45  1:13.00      1:13.00   
  Kiia Kinnunen  2003      33.46  1:11.36      2:24.36   
  Eemeli Leinonen  2002      32.10  1:06.60      3:30.96   
  Wäinö Koskinen  2002      33.28  1:10.28      4:41.24   
                     
14  Cetus 3  2002    419          4:42.84   
  Cetus Espoo                   
  Mihail Khanoukaev  2002      32.94  1:09.42      1:09.42   
  Oona Puolakka  2003      33.66  1:12.46      2:21.88   
  Emma Johansson  2003      35.47  1:13.65      3:35.53   
  Joel Syrjä  2002      31.77  1:07.31      4:42.84   
                     
15  Laus Seka 2 [2002]  2002    415          4:43.71   
  Lahden Uimaseura                   
  Eetu Koskinen  2002      33.07  1:09.97      1:09.97   
  Otto Hoffren  2002      32.17  1:07.76      2:17.73   
  Emilia Hokkanen  2003      34.39  1:13.01      3:30.74   
  Minttu Paalanen  2003      35.32  1:12.97      4:43.71   
                     
16  Vanders 1  2002    411          4:44.70   
  Vanders                   
  Matias Hjelm  2002      30.43  1:03.28      1:03.28   
  Dang Le Nhut  2003      32.64  1:12.12      2:15.40   
  Liinu Louhikoski  2004      35.28  1:14.84      3:30.24   
  Emilia Lyyra  2003      34.90  1:14.46      4:44.70   
                     
17  Åsk 1  2002    411          4:44.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Kerttu Nurmi  2003      35.93           
  Venla Koskinen  2003      1:48.32  2:28.26      2:28.26   
  Santeri Herpola  2003      32.57  1:09.47      3:37.73   
  Oskar Voiko  2002      31.42  1:07.01      4:44.74   
                     
18  Hu Seka 1  2002    409          4:45.03   
  Helsingin Uimarit                   
  Tilda Selonen  2003      33.73  1:13.86      1:13.86   
  Sonja Lehtinen  2003      33.58  1:10.88      2:24.74   
  Touko Luukkonen  2002      32.93  1:09.72      3:34.46   
  Aatu Harju  2002      33.31  1:10.57      4:45.03   
                     
19  Ou Rollo 3  2002    409          4:45.08   
  Oulun Uinti 1906                   
  Martta Nygård  2003      34.23  1:10.94      1:10.94   
  Matias Rajavaara  2002      32.83  1:12.88      2:23.82   
  Mathilda Puutio  2003      34.11  1:12.02      3:35.84   
  Olli-Pekka Pietarila  2003      33.23  1:09.24      4:45.08   
                     
20  Kou Seka [2002]  2002    396          4:48.13   
  Kouvolan Uimarit                   
  Lassi Haimi  2003      34.50  1:13.48      1:13.48   
  Sandra Kalenius  2003      33.73  1:11.76      2:25.24   
  Risto Martikainen  2003      33.43  1:10.95      3:36.19   
  Jenna Pulkkinen  2004      32.90  1:11.94      4:48.13   
                     
21  Hss Seka 2 [2002]  2002    382          4:51.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Rasmus Söderholm  2002      34.27  1:12.64      1:12.64   
  Alexander Fyhr  2002      34.44  1:14.82      2:27.46   
  Milla Hyttinen  2003      34.03  1:12.02      3:39.48   
  Ethel Piksilä  2003      33.56  1:12.11      4:51.59   
                     
22  Swim Seka 1  2002    381          4:51.96   
  Swimming Jyväskylä                   
  Siiri Pellinen  2003      34.61  1:11.99      1:11.99   
  Olli Elo  2002      36.52  1:17.57      2:29.56   
  Sampo Soininen  2002      33.91  1:11.85      3:41.41   
  Martta Ruuska  2003      33.90  1:10.55      4:51.96   
                     
23  Numkis Seka [2003]  2003    375          4:53.54   
  Nummelan Kisaajat                   
  Juulia Käräjämies  2003      33.56  1:10.68      1:10.68   
  Markus Nuorinko  2003      32.92  1:09.89      2:20.57   
  Leo Parviainen  2003      33.65  1:12.92      3:33.49   
  Liisa Penttinen  2003      37.87  1:20.05      4:53.54