Resultat för Jöns Svanbersimmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
25 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
12:13 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
38.93 |
1:25.24 |
2:13.37 |
|
3:01.16 |
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
43.00 |
1:36.83 |
2:32.18 |
|
3:25.72 |
|
- |
Stina Byström |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.66 |
1:14.43 |
1:55.63 |
|
2:38.00 |
|
2 |
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
37.13 |
1:19.39 |
2:04.09 |
|
2:47.22 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
37.51 |
1:22.79 |
2:10.63 |
|
3:00.12 |
|
4 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.37 |
1:25.89 |
2:16.20 |
|
3:03.50 |
|
5 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.59 |
1:24.50 |
2:15.70 |
|
3:08.27 |
|
6 |
Elika Irajpour |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
45.13 |
1:39.51 |
2:36.74 |
|
3:31.82 |
|
- |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
33.51 |
1:11.57 |
1:51.12 |
|
2:31.09 |
|
2 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.47 |
1:15.76 |
1:58.67 |
|
2:43.53 |
|
3 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
33.91 |
1:14.52 |
1:59.15 |
|
2:47.46 |
|
4 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
36.21 |
1:19.13 |
2:03.96 |
|
2:48.28 |
|
5 |
Miranda Söderberg |
1999 |
Upsala Simsällskap |
|
36.64 |
1:18.82 |
2:05.46 |
|
2:52.85 |
|
6 |
Ellinor Grele |
1998 |
Upsala Simsällskap |
|
35.78 |
1:19.70 |
2:10.38 |
|
3:01.33 |
|
7 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
39.03 |
1:25.96 |
2:17.16 |
|
3:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
25 april 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
12:13 |
|