Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 17.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2015 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Drenge | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 7:55.65 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 58.78 | 1:59.94 | 1:59.94 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 56.34 | 1:57.54 | 3:57.48 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 56.96 | 2:00.26 | 5:57.74 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 55.07 | 1:57.91 | 7:55.65 | ||||||
2 | Vat-Cph Boys 1 | 1999 | VAT Copenhagen | 7:59.07 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 58.83 | 2:01.26 | 2:01.26 | ||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 56.45 | 2:01.64 | 4:02.90 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 59.05 | 2:00.68 | 6:03.58 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 55.21 | 1:55.49 | 7:59.07 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 8:10.57 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 58.05 | 1:57.21 | 1:57.21 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 57.51 | 2:01.27 | 3:58.48 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 57.76 | 2:04.44 | 6:02.92 | ||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 1:01.11 | 2:07.65 | 8:10.57 | ||||||
4 | Kvik Drenge | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:17.69 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 59.11 | 2:04.23 | 2:04.23 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 59.48 | 2:05.62 | 4:09.85 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:00.48 | 2:06.52 | 6:16.37 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 57.94 | 2:01.32 | 8:17.69 | ||||||
5 | Triton Drenge 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:19.20 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 58.98 | 2:02.90 | 2:02.90 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 1:01.48 | 2:06.33 | 4:09.23 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 58.77 | 2:03.35 | 6:12.58 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:01.25 | 2:06.62 | 8:19.20 | ||||||
6 | Sigma Drenge 1 | 1999 | Sigma Swim | 8:19.24 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 59.89 | 2:05.21 | 2:05.21 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:01.90 | 2:05.66 | 4:10.87 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 56.73 | 1:59.79 | 6:10.66 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 1:02.18 | 2:08.58 | 8:19.24 | ||||||
7 | Stm Drenge | 1999 | Swim Team Midtjylland | 8:19.38 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 1:00.01 | 2:07.14 | 2:07.14 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 59.74 | 2:05.98 | 4:13.12 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 59.13 | 2:05.77 | 6:18.89 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 58.40 | 2:00.49 | 8:19.38 | ||||||
8 | Gsc Drenge | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:21.59 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 58.43 | 2:03.77 | 2:03.77 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 1:01.94 | 2:10.55 | 4:14.32 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 1:01.02 | 2:06.68 | 6:21.00 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 58.61 | 2:00.59 | 8:21.59 | ||||||
9 | Holbæk Drenge | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 8:27.94 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 1:00.86 | 2:05.68 | 2:05.68 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 59.50 | 2:06.99 | 4:12.67 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 1:00.08 | 2:06.89 | 6:19.56 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 1:02.50 | 2:08.38 | 8:27.94 | ||||||
10 | Gentofte Drenge 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 8:29.51 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 59.22 | 2:02.16 | 2:02.16 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 59.92 | 2:04.99 | 4:07.15 | ||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 1:02.13 | 2:12.20 | 6:19.35 | ||||||
Frederik Weiss | 1999 | 1:00.33 | 2:10.16 | 8:29.51 | ||||||
11 | Sto Orcas | 2000 | Swim Team Odense | 8:30.71 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 1:00.75 | 2:06.72 | 2:06.72 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 1:02.03 | 2:08.26 | 4:14.98 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:01.60 | 2:06.78 | 6:21.76 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:02.46 | 2:08.95 | 8:30.71 | ||||||
12 | Horsens Drenge 1 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 8:33.84 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 1:01.78 | 2:09.56 | 2:09.56 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 57.81 | 2:06.18 | 4:15.74 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:05.47 | 2:16.18 | 6:31.92 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 57.14 | 2:01.92 | 8:33.84 | ||||||
13 | Triton Drenge 2 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:35.99 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:01.74 | 2:08.30 | 2:08.30 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 59.61 | 2:04.82 | 4:13.12 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 1:03.02 | 2:10.07 | 6:23.19 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 1:04.58 | 2:12.80 | 8:35.99 | ||||||
14 | Hsk Drenge | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 8:39.98 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 1:01.25 | 2:07.44 | 2:07.44 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 1:03.63 | 2:12.19 | 4:19.63 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 1:03.23 | 2:16.62 | 6:36.25 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 1:00.69 | 2:03.73 | 8:39.98 | ||||||
15 | Køge Drenge | 1999 | Køge Svømmeklub | 8:40.07 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:05.66 | 2:14.94 | 2:14.94 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 57.90 | 1:57.53 | 4:12.47 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 1:02.15 | 2:07.75 | 6:20.22 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 1:07.36 | 2:19.85 | 8:40.07 | ||||||
16 | Silkeborg Drenge | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 8:43.30 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 1:03.92 | 2:13.14 | 2:13.14 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:05.44 | 2:15.50 | 4:28.64 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:02.72 | 2:09.26 | 6:37.90 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:00.31 | 2:05.40 | 8:43.30 | ||||||
17 | Aarhus Swim Drenge | 1999 | Aarhus Swim | 8:44.30 | ||||||
Søren Wolf | 2000 | 1:03.65 | 2:13.51 | 2:13.51 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 1:05.37 | 2:17.97 | 4:31.48 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 1:00.83 | 2:06.12 | 6:37.60 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 1:00.77 | 2:06.70 | 8:44.30 | ||||||
18 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 8:50.13 | ||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 1:06.71 | 2:14.40 | 2:14.40 | ||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 1:03.83 | 2:13.03 | 4:27.43 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 1:01.26 | 2:03.94 | 6:31.37 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 1:07.58 | 2:18.76 | 8:50.13 | ||||||
19 | Horsens Drenge 2 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 9:22.14 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:05.66 | 2:18.20 | 2:18.20 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 1:04.74 | 2:20.77 | 4:38.97 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:10.19 | 2:27.36 | 7:06.33 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:04.66 | 2:15.81 | 9:22.14 | ||||||
- | Roskilde Drenge 2 | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Drenge Kalundborg | 1999 | Kalundborg SK | afmeldt | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |