2017-11-23   04:40:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus B. Høgild  1999    627  1:02.39  2:17.04  3:39.58    4:44.87   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    577  1:03.72  2:17.60  3:47.19    4:52.73   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    575  1:05.54  2:21.86  3:46.75    4:53.13   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    568  1:08.14  2:22.32  3:48.68    4:54.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Johan Joensen  2000    568  1:05.25  2:22.64  3:46.58    4:54.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emil Engels Henriksen  1999    566  1:04.66  2:23.75  3:49.04    4:54.69   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    566  1:04.97  2:22.14  3:49.55    4:54.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    553  1:06.30  2:19.24  3:46.41    4:56.93   
  Vest-Brøndby                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    547  1:03.81  2:24.77  3:49.99    4:57.98   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
10  Jonas Hørslev Sørensen  1999    547  1:08.43  2:26.05  3:52.34    4:58.08   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Gustav Yde  2000    547  1:06.00  2:22.68  3:50.91    4:58.13   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
12  Andreas Vestergaard  1999    541  1:06.71  2:22.95  3:55.35    4:59.10   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Mads Rishøj  1999    534  1:08.43  2:29.92  3:56.62    5:00.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Linus Koefoed Weiss  1999    528  1:06.88  2:23.09  3:53.04    5:01.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Frederik Palmø  2000    522  1:08.83  2:26.05  3:54.02    5:02.66   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Peter Vangsgaard  2000    522  1:10.01  2:25.71  3:54.49    5:02.81   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Rasmus Steenberg  2000    520  1:09.24  2:31.73  3:55.30    5:03.19   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
18  Ferdinand Wahl  2000    517  1:08.24  2:29.56  3:56.42    5:03.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
19  Alexander Aslak Nørgaard  2000    512  1:08.31  2:26.18  3:54.75    5:04.78   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
20  Christopher Kiss  1999    509  1:08.03  2:29.88  3:58.58    5:05.21   
  Herlev Svømning                   
                     
21  Oliver H. Andersen  1999    506  1:07.69  2:27.01  3:56.00    5:05.92   
  Kalundborg SK                   
                     
22  Jakob Schmidt  1999    498  1:09.18  2:27.38  3:54.53    5:07.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
23  Tais Andkjær Kristensen  1999    498  1:07.93  2:29.01  3:58.03    5:07.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
24  Niels Paulli Sparholt  2000    497  1:08.33  2:28.86  4:01.33    5:07.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Casper Christiansen  2000    491  1:05.60  2:27.08  3:56.13    5:08.91   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
26  Oliver Phil Langsted  1999    486  1:07.31  2:28.71  4:01.06    5:09.93   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
27  Christian Andersen  1999    484  1:08.56  2:28.95  4:00.09    5:10.37   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
28  Frederik Oxenvad  1999    483  1:10.69  2:30.23  4:00.33    5:10.73   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
29  Mads Sørensen  2000    476  1:12.09  2:34.91  4:06.83    5:12.11   
  O.S.L.F.                   
                     
30  Mads Møller  2000    474  1:08.48  3:16.13  4:38.81    5:12.73   
  Kalundborg SK                   
                     
31  Jakob Petersen  1999    473  1:06.75  2:28.39  4:00.34    5:12.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
32  Kristian Torp  2000    463  1:10.93  2:34.10  4:03.22    5:15.06   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
33  Lucas Alexander Meng  2000    462  1:11.94  2:29.39  4:06.76    5:15.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  Kristoffer Desmareth  2000    454  1:08.45  2:27.56  4:02.14    5:17.25   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
35  Alexander Fenger  1999    449  1:12.64  2:37.43  4:07.07    5:18.27   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
36  Daniel Berg Wenk  2000    443  1:09.35  2:30.25  4:07.98    5:19.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
37  Jens Riisgaard  2000    441  1:09.25  2:30.15  4:11.16    5:20.32   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
38  Jacob Holm  2000    438  1:14.85  2:39.65  4:09.04    5:21.08   
  Køge Svømmeklub                   
                     
39  Christian K. Jensen  2000    435  1:13.67  2:35.10  4:10.18    5:21.69   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
40  August Bugge  2000    434  1:13.58  2:38.16  4:08.66    5:21.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
41  Rasmus Langvad  2000    427  1:12.10  2:34.83  4:12.79    5:23.63   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
42  Thor B. Hansen  2000    421  1:14.76  2:35.99  4:10.77    5:25.09   
  Køge Svømmeklub                   
                     
43  Frederik Presskorn  2000    416  1:10.82  2:34.88  4:13.31    5:26.46   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
44  Mads L. Werther  2000    415  1:16.93  2:43.88  4:14.38    5:26.76   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
45  Sipan Kawiani  2000    412  1:12.03  2:36.27  4:11.84    5:27.47   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
46  Kasper Jørgensen  2000    405  1:07.10  2:34.90  4:12.73    5:29.34   
  Kolding SK                   
                     
47  Oliver Frøsig  2000    397  1:10.89  2:38.05  4:16.62    5:31.75   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
48  Mads Alnor  2000    384  1:16.26  2:45.88  4:20.41    5:35.31   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
David Hjort  2000              DSQ  svøm på mave200m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Rasmus Nørfjand  2000              DSQ  2xflyben eft ven250m 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Søren B. Jeppesen  1999              DSQ  ej samt berør300m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999              DSQ  afslut på ma v200m 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare