2017-11-23   04:39:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub    28.62        59.13   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.81        59.63   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning    29.21        1:00.17   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    29.85        1:00.28   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    29.43        1:00.35   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    29.26        1:00.40   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    29.01        1:00.68   
Katja Korbo Petersson  2001  JGI Svømning    29.23        1:00.76   
Louise Bach Andersen  2001  Aalborg Svømmeklub    29.62        1:00.87   
10  Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    28.94        1:01.82   
11  Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub Triton    29.39        1:01.98   
12  Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    30.04        1:02.05   
13  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.97        1:02.16   
13  Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    29.99        1:02.16   
15  Mette Bruun-Petersen  2001  Odense Svømme Klub    30.13        1:02.18   
16  Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    30.00        1:02.25   
17  Lea Joensen  2001  Sigma Swim Birkerød    29.92        1:02.31   
18  Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.70        1:02.36   
19  Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.13        1:02.47   
20  Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    30.81        1:02.76   
21  Louise D. Liboriussen  2002  Viborg Svømme Klub    29.93        1:02.80   
22  Kajsa Gregersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.29        1:03.10   
23  Caroline Bo Nielsen  2001  Kolding SK    30.48        1:03.12   
24  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub    30.76        1:03.29   
25  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.58        1:03.33   
25  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    30.54        1:03.33   
27  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.30        1:03.41   
28  Michelle Jatta  2001  Vejle Svømmeklub Triton    29.59        1:03.43   
29  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Hvidovre Svømme Klub    31.04        1:03.84   
30  Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    30.38        1:03.87   
31  Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub    30.25        1:03.93   
32  Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub    30.47        1:03.98   
33  Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub    30.50        1:04.05   
34  Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    30.34        1:04.06   
35  Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub    31.22        1:04.08   
36  Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    30.53        1:04.09   
37  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.79        1:04.22   
38  Marie Christensen  2002  Odder Svømmeklub    30.74        1:04.23   
39  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.75        1:04.31   
40  Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    31.12        1:04.35   
41  Mille Moeslund Lausen  2002  Aalborg Svømmeklub    31.12        1:04.57   
42  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    31.14        1:04.59   
43  Julie Gadgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    30.80        1:04.80   
44  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    31.63        1:04.95   
45  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    31.07        1:05.02   
46  Frida Hausting Jørgensen  2001  Gentofte Svømme Klub    30.94        1:05.09   
47  Emma Jørgensen  2001  Esbjerg Svømmeklub    31.34        1:05.11   
48  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.91        1:05.12   
49  Caroline Laursen  2002  Esbjerg Svømmeklub    31.33        1:05.17   
49  Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub    31.42        1:05.17   
49  Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    31.20        1:05.17   
52  Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    31.60        1:05.23   
53  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    31.02        1:05.26   
54  Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.06        1:05.42   
55  Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    30.67        1:05.44   
56  Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup    31.06        1:05.49   
57  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    31.20        1:05.60   
58  Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.31        1:05.64   
59  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    31.71        1:05.65   
59  Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svømmeafdeling    31.11        1:05.65   
61  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    31.38        1:05.75   
62  Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    31.97        1:05.77   
63  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub    31.55        1:05.90   
64  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub    31.97        1:06.05   
65  Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub    31.42        1:06.07   
65  Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    31.30        1:06.07   
67  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    31.76        1:06.14   
68  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    32.01        1:06.36   
69  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    32.15        1:06.55   
70  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.34        1:06.74   
71  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    31.77        1:06.80   
72  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    31.79        1:07.07   
73  Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub    31.58        1:07.15   
74  Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    32.43        1:07.25   
75  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    32.69        1:07.30   
76  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    32.64        1:07.56   
77  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    32.15        1:07.61   
78  Natascha Laigaard  2002  Herlev Svømning    32.02        1:07.88   
79  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    32.25        1:07.93   
80  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.30        1:08.14   
81  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    32.57        1:08.16   
82  Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub    32.62        1:08.37   
83  Alberte Sommerlund Peders  2002  NNGU - Team Blaabjerg    32.96        1:08.59   
84  Astrid Nielsen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    32.27        1:08.60   
85  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub    32.00        1:08.65   
86  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    31.45        1:08.88   
87  Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    32.50        1:08.92   
88  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    32.56        1:09.08   
89  Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    32.61        1:09.13   
90  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    32.24        1:09.23   
91  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.08        1:09.31   
92  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68    33.52        1:09.72   
93  Emma Ildal Djørup  2002  Aalborg Svømmeklub    34.16        1:09.88   
94  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted Svømmeklub    34.06        1:11.74   
95  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68    33.94        1:11.84   
96  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    34.64        1:11.85   
Rebecca Hauerberg Terp  2001  JGI Svømning            DSQ  tyvstart 
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare