Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Årgang grp 1 2015 |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 juni 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
|
1:08.93 |
2:22.27 |
3:35.97 |
4:50.10 |
9:42.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:04.58 |
7:18.01 |
8:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Johannsen |
2001 |
|
|
1:09.01 |
2:22.53 |
3:36.85 |
4:51.39 |
9:47.43 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
6:05.43 |
7:19.83 |
8:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
|
1:09.84 |
2:24.71 |
3:40.01 |
4:55.13 |
9:50.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
6:09.32 |
7:23.87 |
8:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Brandt |
2001 |
|
|
1:09.39 |
2:23.62 |
3:38.41 |
4:54.02 |
9:52.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
6:09.60 |
7:26.47 |
8:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
|
1:10.97 |
2:25.90 |
3:40.72 |
4:55.74 |
9:53.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:11.36 |
7:26.22 |
8:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Neumann |
2001 |
|
|
1:09.70 |
2:25.61 |
3:40.89 |
4:55.93 |
9:53.90 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
6:11.08 |
7:25.46 |
8:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
1:08.58 |
2:23.23 |
3:38.79 |
4:54.33 |
9:54.62 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:09.57 |
7:25.49 |
8:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
|
1:11.50 |
2:27.81 |
3:44.00 |
5:00.17 |
9:55.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
6:16.09 |
7:31.69 |
8:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
|
|
1:08.92 |
2:23.68 |
3:40.16 |
4:56.41 |
9:56.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
6:12.13 |
7:28.48 |
8:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
|
|
1:10.36 |
2:26.76 |
3:43.31 |
4:59.12 |
9:57.77 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
6:15.26 |
7:30.47 |
8:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
|
|
1:10.37 |
2:24.94 |
3:40.20 |
4:55.67 |
9:57.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
6:11.72 |
7:27.75 |
8:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Esther Flø |
2001 |
|
|
1:12.01 |
2:28.45 |
3:45.49 |
5:02.43 |
10:04.91 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
6:18.30 |
7:34.56 |
8:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
|
1:09.89 |
2:25.21 |
3:41.64 |
4:59.48 |
10:04.98 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
6:15.76 |
7:32.32 |
8:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Stampe |
2002 |
|
|
1:11.70 |
2:27.84 |
3:44.79 |
5:02.41 |
10:05.98 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
6:18.23 |
7:35.33 |
8:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
|
1:12.65 |
2:29.12 |
3:45.87 |
5:02.60 |
10:06.11 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
6:18.32 |
7:34.62 |
8:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
|
|
1:10.23 |
2:26.53 |
3:42.45 |
4:59.60 |
10:06.18 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
6:16.34 |
7:33.94 |
8:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
|
|
1:10.33 |
2:26.48 |
3:43.50 |
5:00.58 |
10:06.82 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
6:17.36 |
7:34.41 |
8:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Liva Palmund |
2002 |
|
|
1:12.60 |
2:29.27 |
3:46.12 |
5:02.94 |
10:07.90 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
6:19.98 |
7:37.25 |
8:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
|
1:12.83 |
2:29.53 |
3:46.67 |
5:03.75 |
10:08.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
6:20.66 |
7:37.27 |
8:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
|
1:11.33 |
2:28.06 |
3:44.68 |
5:01.93 |
10:08.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
6:18.76 |
7:35.93 |
8:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
|
1:11.94 |
2:28.21 |
3:45.09 |
5:02.06 |
10:08.81 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
6:19.00 |
7:36.42 |
8:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julie Gadgaard |
2001 |
|
|
1:09.90 |
2:26.29 |
3:43.35 |
5:01.03 |
10:09.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
6:18.27 |
7:36.52 |
8:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
|
1:11.95 |
2:29.57 |
3:47.01 |
5:04.09 |
10:09.90 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
6:21.90 |
7:38.74 |
8:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Michelle Franow |
2001 |
|
|
1:10.98 |
2:27.65 |
3:45.25 |
5:02.98 |
10:12.62 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:21.50 |
7:40.97 |
8:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
|
1:10.34 |
2:27.08 |
3:44.74 |
5:02.94 |
10:13.70 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
6:21.23 |
7:39.54 |
8:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
|
1:14.71 |
2:32.00 |
3:48.81 |
5:06.22 |
10:14.66 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
6:22.76 |
7:41.25 |
8:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
|
1:11.49 |
2:29.24 |
3:47.02 |
5:05.23 |
10:15.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
6:22.79 |
7:40.88 |
8:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
|
1:12.29 |
2:30.07 |
3:48.31 |
5:06.92 |
10:17.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:25.75 |
7:44.45 |
9:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emilie Krog |
2002 |
|
|
1:12.82 |
2:31.00 |
3:50.06 |
5:09.45 |
10:19.80 |
|
|
Durup IF |
|
|
|
6:28.16 |
7:46.89 |
9:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
|
1:12.62 |
2:31.57 |
3:50.53 |
5:10.11 |
10:20.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:28.67 |
7:47.23 |
9:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
|
1:13.59 |
2:31.90 |
3:51.49 |
5:10.94 |
10:24.55 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
6:30.58 |
7:50.47 |
9:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Charlotte Malberg |
2002 |
|
|
1:12.37 |
2:31.14 |
3:50.31 |
5:09.56 |
10:27.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
6:29.84 |
7:49.81 |
9:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
|
|
1:13.10 |
2:32.69 |
3:52.86 |
5:13.18 |
10:30.93 |
|
|
Albertslund IF |
|
|
|
6:33.20 |
7:52.86 |
9:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Signe Søby Jensen |
2001 |
|
|
1:12.88 |
2:31.30 |
3:50.40 |
5:10.52 |
10:32.86 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
6:30.99 |
7:52.86 |
9:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
|
1:12.49 |
2:31.14 |
3:50.81 |
5:11.25 |
10:33.61 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
6:32.15 |
7:53.37 |
9:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
|
1:13.77 |
2:33.60 |
3:54.67 |
5:15.85 |
10:34.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:36.77 |
7:57.34 |
9:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anika Hedegaard |
2002 |
|
|
1:14.13 |
2:34.48 |
3:55.32 |
5:16.82 |
10:35.96 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
6:37.82 |
7:58.82 |
9:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
|
1:13.83 |
2:34.72 |
3:56.66 |
5:17.56 |
10:39.76 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
6:38.86 |
7:59.92 |
9:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
|
1:15.99 |
2:38.25 |
4:00.13 |
5:21.70 |
10:40.09 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
6:43.71 |
8:04.94 |
9:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
29 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|