Resultat för UGP2 och Lödde Öppna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U Gp 2 Lödde Öppna |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
12:12 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.35 |
1:10.84 |
1:56.86 |
|
2:31.54 |
|
2 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.30 |
1:15.24 |
1:58.98 |
|
2:34.28 |
|
2 |
Johannes Strömberg |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.43 |
1:13.83 |
2:01.70 |
|
2:34.28 |
|
4 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
35.73 |
1:16.15 |
2:02.14 |
|
2:39.18 |
|
5 |
Thor Grandin |
2002 |
Simklubben Triton |
|
37.11 |
1:17.79 |
2:11.30 |
|
2:48.28 |
|
6 |
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.99 |
1:23.82 |
2:12.55 |
|
2:50.76 |
|
7 |
Oscar Klittbo |
2002 |
Trelleborg Sim |
|
38.88 |
1:21.49 |
2:13.77 |
|
2:52.29 |
|
8 |
Gustav Lidbäck |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
38.02 |
1:20.21 |
2:14.62 |
|
2:52.66 |
|
9 |
Isak Paulsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
38.72 |
1:21.62 |
2:15.59 |
|
2:52.86 |
|
10 |
Cesar Lindberg |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.23 |
1:24.61 |
2:20.77 |
|
3:01.74 |
|
11 |
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
41.50 |
1:25.18 |
2:20.91 |
|
3:02.48 |
|
12 |
Lucas Örmon |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.15 |
1:29.12 |
2:25.42 |
|
3:06.48 |
|
13 |
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.59 |
1:29.04 |
2:23.66 |
|
3:06.89 |
|
14 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
41.79 |
1:30.66 |
2:24.82 |
|
3:07.08 |
|
15 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.89 |
1:31.57 |
2:27.03 |
|
3:07.97 |
|
16 |
Viktor Hansson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.07 |
1:30.91 |
2:25.67 |
|
3:08.51 |
|
17 |
Pontus Larsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
40.53 |
1:31.66 |
2:25.44 |
|
3:08.74 |
|
18 |
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
41.86 |
1:30.70 |
2:27.61 |
|
3:12.26 |
|
19 |
Albert Sivtoft |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
46.14 |
1:34.44 |
2:36.62 |
|
3:22.52 |
|
20 |
Aron Paulsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
47.57 |
1:38.41 |
2:41.77 |
|
3:27.20 |
|
21 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
52.81 |
1:44.62 |
2:45.78 |
|
3:29.32 |
|
22 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
47.26 |
1:41.73 |
2:46.59 |
|
3:31.68 |
|
23 |
Johan Sandberg |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
54.12 |
1:49.78 |
3:00.61 |
|
3:51.24 |
|
- |
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jasin Bajram |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lukas Patzer |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
32.85 |
1:09.04 |
1:53.88 |
|
2:28.25 |
|
2 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.57 |
1:12.70 |
1:58.04 |
|
2:32.72 |
|
3 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
35.15 |
1:15.79 |
1:59.69 |
|
2:34.62 |
|
4 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.30 |
1:15.94 |
1:59.44 |
|
2:34.87 |
|
5 |
Joar Modigh |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
34.13 |
1:14.40 |
2:03.61 |
|
2:37.42 |
|
6 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.25 |
1:18.21 |
2:02.03 |
|
2:39.59 |
|
7 |
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
36.57 |
1:20.73 |
2:13.81 |
|
2:50.48 |
|
8 |
Douglas Romare |
2001 |
Trelleborg Sim |
|
36.32 |
1:21.56 |
2:12.48 |
|
2:50.60 |
|
9 |
Oliver Larsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.77 |
1:22.13 |
2:15.10 |
|
2:52.37 |
|
10 |
Behar Luani |
2001 |
Simklubben Ran |
|
34.92 |
1:19.20 |
2:13.72 |
|
2:55.80 |
|
11 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.22 |
1:28.08 |
2:23.68 |
|
3:03.55 |
|
- |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Joakim Granath |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
29.42 |
1:04.74 |
1:42.35 |
|
2:14.24 |
|
2 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
33.25 |
1:14.44 |
1:55.84 |
|
2:30.31 |
|
3 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
33.52 |
1:13.44 |
1:55.77 |
|
2:31.49 |
|
4 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.47 |
1:15.80 |
1:58.08 |
|
2:33.71 |
|
5 |
Primus Olsson |
2000 |
Simklubben Ran |
|
31.44 |
1:12.43 |
2:00.79 |
|
2:34.07 |
|
6 |
Leonardo Nilsson |
2000 |
Simklubben Ran |
|
32.51 |
1:14.63 |
2:05.71 |
|
2:40.39 |
|
7 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
Simklubben Triton |
|
35.64 |
1:19.18 |
2:04.30 |
|
2:42.46 |
|
8 |
Elliot Larsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
34.13 |
1:13.56 |
2:08.02 |
|
2:46.50 |
|
9 |
Samuel Schildt |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.16 |
1:21.43 |
2:12.50 |
|
2:53.11 |
|
10 |
Melvin Sihlén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
37.34 |
1:19.86 |
2:13.66 |
|
2:54.34 |
|
- |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
29.53 |
1:05.31 |
1:45.64 |
|
2:17.57 |
|
2 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
30.70 |
1:06.47 |
1:45.50 |
|
2:17.60 |
|
3 |
Marcus Henriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
30.39 |
1:06.40 |
1:48.79 |
|
2:21.83 |
|
4 |
Roy Hangård |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
33.05 |
1:12.39 |
1:55.65 |
|
2:28.95 |
|
5 |
Erik Boos |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
30.92 |
1:11.82 |
1:54.45 |
|
2:30.84 |
|
6 |
Lucas Hansen |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.29 |
1:12.51 |
1:56.71 |
|
2:31.49 |
|
7 |
Lukas Gunnarsson |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
32.16 |
1:12.80 |
1:58.85 |
|
2:32.28 |
|
8 |
Philip Karlin-Reteike |
1999 |
Simklubben Ran |
|
33.60 |
1:11.85 |
1:59.81 |
|
2:33.00 |
|
9 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
32.49 |
1:13.98 |
1:58.62 |
|
2:34.09 |
|
10 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.31 |
1:13.83 |
1:55.03 |
|
2:34.63 |
|
11 |
Jimmy Lu |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
32.16 |
1:14.00 |
1:59.16 |
|
2:36.80 |
|
12 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.55 |
1:13.14 |
2:00.80 |
|
2:37.40 |
|
13 |
Christoffer Svensson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
44.92 |
1:34.95 |
2:36.11 |
|
3:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborg Sim |
|
28.38 |
1:02.65 |
1:41.96 |
|
2:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
12:12 |
|